Treść opublikowana przez Andrzej62
-
328i i płyn hamulcowy
Litr wystarczy.Jak jest układ zabrudzony (co w Twoim przypadku raczej nie będzie miało miejsca) należy przepłukać np.denaturatem.Co do kosztów nie wiem, nigdy nie zlecałem tej czynności.
-
328ixdrive chip tuning okolice poznania
Bo trolujesz ciągle o wybuchających silnikach. Ludzie je kręcą spokojnie na ponad 300KM i nikt nie płacze, a Ty wszędzie o spływających tłokach :) Obciążenie(Chip tuning) 2l silnika z seryjnym układem tłokowo-korbowym 300KM to wyczyn który do niedawna był dostępny tylko w silnikach motocyklowych.Tylko z tą zasadniczą różnicą że one uzyskiwały z 1l pojemności ponad 150KM dzięki obrotom ponad 12-14tys. a nie 6-7tys. Moc = stosunkowi wykonanej pracy do czasu. W takiej sytuacji obciążenie układu tłokowo-korbowodowego jest proporcjonalnie mniejsze, tj ok. 2-krotnie. temsky740 wcześniej Cię broniłem,nie negują Twojej wiedzy.W tematach których ja mam wiedzę,nazwanie wszystkich Twoich odpowiedzi bredniami jest nie zasadne jak i krzywdzące . Niestety pozostałe pretensje do Ciebie są zasadne. Twoje odpowiedzi piszesz celowo językiem niezrozumiałym dla forumowiczów, nie zależy Ci na pomocy, tylko na reklamie swojej działalności.
-
318d automat trzyma zbyt niskie obroty.
W nowym samochodzie, przejechałem ok 400km i też skrzynia tak samo się zachowuje. Przy spokojnym toczeniu obroty schodzą do 1100-1200 obr.dopiero poniżej tych obrotów redukuje bieg- w trybie Confort. Też zwróciłem na to uwagę, wcześniej nigdy nie jeździłem AS, w manualu bym tak nisko nie schodził. Chyba jest to normalna praca tych skrzyni - ekonomia.Niech się wypowiedzą jeszcze inni. Nie odczułem przy tych obr.żeby jakość specjalnie drgania przenosiły się na karoserię, moooże trochę, albo jeszcze jestem pod wrażeniem nowego samochodu.
-
Wymiana oleju po 8 tys czy po 2 latach?
Sprawdzałeś poziom oleju, nie przybyło, poziom się nie podniósł ?
-
Akcja serwisowa F10 z 2014 wymiana skraplacza klimy
Nie pytałeś się? A jak myślisz, ile i jak funkcją spełnia skraplecz ? 99% nieszczelność, 1% blokada.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Gorik79 wyręczę Cię :wink: Już kiedyś podawał że jego metodą statyczną wymienia ok. 70-80% - to bardzo dobry wynik jak na statyczną. Tylko trzeba wiedzieć jak ? To wie tylko on i ja :nienie:
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Tam jest jedną małą różnica - diesel ma odcięcie przy 250, benzyna nie. A to oznacza inne zestopniowanie skrzyni... Send with Tapatalk... Oczywiście,cenne spostrzeżenie :cool2: Na możliwości przyspieszenia ma bardzo duży wpływ również precyzyjnie dobrane przełożenia skrzyni biegów. Dwa samochody o podobnej masie i ten o mniejszej mocy (oczywiście w ograniczonym zakresie) z lepiej dobraną skrzynie będzie lepiej przyspieszał. Takie sytuacje nie są rzadkością .
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
No i co z tego ma wynikać ?wszyscy wiemy. Nadal nie kumam o co Ci chodzi, pracusiu :wink: Czytaj spokojnie z zrozumieniem, dla leniwych - " max. przyspieszeniu, nie mylić z użytkowym".
