Treść opublikowana przez Andrzej62
-
Wymiana oleju w 320i
Nie jest moim intencją przykonywać kogokolwiek do używania tego czy innego oleju. Ale, to nie jest tak że olej LL01 jest lepszy bezwarunkowo, a LL04 gorszy i będzie szkodził silnikowi. LL04 ma min.mniej substancji spowalniających stożenie oleju,które mają negatywny wpływ na trwałość,zapychanie DPF-a i kata. W sytuacji gdy LL04 będziemy wymieniać nie co 30tys. a max. 15 tys. z pewnością nie wpłynie to negatywnie na trwałość silnika, a mamy pewność że nie skracamy żywotności duch dwóch drogich elementów. Obecnie prawie wszystkie oleje dedykowane są zarówno do ON jak PB. Zdecydowana większość nowych samochodów jest eksploatowana na LL04- bo, są wyposażone w DPF czy katalizator. Ja nie mam nic przeciwko LL01 sam go stosuję, tylko że ja nie mam DPF-a i kata.
-
Wymiana oleju w 320i
Zalecenie BMW co do LL01 nie idzie w parze z informacją, że oleje z normą LL01 nie są przeznaczone do samochodów wyposażonych w DPF-a lub katalizator , co może skutkować zapchaniem ich. Nie mam zamiaru podważać zalecenia BMW, co nie zmienia faktu że są to dwie sprzeczne informacje. Ciekawe czy i jak BMW ustosunkowało by się tego.
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
Obydwoje macie aut.skrzynie?
-
Wymiana oleju w 320i
Nie piszę tego złośliwie jest mi obojętne na jakim oleju jeździsz.Możesz jeździć nawet na oleju który spełnia jeszcze starszą normę LL98.Nie wiem co masz rozumieć ,prosiłem tylko żebyś podzielił się tą informacją. Sprawdzałem,wszyscy czołowi producenci olei na pierwszym miejscu rekomendują LL04 dla F30 2l w benzynie. Każdy może to łatwo sprawdzić. Oleje LL01 maja dużo substancji które skuteczniej chronią silnik,o czym pisałem już wcześniej, lecz mogą zaszkodzić DPF-owi, jak i katalizatorowi.Benzyniak niema DPF-a, lecz na katalizator.
-
Wymiana oleju w 320i
Dla 320i, z której dekady? To wklej tą informacją BMW o zaleceniu na pierwszym miejscu oleju LL01 dla F30 320i .
-
Wymiana oleju w 320i
Świadomie napisałem - "dla samego silnika oleje OIL 01 są zdrowe" a nie samochodu.To nie jedno i to samo. Olej silnikowy nie współpracuje tylko z silnikiem. Jeżeli tak piszesz - "Ale przecież nie rozmawiamy o dyszlu",to temat DPF (i pewnie nie tylko) jest Ci obcy-bez urazy. Częściej czytaj forum, to nie będziesz miał problemu ze rozumieniem o czym piszę.
-
Wymiana oleju w 320i
On nie spełnia normy BMW Longlife 04, tylko BMW LONGLIFE OIL 01- czyli do samochodach bez DPF-a. Dlatego w specyfikacji brak informacji że jest kompatybilne z filtrami cząstek stałych. http://www.mobil1.pl/oleje-silnikowe/new-life-0w-40.aspx?tabs=specyfikacje#tabs Tylko oleje spełnia normę Longlife 04, mogą być stosowane w samochodach z DPF-em. np. http://www.mobil1.pl/oleje-silnikowe/esp-formula-5w-30.aspx?tabs=specyfikacje#tabs Chyba że komuś nie zależy na trwałości DPF-a i niema nić przeciw niepotrzebnym inwestycjom ,to dla samego silnika oleje OIL 01 są zdrowsze.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Konkretnie,w użytkowaniu czym ta różnica softu się objawia w pracy skrz. sportowej ?
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Jaka jest różnica, poza łopatkami oczywiście, pomiędzy zwykłą skrz.automatyczna a sportową ? Było gdzieś ma forom,nie mogę odnaleźć.
-
330i ile obrotów przy 170 km/h automat i manual
Faktycznie, dwumasa występuje, lecz tylko w skrzyni manualnej, a frotv pytał konkretnie o automat. Tak jak pisałem wcześniej, w żadnym automacie BMW niema dwumasy i klasycznego sprzęgła lecz hydrokinetyczne. Brak dwumas i klasycznego sprzęgła jest istotną zaletą eksploatacyjną ,automatycznych skrzyń. Jest to wiedza powszechna. http://autokult.pl/2298,budowa-i-zasada-dzialania-kola-dwumasowego W podtemacie - Koło dwumasowe w automatycznej skrzyni biegów? Cytat - "Jeśli nawet przyjmiemy pewne uproszczenia, to koło dwumasowe nie współpracuje ze sprzęgłem hydrokinetycznym" I tu - Czy w moim aucie jest „dwumas”? W pełni wiążącej odpowiedzi potrafi udzielić jedynie serwis na podstawie numeru VIN pojazdu, ale dla uproszczenia możecie przyjąć, że większość nowoczesnych diesli o mocy od 100 KM wzwyż ma ten element na pokładzie. Od tej reguły są, rzecz jasna, liczne wyjątki, np. silnik 1.7 CDTI o mocy 80 KM, montowany w Oplu Astrze II, „dwumas” ma, podczas gdy mocniejsze (90-128 KM) jednostki z rodziny 1.6 CRDi (Kia, Hyundai) – nie. Ważne: koła zamachowe dwumasowe stosuje się tylko w przypadku skrzyń manualnych i zautomatyzowanych, w tym dwusprzęgłowych (np. DSG). Klasyczne „automaty” dwumasowych kół zamachowych nie potrzebują. Można zadzwonić do ASO i spytać, czy wymienią dwumasę w automacie :wink: .
