Treść opublikowana przez popkan
-
530D Turbo , robił ktoś już ?
Mi takie PSSS robi już od ponad 20 tyś km. U Ciebie jak długo był taki dzwiek przed padnieciem turbo? Pozdro
-
Koło zapasowe E61
Tej wykładziny sie trzeba pozbyć. Na ta elektronike zaś przychodzą takie styropianowe wytłoczki, a na nie można już polożyć dojazdówke. Pozdro
-
Drgania w kierownicy przy 80-100 km/h
Proponowałbym jeszcze sprawdzić przeguby na wale. Pozdro
-
e60 blad klockow przednich
Spróbuj wcisnąć hamulec, nastepnie przycisk przy zegarach i w momencie gdy pojawi sie "reset" dopiero puszczasz hamulec. Hamulec ręczny musi być spuszczony. Pozdro
-
E60 - Instalacja zmieniarki CD
Wydaje mi się, że nie można wybrać żadnej płyty bo po prostu zmieniarka ich nie potrafi odczytać. Taki właśnie jest efekt. Pozdro
-
Pytanie w sprawie lampy xenon przed liftem
Mam zwykłe nieskrętne. Trzeba chyba sprawdzić organoleptyczne czy będzie pasować ;) Pozdro
-
Boczek dzwi kierowcy e60
Wcześniej jeszcze odłącz akumulator bo jeśli będziesz odpinać poduszke to wyskoczy błąd. Pozdro
-
Pytanie w sprawie lampy xenon przed liftem
Trzeba przełożyć kostke czyli gniazdo ze starej lampy tak aby pasowała stara przetwornica. Kostka jest rozbieralna i wystarczy przepiąć kable z tego co pamietam. Jedynie otwór w lampie na to gniazdo ma troche inny ksztalt. Miałem zamiar wymienić tą lampe na taka jak ma być ale minął już rok czasu, wszystko jest ok i nie widze sensu. Trzeba przełożyć chyba tylko uchwyt żarnika i gniazdo przetwornicy. Żeby nie było druciarstwa najlepiej chyba sprzedać tą lampe i kupić taką jaka być powinna. Pozdro
-
Pytanie w sprawie lampy xenon przed liftem
Miałem taki sam przypadek, a że potrzebowałem na już przełożyłem co sie dało ze starej lampy i działa ok :) jedyna różnica to kształt gniazda z przetwórnicy i wypadałoby powstałe szczeliny czymś uszczelnic. Pozdro
-
Ramka przedniej szyby
Wydaje mi sie, że trzeba je przesunąć ku górze... albo w dół. Kiedyś je montowałem i wydaje mi sie jakoś tak to było. Pozdro
-
e60 blad klockow przednich
Trzeba próbować do skutku i chyba z wciśniętym hamulcem. Za którymś razem musi załapać:) Pozdro
-
falujące obroty 530d
Też mi tak delikatnie falowały obroty na luzie. Kilka razy użyłem środka do czyszczenia układu wtryskowego, chyba jakiś czarny STP i teraz jest ok. Myśle, że warto spróbować. Pozdro
-
2.0d Kolektor ssący
Na pewno nie jest rozbieralny, on musi być szczelny. Możesz go wymyć ropą czy tam czymś i przepłukać. Chyba nie ma większego sensu czegoś więcej z tym robić. Pozdro
-
2.0d Kolektor ssący
Prawdopodobnie chodzi Ci o system recyrkulacji spalin EGR. Pozdro
-
2.0d Kolektor ssący
Sprawdzałem ale fakt faktem,że u mnie stało sie to przy przebiegu ok 250 tys km :) Ale jak sprawdzałem to były czyste i bez luzów. Pozdro
-
Czy łatwo wymienić olej i filtry powietrza w 530d??
