Treść opublikowana przez Fazer
-
Gaśnie przy pełnym skręcie kół
Więcej szczegółów kiedy gaśnie podczas jazdy na postoju na benie, gazie, ON :?:
-
INSTALACJA GAZOWA JAKA?
Sekwencja w przystępnej cenie :D
-
FILTR STOŻKOWY TAK ? NIE ?
Moim zdaniem wkładka to najlepszy pomysł. Ostatnio czyściłem z kumplem dolot w jego samochodzie oczywiście ma stożek K&N. To co zobaczyłem w środku to maź przypominająca rzadką smołe oblepiająca przepustnicę, krokowy i środek kolektora. Nigdy nie założe stożka...
-
.... a wystarczyło wymienić sondę...:)
Sonde można sprawdzić np. na oscyloskopie czy pracuje i się nie "wiesza". Osmolona sonda to nic dobrego świadczy o źle pracującym silniku np. właśnie o zepsutej sondzie lambda :mrgreen:
-
Stukanie w zawieszeniu!!!
Może to luz w przekładni kierowniczej albo na drążkach...
-
No i benzyna znowu droga :(
U mnie też Pb w ciągu dwóch tygodni z ok. 3,50/ltr na 3,84/ltr za to LPG z 2,20/ltr na 1,95/ltr :D :cool2: Więc dla mnie zaczął się sezon oszczędności :cool2: ale nie ukrywam, że wolałbym jeździć na Pb za 1,90/ltr :cry2:
-
Odłączony czujnik położenia wału. Czym grozi?
Tak ale przy następnym sprawdzeniu błędów/problemie nie będzie wiadomo czy to stary błąd czy nowy. Jeśli błąd został zapisany w pamięci sterownika dobrze jest go skasować po naprawie.
-
Komunikat w e-39 o problemie z masa przy silniku
Prawdopodobnie masa silnika sie poluzowała/zaśniedziała. Trzeba to poprawić (naprawić połączenie) bo samochód może niedługo nie zapalić.
-
Katalizator a sonda lambda
Zawsze myślałem, że katalizator redukuje spaliny, emisje CO i HC. Katalizator łączy O2 i CO, HC w wodę H2O i dwutlenek węgla CO2 ale o dopalaniu spalin hmm to nie F-16 :D Sterownik ustawia skład mieszanki na przepływomierzu wow :jawdrop: to mój jest chyba jakiś starszy model bo mierzy tylko masę powietrza zasysanego przez silnik a w niektórych systemach też temp. tego powietrza... Brak kata w niektórych przypadkach może zakłócać odczyty sondy lambda.
-
nie jedzie na benzynie
Jeśli masz instalke IIgen. i odcinkę pompy paliwa to nic dziwnego, pewnie ukł. benzynowy się "zastał". Spróbuj pojeździć dzień na benie.
-
Sekfencja brak mocy na trasie
Myśle, że winny jest reduktor a dokładnie problem z jego nagrzaniem i wydajnością. Trzeba sprawdzić czy ukł. chłodzenia jest sprawny i czy reduktor jest prawidłowo wpięty w obieg. Jeśli instalka jest na gwarancji to podjedź do warsztatu niech to sprawdzą.
-
PYTANIE ODNOSNIE SWIEC?
Ja tak miałem ale na zużytych Brisk'ach
-
INSTALACJA GAZOWA JAKA?
Jeśli chcesz sekwencję to polecam KME Diego różnica pomiędzy IIgen. a IVgen. to ok. 600PLN myśle, że warto.
-
[e36] ciekawe miejsce na butle - tylnia kanapa
Z taką butlą można stawać z dieslem do testu na zasięg :cool2:
-
Odłączony czujnik położenia wału. Czym grozi?
Kąt wyprzedzenia zapłonu jest obliczany na podst. info o prędkości obrotowej silnika i jego obciążenia (kąt otwarcia przepustnicy). Na podstawie info z czujnika fazy (wałek rozrządu) oraz z czujnika prędkości obrotowej silnika określany jest moment i kolejność wtrysku do cylindrów. Oba czujniki mogą być powodem problemu ale ja w pierwszej kolejności sprawdził bym czujnik prędkości obr. silnika.
-
Problemy z pracą silnika i spalaniem 318 IS
Sprawdź jeszcze czujnik obrotów wału korbowego najlepiej na oscyloskopie, ponieważ rezystancja może być w granicach tolerancji a czujnik może nie spełniać już swej roli...
-
Odłączony czujnik położenia wału. Czym grozi?
Silnik wchodzi w tryb serwisowy i nie daje pełnej mocy. Przerabiałem to już. Umnie było to trudne do wykrycia bo silnik zapalał ale był mułowaty zwłaszcza przy większych prędkościach obrotowych. Sterownik meldował błąd chwilowy ale dawał sie skasowac wiec go ignorowałem...
-
Ceny gazu spadają ! :) u mnie już po 1,90zł !
U mnie już jest po 1,99/ltr LPG a bena po 3,69/ltr :D
-
1,6i wystrzaly na lpg
Było już o tym :search: a żywotniść kabli nie jest chyba ściśle określona mogą wytrzymać dłużej lub krócej...
-
Kolejne BMW w Interii
Zgadzam się z 130rapid, żeby bezpiecznie poruszać się po drodze z większą prędkością trzeba oprócz sprawnego mechanicznie samochodu znać bardzo dobrze dany odcinek. Na A4 Kraków - Katowice jest kilka odcinków nadających się do szybszej jazdy są tam proste po horyzont :D ale trzeba pamiętać, że wokół są lasy a nie wszędzie ogrodzenie jest szczelne, można spotkać np. jeża na drodze itd. Poza tym jest kilka miejsc z silnymi bocznymi podmuchami :!: W niektórych miejscach są stałe fotoradary
-
Kolejne BMW w Interii
Heh na tej drodze sporo ludzi podróżuje z prędkościami zbliżonymi do 300km/h ale policyjne radiowozy jak widać osiągają max 230km/h. A jeśli mowa o ciężarówkach to różnica między radiowozem i TIR'ami nie była wielka, ponieważ jadąc tą trasą przepisowo zaręczam, że wszystkie TIR'y zostawią nas w tyle :!:
-
Spala mi jednocześnie gaz i benzyne
Więcej szkody niż pożytku...
-
Gaz - pytanie i prośba o polecenie warsztatu - Kraków
Ja bym pomyślał o sekwencji ceny nie są już takie wysokie, jeśli by samemu założyć to koszt byłby ok. 2500-2800PLN np. taka sekwencja.
-
Wibracja przy 100km/h
Byle nie za długo bo wyczepiesz zawias i będziesz musiał wymienić wszystko...
-
Naprawa czujnika obrotow kola ABS
Można samemu wymienić ten czujnik, może być zapieczony, lepiej wcześniej spryskać odrdzewiaczem. Po wymianie wszystko powinno wrócić do normy. Błędy można skasować ale nie powinny wpływać na działanie systemu.