-
330i ile obrotów przy 170 km/h automat i manual
Niepokręciłem. frotv pytał czy jest koło dwumasowe,a nie zamachowe. Te dwa różne elementy mają mają zgoła różne zadania. Tak jak pisałem wyżej. Tu np. jest dwumasa. Diesel- ręczna skrzynia, - http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=8D31-EUR-05-2016-F30N-BMW-325d&diagId=21_0274
-
520d Wymiana oleju w dyfrze i skrzyni manual
Inny. Ja zalałem FUCHS, do skrzyni SINTOFLUID SAE 75W-80,dyfer SINTOPOID SAE 75W-90 chyba 0,9L.
-
330i ile obrotów przy 170 km/h automat i manual
Według Ciebie silnik B48 252KM (330i) ze skrzynią AT nie ma koła dwumasowego a ze skrzynią MT posiada koło dwumasowe? Skąd masz takie informacje? http://www.realoem.com/bmw/pl/partgrp?id=8A71-EUR-05-2016-F30N-BMW-330i Żadem automat niezależnie od modelu nie posiada dwumasy.
-
e60 530d akumulator (AGM ?) i prostownik
Jest
-
330i ile obrotów przy 170 km/h automat i manual
AT niema dwumasy .
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Też nie wiem. Jechałem na jeździe próbnej co prawda F30 N47 150Km nie odczułem żeby sprzęgło chodziło ciężko,czy jakiegokolwiek dyskomfortu, nie zauważyłem różnicy w użyciu siły w porównaniu z obecnym E61. ras_f34 napisał- "Sprzeglo wydaje sie w BMW chodzic dosyc ciezko". Prawdopodobnie przesiadł się z jakiejś 900cm i dostał zakwasy,strongman.Niektórzy na forum piszą różne głupoty.
-
Komunikat "Akumulator rozładowany, uruchom silnik"
Jeżeli naładujesz aku.na pewno mu to nie zaszkodzi,tym bardziej w tych okolicznościach.
-
330i ile obrotów przy 170 km/h automat i manual
Podoba mi się to zdanie :lol: Wrzuć może jakiś clip jak to robisz. W bagażniku i zmieniasz bieg i wracasz.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Toś Ty zabiedzony anemik,bez żony lub dziewczyny nie wyjeżdżaj bo kto Ci koło w drodze wymieni :wink: .
-
Manual w f30 kto ma? Spostrzeżenia?
Nie chcę zaczynać ponownej dyskusji na temat automat- manual. Na temat automatów ze zrozumiałych powodów jest mnóstwo w zdecydowanej przewadze pozytywnych opinii. Mnie natomiast interesują opinie,doświadczenia,odczucia,ogólnie jak się sprawuje manualnej skrzyni z nowymi silnikiem 2d.
-
Wyciek z instalacji wtryskowej 520d N47D20C
Nie. Zgromadziła się tylko wokół, topiąc wtryskiwacz, zdążyłem zareagować.Jeżdżąc dłużej z taką nieszczelnością ropa zalała by silnik. Wydaje mi się że z pokrywy zaworów jak już to tylko olej może się wydostawać. Skąd niby w pokrywie zaworów miała by się znajdować ropa? Nie zgromadziło jej się tak dużo że się przelała z zagłębień wtryskiwaczy i ściekała po pokrywie zaworów kapiąc na wydech ?
-
Wyciek z instalacji wtryskowej 520d N47D20C
Miałem kiedyś ten sam problem na jednym wtryskiwaczu.Jestem przekonany że ropa zalewa wtryskiwacz z powodu niewystarczającego uszczelnienia wtryskiwacza z gniazdem głowicy.Chyba że masz nieszczelność w układzie odprowadzającym nadmiar paliwa z wtryskiwaczy - mało prawdopodobne. Ja miałem problem z uszczelnieniem bo w gnieździe głowicy w wyniku dłuższej nieszczelności powstały dwa wżery, ubytki. Kruk pisał o tym wyżej. Ja uporałem się z nieszczelnością,chodź nie było to takie łatwe. Zastosowałem miękkie pierścienie Boscha i nie zważając na moment dokręcałem (oczywiście z głową) wcześniej za każdym razem popukiwałem gumowym młotkiem poprzez drewniany trzpień wtryskiwacz by mosiężny pierścień maksymalnie się ułożył.Po przejechaniu kilku,kilkuset km. zabieg ok 3-4 razy powtarzałem.Jeszcze później kilka razy sprawdzałem czy można dokręcić. Od tej pory minęło kilka lat i jest ok. Sprawdzałeś gniazdo pod kątem wżerów ?
-
Nowość wiosna 2016: silnik 325d
Automat czy manual ? Ile spala?
-
[N47] Klapki kolektora ssącego
Klapki usunąłem w 2013r.Nie zaobserwowałem żadnych negatywnych skutków.Wręcz przeciwnie (co niektórzy pisali) jak by lepszy moment na dole,no i spokojniej śpię.
-
Bmw e60 520d 163 głośniej pracuje silnik?
Powodem może być mało czynnika w układzie, powoduje głośniejszą pracą ,tak było w moim przypadku.