Treść opublikowana przez Andrzej62
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Ja nie mam co Ci wybaczać. Co innego przyszły kupiec. Jeżeli piszesz to po przeczytaniu również postu mmw , bo wcześniej mogłeś niemieć tej ogólnie dostępnej wiedzy, czym skutkuje stosowanie się do zaleceń producenta odnośnie interwałów wymiany oleju silnika , to nie używaj słowa-uczciwe. Rozumiem stanowisko producenta, im nie zależy na bezawaryjności, wręcz przeciwnie . Rozumiem również stanowisko ludzi takich jak Wy, których stać na zakup BMW lecz mają gdzieś odpowiednią eksploatację samochodu, która w znacznym stopniu ograniczyła by awaryjność. Zdążcie wcześniej komuś sprzedać. Ot i to jest istotny powód dlaczego ciężko kupić dobry używany samochód.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
No właśnie, gratuluje uczciwego podejścia. Kupując samochód od tak egoistycznego użytkownika, np. (wymiana oleju co max.15tys. to dodatkowy koszt aż ok.200-300zł= bankructwo), na forum nigdy nie braknie tematów, zwłaszcza z przedwczesną awaryjnością :cool2: Ale co Ciebie to, to już następny właściciel będzie musiał ponosić niepotrzebne kosztowne tego konsekwencje np.rozrząd,turbo itp. nie Ty. Ty zaoszczędziłeś kilka razy 200-300zł. :clap:
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Nic dodać, nić ująć :cool2:
-
Spalanie F20 / F21
Oprócz stanu tech. ciśnienia w oponach itp. duży albo bardzo duży wpływ na spalenie ma styl jazdy. Wcale nie trzeba jeździć wolno, tylko płynie ( na ile warunki pozwalają). Jak widzę innych kierowców to nie jest to tak oczywiste. Piszę to nie po to by się chwalić, tylko pokazać ze można- ja w F30 2d 190Km średnie spalanie od nowości czyli z 5,5tys. mam 4,6l z kompa realnie ok. 0,2l więcej. I nie jeżdżę wolno,jest to jeden z powodów dla którego używam CB. Średnia prędkość z tych 5,5tys. to 67km/h. .Mieszane trasy tj.miasto,poza miastem i troszkę autostrad 125-140km/h. 99% tryb Confort.
-
Spalanie F20 / F21
:shock: :shock: Trochę mnie dziwi że tylko zmiana opon i to tylko z tyłu 225 na 205 i wymiana filtru powietrza, spowodowało że samochód zaczął aż tak dużo mniej (normalnie) spalać . Chyba że filtr powietrza był zawalony jak plaster miodem. Nic więcej nie było robione ? :shock: :shock:
-
F20 Tarcze/Klocki Przód/Tył
Skrzynie manualna ? Bo w AT hamulce szybciej się zużywają. Ja w E61 czyli w samochodzie znacznie cięższym, jak sprzedawałem to przejechałem od wymiany kompletu ok. 115tys. i klocki jeszcze były zdrowe, tarcze tym bardziej.
-
Spalanie F20 / F21
Czy po chipie spalenie uległo zmianie ?
-
F30 316d podniesienie mocy
No to teraz możesz zmienić emblemat na 320d :cool2:
-
F30 316d podniesienie mocy
Twoja skrzynia wytrzymuje 500Nm także spoko. Co do silnika, wymiana oleju max.15tys. Dopóki silnik nie osiągnie optymalnej temp. nie wykorzystywać jego max.możliwości. Reszta zależy od Twojej głowy i prawej nogi,serią też można zajechać.
-
Rozrzad - naprawa
Koncepcją rozrządu łańcuchowego była jego bezawaryjna praca do zgonu silnika. I tak było w pierwszych konstrukcjach. Teraźniejsze rozrządy łańcuchowe wytrzymują bezawaryjnie niewiele albo nawet mniej niż rozrządy na paskach tj.ok 90 tyś . Tylko że koszt wymiany pasek, rolki prowadzącej i napinacza to niewielka kwota i co istotniejsze nie trzeba rozkręcać pół samochodu by wymienić . Żadnemu producentowi obecnie nie zależy by użytkować samochód po gwarancji bezawaryjnie, wręcz przeciwnie to wtedy zarabiają .
