Treść opublikowana przez Andrzej62
-
[E60] Dolewka oleju 3.0d
Jest to olej rekomendowany przez Volvo z specyfikacją Longlife-01. Dolać możesz, warunek- jeżeli nie masz DPF-a . Z DPF-em, olej musi być specyfikacji Longlife-04.
-
5W30 czy 0W40
To że zamiast np. 0W30 lub 5W30 ,zalejecie np. 0W40 lub 5W40- ma on większą lepkość ( gęstszy ) i ojeju silnik mniej bierze to nic dziwnego, tylko że ten kij ma dwa końce . Należy pamiętać lub wiedzieć że, na oleju o wyższej lepkości będzie gorsze (późniejsze) smarowania przede wszystkim podczas zimnego uruchomiania silnika, czyli silnik będzie się szybciej zużywał :nienie: .
-
325i - przeskoczył rozrząd
Od zmiany oleju,tym bardziej z ful syntetyka na ful syntetyk rozrząd się nie przestawi. Raczej należało by sprawdzić części odpowiedzialne za prawidłowy naciąg łańcucha wraz z kołami zębatymi.
-
w którym ASO w Warszawie naprawić z OC sprawcy?
Tak się nie ciesz, bo te grube pieniądze to nikt inny tylko my zapłacimy przy następnym,droższym OC .
-
Łańcuch rozrządu N47
Przy wymianie rozrządu układ kilmatyzacji musimy rozszczelnić ?
-
Łańcuch rozrządu N47
Jaki przebieg ?
-
Chiptunning - podjecie decyzji PLUSY i MINUSY
Na zużycie zdecydowanie większy wpływ ma Twoja głowa i prawa noga niż cip.Silnik bez chipu nieodpowiednio eksploatowany bez problemów szybciej można zarżnąć, niż z chipem właściwie użytkowany z głową . Przebieg niewiele mówi o zużycie silnika, wszystko zależy w jakich warunkach był eksploatowany . Podstawą sukcesu jest dobry tuner .
-
Spalanie e60 kalibracja
Jakiś czas już temu, ustawiałem,zmieniałem tą wartość w menu ukrytym bez problemów. Obecnie spalanie z kompa jak i w realu są takie same. Tak więc w moim E61 z 2008r działa ma 100%.
-
118d - Wsteczny nie wchodzi
.
-
Klima - "buczenie"
U mnie też od jakiegoś czasu słychać byczenie zwłaszcza na wolnych i niskich obrotach, poza tym klima działa z dużą sprawnością, przy max. 2st. na wylocie z nawiewu.
- AUDIO BMW E60
-
e91 olej napędowy wokół wtryskiwaczy
Dokręcić wtryskiwacze odpowiednim momentem.Jeżeli to nie pomoże, wymienić mosiężne pierścienie uszczelniające ( najlepiej Boscha) wtryskiwaczy z głowicą .
-
[E60] 530D - problem z obrotami
W zależności od obrotów i obciążenia silnika, klapki zmieniają swoje położenie, a tym samym zmieniają geometrię kanałów dolotowych, co skutkuje efektowniejszym spalaniem mieszanki i w ten sposób poprawia osiągi silnika (moment obrotowy). Oczywiście jeżeli mieszanka jest efektywniej spalona to i spaliny zawierają mniej szkodliwych związków, są czystsze.W bardzo dużym uproszczeniu można powiedzieć że, im wyższa prędkość obrotowa sinika tym klapki odgrywają mniejszą rolę (są otwarte). Nie będę się rozpisywał,bo to nie temat o klapkach kolektora.
-
[E9x M57] Korekcje wtryskiwaczy 3.0d
Mi po profilaktycznym użyciu STP tak się poprawiło, że do dzisiaj wtryski słyszę :mad2: .
-
[E60] 530D - problem z obrotami
Bzdura. Klapki w kolektorze nie służą do stabilizacji obrotów. Temat klapek na forum był szczegółowo wyjaśniany. Podstawowym ich zadaniem jest poprawa momentu obrotowego w dolnym zakresie obrotowym silnika. Co najwyżej mogą mieć wpływ na łagodny proces gaszenia silnika.
-
2-gi bieg wchodzi ze zgrzytem
Wiadomo że, wymiana całego komp. gwarantuje w przyszłości większą niezawodność, ale Twoje małpy Twój cyrk i Twoja kasa :cool2: .
-
E61 530xd rozładowuje aku po otwarciu.
Jak będziesz wymieniał świece, proponuję wymienić wszystkie,by problem z pozostałymi za niedługi czas nie powrócił.
-
E61 530xd rozładowuje aku po otwarciu.
