Treść opublikowana przez Andrzej62
-
Różnice między silnikami: N47D20A vs. N47D20C
Przy jakim przebiegu padł ,dochodziły wcześniej z silnika jakieś niepożądane dźwięki np. szuranie ? Jeżeli głowica jest ok. dlaczego chcesz wymieniać kop. silnik, a nie słupek ?
-
Problem z 320d N47 E91. grzeje sie.
Zwarcie a przewodach - to raczej nie ta opoka.Jak już to raczej w drugą stronę , sprawdzałeś połączenia wiązki czujnika , czy niema gdzieś po drodze wadliwego np.( zaśniedziałego )styku , połączenia .
-
Różnice między silnikami: N47D20A vs. N47D20C
Myślałem że pytasz właśnie o słupek , bo on jest najczęściej wymieniany , zamieniany . Co do różnic wynikających z zamiany całego silnika nie będę gdybał ,bo nie wiem ma 100%. Czy można wiedzieć jaki jest powód że zadajesz to tytanie ?
-
E60 Problem z DPF?
Możliwe warianty : - nieskuteczna regeneracja - uszkodzony czujnik ciśnienie w DPF-ie - uszkodzony czujnik temp. cieczy chłodzącej ( sprawdź rano przed odpaleniem w menu ukrytym czy tem. cieczy chł. pokrywa się z tem.otoczenia ). Z mojego niestety bogatego doświadczenia z DPF-em i nie tylko mojego i zdając sobie sprawę z dobrodziejstwa dla środowiska czyli nas DPF-a ,twierdzę że jedyną skuteczną metodą pozbycia się kłopotów z jego eksploatacji jest niestety pozbycie się go . Nigdy bym go nie usuną gdy by inżynierowie dopracowali DPF-a na tyle iż nie obciążali negatywnymi konsekwencjami użytkownika .
-
DPF a programowe usuniecie
Możliwe że ci co usunęli tylko fizycznie DPF-a, a nie również programowo i twierdzą że jest to wystarczające mogą być nie świadom tego iż ten proces i tak (co prawda możliwe że rzadziej ) się aktywują. Tak jak pisał kolego Grzegorz z G-CS .Nie są w stanie za każdym razem to zauważyć , bo i jak, jak się nic nie wypale ,DPF już na emeryturze . Tylko wtryski w takim przypadku podlewają bezsensownie większą dawkę paliwa .Może , nie musi co najwyżej przybyć oleju .
-
Różnice między silnikami: N47D20A vs. N47D20C
Był już omawiany ten temat na forum . Tak podejdzie ,oczywiście tej samej mocy .Należy zmienić przewód rurowy nr. 6 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NX31&mospid=50464&btnr=11_4101&hg=11&fg=40&lang=pl . Np. w "C " w przypadku wymiany rozrządu nie trzeba wymieniać wału , co zaleca BMW w "A". W "C" według opinii forumowiczów znacznie rzadziej pękają łańcuchy, co nie oznacza że rozrząd jest bezawaryjny .
-
Łańcuch rozrządu N47
Chcą sprawdzić napinacz górnego łańcucha w N47, bo tylko tego można bez demontaży silnika . W którym miejscu jest wkręcony , należ go wykręcić z góry czy z dołu silnika ?
-
E60 530dA 2006r
Pisałem ,napiszę jeszcze raz . Przebieg to nie wszystko . Dużo albo jeszcze więcej zależy od szarych komórek użytkownika czyli przede wszystkim sposobu a później warunków eksploatacji , na co mamy mniejszy wpływ. Jeżeli silnik nie wykazuje nadmiernego apetytu, to ze względu na mniejszą lepkość i wypływające z tego korzyści w naszym klimacie zdecydowanie LM Top Tec 4600 5W30 . Jeżeli interesuje Cię argumentacja - poczytaj dział Olei , bo to trochę pisania , a to nie ten dział.
-
Łańcuch rozrządu N47
Czy w późniejszym okresie produkcyjnym 3,0D N57 poprawiono, zmieniono coś z rozrządem np: ( mocniejszy łańcuch o którym pisał kolega galczych ...) ? Jeżeli tak, to co i od kiedy ?
-
skrzynia biegów
Takie objawy występują przy uszkodzonym kole dwumasowym .
-
chip tuning - wykres
Rada nie do odrzucenia , nieważne skąd jesteś :cool2: . Jak będziesz musiał przejechać nawet 500km w jedną stronę żeby może się coś dowiedzieć to też jedź .
