Treść opublikowana przez Andrzej62
-
Skrzynia automatyczna - wymiana oleju
Czyli więcej niż 500nm nie ładować? temsky740 Ci wyraźnie napisał ile max Nm może przenosić Twoja skrzynia - 450 Nm.
-
Skrzynia automatyczna - wymiana oleju
GA8HP50Z - 500Nm.
-
F30 320D oraz 320i - wnioski z testu długodystansowego
Tak jest :cool2: Uważam że co niektórzy za szybko i za łatwo zostają posiadaczami drogich, nowych samochodów i woda sodowa do główek uderza. Może to teraz taka moda, szpan- marudzenie. Ludzie w moim wieku mając kiedyś 20pare lat mogli tylko pomarzyć o maluchu czy syrence o dużym fiacie- zapomni. Za perę dni odbieram F30, jeszcze kilka, kilkanaście lat temu było to dla mnie abstrakcją. Nowy samochód, tym bardziej BMW. Koniec, kogo to dzisiaj interesuje.
-
BMW F30 2013 Zgrzyt skrzyni przy redukcji biegu
Generalnie rzadki przypadek. Co do kosztów nikt Ci jednoznacznie nie odpowie. Nie wiadomo czy poszła pompa, wysprzęglik, sprzęgło, czy może tylko zapowietrzony wysprzęglik.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Już lepiej nic nie pisz,za to więcej czytaj.
-
Działanie czujników parkowania
Prawdę mówiąc, nigdy nie czytałem instrukcji do żadnego samochodu. Nie znam też nikogo osobiście, kto by przeczytał. Panoramę firm też przeglądasz? :) Jak Ty znajomych pytasz czy czytają instrukcję, to się nie dziwię że masz tylko takich co nie czytają :wink: To przykre.Znam też takich co nigdy nie przeczytali żadnej lektury i też żyją . Jak będę miał taką potrzebę to oczywiście że skorzystam również panoramy. Każdy z pojazdów które użytkowałem, a trochę ich było, zaznajomiłem się chętnie i szczegółowo, nie tylko instrukcją obsługi. Przynajmniej nigdy nie musiałem się obawiać że dam się naciągnąć jakiemuś nieuczciwemu mechanik itp, jak również ośmieszać się zadając kompromitujące pytania jw.i . :cool2:
-
Działanie czujników parkowania
Jak ty tego nie wiesz, to ty nawet instrukcji obsługi samochodu nie przeczytałeś :clap:
-
Wibracje i stukanie bmw F30
Tak,możliwe. Jak by objawy powróciły zastosuj; http://www.liquimoly.sklep.pl/pl/p/Oczyszczacz-wtryskiwaczy-DIESEL-SPULUNG/23 http://archiwum.allegro.pl/oferta/dodatek-do-paliwa-diesel-additiv-bmw-83192296922-i4808177104.html
-
Chiptuning F-ek/wykresy/modyfikacje itp.
Serie też można zamęczyć . Wszystko zależy od głowy i prawej nogi, a nie od prawidłowo chipowanego silnika.
-
Chiptuning F-ek/wykresy/modyfikacje itp.
Żaden. Rozrząd nie jest elementem silnika którego zadaniem jest przekazywanie napęd, do tego służy wał korbowy. W tym samym silniku na rozrząd będzie działać ta sama wielkość siły, niezależnie czy ma np. 150KM i 300Nm czy 260KM I 480 Nm.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Tak,odpowiedni przebieg na wymianę.
-
F31 wrażenia po 100 tyś
Zastanawiam się czy zostało coś poprawione w nowych silnikach B47 w kwestii procesu wypalania DPF-a. Czy nadal zdarzają sytuacje "przybywania oleju", jak miało to często miejsce zwłaszcza w eksploatacji miejskiej w poprzednich silnikach N47.
-
Silnik B47 opinie
No właśnie nie, a na to czekam :cry: . Od xxxx postow pytam/y jak zachowuje się na 1 i 2 na ciepłem, podczas normalnej pracy . A Wy wciąż tylko jak na zimnym silniku :mad2: .
