Treść opublikowana przez Andrzej62
-
E60 520d bardzo szybko ubywa olej
To że w intercoolerze jest olej to nic dziwnego, jest tylko kwestia ile go jest.Jeżeli niema żadnych wycieków, turbina też nie gubi oleju, to sprawdzałeś u któregoś mechanika stopień sprężania na poszczególnych cylindrach? Może również gubić po przez nieszczelne popychacze zaworów .Jeżeli nie masz DPF-a to w momencie depnięcia na gaz będzie kopcił. Jeżeli masz DPF możesz tego nie zauważyć, co najwyżej DPF będzie się często zapychał, wypalał.
-
E91 320D 163PS ubywa oleju
Dobrze prawisz :cool2: .Molekularną zdolność rozbijania szkodliwych związków sadzy w olej określa istotny parametr szczególnie dla diesla - TBN. Im wyższy ten wskaźnik tym lepiej, W dużym skrócie można powiedzieć że olej wolniej traci swoje właściwości, ma większą zdolność wchłonięcia i rozbicia cząstek sadzy zachowując dobre właściwości ( wolniej się starzeje ). W wyniku tego procesu nieodzowna jest szybka zmiana między innymi, barwy oleju na czarny .
-
chip tuning - wykres
455Nm z 177km 2l N47, fabrycznie 350Nm. Jeżeli to N47 177km, to pierwszy raz widzę po standardowym chipie tyle niutów :shock:
-
E91 320D 163PS ubywa oleju
Nawet jakbyś robił dziesięć płukanek, to niema takiego diesla w którym po 7tys. olej będzie klarowny czyli nadal brązowy, a nie czarny ( uboczny skutek procesu spalania oleju napędowego, którego to cząstki przedostają się do oleju silnikowego), bo jeżeli czarny to już nie klarowny . Moc auto sugesti :wink: . Co nie zmienia faktu że płukankę warto zrobić .
-
97c Termostat sie nie otwiera?
Otwiera się,otwiera,jeżeli by się nie otwierał to przy obecnie panujących temp.+ jazda miejska, to płyn w bloku silnika dawno by się zagotował, a temp. cieczy wzrosła znacznie powyżej 100st. Można to łatwo sprawdzić, jeżeli termostat się otworzy, to cała chłodnica, zarówno góra jak i dół jest gorąca .W odwrotnym przypadku, tylko góra będzie gorąca, a dół chłodnicy będzie zimny ( brak obiegu). Spalania wzrasta na wskutek niedogrzania ( w momencie gdyby termostat-y się nie zamykał-y ), a nie przegrzania silnika. Nie jestem wstania jednoznacznie podać przyczyny takiego spalania zwłaszcza w tak wysokich temp. otoczenia jak obecnie. Sama jazda miejska, jeździe miejskiej, też nie równa, do tego dochodzi jeszcze pewnie klima .Podłączyłeś pod kompa w celu odczytania ewentualnych błędu,od tego należało by zacząć .
-
N47 - czy tu czegoś brakuje?
Jeżeli ten silnik fabrycznie nie miał montowanych klapek w kolektorze, to raczej nic nie brakuje. Natomiast jeżeli miał owe klepki montowane, to brakuje napędu tychże klapek ( silniczek elek.z przekładnią). Tylko wtedy komp wywalał by Ci błąd i powinna wisieć z wiązki niepodłączona wtyczka. Śmiem przypuszczać że ten silnik nie ma fabrycznie montowanych klapek . Niech się wypowie użytkownik tego konkretnego silnika. Teraz dopiero widzę, że jest to Twoja szósta BMK-a , tak że Twoje doświadczenie i wiedza jest pewnie większe niż moje.
-
E90 318i automat - zbiera się/nie zbiera. Też tak macie?
Liniowy przyrost mocy to ma silnik elektryczny, a nie spalinowy. Od samego dołu 100% momentu.
-
E60 525d spalanie na włączonej klimatyzacji
Żadna sprawna klima nie obciąży silnika ( tym bardziej 3l ) na tyle by spalania wzrosło o 3l. Nie będę się wymądrzał bo nigdy nie sprawdzałem dokładnie różnicy spalania, myślę że o ok. 0,3l to max. Sprawdzałeś w menu ukrytym temp.silnik, przy obecnych temp. po paru km. powinna się ustabilizować na ok.90st. Koła kręcą się lekko,ciśnienie w oponach nie za małe ( to ostatnie nie może mieć aż takiego dużego wpływu, 3l ) ? Sprawdzałeś ponownie teraz ile pali bez włączonej klimy ?
