Treść opublikowana przez Andrzej62
-
Silnik B47 opinie
Ta skrzynia już pracuje w samochodach od jakiegoś czasu.Pomimo że jest ona majstersztykiem, to zastanawiam się dlaczego nikomu wcześniej nie przeszkadzało to przeciąganie, w każdym bodź razie nikt wcześniej o tym nie pisał. Czyżby że ta sytuacja występowała dopiero przy współpracy jej z nowymi silnikami B47. Czy też to przeciąganie na 1i 2 biegu skrzyni 8AT współpracującej z każdym silnikiem, jest jej powszechną niekomfortową przypadłością. Tylko większości użytkowników jest mniej wymagająca i im to nie przeszkadza.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Silnik B47 na wyższą kulturę pracy i niższe spalenia.
-
Silnik B47 opinie
No właśnie, dlatego się zastanawiam czy jest to kwestia wyuczenia skrzynia w zależności od stylu jazdy, czy wszystkie,wszystkim 8AT nawet na dogrzanym podczas spokojnego przyspieszania kręcą 1 i 2 wysoko tj. ok 2200-2300obr. christo74 i inni użytkownicy, jak spokojnie dodajecie gazu na ciepłem silniku,to 1i 2 przy jakich obr.+- przełącza wyżej?
-
Silnik B47 opinie
W przypadku zimnego silnika z tego co piszecie to wiem że 1 i 2 idzie wyżej. Chodzi mi o zachowanie skrzyni na 1i 2, gdy sinik osiągnie temp. roboczą.
-
Silnik B47 opinie
Ja na jeździe próbnej jeździłem długo ok.godziny, tak że silnik był dogrzany, a i tak na 1i 2 przeciągał W manualu znacznie wcześniej zmieniłbym bieg przy spokojnym przyspieszaniu.Było to dla mnie na tyle istotne i irytujące że zacząłem się zastanawiać czy zdecydować się na pierwszy a życiu automat.W końcu się zdecydowałem ale... Dlatego się zastanawiam czy ten konkretny egzemplarz tak niekomfortowo, późno przełączał, czy też wszystkie skrzynie 8AT tak wysoko ciągną na 1i 2, nawet jak niema takiej potrzeby, czyli normalnie spokojnie przyspieszając.
-
Silnik B47 opinie
Po jeździe próbnej 320d miałem te same spostrzeżenia.Czy wszystkie skrzynie 8ATz silnikiem 2d przeciągają 1i 2 bieg ,w trybie COMFORT dopiero przy(ok 2200-2300 obr/min) przy umiarkowanym przyspieszaniu, czy też jest to kwestia wyuczenia adaptacyjnej skrzyni wynikająca z stylu jazdy użytkownika?
- Olej BMW F20
-
F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi
Coś za coś. Nowy z pełną gwarancją za odpowiednią kasę albo znacznie tańszy używany obarczony ryzykiem poniesienia ewentualnych kosztów, inaczej nie da rady. Niemożna zjeść cukierka i mieć cukierka :wink:
-
F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi
Poprawiają już od 2009r. Rozrządy rzadziej, ale nadal padają. Ciekaw jestem czy w B47 łańcuchy nadal tak cienkie jak rowerowe.
-
F30 318D strzelony rozrząd / wymiana silnika
Nie jest bezkolizyjny, prawie zawsze w różnym stopniu uszkodzi silnik.
-
dolewki oleju 335i (f30
Zmień indeks.
-
Fotele sportowe
To i ja dorzucę,spostrzeżenie nastolatka :wink: . Ja również odczułem dyskomfort, pomimo max. rozszerzenia skrzydełek dla mnie górą za wąskie.Z tego powodu niestety zmiana planowanych sportowych na zwykłe. W obecnym E61 mam sportowe, są szersze, nie mam żadnego problemu .
-
F30 po 100 tysiącach przebiegu.
Jeżeli masz zakodowane domyślnie nieaktywny, to powiedz mi czy po powrocie z EKO do komfort lub sport, SS sam się dezaktywuje (nieaktywny), czy trzeba użyć przycisku.
-
F30 po 100 tysiącach przebiegu.
Czytam cały temat i różni różnie piszą. Konkretne pytanie. Czy da się zakodować tak by po przejść w EKO SS był nadal nieaktywny, bo na tym mi najbardziej zależy. Tak czy nie? Ma tak ktoś ?