Chyba coś ok. 0,7-0,8 Oma . Dokładna wartość, nigdy nie była mi do niczego potrzebna i tak na jaj podstawie ( bardzo małą rezystancja ) nie dowiemy się w jakiej kondycji są świece. Wychwycenie różnicy rezystancji, w tak małej rezystancji jako ma świeca, na której podstawie można by ocenić świece, używając nawet dokładnego miernika jest praktycznie niemożliwe i pozbawione sensu. Omomierzem możemy sprawdzić jedynie czy ma przerwą czy nie. Jak sprawdzić dokładniej świece, pisałem wcześniej .
-
2-gi bieg wchodzi ze zgrzytem
W wysprzągliku też jest kalamitka, odpowietrzacz tak samo jak układ ham.tylko innym pedałem :wink: . Z tego co teraz napisałeś, to niestety też obstawiam synchronizator . Chyba nikt na forum nie miał takiego problemu,w każdym bądź razie nie kojarzę .
-
E61 530xd rozładowuje aku po otwarciu.
Żeby sprawdzić czujnik temp.cieczy ,wystarczy wejść np.po nocy w menu ukrytym i odczytać ją. Powinna być taka sama co otoczenia .
-
2-gi bieg wchodzi ze zgrzytem
Temat ciężko wchodzących piegów był już konkretnie wałkowany. Mi też zwłaszcza zimą pierwszy bieg opornie wchodzi. Wymiana oleju, wymiana płynu i odpowietrzenia, kompletnie nic nie dało :shock: . Jeden z forumowiczów z uporem i konsekwentnie wymienił praktycznie wszystko co mogło mieć na to wpływ, problem i tak pozostał . Wniosek z tamtego tematu -nie wiem czy wszystkie, czy tylko niektóre : ten typ tak ma :cool2: . Oczywiście, nie tak jak u turbojajko, bo u niego poszło trochę dalej ,nawet zgrzyta.
-
2-gi bieg wchodzi ze zgrzytem
Można osobno.
-
2-gi bieg wchodzi ze zgrzytem
Najczęściej problemy występują zimą z jedynką i wstecznym . Próbowałeś pąpnąć ze dwa razy sprzęgłem w trakcie zmiany ? Nie zaszkodziło by sprawdzić czy nie jest ciutkę zapowietrzony wysprzęglik :wink: .
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
A co ma piernik do wiatraka ?? gdzie ja pisałem, że nie trzeba puścić dużego obiegu żeby odpowietrzyć układ !!, oczywiście, ŻE TRZEBA bo inaczej nic nie zrobisz ... Więc nie wyrywaj sie jak filip z konopi bo ja o jednym a ty o drugim..... Chyba, że cholesterol przytkał ci coś i są problemy z rozumowaniem.... Po 1 primo OPISAŁEM MOJ PRZYPADEK po 2 primo UKŁAD miałem odpowietrzony GDYŻ na boga jak termostaty były sprawne układ był odpowietrzony i wszystko było jak ta lala... po 3 primo Nie cytuj wybiórczo mojej wypowiedzi mówię o tym " na postoju po jeździe choćby się srało i waliło dobić do 80 graniczyło z cudem " gdyż nie pisałem tego w kontekście odpowietrzania układu tylko pisałem mój przypadek co się działo z AUTEM w jeździe i na postoju, wiec po jaką cholerę klepiesz regułkę odpowietrzania układu ... powtórzę ponownie CO MA KURDE PIERNIK DO WIATRAKA !!........ Ameryki nie odkryłeś tylko wątek i kłótnia jest nie o tym ..... ale napiszę co to raz jeszcze, JEST O sprawności termostatów i następstw z tym związanych !! Skoro MI auto się NIE NAGRZAŁO na postoju, tutaj jeden kolega pisał wyżej, że przy 17 STOPNIACH i godzinnym staniu auto nie dobiło więcej niż 85-6*, Dopiero musiał pogazować pojeździć i dobiło do otwarcia termostatu..... JA to robiłem w temp około 0+5* i miałem jak opisywałem kilka razy... A to że napiszesz jak odpowietrzyć układ nie oznacza ze masz rację i że na doszczętnie spierdzielonych termostatach auta się mają nagrzewać na luzaku w 20-30min do 90*+ .... bo praktyka i doświadczenia ludzi mówią inaczej. pzdr. Łukasz Tego się obawiałem. Szkoda, że nic nie rozumiałeś.
-
E61 530xd rozładowuje aku po otwarciu.
Jeżeli świece na starym sterowniku były tak długo załączane,męczone, to mogły się przepalić . Sprawdziłeś wszystkie świece omomierzem ? Jeżeli świece są ok. To jak masz możliwość, dojście,( wiem, nie jest to łatwe ), to sprawdź czy przed odpaleniem zimnego silnika sterownik załącza świece. W obecnych,dodatnich temp., na moment powinno pojawić się na nich napięcie. Nie wiem, ale czy dwa pozostałe błędy nie mają coś wspólnego z inteligentną klemą minusową ? Ja bym jeszcze sprawdził te 18A. Czy po przebudzeniu jest teraz ok i nie załącza już świeć .