Treść opublikowana przez Andrzej62
-
Jak sprawdzić sprawność termostatu?
Żeby sprawny termostat puścił,jak piszesz to musi ciecz chł. osiągnąć ok.90st. Trochę wcześniej sam napisałeś : " na postoju po jeździe choćby się srało i waliło dobić do 80 graniczyło z cudem.... " Jedną wypowiedzią przeczysz drugiej ... to w końcu osiągnie te min 90st żeby się otworzył i odpowietrzył czy nie, max ze sraniem i waleniem tylko 80st. Łukasz jak to w końcu jest :wink: :cool2: .
-
Jak sprawdzić sprawność termostatu?
To za krótko, albo źle sprawdzałeś, może to był weekend,browar ... :wink: . Pytam ponownie : A jak byś odpowietrzył układ chłodzenia jeżeli ciecz chł.nie osiągnęła by temperatury przy której termostat się całkowicie otworzy , czyli jak by nie patrzeć od 90st.w górę ? :wink: .
-
Jak sprawdzić sprawność termostatu?
Za bardzo się zagalopowałeś w tych opisie :wink:. Oczywiście cały czas mowa w sytuacji gdy samochód się nie porusza . W naszym klimacie nawet na wolnych obrotach silnik zawsze osiągnie ponad 100st. ( chyba że na Syberii przy -50st. to może nie :wink: ) to tylko kwestia czasu . A jak byś odpowietrzył układ chłodzenia jeżeli ciecz chł.nie osiągnęła by temperatury przy której termostat się całkowicie otworzy , czyli jak by nie patrzeć od 90st.w górę ? :wink: . Po otwarciu termostatu ok 90st. uruchamia się duży obieg i po pewnym czasie temperatura zacznie ponownie wzrastać do ponad 100st. aż załączy się wentylator. Sprawdź sam - uruchom silnik i obserwuj temp. w menu ukrytym ,daj sobie trochę czasu :cool2: .
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
Jeżeli masz silnik N 47 tak jak podajesz w profilu, to masz tylko jeden termostat mechaniczny nr. 6 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PX31&mospid=50468&btnr=11_4066&hg=11&fg=35
-
Jak sprawdzić sprawność termostatu?
- E61 530xd rozładowuje aku po otwarciu.
Wartości Twojego pomiaru prawidłowe. Chciałem sprawdziłem u mnie jaki pobiera prąd bo obudzeniu, niestety mój miernik się do tego nie nadaje (za duży opór wewnętrzny ,siadło napięcie i wynik błędny ) :duh: . Myślę że powinieneś porównać jak to się ma w innym aucie. Może ktoś z forumowiczów ma takom możliwość sprawdzenia tego prądu. Czy rzeczywiście coś jest nie tak , czy też to na wskutek nie w pełni naładowanego aku. Nie wiem czy te 25A morze pobierać zaraz po obudzeniu czy nie, ale aku. na pewno nie jest w pełni naładowany jak po 20 min. poboru tego prądu się rozładuje całkowicie , pisałem o tym wyżej. Naładuj aku.prostownikiem i wtedy sprawdź czy sytuacja się powtórzy.- E61 530xd rozładowuje aku po otwarciu.
Akumulator masz nowy ok.tylko czy wystarczająco ( w pełni ) naładowany ? Sprawdziłeś ładowanie , np. poprzez odczyt napięcia w menu ukrytym 19 pozycja lub jeszcze dokładniej woltomierzem na aku ? Jakie jest napięcie aku.w stanie całkowitego uśpienia . Dokładny odczyt miernikiem nie z ukrytego ? Nawet gdyby było coś nie tak, to sprawny aku. w pełni naładowany o pojemności 90Ah obciążony prądem 25A powinien się rozładować dopiero po 3,6 godzinach, a nie zaledwie 20 min.- E61 530xd rozładowuje aku po otwarciu.
