Skocz do zawartości

popkan

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez popkan

  1. Mi takie PSSS robi już od ponad 20 tyś km. U Ciebie jak długo był taki dzwiek przed padnieciem turbo? Pozdro
  2. popkan odpowiedział(a) na Belfegor3 temat w E60, E61
    Tej wykładziny sie trzeba pozbyć. Na ta elektronike zaś przychodzą takie styropianowe wytłoczki, a na nie można już polożyć dojazdówke. Pozdro
  3. Proponowałbym jeszcze sprawdzić przeguby na wale. Pozdro
  4. popkan odpowiedział(a) na siwy71 temat w E60, E61
    Spróbuj wcisnąć hamulec, nastepnie przycisk przy zegarach i w momencie gdy pojawi sie "reset" dopiero puszczasz hamulec. Hamulec ręczny musi być spuszczony. Pozdro
  5. Wydaje mi się, że nie można wybrać żadnej płyty bo po prostu zmieniarka ich nie potrafi odczytać. Taki właśnie jest efekt. Pozdro
  6. Mam zwykłe nieskrętne. Trzeba chyba sprawdzić organoleptyczne czy będzie pasować ;) Pozdro
  7. popkan odpowiedział(a) na Daro 31 temat w E60, E61
    Wcześniej jeszcze odłącz akumulator bo jeśli będziesz odpinać poduszke to wyskoczy błąd. Pozdro
  8. Trzeba przełożyć kostke czyli gniazdo ze starej lampy tak aby pasowała stara przetwornica. Kostka jest rozbieralna i wystarczy przepiąć kable z tego co pamietam. Jedynie otwór w lampie na to gniazdo ma troche inny ksztalt. Miałem zamiar wymienić tą lampe na taka jak ma być ale minął już rok czasu, wszystko jest ok i nie widze sensu. Trzeba przełożyć chyba tylko uchwyt żarnika i gniazdo przetwornicy. Żeby nie było druciarstwa najlepiej chyba sprzedać tą lampe i kupić taką jaka być powinna. Pozdro
  9. Miałem taki sam przypadek, a że potrzebowałem na już przełożyłem co sie dało ze starej lampy i działa ok :) jedyna różnica to kształt gniazda z przetwórnicy i wypadałoby powstałe szczeliny czymś uszczelnic. Pozdro
  10. popkan odpowiedział(a) na KovalGD temat w E60, E61
    Wydaje mi sie, że trzeba je przesunąć ku górze... albo w dół. Kiedyś je montowałem i wydaje mi sie jakoś tak to było. Pozdro
  11. popkan odpowiedział(a) na siwy71 temat w E60, E61
    Trzeba próbować do skutku i chyba z wciśniętym hamulcem. Za którymś razem musi załapać:) Pozdro
  12. popkan odpowiedział(a) na makospoz temat w E60, E61
    Też mi tak delikatnie falowały obroty na luzie. Kilka razy użyłem środka do czyszczenia układu wtryskowego, chyba jakiś czarny STP i teraz jest ok. Myśle, że warto spróbować. Pozdro
  13. popkan odpowiedział(a) na Andrzej62 temat w E60, E61
    Na pewno nie jest rozbieralny, on musi być szczelny. Możesz go wymyć ropą czy tam czymś i przepłukać. Chyba nie ma większego sensu czegoś więcej z tym robić. Pozdro
  14. popkan odpowiedział(a) na Andrzej62 temat w E60, E61
    Prawdopodobnie chodzi Ci o system recyrkulacji spalin EGR. Pozdro
  15. popkan odpowiedział(a) na Andrzej62 temat w E60, E61
    Sprawdzałem ale fakt faktem,że u mnie stało sie to przy przebiegu ok 250 tys km :) Ale jak sprawdzałem to były czyste i bez luzów. Pozdro
  16. Instrukcja podaje 8,25l
