Skocz do zawartości

Andrzej62

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Andrzej62

  1. Andrzej62 odpowiedział(a) na stablo temat w F10, F11
    Ta skrzynia już pracuje w samochodach od jakiegoś czasu.Pomimo że jest ona majstersztykiem, to zastanawiam się dlaczego nikomu wcześniej nie przeszkadzało to przeciąganie, w każdym bodź razie nikt wcześniej o tym nie pisał. Czyżby że ta sytuacja występowała dopiero przy współpracy jej z nowymi silnikami B47. Czy też to przeciąganie na 1i 2 biegu skrzyni 8AT współpracującej z każdym silnikiem, jest jej powszechną niekomfortową przypadłością. Tylko większości użytkowników jest mniej wymagająca i im to nie przeszkadza.
  2. Silnik B47 na wyższą kulturę pracy i niższe spalenia.
  3. Andrzej62 odpowiedział(a) na stablo temat w F10, F11
    No właśnie, dlatego się zastanawiam czy jest to kwestia wyuczenia skrzynia w zależności od stylu jazdy, czy wszystkie,wszystkim 8AT nawet na dogrzanym podczas spokojnego przyspieszania kręcą 1 i 2 wysoko tj. ok 2200-2300obr. christo74 i inni użytkownicy, jak spokojnie dodajecie gazu na ciepłem silniku,to 1i 2 przy jakich obr.+- przełącza wyżej?
  4. Andrzej62 odpowiedział(a) na stablo temat w F10, F11
    W przypadku zimnego silnika z tego co piszecie to wiem że 1 i 2 idzie wyżej. Chodzi mi o zachowanie skrzyni na 1i 2, gdy sinik osiągnie temp. roboczą.
  5. Andrzej62 odpowiedział(a) na stablo temat w F10, F11
    Ja na jeździe próbnej jeździłem długo ok.godziny, tak że silnik był dogrzany, a i tak na 1i 2 przeciągał W manualu znacznie wcześniej zmieniłbym bieg przy spokojnym przyspieszaniu.Było to dla mnie na tyle istotne i irytujące że zacząłem się zastanawiać czy zdecydować się na pierwszy a życiu automat.W końcu się zdecydowałem ale... Dlatego się zastanawiam czy ten konkretny egzemplarz tak niekomfortowo, późno przełączał, czy też wszystkie skrzynie 8AT tak wysoko ciągną na 1i 2, nawet jak niema takiej potrzeby, czyli normalnie spokojnie przyspieszając.
  6. Andrzej62 odpowiedział(a) na stablo temat w F10, F11
    Po jeździe próbnej 320d miałem te same spostrzeżenia.Czy wszystkie skrzynie 8ATz silnikiem 2d przeciągają 1i 2 bieg ,w trybie COMFORT dopiero przy(ok 2200-2300 obr/min) przy umiarkowanym przyspieszaniu, czy też jest to kwestia wyuczenia adaptacyjnej skrzyni wynikająca z stylu jazdy użytkownika?
  7. Andrzej62 odpowiedział(a) na danyblack1987 temat w F20, F21
    Nie ma.
  8. Coś za coś. Nowy z pełną gwarancją za odpowiednią kasę albo znacznie tańszy używany obarczony ryzykiem poniesienia ewentualnych kosztów, inaczej nie da rady. Niemożna zjeść cukierka i mieć cukierka :wink:
  9. Poprawiają już od 2009r. Rozrządy rzadziej, ale nadal padają. Ciekaw jestem czy w B47 łańcuchy nadal tak cienkie jak rowerowe.
  10. Nie jest bezkolizyjny, prawie zawsze w różnym stopniu uszkodzi silnik.
  11. Zmień indeks.
  12. Andrzej62 odpowiedział(a) na borut6 temat w F30, F31, F34, F80
    To i ja dorzucę,spostrzeżenie nastolatka :wink: . Ja również odczułem dyskomfort, pomimo max. rozszerzenia skrzydełek dla mnie górą za wąskie.Z tego powodu niestety zmiana planowanych sportowych na zwykłe. W obecnym E61 mam sportowe, są szersze, nie mam żadnego problemu .
  13. Jeżeli masz zakodowane domyślnie nieaktywny, to powiedz mi czy po powrocie z EKO do komfort lub sport, SS sam się dezaktywuje (nieaktywny), czy trzeba użyć przycisku.
