Treść opublikowana przez Andrzej62
-
[E60/61] Czym grozi odlaczenie baterii???
Bez obaw, w sprawnym samochodzie - nie . Zresetuje Ci się tylko zegar , średnia spalanie i kilometry w kasacyjnym .
-
Łańcuch rozrządu N47
Bez rozkręcania można sprawdzić tylko w jakim stopniu jest wyciągnięty górny łańcuch przez sprawdzenie do jakiego stanu rozciąga się napinacz który możemy wykręcić bez większych problemów .Wykręcasz napinacz smarujesz smarem wkręcasz okręcasz parę razy silnikiem bez odpalania wykręcasz napinasz i widzisz po smarze do którego miejsca rozciągnął się napinacz ile jeszcze mu zostało ( o ile zostało ) do max. wysunięcia .
-
e 61 520d problem z odpalaniem
Jak by nie miało nic wspólnego to bym nie pisał- wtrysk, wtryski mogą nie wystarczająco rozpylać paliwo ( lać ) czego efekty ujawniają się zwłaszcza w niskich temp.Objawy podobne jak przy niesprawnym układzie podgrzewania świec. Świece żarowe można sprawdzić czy mają przejście omomierzem a dokładniej podłączając pod źródło prądu ok. 5V i sprawdzić jaki i czy wszystkie pobierają prąd o tej samej wartości , jak dobrze pamiętam ok 7-8 A.Żeby nie uszkodzić świec nie zasilać wyższym napięciem niż 5V !
-
e 61 520d problem z odpalaniem
Wtryskiwacze sprawdzałeś - korekta , próba przelewowa ?
- Temperatura 535 2006r.
-
bmw e60 dragania przy hamowaniu
Częstą przyczynom tego typu objawów bywa zużycie gumowych tulejek wahacz .Podczas hamowania wahacz w takich przypadkach nie jest stabilny , objawy bardzo podobne do skrzywionych tarcz .
-
Łańcuch rozrządu N47
Chcę sprawdzić ,wymienić napinacz górnego łańcucha ,dojście do niego jest od dołu silnika czy z góry , w którym dokładnie miejscu on jest wkręcony ? Ktoś piał że ta operacja zajmuje 5-10 min. Znalazłem
-
[E91 N46] Zwiększone zużycie paliwa
Sprawdź termostat-ty .W menu ukrytym, po jakim czasie i czy temp.cieczy chł. osiąga ok.89st.
-
E60 530d Zbyt wysoka temperatura
Nie mylisz się. Z tego co opisujesz można wnioskować : termostaty masz ok.Jeżeli sprawdziłeś dokładnie chłodnicę i nie jest zasyfiona to pozostaje nie wydolny układ chłodzenia ,czyli za słabe krążenia lub chłodnica nie jest w stanie odprowadzić odpowiednią ilość ciepła. W wskutek niedrożnych wszystkich kanalików co skutecznie ogranicza przepływ cieczy chł.Najczęściej w chłodnicy zatykają się kanaliki od dołu. Na postoje po nagrzanie silnika powyżej temp.otwarcia termostatu gł, czyli powyżej 89st. sprawdź czy cała chłodnica jest gorąca również dolna część .
-
brak mocy na zimnym silniku 530d
W takich okolicznościach, to czas najwyższy byś go podłączył . Na zegarze nie wyświetli Ci kodu błędu .
-
BMW E60 520d 177PS. Wyjęcie klapek czy nowy kolektor?
Niektórzy jak nie mają nic sensownego ( na temat ) do napisania to piszę,marudzą jak wyżej.
-
Chwilowy brak mocy
Po intensywności nagłośnionych tematów rozrządu ,byłem przekonany że ten problem procentowa dotyczy zdecydowanie większego grona użytkowników N47.
-
Chwilowy brak mocy
to ma według VIN-U: "10/2008 E91N 320d Touring N47 Europa Kierownica z lewej strony N" wszystko w oryginale, rozrząd to łańcuch, tam się nie zagląda raczej!!! wymieniałem wszystkie elementy do ustawiania geometrii z przodu i tyłu z powodu nie możliwości ich regulowania. olej z filtrem oleju i powietrza co 12-13 tysięcy filtr paliwa i kabiny co drugą lub trzecia wymianę oleju, w zależności jaki odstęp czasu. klocki, szczęki, płyny, itp..... jazda różna: od spokojnej do bardzo ostrej, w zależności od potrzeby i nastrojenia droga mieszana: ale tras dużo: Białoruś, Ukraina, Niemcy, Czechy, Słowacja, Austria, Belgia, Holandia, Dania, Francja, Włochy, Paliwo: 60% z białorusi reszta w Polsce i innych krajach. to moje najlepsze z aut jakie posiadałem...... a miałem ich w przeciągu 16 lat: wartburg, golf II, e30, passat b3, audi a4, mercedes 123, e39, citrone c5, E91 2006, hilux, OBECNE najgorsze to: citroen i hilux :duh: najlepsze OBECNE i pozostałe BMW e30 2,7Eta 129KM z gazem; e36 2,8 193KM sama benzyna; E91 320d 130kW spoko: mercedes a4 Jeżeli pierwszy właściciel nie wymieniał rozrządu to , dowód na dużą rozpiętość w trwałości rozrządu w N47 ( jednym łańcuch się zerwał po 100-pare tys. a inni przejeżdżają ponad 300tys. bez niepokojących objawów :shock: ) . W 10/2008r chyba mógł być zamontowany silnik zarówno N47D20A jak już poprawiony N47D20C . Z jakim oznaczeniem jest Twój silnik ?