  17. Z doswiadczenia wiem, że nic nie daje sprawdzanie czy klapki trzymaja sie dobrze na nitach bo zwykle pęka ośka z tych klapek. Jeśli kolektor jest starego typu to ja widze tylko dwa rozwiązania, albo nowy kolektor albo klapki wypad. Prędzej czy później klapki odlecą. Pozdro
  18. Nie wiem jak reszta ale co do kolektora to obowiązkowo albo nowy albo klapki wypad, a pokrętło do radia w ASO kosztuje pare złotych:) Pozdro
  19. Mam e60 2003 i też mam 0 w tym miejscu. Jedynie sprawdziłem jeszcze cyfrę kontrolną i niby sie zgadza. Sprawdź u siebie. Pozdro
  20. Dokładnie, ja sobie nie wyobrażam teraz mojej e60 bez PDC, przydatny bajer. Myślę, że może dałoby się to jakoś ładnie zrobić bez wymiany zderzaków. Pozdro
  21. popkan odpowiedział(a) na xaan temat w E60, E61
    Przednie listwy są tylko wciśnięte reszta nie wiem. Jeśli będziesz odpinać poduszki to wyświetli się błąd poduszek wiec akumulator lepiej odpiąć. Pozdro
  22. W tej okolicy jest tylko filtr paliwa z podgrzewaczem. Jedna pompa jest w zbiorniku paliwa, a druga wysokiego ciśnienia przy silniku. Pozdro
  23. popkan odpowiedział(a) na boss22 temat w E60, E61
    @Zenek pestka Ja sie nie wymądrzam, wiem po swoim ile mnie kosztowało. Mnie to kosztowało ok 12 tyś. Tyle, że w moim poduszki były całe. Ale cały przod z chłodnicami itd.Ale napisałem, że nie wiadomo jak to tam dokładnie wygląda i bez ogledzin nie ma co liczyć kosztów. Plastików tam za wiele nie ma, wiekszośc kupiłem w ASO, ceny czesto niższe niż używanych na allegro. Mój post był tylko w zwiazku z wstawianiem tej ćwiartki z powodu uwalonego fartucha. W moim nic nie widać, a nawet wolałbym zeby bylo widac niż jeżdzic z wstawioną ćwiartką. Nie ma czego liczyc kosztów na podstawie zdjęcia i nie twierdze, że warto brać uderzony samochód. Ale faktem jest, że po drogach jeżdżą samochody po wiekszych wypadkach. Pozdro
  24. popkan odpowiedział(a) na boss22 temat w E60, E61
    Kolego sorry ale przesadzasz. To co Ty piszesz to robią warsztaty które inaczej nie potrafia naprawiać jak wstawiając ćwiartke. Sam naprawiałem już moją Beemke która była uderzona podobnie. Wymienia sie sam fartuch który nowy serwisie kosztuje chyba cos okolo 700zł lub 1400, nie pamietam.Podłużnice tak samo moża kupić w serwisie. Jednak koszt naprawy jest zblizony do tego ktory napisałeś ale w tym przypadku 15 tyś to był by max w PL i to w najgorszym wypadku czyli, podłuznica i kołyska, cala belka przednia chlodnice. Fakt faktem, że bez dokładnego obejrzenia tego auta nie ma co go brać bo to jedna niewiadoma. Problemem jest tylko znaleźć dobry warsztat i chyba to jest największy problem, żeby było to dobrze zrobione.
  25. Ja mam 530d z manualem i średnia 6 nie jest niczym dziwnym. Tankuje zawsze do pełna po ja sie zaświeca rezerwa i sam obliczam zużycie. Przy normalnej jeździe ok 7,5, maks jakie miałem to 9.7 i ostra jazda. Nigdy jeszcze nie udało mi sie osiągnąć średniej z całego baku powyżej 10l/100km, a spokojnie nie jeżdże. Z tym, że raczej wiecej trasy niż miasta. Hehe sorry, teraz zauważyłem, że temat dotyczy 525d/530d z automatem hehe ;) Ale może tez sie komuś przyda;) Pozdro

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.