Tan samochód powinien wejść w tz.stan uśpienia, po ok. 30-40min.od kompletnego zamknięcia samochodu. Po którym to czasie prąd poboru powinien spaść do kilkuset mA, nie pamiętam dokładnej wartości ( nieważne ). 25A nawet gdy nie jest jeszcze uśpiony to chyba trochę dużo. Sprawdź po tym czasie czy samochód usypia i jaki wtedy pobiera prąd . Użyj wyszukiwarki . Temat ten był wielokrotnie omawiany . np. viewtopic.php?f=73&t=194914&hilit=roz%C5%82adowywuje+akumulator viewtopic.php?f=73&t=174086&p=1257090&hilit=roz%C5%82adowywuje+akumulator#p1257090- Jaki olej do e91 320d
Przy wymianie filtra paliwa minimalnie paliwa zawsze wycieknie. Po zamontowaniu nowego filtra w celu odpowietrzenia od razu nie uruchamiać silnika ( męczymy ), tylko włączyć zapłon parę razy pozycję 2.W tym czasie pompa paliwowa napełni filtr i silnik odpali bez zająknięcia. Jak nie chce samemu wymieniać oleju, to płacę 30zł. Nie piszę gdzie, bo się zlecicie i zepsujecie mi mechanika :wink: .- Jak sprawdzić sprawność termostatu?
Co prawda nie mam tego silnika ale ... To że temp. po zatrzymaniu wzrosła do 105st. to nic dziwnego, powyżej załączył się zapewne wentylator. W zeszłym roku w mroźny dzień na odcinku 20km. przy włączonym ogrzewaniu, też temp.oscylowała ok 80st. Na dłuższej trasie było ok. czyli 89-90st. Ja nam diesla mogą być małe różnice. Wymieniłem termostat i niepotrzebnie, nic się ( w tych warunkach ) nie zmieniło. Jak długą trasę dzisiaj przejechałeś ?- Jak sprawdzić sprawność termostatu?
:cool2:- Kodowanie a termostat i temperatura cieczy
Z jednej skrajności w drugą , tak już lepiej :cool2: :wink:.- Kodowanie a termostat i temperatura cieczy
Ultimatum Zmień zdjęcie tego bandziora, terrorysty na profil , to i temperatury wrócą norm. Inaczej zero pomocy , nikt nie powinien Ci odpowiedzieć :nienie: . Niesmaczny żart !- Jak sprawdzić sprawność termostatu?
Ultimatum Zmień zdjęcie tego bandziora, terrorysty na profil , to i temperatury wrócą norm. Inaczej zero pomocy , nikt nie powinien Ci odpowiedzieć :nienie: . Niesmaczny żart !- E61 LCI nie działają zapalniczki
Daj spokój z szukaniem przyczyny .Oducz się palić , taniej i zdrowiej :wink: .- E9X Silniki diesla - różnice i zestawienie awaryjności
Podobne pytanie już jaki czas temu zadałem K8v8M na pw. Niestety, nie otrzymałem odpowiedzi .- Łańcuch rozrządu N47
Nie ma znaczenia jaka litera, rozrząd nie jest wieczny i ma prawo się zerwać, a dupny olej i długie interwały wymiany oleju tylko mu pomagają ... Olej należy wymieniać co ok.15tys.ok, jak najbardziej . Należy jeszcze pamiętać że... i z tym przebiegiem może byś już miksem oleju + ON (kłania się DPF) . To na pewno znacząco poprawia smarowanie i wydłuża bezawaryjną pracę rozrządu i nie tylko, turbo i jednostki napędowej również :mad2: . Tak na marginesie.Ciekaw jestem ilu z tych ludzi co tak pedantycznie dobierają olej ( i dobrze), sprawdzają stosunkowo często( o ile mają taką możliwość - bagnet ) poziom oleju czy nie przedostał się ON i zdają sobie sprawę lub też bagatelizują konsekwencje jego obecności.- Zapałiła się kontrolka wymiany klocków po wymianie płynu
- E60 DPF do wypalenia? wycięcia? błędy INPA
