Skocz do zawartości

Pytanie o świece żarowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Podczas niedawnego serwisu (BM Cars Katowice) mechanik odczytał z komputera, że 3 świece żarowe nadają się do szybkiej wymiany. Tymczasem dziś przy minus 11 autko odpaliło w moment, jak by w ogóle nie było mrozu. Nie wiem co o tym sądzić. Czy komputer może błędnie podać konieczność wymiany świec? A może dla niesprawnych świec minus 11 to jeszcze pestka?

 

Z góry dzięki za celne uwagi :lol:

  • Odpowiedzi 76
  • Wyświetleń 13,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

To drugie

Te silniki odpadają bez problemu przy walnietym sterowniku gdy nie

grzeje ani jedna

Opublikowano
  • Autor
To drugie

Te silniki odpadają bez problemu przy walnietym sterowniku gdy nie

grzeje ani jedna

No to w sumie po co one są? Na minus 30?

Opublikowano
Gdy świeca jest walnięta to silnik po uruchomieniu przez parę sekund nie równo pracuje :mrgreen: Jeśli silnik równo klekoce po uruchomieniu to świeczki są ok.
Opublikowano

No to w sumie po co one są? Na minus 30?

 

Tak, poza tym ekologia i mniej telepania w pierwszych sekundach

Opublikowano
  • Autor

exide: do czego generalnie służy świeca żarowa to ja dobrze wiem. Mam takie jeszcze w starym polonezie trucku i tam jak była walnięta, to nie mogłem zapalić nawet przy mocno dodatnich temperaturach. A tu siarczysty mróz, 3 z 4 świec teoretycznie do wymiany, a autko pali bez problemu :mrgreen: Stąd i moje zdziwienie i pytanie.

 

Zastanawiam się czy to, że komp pokazuje że walnięta, to oznacza że naprawdę walnięta na amen, czy jednak jakoś tam wystarczająco działa.

Opublikowano

Najlepiej sprawdzić świece metodą ręczną ;) - ja jak miałem walniętą jedną świecę w tamtym roku auto paliło i przy -25, na początku telepało a potem już było ok.

 

Pzdr.

Opublikowano

Witam wszystkich.

 

Moje auto ma wielki problem z zapaleniem na mrozie pięknie kręci bo aku. jest nowy

paliwa dobrego full na wszelki wypadek dolalem dodatek do paliwa . Po około

30 - 40 sek kręcenia zaskakuje na 1 potem na resztę.cylindrów. jak już zapali potem jest ok

Jeździ super. Wczoraj stałem kolektor ssacy i sprawdziłem świece zarowe są dobre

 

Help

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Opublikowano

Mój też ciężko pali, na mrozie, na kompie błąd 4 świec, pierwsze co to wymieniam sterowanie jutro, bo poprzedni właściciel wymieniał świece.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Opublikowano

A jak się wymienia sterowanie gdzie ono jest i jak sprawdzić

czy to jego wina ?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Opublikowano

Gdzie siedzi sterowanie? Pod kolektorem dolotowym.

Najlepiej podpiąć do kompa auto - z tym, że to na dwoje babka wróżyła.

Ciężko jednak stwierdzić co jest walnięte - sterownik potrafi pokazać walnięte świece pomimo że są sprawne a uszkodzony jest sterownik. A może jednak świece... :evil:

 

poczytaj viewtopic.php?f=70&t=137868

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Opublikowano

Mając jedną nową świece i komputer można sprawdzić co jest uszkodzone. Sterownik trzeba wyjmować od dołu w 2.0d.

 

PZdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Opublikowano

Od dołu czyli na podnosniku ?

Jeśli wiecie dokładniej proszę o wskazówkę

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Opublikowano
A jak się wymienia sterowanie gdzie ono jest i jak sprawdzić

czy to jego wina ?

 

kolego a szukałeś już na forum informacji?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Opublikowano

sklep z częściami twierdzi że sterownik wystepuje tylko w oryginale i chcą 400 zł

 

prawda to?

Opublikowano
sklep z częściami twierdzi że sterownik wystepuje tylko w oryginale i chcą 400 zł

 

prawda to?

 

nie, sterowniki świec robi dla BMW BERU, można kupić w ASO za 400 albo na wolnym rynku za 250-300, dokładnie ten sam element. Sam sobie zadaj pytanie czy chcesz, żeby w kieszeni zostało Ci 150 PLN czy nie

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
sklep z częściami twierdzi że sterownik wystepuje tylko w oryginale i chcą 400 zł

 

prawda to?

 

Możesz kupić oryginał w serwisie za ponad 400zł, lub to samo poza serwisem (bez znaczka bmw) za niewiele ponad 200zł. Oba będą identyczne, tylko o około połowę taniej. Ja kupiłem na 270zł z przesyłką (6 cylindrów), a w serwisie było 495zl.

http://allegro.pl/sterownik-swiec-zarowych-beru-bmw-e46-2-0d-1-8d-i2055351667.html

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

BMW F30 2013 316i

 

 

Opublikowano

nie wiem :evil:

 

uparcie twierdzą że dla mojego nr VIN tylko oryginał BMW :mad2:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
nie wiem :evil:

 

uparcie twierdzą że dla mojego nr VIN tylko oryginał BMW :mad2:

 

Podaj numer vin i zaraz zerkniemy co u ciebie siedzi

http://www.realoem.com/bmw/select.do

Myślę że pasuje standardowy który montują do wszystkich 4 cylindrowych w ostatnich latach.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

BMW F30 2013 316i

 

 

Opublikowano

VE16336

sprawdziłem to nie ma ceny przy sterowniku :norty:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC11&mospid=48821&btnr=12_1166&hg=12&fg=15

 

Masz najzwyklejszy sterownik, praktycznie wszędzie dostępny bezproblemowo za niewiele ponad 200zl.

Roger-Nysa z forum też naprawia za około 80zł+przesyłki.

W serwisie bez rabatów, to około: Nr: 12217801200 ; Cena z VAT: 429.48 zł

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

BMW F30 2013 316i

 

 

Opublikowano
Witam. Ja mam oto taki problem ze autko nie odpala jesli temperatura spada na mniej niz 3 stopnie i wyskakuje wtedy blad swiec na desce. Sprawdzalismy pod kompem i walnieta jest tylko jedna swieczka. Co ciekawe gdy termometr pokazuje juz 4 stopnie autko pali bez problemow. Ma ktos jakies pomysly lub podobne doswiadczenia???
Opublikowano
Witam. Ja mam oto taki problem ze autko nie odpala jesli temperatura spada na mniej niz 3 stopnie i wyskakuje wtedy blad swiec na desce. Sprawdzalismy pod kompem i walnieta jest tylko jedna swieczka. Co ciekawe gdy termometr pokazuje juz 4 stopnie autko pali bez problemow. Ma ktos jakies pomysly lub podobne doswiadczenia???

 

Proste. Wymień świece.

 

Pzdr.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.