-
Silnik B47 opinie
Co konkretnie masz na myśli? Czy obrazowo można ująć to tak, że tuż przed zmianą biegu jakby "naciąąąąga się guma" :wink: i dopiero wskakuje wyższy bieg? dokładnie, jakby coś w tym stylu. Normalnie zmienia biegi szybko i płynnie a tu jakby dłużej potrzebował się namyślić czy zmienić, Doprecyzujcie,bo jest istotne. Takie zachowanie skrzyni, na zimnym, jak i na ciepłym silniku ?
-
Silnik B47 opinie
Na zimnym to już wiemy, prosiłem żeby sprawdzić jak na ciepłom :wink: . Czy tak samo jak na zimnym, czy przełącza przy niższych obrotach. :nana: jutro sie przyjże ;) Sprawdziłeś jak na ciepłym ?
-
F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi
Ponoć rzadziej ale zdarzają się przypadki.Jeden z kolegów przytaczał też opinię mechanika z ASO że mieli przypadki awarii w samochodach prod po 2012r. Do początku ewolucji rozrządu w silnikach N zmiany polegały na: zmianie koła zębatego wału, ślizgów i napinacza (niech mnie ktoś poprawi jak się mylę) według mnie kosmetyka. Dopóki zamiast łańcucha lub podwójnego łańcuszka jak w starszych modelach , będzie montowany łańcuszek jak od rowera to wątpię by problem został radykalnie zażegnany.
-
F30 mity o Xdrive
Randall napisał(a): To smutne, może przestanę używać auta zgodnie z przeznaczeniem i zamiast tego będę myślał o tym kto ode mnie je kupi. Jest to przykład o bezsensowności zadawania pytania niektórych kupujących, którzy uzależniają stan zużycia w zależności od przebiegu, nie zdając sobie sprawy że, zdecydowanie większy wpływ mają warunki w jakich był eksploatowany niż sam przebieg.
-
F30 mity o Xdrive
Jeżeli to jest tylko jeden z powodów dal którego wyprałeś xdrive, to nie chciał by od Ciebie kupić samochodu. Poza tym bezsensowna dyskusja. Jakby jeden rodzaj napędu dominował pod każdym względem i w każdych warunkach, to bez celowa byłaby produkcja dwóch wersji.
-
Silnik B47 opinie
Samochód masz na gwarancji , zgłasza tą przypadłość ASO? Może to kwestia zmiany softu skrzyni.
-
Silnik B47 opinie
Na zimnym to już wiemy, prosiłem żeby sprawdzić jak na ciepłom :wink: . Czy tak samo jak na zimnym, czy przełącza przy niższych obrotach. :nana: jutro sie przyjże ;) Ok :cool2:
-
Silnik B47 opinie
Na zimnym to już wiemy, prosiłem żeby sprawdzić jak na ciepłom :wink: . Czy tak samo jak na zimnym, czy przełącza przy niższych obrotach. Podpisuję się pod tym. Poza nieprzyjemnymi doznaniami, bezsensowne marnowanie paliwa.Silnikowi to może zbytnio nie szkodzi ale na trwałości nie zyskuje. Wynika że 8AT nie jest tak idealna też ma pewne ograniczenia.W manualu nie kręcił bym tak wysoko bez potrzeby.
-
Silnik B47 opinie
Na zimnym to już wiemy, prosiłem żeby sprawdzić jak na ciepłom :wink: . Czy tak samo jak na zimnym, czy przełącza przy niższych obrotach.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Ok dzięki a w takim razie jak wygląda B48 w stosunku do poprzednika ???? Tak jak twoja wiedź pozyskania jak byś przeczytał tylko ten temat od początku.Nygustwo.
-
330i ile obrotów przy 170 km/h automat i manual
.
-
silnik N47T
Tyle to też przejedzie rozrząd na pasku. Niektórzy producenci przewidują wymianę paska przy 90 a nawet 120tyś.Tylko że koszt wymiany paska i rolek jest dużo dużo mniejszy i nie tak ingerencyjny jak wymiana komp. rozrządu łańcuchowego zwłaszcza jak jest z tyłu silnika. Ideą rozrządu łańcuchowego miała być (była w starszych modelach) jago bezawaryjna praca przez cały okres eksploatacji silnika. Anie 150 czy 250tyś i niepewność kiedy strzeli.