  14. Czytam cały temat i różni różnie piszą. Konkretne pytanie. Czy da się zakodować tak by po przejść w EKO SS był nadal nieaktywny, bo na tym mi najbardziej zależy. Tak czy nie? Ma tak ktoś ?
  15. Domyślnie zakodowane macie - pamięta ostatnie ustawianie, czy SS domyślnie nie aktywny ? Chciałbym się dowiedzieć czy po przekodowanie- konkretnie "SS domyślnie nieaktywny " i przejściu w czasie jazdy w tryb EKO, SS się uaktywni czy nie?
  16. Andrzej62 odpowiedział(a) na rockybor temat w F10, F11
    Odma w tych silnikach N jest bezawaryjna.Dlatego że składa się tylko z niezawodnej membrany i sprężyny, to cała jej prosta budowa, tam praktycznie niema co się psuć. Ja też miałem te same objawy i nic poza tą rurką nie było uszkodzone.
  17. Sprawdź i napisz :wink:
  18. Poprosiłem dilera żeby przed wydaniem auta, przekodował SS na domyślnie nieaktywny. Mam nadzieję że po przełączeniu na EKO SS nadal pozostania nieaktywny. Ma ktoś zakodowane, domyślnie nieaktywny ?
  19. Andrzej62 odpowiedział(a) na rockybor temat w F10, F11
    :cool2: super, bez komentarza.
  20. Andrzej62 odpowiedział(a) na rockybor temat w F10, F11
    Na jakiej podstawia stwierdzili uszkodzenia odmy, zamontowali nową rurką i nadal wyrzucało olej,sprawdzili i stwierdzili ciśnienie w komorze silnikowej ? 99% uszkodzona tylko rurka (nie szczelność)- nie pierwszy przypadek . Nie słyszałem o problemach odmy w silnikach N47.
  21. Co tak się utożsamiasz.Informacja nie adresowałem do Ciebie.Chyba nie każdy wiedział,ja z min rozmawiałem, że temsky jest kuraincem i stąd czasami nieporozumienia, nie po raz pierwszy i nie tylko w tym temacie, stąd mój post. To na pewno nie powód do paniki. Więc spokojnie,nie wiem o jakiej panice piszesz :wink:
  22. temsky740 chłopak ma wiedzę,jest ukraincem. Nie przychodzi mu tak łatwo czytanie z zrozumieniem i przelewanie swoich myśli na polski papier.Stąd czasami nieporozumienia.Trochę tolerancji :cool2:
  23. Po zmianie na EKO nie aktywuje się ? Czytałem że, po przejściu na EKO Start-stop się samoczynnie uaktywnia.
  24. JEDi dużo i szybciej pisze niż myśli. Bz :cool2:
  25. Informacje dotyczące nowej skrzyni.Nawigacja nie tylko do nawigacji. A ja zamówiłem bez nawi :cry: "Optymalizacja 8-stopniowej, automatycznej skrzyni biegów Steptronic dotyczyła precyzyjnego dostosowania przekładni do charakteru nowych jednostek napędowych, szczególnie pod względem przyczyniania się do dalszej poprawy osiągów i wydajności, ale również poprawy współpracy w zakresie akustyki i wytwarzania wibracji. Nowa odmiana skrzyni Steptronic została również wzbogacona o tzw. przewidywanie wyboru przełożenia w oparciu o współpracę z najnowszą generacją nawigacji, nawet jeśli system nie prowadzi kierowcy do celu. Polega ona na dostosowywaniu strategii wykorzystania biegów do sytuacji drogowej, zbliżających się elementów drogi, podawanej przez aktywny system powiadamiania o ruchu drogowym gęstości ruchu lub np. zbliżaniu się do korka czy innej przeszkody, zjazdu lub podjazdu. W każdym przypadku cel jest jeden: optymalne wykorzystanie paliwa bądź energii odzyskiwanej z hamowania silnikiem, co pozwala także na np. unikanie niepotrzebnych zmian biegów, gdy z nawigacji wiadomo, że zaraz za pokonywanym zakrętem jest kolejny zakręt lub skrzyżowanie z koniecznością przyhamowania." źródło: mototarget.pl

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.