Treść opublikowana przez Shadow69
-
530dAT zgrzyty i tarcie przy skręcie w prawo, łożysko?
Opony mam nowe, zbieżność ustawiona. Łożysko amortyzatora chyba nie bardzo, bo przy pokonywaniu zakrętu zgrzyta cały czas, nawet jak kierownica jest w jednej pozycji. Na postoju przy skręcie prawo-lewo też jest okej. Na 100% dźwięk wydaje element wirujący, tylko nie wiem co jeszcze może być nie tak...
-
530dAT zgrzyty i tarcie przy skręcie w prawo, łożysko?
Koledzy, mam problem, ostatnio zauważyłem że podczas szybkiego pokonywania zakrętu w prawo coś zgrzyta/trze/szumi przy lewym przednim kole. Auto sprawdziłem na szarpakach, zawiecha ok, luzów nie ma, hamulce mam ATE, wyglądają w porządku, przy dohamowaniu dźwięk występuje nadal. Po podniesieniu auta nie widać śladów obcierania, wykluczam osłonę tarczy i wszelkie plastiki, osłony. Czy możliwe jest że takie dźwięki wydaje obciążone łożysko? Luzu na nim nie ma, na podniesionym kole jest cisza.
-
e39 520d / Czujnik temp. zewn.
Na miejscu raczej ciężko, ja przynajmniej na podkarpaciu nic nie znalazłem, na allegro szukaj, gdzieś tu w temacie o webasto (tym obszernym) był jakiś typ co go kilka osób polecało, poszukaj i zapytaj jego.
-
Problem z zakodowanie swiateł dziennych ncs expert bmw e39
Może masz za stary moduł LCM i nie obsługuje DRL?
-
e39 520d / Czujnik temp. zewn.
Jak słyszysz webasto po otwarciu drzwi, to masz uszkodzony sterownik - częsty problem. Wyjmij bezpiecznik od niego, to ucichnie. Naprawa sterownika ok 250pln. Czujnik temperatury to raptem 2 przewody, idą w tej samej wiązce co kabelki do halogenu.
-
Dołożenie spryskiwaczy na światła
No rozkodować najlepiej ;) Bo jakoś wątpię żeby ktoś dołożył samopoziomowanie, bo z tym to akurat jest masę roboty :wink:
-
E39 M54B30 Kierunkowskaz działa cały czas
Jestem ze słociny, i mam takowy moduł, dokładnie LCM3, tylko musisz mi powiedzieć jaki jest u ciebie? Masz xenon czy nie?
-
Dołożenie spryskiwaczy na światła
Samopoziomowanie występowało tylko z xenonami, więc siłą woli musiałeś je wcześniej mieć. Jak byś miał zwykłe światła, to musiał byś ręcznie pokrętłem zniżać lampy.
-
Zderzaki M-pakiet, ori czy zamiennik
czyli argumentów brak :mrgreen:
-
e39 525 2,5 diesiel 163 konie. Mało mocy, problem z filtrem?
Praktycznie jedna na 3 osoby na forum posiada prosty interfejs z INPA, za przysłowiowe piwo sprawdzą ci samochód, wystarczy zapytać. Masz na forum taki temat: viewtopic.php?f=48&t=110554 Poszukaj/popytaj czy jest ktoś z twojej okolicy i czy pomoże.
-
e39 525 2,5 diesiel 163 konie. Mało mocy, problem z filtrem?
Nie patrz na błędy, trzeba zrobić live data pod obciążeniem silnika, czyli w takiej sytuacji w jakiej odczuwasz spadek mocy silnika. Błędu nie wywali jak będziesz miał niskie ciśnienie na pompie CR, albo turbo za mało dmuchnie. W skrajnych przypadkach dopiero coś wywali. Musisz sprawdzić: -korekty wtryskiwaczy -ciśnienie na pompie progowej -ciśnienie na pompie CR -ciśnienie doładowania -wartości mierzone przez przepływomierz W inpie są zawsze "dwa paski", jeden pokazuje ile oczekuje sterownik silnika, a drugi pokazuje ile wynosi rzeczywiście dany parametr.
-
e39 525 2,5 diesiel 163 konie. Mało mocy, problem z filtrem?
Filtr nie kosztuje dużo, więc wymienić go można. Do diesla M57 nie podchodzi się bez komputera. Owszem, jest kilka rzeczy typowych do sprawdzenia, zaworki turbo, egr, pompa progowa (ale o tym było setki razy :search: ), a tak to sprawdzenie na kompie, i wtedy szukamy. I nie bulwersuj się na admina, tylko tytułuj poprawnie tematy, bo tak to ci każdy zamkną.
-
e39 525i sterowanie z kierownicy, urwane przewody
Rozkoduj VIN, to będziesz wiedział czy miałeś fabryczne sterowanie, czy to mod poprzedniego właściciela.
-
Zderzaki M-pakiet, ori czy zamiennik
Ja tak uważam, a miałem już doświadczenia z różnymi zamiennikami, nie tylko zderzaków :wink:
-
Dołożenie spryskiwaczy na światła
Dla zainteresowanych, instrukcja montażu tak jak to wygląda w oryginale: http://chomikuj.pl/miszcz7771/Spryskiwacz+reflektor*c3*b3w+w+BMW+E39,2805792570.pdf
-
Dołożenie spryskiwaczy na światła
Przecież żeby dołożyć sam sprysk świateł wystarczy podciągnięcie jednej wiązki (sprawa elektryki), i mamy tak jak w oryginale. Nawet gdzieś schemat miałem, jak znajdę to wrzucę. Ogólnie nie jest to takie trudne.
-
nieprawidłowe wskazania stanu paliwa
Tak jak Daniel mówi, na 99% masz padniętą pompę w prawej komorze w baku. Jak ona zdechnie, to w baku zostaje ok 15 litrów paliwa którego pompa "progowa" nie daje rady sama pociągnąć, i auto nie zapali. Sprawdź ją na krótko, zobaczysz czy chodzi. A problem jest typowy w tym modelu przy silnikach M57.
-
Kontrolka (!) zużycia klocków hamulcowych
Kolor i rodzaj kontroli jest różny, zależy od typu zegarów, i rocznika. U mnie np jest oddzielna do zużytych okładzin, a u kumpla świecił wykrzyknik.
-
e39 520i regeneracja maglownicy ocena warsztatu
Sama listwa kosztuje 800pln.... Za całość płaciłem 1300pln + demontaż i montaż we własnym zakresie.
-
jak ida paski bmw 2,5 tds
Ty pisać po polskiemu, bo ja nie rozumieć. :duh:
-
Problem z pompowaniem fotela 530d
Zazwyczaj padają zaworki, przyciski sporadycznie. A zaworek do spuszczania powietrza z tego co pamiętam jest za osłoną oparcia - od tyłu.
-
Wymiama chlodnic w e39 2,5tds
Paski wymienisz nawet bez ruszania wentylatora, więc tym sie nie przejmuj, jak wyjmiesz chłodnice to będziesz miał fajny dostęp ;)
-
Zaślepka egr bmw e39 3.0d czy warto??
Może być zacięty, albo padł elektrozaworek sterujący.
-
Zaślepka egr bmw e39 3.0d czy warto??
Napisałem przecież wyżej, że chodzi bardziej twardo, a z egr jest inaczej, taki bardziej stłumiony dźwięk. Ak105 dobrze mówi, takie ryzyko istnieje.
-
[E39] M pakiet polift. Dolna listwa zderzaka przedniego
Oryginał kosztuje 350pln, więc zamiennik za 35pln chyba nie jest takim złym rozwiązaniem...