-
F30 po 100 tysiącach przebiegu.
Domyślnie zakodowane macie - pamięta ostatnie ustawianie, czy SS domyślnie nie aktywny ? Chciałbym się dowiedzieć czy po przekodowanie- konkretnie "SS domyślnie nieaktywny " i przejściu w czasie jazdy w tryb EKO, SS się uaktywni czy nie?
-
[F10/F11] 2.0D Odma
Odma w tych silnikach N jest bezawaryjna.Dlatego że składa się tylko z niezawodnej membrany i sprężyny, to cała jej prosta budowa, tam praktycznie niema co się psuć. Ja też miałem te same objawy i nic poza tą rurką nie było uszkodzone.
-
F30 po 100 tysiącach przebiegu.
Sprawdź i napisz :wink:
-
F30 po 100 tysiącach przebiegu.
Poprosiłem dilera żeby przed wydaniem auta, przekodował SS na domyślnie nieaktywny. Mam nadzieję że po przełączeniu na EKO SS nadal pozostania nieaktywny. Ma ktoś zakodowane, domyślnie nieaktywny ?
-
[F10/F11] 2.0D Odma
:cool2: super, bez komentarza.
-
[F10/F11] 2.0D Odma
Na jakiej podstawia stwierdzili uszkodzenia odmy, zamontowali nową rurką i nadal wyrzucało olej,sprawdzili i stwierdzili ciśnienie w komorze silnikowej ? 99% uszkodzona tylko rurka (nie szczelność)- nie pierwszy przypadek . Nie słyszałem o problemach odmy w silnikach N47.
-
F30 316i 136KM - zwiekszenie mocy
Co tak się utożsamiasz.Informacja nie adresowałem do Ciebie.Chyba nie każdy wiedział,ja z min rozmawiałem, że temsky jest kuraincem i stąd czasami nieporozumienia, nie po raz pierwszy i nie tylko w tym temacie, stąd mój post. To na pewno nie powód do paniki. Więc spokojnie,nie wiem o jakiej panice piszesz :wink:
-
F30 316i 136KM - zwiekszenie mocy
temsky740 chłopak ma wiedzę,jest ukraincem. Nie przychodzi mu tak łatwo czytanie z zrozumieniem i przelewanie swoich myśli na polski papier.Stąd czasami nieporozumienia.Trochę tolerancji :cool2:
-
F30 po 100 tysiącach przebiegu.
Po zmianie na EKO nie aktywuje się ? Czytałem że, po przejściu na EKO Start-stop się samoczynnie uaktywnia.
-
Pobór prądu przy zamkniętym aucie.
JEDi dużo i szybciej pisze niż myśli. Bz :cool2:
-
Skrzynia automatyczna - wymiana oleju
Informacje dotyczące nowej skrzyni.Nawigacja nie tylko do nawigacji. A ja zamówiłem bez nawi :cry: "Optymalizacja 8-stopniowej, automatycznej skrzyni biegów Steptronic dotyczyła precyzyjnego dostosowania przekładni do charakteru nowych jednostek napędowych, szczególnie pod względem przyczyniania się do dalszej poprawy osiągów i wydajności, ale również poprawy współpracy w zakresie akustyki i wytwarzania wibracji. Nowa odmiana skrzyni Steptronic została również wzbogacona o tzw. przewidywanie wyboru przełożenia w oparciu o współpracę z najnowszą generacją nawigacji, nawet jeśli system nie prowadzi kierowcy do celu. Polega ona na dostosowywaniu strategii wykorzystania biegów do sytuacji drogowej, zbliżających się elementów drogi, podawanej przez aktywny system powiadamiania o ruchu drogowym gęstości ruchu lub np. zbliżaniu się do korka czy innej przeszkody, zjazdu lub podjazdu. W każdym przypadku cel jest jeden: optymalne wykorzystanie paliwa bądź energii odzyskiwanej z hamowania silnikiem, co pozwala także na np. unikanie niepotrzebnych zmian biegów, gdy z nawigacji wiadomo, że zaraz za pokonywanym zakrętem jest kolejny zakręt lub skrzyżowanie z koniecznością przyhamowania." źródło: mototarget.pl