Cieszę sie że kolega ma swoje zdanie.Bogaty może nie jestem moje bmw jest z 2009r I ma 100 000 przebiegu Olej wymieniany co 10 tys wszystkie filtry co 2gą wymianę oleju i myślę się że moje auto nie jest zajechane itp itd Nigdy nie miałem problemu z komunikatami sygnalizujacymi problem z DPF pomimo tego Go usunołem z racji iż 80% mojej jazdy to miasto a zaczęło przybywać mi oleju z wiadomej przyczyny... Raz na 2 tyg próbowałem wjechać na autostradę itd ale nic nie pomagało a oleju przybywało w dalszym ciągu Konsekwencje mieszania diesla i oleju są chyba wszystkim znane... Nowy filtr obecnie to koszt w uk 270f więc bez problemu mogę go zmienić czy założyć (u mnie to tylko 8 śrub i remap generalnie godzina roboty) Tylko co mi to da?problem powróci i tak w kółko. Kolega napewno ma racje jesli chodzi o sadzę itd.jestem za! Tylkoniech ktoś w BMW rozwiąże ten problem. Francuzi jakoś dali radę ustawili wtryskiwacz bezpośrednio przed puszką DPFa i nie ma problemu diesel ktory sie nie spali wycieka przez tłumik i nie ma problemu z niczym. Podpisuję się pod tą wypowiedzią :cool2: . Z tego samego powodu ( przybywania oleju ) w 100% sprawnym aucie ,po wielu różnych niestety nieskutecznych próbach zażegnania problemu, z dużą niechęciom byłem niejako zmuszony usunąć sprawnego DPF-a . Zdaję sobie doskonale sprawę z dobrodziejstwa DPF-a . Byłbym ostatnim który by go usunął :nienie: , gdy by inżynierowie z BMW dopracowali ten układ żeby nie powodował negatywnych konsekwencji . Po co dbać o silnik,kupować dobry olej, jak i tak zostanie on uszlachetniony ON-em. Jaki wpływ ma to na trwałość jednostki napędowej ( w tym również na nieszczęsny rozrząd, zwłaszcza w silnikach N ) i nie tylko, bo na turbo również, nie muszę chyba pisać . Dużo ludzi jeździ nieświadom tego negatywnego zjawiska,jak i jego skutków . Chyba że poziom oleju, a raczej mieszanki, podniesie się do tego stopnia że, powiadomi ich dopiero komp.- [E61] Częstotliwość pompowania nivo
Właśnie u mnie też pompuje ok. 2 razy dziennie przeważnie raz po odpaleniu po nocy i czasem w dniu plus jak coś załaduje. Od dawna masz taki stan? gdzieś czytałem, że im częściej pompuje nivo tym jest bardziej zużyte.... Pewnie gubi kompresje, poszła uszczelka pod głowicą :wink: Poważnie, to u mnie nigdy tak często nie pompuje. Coś masz(macie) nie halo. Po mojemu to coś albo gdzieś musi nie trzymać powietrza w poduchach i stąd tak często dopompowywuje .- [E61] Częstotliwość pompowania nivo
Jak często pompuje w czasie jazdy to raczej nie jesteśmy w stanie tego ustalić, zaobserwować . W garażu podczas odpalenia może ok.raz na miesiąc albo jeszcze rzadziej .To zależy pewnie ja długo samochód nie był używany .Spostrzeżenia będą chyba różne,indywidualne .- pytanie odnośnie wymiany rozrządu N47.
Według mnie, jak przy gazujesz to szuranie rozrządu słychać i to konkretnie. Ja bym nie zwlekał z wymianą . Ile masz przejechane ?- e61 520D N47 - wymiana rozrządu.
W Twoim silniku są 3 łańcuchy . Dwa napędzają rozrząd i pompę paliwa , a trzeci pompę olejową .- E61 LCI 520D spóźniający się zegar
Nieeema i nigdy nie było :wink: .- E61 LCI 520D spóźniający się zegar
Spóźnienie zegara nie jest spowodowane zaniżonym napięciem aku. , nieważne czy chwilowym czy długotrwałym :nienie: . Zegar nie jest wrażliwy na wahania napięcia nawet w przypadku słabego aku. Każdemu kto ma słaby aku . musiał by się również spóźniać , tak się nikomu nie dzieje. Bo, częstotliwość pracy zegara elektronicznego ustala generator ( najczęściej rezonator kwarcowy ) , a nie napięcie zasilania. Jeżeli natomiast napięcie spadłoby poniżej granicznego lub zanikło zupełnie to wtedy zegar nam się zresetuje ( wyzeruje ), tak jak w przypadku odłączenia aku. Napięcie zasilania przy znacznym spadku ma wpływ na częstotliwość ( np. spóźniania )tylko w zegarach elektronicznych z napędzanych mechanizmem. Takich jak mamy na ręce elektronicznych lecz z wskazówkami . Jak bateria jest kaput ,to nie może uciągnąć mechanizmu i wtedy się spóźnia . - E61 530xd rozładowuje aku po otwarciu.
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.