-
E90 318i automat - zbiera się/nie zbiera. Też tak macie?
Zwłaszcza dzisiaj lub w ostatnich dniach gdy temp. dochodzi do 30st. lub lepiej ( mniej tlenu w komorze spalania ) i tylko 143km, a w tych warunkach - w wyniku mniejszego napełnienia komory spalania ( powietrze ciepłe ma większą objętość ), niestety mniej koników . Do tego włączona kima. To nic dziwnego. Sprawdź jak się trochę się ochłodzi i bez klimy, różnicę na pewno odczujesz.
-
E60 525d spalanie na włączonej klimatyzacji
:D dobre...poczytaj co jest warty ten wyświetlacz o spalaniu,powinien pokazywać pogode a nie srednie spalanie :mrgreen: Jeszcze lepsze. Również 520,istotne N47.Średnie z baku jak i z kompa, z trzech lat: 5,4latem 5,6 zimą,obecnie 5,5. Większość sam jedzie, czasami tylko pcham :shock: :cool2: Daleko mi do zawalidrogi, dlatego kupiłem CB. Żeby uzyskać taki wynik trzeba nauczyć się jeździć nie koniecznie wolno, lecz płynnie.Z tego co widzę na naszych drogach, mało kto posiadł tą umiejętność .
-
E90 - Czy to już koniec DPF a może coś innego.
Bardzo konkretny,rzeczowy i przydatny opis :cool2: .
-
E90 - Czy to już koniec DPF a może coś innego.
Musisz podjechać do kogoś na kompa, kto sprawdzi stan zapchania DPF-a, poprzez pomiar różnicy ciśnień przed i za. Jeżeli będziesz wiedział a jakim stopniu jest zapchany lub nie, to wtedy można podjąć odpowiednie kroki, co dalej z nim robić.
-
Mokro pod pokrywą silnika wokół wtryskiwaczy
Z Twojego opisu ciężko jednoznacznie ustalić przyczynę, jeżeli zależy Ci na rozwiązaniu problemy to wklej to zdjęcie, kolega wyżej Ci pisał. Jeżeli to ropa, nie był to pierwszy taki przypadek, to może być groźne jeżeli w porę nie zareagujesz. Na skutek nieszczelności pomiędzy wtryskiwaczem a gniazdem głowicy, po długim okresie eksploatacji w takim stanie może się zrobić wżer w gnieździe głowicy w miejscu styku z mosiężnym pierścieniem uszczelniającym, co w następstwie spowoduje problem z uszczelnieniem. Niestety piszę to z własnego doświadczenia. Nie należy zwlekać, dokręć z odpowiednią siłą wtryskiwacz-e, jeżeli to nie pomoże należy wymienić mosiężne pierścienie uszczelniające najlepiej miękkie Boscha . Po przejechaniu ok.1000km. sprawdzić, ewentualnie dociągnąć wtryski z odpowiednią siłą (żeby ich nie uszkodzić) .
-
Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF
A co z sondą lambda,która jest zamontowana w puszce DPF-a, jeżeli w jego miejsce założyłeś kata ?
-
[E60] Dolewka oleju 3.0d
Tanio kupujesz, dwa razy kupujesz .Temat wałkowany wielokrotnie. Niejednemu to taniej, w przypadku turbo wyszło bokiem. Jego małpy, jego cyrk :cool2: .
-
[E60] Dolewka oleju 3.0d
Z doświadczenia wielu...,najtaniej nowe turbo.
-
[E60] Dolewka oleju 3.0d
Odkąd jestem na forum nie słyszałem by niesprawny jeden wtryskiwacz uszkodził komuś turbo. Natomiast niewłaściwy program chipu lub nieodpowiednia eksploatacja turbo, zwłaszcza po chipie, z pewnością mogło przyczynić się do jej szybszego zużycie. Może turbina padła ze względu na normalną kolej rzeczy, swoje już nakręciło. Co do uzasadnionej reklamacji w tych okolicznościach,to zanim pójdziesz radził bym Ci na tyłek założyć poduszkę :wink: . Ja podstaw raczej nie widzę.