Instrukcja podaje 8,25l
-
520d kilka pytań, prośba
Z doswiadczenia wiem, że nic nie daje sprawdzanie czy klapki trzymaja sie dobrze na nitach bo zwykle pęka ośka z tych klapek. Jeśli kolektor jest starego typu to ja widze tylko dwa rozwiązania, albo nowy kolektor albo klapki wypad. Prędzej czy później klapki odlecą. Pozdro
-
520d kilka pytań, prośba
Nie wiem jak reszta ale co do kolektora to obowiązkowo albo nowy albo klapki wypad, a pokrętło do radia w ASO kosztuje pare złotych:) Pozdro
-
BMW e60 530d AUTOMAT 2003 niezrozumiały VIN
Mam e60 2003 i też mam 0 w tym miejscu. Jedynie sprawdziłem jeszcze cyfrę kontrolną i niby sie zgadza. Sprawdź u siebie. Pozdro
-
Czujniki PDC - czy jest możliwy montaż?
Dokładnie, ja sobie nie wyobrażam teraz mojej e60 bez PDC, przydatny bajer. Myślę, że może dałoby się to jakoś ładnie zrobić bez wymiany zderzaków. Pozdro
-
Listwy ozdobne do wymiany
Przednie listwy są tylko wciśnięte reszta nie wiem. Jeśli będziesz odpinać poduszki to wyświetli się błąd poduszek wiec akumulator lepiej odpiąć. Pozdro
-
Czy E61 525d z 2005r ma pompę paliwa pod progiem kierowcy ?
W tej okolicy jest tylko filtr paliwa z podgrzewaczem. Jedna pompa jest w zbiorniku paliwa, a druga wysokiego ciśnienia przy silniku. Pozdro
-
e60 po lekkim dzwonku -warto?
@Zenek pestka Ja sie nie wymądrzam, wiem po swoim ile mnie kosztowało. Mnie to kosztowało ok 12 tyś. Tyle, że w moim poduszki były całe. Ale cały przod z chłodnicami itd.Ale napisałem, że nie wiadomo jak to tam dokładnie wygląda i bez ogledzin nie ma co liczyć kosztów. Plastików tam za wiele nie ma, wiekszośc kupiłem w ASO, ceny czesto niższe niż używanych na allegro. Mój post był tylko w zwiazku z wstawianiem tej ćwiartki z powodu uwalonego fartucha. W moim nic nie widać, a nawet wolałbym zeby bylo widac niż jeżdzic z wstawioną ćwiartką. Nie ma czego liczyc kosztów na podstawie zdjęcia i nie twierdze, że warto brać uderzony samochód. Ale faktem jest, że po drogach jeżdżą samochody po wiekszych wypadkach. Pozdro
-
e60 po lekkim dzwonku -warto?
Kolego sorry ale przesadzasz. To co Ty piszesz to robią warsztaty które inaczej nie potrafia naprawiać jak wstawiając ćwiartke. Sam naprawiałem już moją Beemke która była uderzona podobnie. Wymienia sie sam fartuch który nowy serwisie kosztuje chyba cos okolo 700zł lub 1400, nie pamietam.Podłużnice tak samo moża kupić w serwisie. Jednak koszt naprawy jest zblizony do tego ktory napisałeś ale w tym przypadku 15 tyś to był by max w PL i to w najgorszym wypadku czyli, podłuznica i kołyska, cala belka przednia chlodnice. Fakt faktem, że bez dokładnego obejrzenia tego auta nie ma co go brać bo to jedna niewiadoma. Problemem jest tylko znaleźć dobry warsztat i chyba to jest największy problem, żeby było to dobrze zrobione.
-
rzeczywiste spalanie 525d/530d automat....ile?
Ja mam 530d z manualem i średnia 6 nie jest niczym dziwnym. Tankuje zawsze do pełna po ja sie zaświeca rezerwa i sam obliczam zużycie. Przy normalnej jeździe ok 7,5, maks jakie miałem to 9.7 i ostra jazda. Nigdy jeszcze nie udało mi sie osiągnąć średniej z całego baku powyżej 10l/100km, a spokojnie nie jeżdże. Z tym, że raczej wiecej trasy niż miasta. Hehe sorry, teraz zauważyłem, że temat dotyczy 525d/530d z automatem hehe ;) Ale może tez sie komuś przyda;) Pozdro