-
Rozrzad - naprawa
Jak to był problem tylko napinaczy to awaryjność rozrządów byłby dawno definitywnie rozwiązany. Napinacze były nieraz zmieniane-poprawiane, a problemy z rozrządem nadal występują. I to od momentu jak zastosowali pojedyńczy łańcuszek "rowerowy". W starszych modelach gdzie były montowane mocniejsze podwójne łańcuchy problem z rozrządem nie występował, a już na pewno nie przy tak małych przebiegach rzędu 150-200tys. a nie rzadko znaczenie mniejszych. Owszem rola napinacza jest bardzo istotna, pomimo iż napinacz w 100% spełni swoją rolę to i tak nitka nie zastąpi sznurka. Od i cały problem, polityka finansowa producenta.
-
Rozrzad - naprawa
Czyli tak jak już kiedyś pisałem.Jeżeli będzie montowany łańcuszek a nie łańcuch, to te kosmetyczne zmiany np. ślizgów czy napinaczy niewiele wniosły jeśli chodzi o trwałość całego rozrządu.
-
F30 Temperatura oleju
Nie wiem jak w benzynie, obecnym dieslem przejechałem ponad 5tys. i niezależnie od obciążenia ilości osób itp. jak i prędkości, nie miałem nigdy innego wskazania jak równe 100st.
-
klima odgrzybianie
Wilgoć wtedy nie zostaje w prawniku i bakterie nie mają czym się żywić :wink: Oczywiście to ma sens.Wcześniej o tym nigdy nie pomyślałem :cool2: .
-
Wakacyjny TRIP po Polsce 28-30 lipiec
Jest to najczęściej odwiedzane miejscowość nadmorska przeze mnie :cool2: Atutem jest położenie, półwysep Helski pod nosem piękna ścieżka rowerowa do samego Helu, w drugą stronę Jastrzębia Góra itp, bliska do Trójmiasta, Puck i zatoka. Nie sposób się nudzić, nawet jak ktoś nie lubi non stop smażyć się na plaży, jak ja :wink: Ps. W zespole szkół po drugiej stronie stacji PKP za torami, polecam dobre i niedrogie dwudaniowe obiady :cool2: No to lećcie.
-
Wakacyjny TRIP po Polsce 28-30 lipiec
Śledzę od pewnego czasu Wasz temat. Jedźcie w trójkę, bo pozostali to chorągiewki, przyjemności :cool2:
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
W Polsce tak, w 1l i beczkach.
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Nie,my wszyscy mamy gdzieś czym zalewamy nasze silniki,specyfikacje tech. i takie tam... Jeden kolega kupuje hurtem 5W30 a później wszystkim rozsyła-taniej.
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
[quote="kicaj" Wszyscy tylko 5W30 To rozumiem, wlej 10W40 będziesz indywidualistą .
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
Zakładasz temat przeczytaj posty, to nie będziesz drugi raz zadawał tego samego pytania.
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
http://liquimoly.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6364&Itemid=72
-
BMW 535d jakim kluczem odkręcę zacisk
Mi to tak wygląda na zdjęciu jak by w tej śrubie był otwór, a rozumiem że jest odwrotnie "garbik". Jeżeli byłby problem z kupnem imbusa z otworem, to jeżeli zwykły imbus nie będzie bardzo twardy to wystarczy nawiercić w nim otwór.
-
[F10] Kluczyk bezprzewodowy i zapłon
Nie nie, w automacie obowiązkowo ze sprzęgłem.
-
BMW 535d jakim kluczem odkręcę zacisk
Ze zdjęcia nie wynika że zwykłego imbusa nie można umieścić w sześciokancie, nie wiem w czym ta "dziurka" miałaby przeszkadza ?
-
Czujnik temperatury zewnętrznej wariuje
Czujnik taż ma jakąś bezwładność termiczną, musi minąć trochę czasu by materiał z którego jest zrobiony osiągnął temp. otoczenia.