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Też widzę sporą niedorzeczność w tym co piszesz, niema nawet do czego się donieść.Chyba za wcześnie zacząłeś weekend :wink:
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Już to kiedyś przerabialiśmy. Przy max. przyspieszeniu, nie mylić z użytkowym, czynnikiem decydującym jest moc a nie moment. Np. silnik scigacza który przyspiesza do 100 poniżej 3s.do 200 ok.7s. momentu na zaledwie 112Nm, ale mocy 200KM przy 13500 obr./min. i w tym zakresie obr. musi pracować a nie max. Nm, by uzyskać max. przyspieszenie.Ta zależność dotyczy każdego silnika nie zależnie czy ON czy BP. Dlatego osiągi max. 320d i 320i są praktycznie identyczne bo oba mają tą samą moc tj.184 KM,tylko przy różnych obr./min, mimo znaczących różnicy Nm.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Jak z trwałością po takim programie? Ja się czaję do okolic 230-240 km ale boję się o trwałość. Jeśli będziesz dbał o silnik, wymieniał olej max. co 15 tys. to wszystko zależy od Twojej głowy i prawej nogi. Nikt Ci nie karze nomstpo korzystać z pełnej mocy. Ja man chipa od 6 lat i zero problemu.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
W serwisach też pracują tylko ludzie i to wcale nie gwarantuje że z odpowiednimi kompetencjami . W moim przypadku stwierdzili uszkodzenie koła dwumasowego (na piśmie) a winowajcą były poduszki silnika, bez komentarza.
-
CHIPTUNING BMW F30 F10 F01 F20.. & SERIA Exx OFERTA-PROMOCJA
Zależy ile zatankujesz.
-
Siedzenie niewygodne
- Siedzenie niewygodne
Może podstawowym problem jest stan zdrowotny Twojego kręgosłupa.Fotele w zależności od rodzaju mogą tylko w pewnym stopniu ograniczyć te dolegliwości lecz Cię nie uleczą. Mnie też jakiś czas temu bolała czyja do dłuższej jeździe.Ale u mnie to już niestety kwestia licznika, mojego licznika :wink:- Jakie felgi / opony do F3x
Założyłeś runflaty czy zwykłe?- 525D Kolektor dolotowy
Nie twierdzę że się urywają, jak to miało miejsce w silnikach M. Jadnak na forum były pokazane przykłady w jakim opłakanym stanie mogą być klapki w N.- 525D Kolektor dolotowy
Z takim ewentualnym nagarem silnik bez problemu powinien sobie poradzi, przedmucha. Gorzej jak się klapka by się urwała.- BMW F30 330ix pierwszy 1000 km
:cool2: - zgadza się.- Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Oj niedobrze,tak rozpieszczać silnik :naughty: Przyzwyczai się do dobrego, a później przy ewentualnych 15tys będzie wywalał błędy.Te silniki tak mają, jak skrzynie bardzo szybko adoptują się zwłaszcza do dobrego :wink:- BMW F30 330ix pierwszy 1000 km
Powyżej 130 raczej ze stałą prędkością na autostradzie to chyba niema wpływu na spalanie czy jedziemy na EcoPro czy Comfort,obroty silnika takie same na 8 biegu.- Wymiana oleju 520i
Tak,normalne . Nigdy nie spuścisz (nie wyciśniesz) wszystkiego. Dame fabryczne są dla fabrycznie dziewiczych,suchych silników.- 525D Kolektor dolotowy
Czyli raczej potwierdza się to co pisałem, czyszczenie mechaniczne żeby nie było problemów max co 100tys.- 525D Kolektor dolotowy
robur1 przy jakim przebiegu?- 525D Kolektor dolotowy
Według mojego doświadczenia z N47 to co max. 100tys. powinno się czyścić kolektor. Są preparaty w aerozolu do czyszczenia tylko nie wiem na ile skuteczne. Jak się wyczyści mechanicznie to skutek widoczny. - Siedzenie niewygodne
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.