Treść opublikowana przez Andrzej62
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/oleje-long-life-nie-ma-olejow-wytrzymujacych-30-tys-km/e6q0k1
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/oleje-long-life-nie-ma-olejow-wytrzymujacych-30-tys-km/e6q0k1
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Jeżeli zastosujesz felgi czy to 16"17"18"19", to średnica całego koła z opona się nie zmienia :wink:
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Można wnioskować że po rezygnacji z Castrola nareszcie w serwisach BMW zalewają silniku bardzo dobrym olejem - Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30. "Opatentowana przez firmę Shell technologia Shell PurePlus, polega na produkowaniu tzw. oleju bazowego stanowiącego podstawę oleju silnikowego, z gazu ziemnego. Dzięki temu olej bazowy jest klarowny, praktycznie pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, cechuje się lepszą lepkością, niższym współczynnikiem tarcia oraz mniejszą lotnością w porównaniu z tradycyjnymi olejami bazowymi grupy II i grupy III." Więcej tutaj http://warsztatowiec.info/shell-helix-d https://moto.wp.pl/shell-helix-dla-profesjonalistow-6036886820746369a
-
LIQUI MOLY TOP TEC 4600 do Bmw F10
Można wnioskować że po rezygnacji z Castrola nareszcie w serwisach BMW zalewają silniku bardzo dobrym olejem - Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30. "Opatentowana przez firmę Shell technologia Shell PurePlus, polega na produkowaniu tzw. oleju bazowego stanowiącego podstawę oleju silnikowego, z gazu ziemnego. Dzięki temu olej bazowy jest klarowny, praktycznie pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, cechuje się lepszą lepkością, niższym współczynnikiem tarcia oraz mniejszą lotnością w porównaniu z tradycyjnymi olejami bazowymi grupy II i grupy III." Więcej tutaj http://warsztatowiec.info/shell-helix-dla-profesjonalistow/ https://moto.wp.pl/shell-helix-dla-profesjonalistow-6036886820746369a
-
LIQUI MOLY TOP TEC 4600 do Bmw F10
guzior2 jesteś w stanie sprawdzić tą proporcję bazy w obecnie serwisowym ojeju BMW - Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 ?
-
F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi
http://moto.pl/Porady/1,115894,9716416,Silnik___Czy_docierac_nowy_silnik___.html http://autokult.pl/6877,docieranie-nowego-samochodu-jakie-ma-to-uzasadnienie-techniczne
-
535xi F10 po wymianie oleju na Shell stuki i opiłki w filtrz
No tak,to by się zgadzało, zasadne.
-
Nowa seria 5 G30
Sorry. Niestety umowa brokerska zakazuje mi przekazywanie tych informacji nawet po realizacji zamówienia. Tym bardziej publicznie. Różnica cenowa znaczna w stosunku do polskich salonów ale... po wpłaceniu zaliczki podejście do klienta zmiana o 180st dramat,nie słowni,aroganccy wręcz bezczelni. Drugi raz raczej nie zdecydowałbym się na zakup u brokera pomimo korzystnej ceny szkoda nerwów a już na pewno nie u tego .
-
Nowa seria 5 G30
Zależy od brokera. Ja kupiłem od takiego który to on kupił mój samochód od pośrednika którym był polski salonu. Mam na to faktury. Konfigurowałem samochód na i zgodnie z polskimi salonami.
-
535xi F10 po wymianie oleju na Shell stuki i opiłki w filtrz
To jak wytłumaczysz że do silnika B47 o którym pisałeś, do max poziomu wchodzi ok.5,5l ? W ASO pytałeś jak to możliwe, ustosunkowali się do tej informacji, czy Ty coś pokręciłeś ? Pierwszy raz się spotykam by weszło więcej ojeju niż podaje producent.
-
328i ubytek płynu chłodniczego?
Randall odniósł się ironicznie i słusznie, do tego co napisał marton4 -" a jeśli na gazie to łączniki plastikowe wpięte w układ chłodzenia lubią pękać ".
-
Sportowa automatyczna skrzynia biegów F30 LCI
Ale jak wejdzie się w wybraną konfigurację to różnica ok.900zł czyli bez zmian. Raczej jakiś błąd programowy różnica 15tyś jakoś nierealna. Zadzwoniłam przed chwilą do BMW Polska, rozmówca po kilku minutach oczekiwania stwierdził że w tym momencie nie jest wstanie wyjaśnić mi zaistniałą sytuację, odpowiedź otrzymam w przeciągu 2 dni. Już dostałem odpowiedź. A więc. Jeżeli wybierzemy sportową AT. to musimy zaakceptować linię stylistyczną w standardzie " Sport Line " - stąd ta różnica ok.15tys. lub inną. Obecnie nie ma już możliwości wyboru sportowej skrzyni bez wyboru którejś z linii stylistycznej.
-
535xi F10 po wymianie oleju na Shell stuki i opiłki w filtrz
OK napisz. Nikt poza chapter322 i mną nie wymieniał oleju w B47 by podzielić się informacją ile oleju wchodzi ?