-
Chwilowy brak mocy
Czyli w sumie 290 tys. i nic poza uszczelką głowicy i częściami eksploatacyjnymi nie wymieniałeś , rozrząd fabryczny ? :cool2:
-
e91 320d 177 km n47 świeci kontrolka silnika
Przy tym przebiegu jeżeli wcześniej kolektor nie był wymieniany lub czyszczony to jak najbardziej, będzie sporo mazi . Z mojego doświadczenia twierdzą że po 100tys. wskazane jest przynajmniej porządna kąpiel . Egr w N47 - nie musisz zaglądać będzie na 100% ok ,twoja wola chyba że z ciekawości . Zwróć uwagę czy klapki nie mają niepokojącego luzu na osi .
-
e91 320d 177 km n47 świeci kontrolka silnika
Nie jestem wróżką ale , w N47 właśnie mogły się zablokować klapki ( nie odosobniony przypadek w tym silniku ) . Objawy , czyli gorsze przyspieszenie mogą na to jak najbardziej wskazywać . Tak jak pisałem wcześniej , wtedy mieszanka przepływa do cylindrów tylko jednym kanałem bo drugi jest niedrożny z powodu zablokowanych klapek i mocy brak .
-
e91 320d 177 km n47 świeci kontrolka silnika
Są klapki czy przepustnica :duh: Sam sobie zobacz: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_4101-instalacja-ssaca-agr-ze-sterow-klapami/i50492/kL/sN/r2008/m04 Oczywiście że w N47 są klapki w kolektorze i przepustnica również . Jak myślisz , co porusza element nr.3 ( Zesp. regulacyjny ) - właśnie klapki . Poza tym nigdy nie zaglądałeś do kolektora ? W tym silniku jest 8 kanałów na każdy cylinder do 2 i tylko na jednym z tych dwóch klapka , czyli 4 klapki na wspólnej osi którymi steruje element nr.3 Zesp. regulacyjny.
-
pytanie odnośnie wymiany rozrządu N47.
Może niech się wypowiedzą osoby które wymieniły rozrząd w silniku 'A" bez wymiany wału . Jak się sprawuje obecnie nowy rozrząd i jaki przebiegu od wymiany ?
-
E60 530D Wypalanie DPF
W wypaleniu pomogło przejechanie tego dystansu w takich warunkach jak piszesz ( nie Tobie pierwszemu ),a nie rozłączenie czujnika temp.kata . Mechanik = pomysłowy Dobromir :wink: .
-
E90 330i - kontrolka płynu hamulcowego
Czynność serwisową jaką jest wymiana płynu hamulcowego komp informuje na podstawie daty ( dwa lata od resetu, wymiany ) a nie od przejechanych km. jak to ma miejsce np. wymiany oleju .
-
[e90] Jaki olej?
Możesz poczytaj bo jest co i na te pytania znajdziesz z nawiązką wyczerpujące odpowiedzi w odpowiednim dziale viewforum.php?f=88
-
Wymiana odmy
Nie będę się rozpisywał ponownie , inżynierowie BWW zadbali w N47 i o odmie można zapomnieć i . Nie wymienia się bo niema co , membrana ( profilaktycznie można ją przemyć ) jak i sprężyna nie ulegają uszkodzeniu ( chyba że ktoś jest nadgorliwy i zgodnie z zaleceniem BMW wymieni wraz z pokrywą co 100 tys.km. ) nie wymaga nawet czynności serwisowej . Chyba że ktoś jeździ na minerale :wink:
-
Pytanie o świece żarowe
Tak - moc i czas grzania świec żarowych jest zależna min. od temp. cieczy chłodzącej. Przestają grzać gdy temp. ta osiągnie 30 st.
-
(E91 LCI) temperatura silnika
viewtopic.php?f=73&t=57919&start=0&hilit=ukryte+menu
-
535d gaśnie rozgrzana
Może masz uszkodzony czujnik cieszy chł. zawyża temp. i komp w celu uniknięcia przegania silnika wyłącza go. Sprawdź rano przed odpaleniem w menu ukrytym czy temp cieczy chł. pokrywa się z temp. otoczenia .