-
E60 manualna skrzynia biegów
Poszukaj-wyszukiwarka, na forum ten temat tył omawiany wielokrotnie. Znacznej części użytkowników włącznie ze mną jedynka załącza się opornie ( zwłaszcza zimą ). Nie wiele lub nawet nic się z tym nie zrobi (byli uparci co próbowali z mizernym skutkiem ). Możesz sprawdzić czy wysprzęglik hydrauliczny nie jest zapowietrzony, wymiana oleju też nie rozwiązuje problemu. Generalnie ten typ tak ma . U mnie jak jedynak jest oporna to wpierw dźwignią biegów lekko na dwójkę i jedynka wchodzi bez problemu lub dwa razy nacisnę na sprzęgło.
-
e90 320d 2010r problem rozrzad ASO spostrzeżenia
Nikt nie jest w stanie wychwycić momentu że łańcuch należy wymienić teraz bo za chwilę pęknie. Najbezpieczniej wymienić kiedy zaczyna być go słychać, bywają przypadki zerwania pomimo braku negatywnego dźwięku. Pomimo że BMW zaleca wymianę wału tylko w N47A w B nie, bardzo mało ludzi go wymienia jeżeli zębatka nie jest zużyta. Ja na Twoim miejscu wymienił bym rozrząd poza ASO to całkowity koszt bez wału ok.3tys.zł, więc nie majątek i spisz spokojnie na co najmniej 100-150tys.km Poza tym jeżeli rozrząd był wymieniany przy 80tys. możliwe że również wał jest już wymieniony .
-
Wycięcie DPF - Poznań
Kolega nockenwelle1991 nic nie pisze o inspekcji. nockenwelle1991 konkretnie, co chcesz skasować ?
-
Wycięcie DPF - Poznań
DPF zastał usunięty tylko mechanicznie, a nie również programowo . Komp go nadal widzi i będzie rzadziej, ale jednak uruchamiał proces wypalania. Może o to chodzi.
-
5W30 czy 0W40
Żadnych radykalnie groźnych konsekwencji .Ze względu na lepkość, lepsze właściwości niż byś zalał samym 5W40, gorsze niż samym 5W30. Tak jak byś zalał nieistniejącym olejem 5W35 :wink: Aleś wymyślił :cool2:
-
5W30 czy 0W40
Jeżeli użytkujesz w kraju lub w naszej strefie klimatycznej a nie np. w południowej europie,to o jakie plusy przy tej zamianie miały by wystąpić :shock: . Jedyny plusem to to że może Ci prać mniej oleju i na tym koniec. Taka zamiana nie wpływa korzystnie na trwałość silnika, szczególnie zimą. Wzrośnie również trochę spalanie, choć to nie najważniejszy minus tej zamiany. Zdecydowanie ważniejsze przy takim ruchu są minusy, o których pisałem krótko wyżej.W dziale olei ,tam można na ten temat znaleźć więcej informacji. Z jakiegoś powodu producent rekomenduje oleje danej lepkości dla danego silnika. Czasami mam wrażenie że ludzie wybiórczo czytają tematy.
-
520D n47 za wysokie cisnienie powietrza doładowującego
Jeżeli odczyt jest poprawny, przyczyną może być wadliwy przepływomierz .
-
5W30 czy 0W40
Oczywiście, że w tą stronę nie zaszkodzi. Tylko że ja ustosunkowałem się to sytuacji odwrotnej, którą opisywali koledzy wyżej w postach. Tj.zmiana oleju np. 0W30 lub 5W30 które to są olejami lekkobieżnego o niższej lepkości na, np.0W40 lub 5W40 które to nie są już olejami lekkobieżnymi i posiadają wyższą lepkość. W tą stronę, pociąga to za sobą te konsekwencje o których wyżej napisałem. Reasumując, krótko, powinniśmy jeździć na oleju o takiej lepkości w danej strefie klimatycznej, jaką rekomenduje producent.Nie wiem jak w benzyniakach, w naszych dieslach jest to najczęściej 5W30 lub 0w30 i .