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Lecz lżejsze o całe 100 kg od poprzednika :cool2:
-
535xi F10 po wymianie oleju na Shell stuki i opiłki w filtrz
Na pewno konkretnie Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 można kupić w 5l ? Parę tygodni temu gdzieś czytałem że AM-L jest lany tylko do 1l i beczek. W internecie pl również nie znalazłem oferty sprzedaży 5l czy też 4l AM-L. Natomiast inne oleje z serii Shell Helix Ultra Professional np. Shell HELIX ULTRA PROFESSIONAL AV-L czy SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AF jak również SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AG owszem są rozlewane w 5l.
-
535xi F10 po wymianie oleju na Shell stuki i opiłki w filtrz
Inni producenci olei do B47 też podają 5l. Po spuszczeniu oleju korkiem, nowego wlałem równe 5l. Stan na bagnecie jest równo z górnym rowkiem, identyczny stan był na fabrycznie zalanym oleju. Komp pokazuje max. przed wymianą ten sam wynik.
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Przejechałem niecałe 5tyś.bezproblemowo odpukać, jestem więcej niż zadowolony,samochód prowadzi się jak grzeczne dziecko za rączkę :wink: Spalanie rewelacja, z tego dystansu z kompa 4.6l. z tankowania może ok 0,2 więcej. Co do wtrysków-cykania, profilaktycznie po tych 5tyś zastosuje LIQUI MOLY 2663, w poprzednim N47 dopiero ten preparatem skutecznie wyleczyłem wtryskiwacze z cykania.Także profilaktycznie może nie za każdym tankowaniem będę go stosował w F30. 325D taż mnie kusił. Według mnie to bardzo dobry wybór :cool2: Jakby nie było tak dużej różnicy w kasy ( jak dla mnie) to też bym się zdecydował.O ile się decyduję, to po gwarancji może chip tuning.W E61 nie miałem żadnego problemu z silnikiem po chip tuning przez 6 lat, ale uważam ze to tylko program, a nie fabryczny zestaw silnika. Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 czy Valvoline SynPower MST C3 5W-30 nie spełniają normy BMW Longlife 12FE lecz BMW Longlife 04.W instrukcji obsługo F30 piczą ze specyfikacja 12FE przeznaczona jest tylko do określonych silników Diesla. To na szybko udało mi się znaleźć - https://www.wolflubes.com/PL_PL/Blog/2016/Discover-our-new-fuel-saving-motor-oil-with-BMW-Longlife-12-FE-specification-the-OFFICIALTECH-0W30-MS-BFE.aspx Obecnie ASO zalewają Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30,w opakowaniu BMW również jest olej Shella. Z tego co czytam na forum to nie powinni robić problemu jak przywieziesz olej który spełnia normą BMW do tego silnika.Zawsze przed wizytom możesz zadzwonić i spytać.
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Polecam Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 lub Valvoline SynPower MST C3 5W-30. Wymiana tak jak Randall pisał max co 15tys. Parametry tech: Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30- http://media.kreissler24.de/Produktdatenblatt/SHELL_Helix_Ultra_Professional_AM-L_5W-30.pdf Valvoline SynPower MST C3 5W-30-http://www.valvolineeurope.com/uploadedFiles/7820.pdf
-
535xi F10 po wymianie oleju na Shell stuki i opiłki w filtrz
Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 jest olejem serwisowym, występuje tylko 1l i 200l . Można go kupić z pewnego źródła poniżej 30zł. Valvoline SynPower MST C3 5W-30 jest również bardzo dobry.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jeżeli nie masz DPFa i kata,to zdecydowanie korzystniej ze względu na jeszcze lepszą ochronę silnika jest zastosowanie olei specyfikacji BMW LONGLIFE 01. Polecam zwłaszcza FUCHS TITAN SUPERSYN LONGLIFE 0W30 jest to pełen syntetyk o bardzo dobrych parametrach tech. nie osiągalnych dla olei specyfikacji LL-04. Nie pomyl z podobnym, ale tylko w opisie opakowania FUCHS TITAN SUPERSYN LL PLUS 0W30 on ma inne parametry techniczne .
-
535xi F10 po wymianie oleju na Shell stuki i opiłki w filtrz
Ja miałem dylemat i zastanawiałem się nad wyborem, Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 czy Valvoline SynPower MST C3 5W-30. Dlatego bo specyfikacja tech.obu olei są bardzo podobna. Po szczegółowym przeanalizowaniu parametrów technicznych i innych informacji podanych przez producentów, na pierwszą wymianę po 3tys. zdecydowałem się na Shell Helix Ultra 5W-30 AM-L. Czy są osoby które nakręciły już trochę km. na tym Shellu i jakie są wasze spostrzeżenia,opinie na temat tego oleju ?
-
BMW 5[F10]Fabryczna redukcja mocy
Jeżeli chiptuning zrobisz u fachowca, to na pewno nie.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
To christo74 napisał. Cytujesz i dziękujesz niewłaściwej osobie.
-
525 diesel brak paliwa, jak odpowietrzyć
Jak byś przejechał jeszcze z 20km to byś go oduczył, nie musiał byś już nigdy tankować.Nie zbadane są decyzja ludzkie. Poluźnij nakrętką jednego wtryskiwacza gdzie doprowadzona jest rurka paliwowa z listwy i zakręć silnikiem .Jak układ się odpowietrzy, zacznie wyciekać paliwo dokręć nakrętkę i odpal.