Treść opublikowana przez popkan
-
Statystyki i próby kradzieży E61, E60?
Moja jest z początku produkcji, odpalana z kluczyka nie z przycisku i wydaje mi sie że to te palone na przycisk są takie łatwe w kradzieży bo nawet na youtube widziałem jak ktoś odpalil taka w moment. @BZQ Ty masz w ogóle w swojej alarm? Bo nie każda ma alarm.
-
Pomoc w zakupie bmw e61 2,5 lub 3,0 diesel
Klima jednostrefowa, pełny automat . Wygodniejsza w obsłudze od tej rozszerzonej i jedyna wada to wygląd.
-
Statystyki i próby kradzieży E61, E60?
Mam model przed liftem ze zwykłym kluczem. Wydaje mi sie, że nie powinno być możliwości wyłączenia alarmu w samych drzwiach. Przez jakiś czas musiałem radzić sobie bez pilota i za każdym razem gdy wchodziłem do auta wył alarm do czasu włączenia zapłonu, na co w sumie i tak nikt nie reagował;)
-
Statystyki i próby kradzieży E61, E60?
Na pewno alarm sie poddaje po wyrwaniu zamka? U mnie jak otworze drzwi kluczykiem to alarm wyłączy sie dopiero po przekreceniu kluczyka w stacyjce. Jak znalazłes ten swój samochód?
-
530d Jaki olej do skrzyni manualnej i ile?
Na skrzyni biegów jest napisane jaki olej. Ja wymieniałem ponad rok temu, na skrzyni miałem napisane MTF-LT1 jednak tego już nie produkują i zamiast tego jest MTF-LT2. Sprawdzałem teraz fakture i ja go kupiłem 1,6 l i raczej tyle tam wchodzi. Jaki jest odpowiednik tego oleju po za ASO nie wiem ale chętnie sie dowiem?:) Cena w ASO w tamtym czasie to jakieś 100zł za litr.
-
Co myslicie o tych felgach? Chęć zakupu..
Ale wtopa... Przepraszam, nie czytałem całego tematu... :oops:
-
Co myslicie o tych felgach? Chęć zakupu..
Ja tam nic złego w tych felgach nie widzę, nie są one czasem oryginalne BMW? Jedynie mi się nie widzi ten spojler ale ja w ogóle nie lubie takich gadżetów;) Po za tym ok.
-
Koszty zamontowania PDC
Ja nie oceniałem co jest prostsze:) Co do HUD-a to faktycznie w dzień będzie lipa. Z ciekawości sprawdzałem jak będzie wyglądać odbicie z telefonu na szybie, są różne takie aplikacje, można sobie wyświetlić np. prędkość, wystarczy położyć telefon na desce. Sprawdzałem to w nocy przy użyciu Nokii N8 :) http://zapodaj.net/7aa5938944bf.jpg.html Najlepiej jak telefon ma ekran amoled, w innych będzie odbijać się też tło. Trochę kiepski efekt przez to podwójne odbicie. Swoją drogą PDC to chyba jedna z najbardziej przydatnych opcji w e60 jak dla mnie:)
-
Koszty zamontowania PDC
A widział ktoś coś takiego? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC71&mospid=47753&btnr=66_0110&hg=66&fg=95 Co do oryginalnego PDC, mocowania przecież można kupić czyli pozostaje kwestia wykonania otworów w zderzakach. Czujniki można kupić pod kolor nowe lub używane tak samo wiązki i moduł, na allegro jest wszystko;) Z tym HUD-em, to deski nie trzeba wymieniać, wystarczy wyciąć otwór, a szybe niekoniecznie trzeba wymieniać.
-
Kolektor wydechowy 3,0d - czy poprawiono ?
A ja mój z racji tego, że pęknięty kolektor zauważyłem dopiero przy składaniu silnika oddałem go do pospawania specjaliście który za to wziął jedyne 30 zł i raczej lepiej to zrobił niż było wcześniej:) Te blaszane kolektory są najzwyczajniej pospawane z blachy i te spawy właśnie puszczają. Było to półtorej roku temu i nadal jest ok. Pozdro
- pdf-proszę o radę
-
530d Rozpórka kielichów ;/
Nie ma za co:) Na allegro znalazłem jedno takie mocowanie http://allegro.pl/lapa-wspornik-uchwyt-bmw-e60-i2108112871.html W serwisie z tego co sprawdzałem przez net powinno kosztować niecałe 60 zł. Napisz potem ile zapłaciłeś, też chyba mam to do wymiany bo mam pękniecie przy jednej śrubie ale jeszcze sie daje skręcić. Pozdr
-
530d Rozpórka kielichów ;/
To chyba wygląda tak http://euroauto.ru/?option=image&task=view&src=p1037_1395482_02.jpg&tp=1037? Z tego wychodzi, że powinno sie to trzymać na 4 łatwo dostępnych śrubach czyli nie powinno być problemu chyba.
-
530d Rozpórka kielichów ;/
http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC71&mospid=47753&btnr=51_5152&hg=51&fg=80
-
NIE MOGE RUSZYC PO ZMIANIE KÓŁ
A klin z pod koła wylałes?;) Heh Daj potem znać co to było:)
-
Zawieszenie m-pakiet a standardowe.
System załadunku to są składane oparcia tylnej kanapy i może worek na narty.
-
530d Rozpórka kielichów ;/
Chyba chodzi o tą część (numer 2), a nie tak jak wcześniej ktoś pokazał. Koszt to chyba nie cale 60zł. http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC71&mospid=47753&btnr=51_5152&hg=51&fg=80 I czy na pewno jest taki problem z wymianą?
-
Klimatyzacja i nawiew e60
Zmień tam gdzie masz czerwone kreski na niebieskie to poleci zimne.
-
klapki zawirowan e60 2006r
W moim poleciały po około 260 tys km, a 2 miesiące wcześniej zdejmowałem kolektor i wyglądały ok. Nie warto ryzykować.
-
Dźwięk turbiny, świszczenie?
Moją podobnie słychać (może trochę mniej) od jakichś 35 tys km i nadal jeździ:) Ale jak najbardziej wydaje mi się, że może być gdzieś nieszczelność.
-
E60 gdzie podłączyć zaluzje chłodnicy?
Powinen tam gdzieś wiśieć kabel, poprowadzony jest chyba razem z wiązką z pdc lub do trąbek i chyba jest poprowadzony po tym aluminiowym wzmocnieniu. Jak go nie ma to może sie urwał w miejscu gdzie wychodzi z wiązki. Ja mam przy okazji pytanie, kiedy te żaluzje mają być zablokowane bo nie udało mi sie zaobserwować sytuacji w której bylyby zablokowane, może w czasie jazdy? Jak sprawdzałem w inpie to działały. Pozdro
-
wzmocnienie zderzaka, xenon przed liftem a po lifcie różnice
Na soczewce z przodu jest napisne na jaka jest zarowke d1s czy d2s. Lampa różni sie gniazdem starterem i przetwornicą chyba. Da sie przerobić d1s na d2s ale to troche druciarstwo.
-
wzmocnienie zderzaka, xenon przed liftem a po lifcie różnice
Występowały jeszcze lampy dwoma typami żarników, d1s i d2s.
-
Zapalaja sie wszystkie kontrolki, zegary spadają do zera
Na 99% regulator napięcia, typowy objaw. Pozdro
-
[ E60 523i ] ( N52) Elektryczna pompa wody szaleje
Nie wiem czy w dieslu jest taki sam zbiornik ale też max tyle wlewałem do swojego z tego co pamiętam. U mnie komputer zaniża spalanie o jakiś 1- 1,5 l.