-
Zakup E61/520D
- Zakup E61/520D
K8v8M jesteś na forum , dorzuć coś od siebie .- Zakup E61/520D
Samochód to nie matematyka , niemożna zakładać ( poza czynnościami serwisowymi ) co przy danym przebiegu ulegnie uszkodzeniu , bardzo dużo zależy od warunków eksploatacji poprzednika , rocznik i przebieg to za mało . Co do rozrządu , awarie zdarzają się ok 170 tys w górę , ale jaki to jest procent z pośród wszystkich kto to wie :shock: . Druga sprawa , te roczniki mają silniki z oznaczeniem " C " ponoć znacznie rzadziej pękają łańcuchy . N47 poza problemami z rozrządem praktycznie jest najlepszym motorem 2 l d . Poczytaj jeszcze forum bo warto . Ja twierdzą że trwałość ( spapranego rozrządu przez BMW ) ma taż ( nie tylko )wpływ lepkość oleju . Ja w naszym klimacie preferuję 0W30 ,głowa i prawa noga to znaczy żeby nie kręcić silnika nie potrzebnie na wysokich obrotach . Wykorzystywać to co daje diesla czyli moment obrotowy . Ja man 170tys i odpukać ( albo jestem już głuchy :wink:) zero problemu z rozrządem , szuraniem .- Wymiana a data ważności oleju castrol slx professional.
BWM Polska między innymi dla 3D zaleca lepkość 0W30 lub 5W30 .W40 w stosunku do W30 w naszym klimacie nie wykazuje żadnych zalet a wręcz przeciwnie zwłaszcza zimą , to co pisałem wyżej .Powtarzam, w naszym klimacie w 0w30 nie jest możliwe w normalnej eksploatacji zerwanie filtru olejowego , które by tłumaczył sensowność zastosowanie wyższej lepkości W40 .Na temperaturą oleju po o to tu chodzi , ma nie tylko wpływ temp.otoczenia ale przede wszystkim obciążenie silnika czyli głowa i prawa noga . Ja na 0w30 byłem latem w Chorwacji.- Wymiana a data ważności oleju castrol slx professional.
Przebieg to nie wszystko , zależy w jakich warunkach i jak był eksploatowany . Jeżeli silnik nie zużywał nadmiernie oleju , ja w naszym klimacie zdecydowanie pozostał przy lepkości 0W30 . Przede wszystkim szybsze smarowanie po rozruchu zimnego silnika co się przekłada na mniejsze zużycie jednostki napędowej . W naszym klimacie "filtru olejowego" nie zerwiesz , mniejsza lepkość to też mniejsze opory tarcia wyższa sprawność jednostki co się przekłada np:minimalnie mniejsze zużycie paliwa .Ja od początku jeżdżę na Castrolu 0W30 przebieg 170tys. nie mam zamiaru i potrzeby nic zmieniać .- Jaki olej najlepszy do 525d?
Na odpowiedź raczej nie licz .Ostatni post kolegi piteerus jest z 08 Cze 2011r. :wink:- Luz na wężu od intercoolera
Oczywiście że jest po drodze przepustnica na tym rysunku już jest http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NX31&mospid=50464&btnr=11_4101&hg=11&fg=40&lang=pl nr.17 :wink: . Bo właśnie pomiędzy nią (a właściwie na niej ) a rurą powstaje ta nieszczelność .- Luz na wężu od intercoolera
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NX31&mospid=50464&btnr=11_4100&hg=11&fg=40&lang=pl Uszczelniacz nr.5. Miałem to samo wymiana nowego oringu nic nie pomogła ( nieszczelność ) , w miejscu styku z oringiem wyrobił się rowek a przepustnicy . Problem rozwiązałem z 100% skutecznością zastępując oryginalny oring szerszą opaską z dętki rowerowej :wink: .- E9X i inne - Wasze przebiegi w silnikach diesla 2.0 M47/N47
N47D20A 2008r zakup przy 116tys. Zaraz na początku zwarcie , nalot w odbiorniku ( wzmacniaczu ant. pilota ) , wycinka DPF-a z powodu przybywania oleju . Prawie od początku z różnym nasileniem cykanie wtryskiwaczy lub wtryskiwacza pomimo idealnych parametrów . Aktualnie 170 tys.- e61 2.0d bierze olej
Dorzucę jeszcze, uszczelniacze popychaczy hydraulicznych zaworów .- Łańcuch rozrządu N47
Do kogo piszesz ? chyba że po grillu i ... :roll: :lol:- Łańcuch rozrządu N47
Po co ? ciągnij do 4000 - kup benzynę jak nie umiesz jeździć ON - kłania się moment obr .- Łańcuch rozrządu N47
Hm,niedawno sprzedałem E 91 M47TU2 z przebiegiem 290 000km i łańcuch jak i turbo czy sprzęgło z dwumasem oraz dpf(po 1 regeneracji) były fabryczne.Duzo zależy od stylu używania auta -takie jest moje zdanie :cool2: Moje również :cool2:- zabezpieczenie przed zlodziejami
Ja nie mam " Takie coś ", nie każdemu psu burek.Blokad skrzyni jest , chuchu ... Jak poradzisz sobie z moją blokadom w 30 sek . to oddaje Tobie auto , jak nie to Ty oddajesz swoje , ok :wink: ? Myślisz że alarmy CAN stanowią dla nich większe wyzwanie ? Znają je nie gorzej od producenta . Nic nowego nie napiszę : niema niezawodnego zabezpieczenia , kwestia tylko kwalifikacji złodzieja .Co najwyżej możemy max. mu to utrudnić , wydłużyć . - Zakup E61/520D
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.