Treść opublikowana przez el-viz
- PDC źle działa
-
jak sobie poradzic z podatkiem od wzbogacenia
el-viz odpowiedział(a) na lzm temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnemylisz się. trzeba zapłacić 19% podatku dochodowego (cena przedaży - cena zakupu X 19% = kwota podatku) albo czekać aż minią 183 dni od daty zakupu.
- jaki olej
-
Uzywacie CB radio?
:shock: gdzie? bo nie widziałem :mrgreen:
-
540 - wielki problem - siwy dym z wydechu
jeśli dzieje się to po dłuższym(np. noc) postoju i "dym" ma niebiesko-szary odcień, wskazuje to na zużyte uszczelniacze zaworowe.
-
318tds MotoDoktor - warto lać?
lej :duh: i poszukaj od razu nowego silnika...............
-
Konserwacja przedzialu silnika
nie czytaj więcej :mrgreen: możesz użyć wosk do konserwacji profili zamkniętych. popytaj w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych. ps. uważaj z myciem. może cię dużo kosztować.
-
spalanie na 2 biegu
jeśli bez gazu to nie może nic palić. :lol:
-
spalanie - żenujący już temat Panowie błagam o wyobraźnie!
po co się podniecać spalaniem? kogo to interesuje????????? :duh:
-
czy bedzie problem z rejestracja?
el-viz odpowiedział(a) na lukasE36 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnenie widzę problemu. w niemczech właścicielem samochodu jest ten kto ma w reku brief a nie ten który jest do niego wpisany. mógłbyś kupić od alego lub innego hassana i też byłoby. ok :mrgreen:
-
auto ze szwajcarii
10% cła. reszta tak samo
-
Gaz w 740il - koszt sensownej instalacji?
stag-a 300 do 6-ciu cyl. można założyć już za około 2800 :duh: i wcale nie jest to tanie "G". ja za kme diego z podgrzewaczami listw wtryskowych, w styczniu dałem 4100. :mad2:
-
trzy diody inspekcji i auto gaśnie
podejrzewam nastawnik obrotów biegu jałowego. :8)
-
castrol rs do silnika m40 co o tym sądzicie?
castrol rs 10W/60 to nie pół ale pełny syntetyk.
-
Jakie zabezpieczenia dodatkowe do E 61?
http://www.autoelektronika.net.pl/pl/kret.html
-
Zrodla informacji o ustawianiu gazu
http://obd2.pl/forum/index.php?sid=db65ad02858b678de310b8326f845c55
-
Zwijacz pasów bezpieczeństwa
jest to element nierozbieralny. kup inny.
-
uszczelka pod głowicą - jak sprawdzić czy do wymiany?
gdybyś poszukał, wiedziałbyś że podstawowymi objawami uszkodzonej uszczelki lub pękniętej głowicy są: płyn chłodniczy w oleju, olej w płynie chłodniczym, ubywanie płynu chłodniczego (małe ilości w sezonie letnim nie są powodem do paniki), kłęby pary z wydechu po rozgrzaniu silnika i gwałtowne przegrzewanie się silnika. :8) i :search:
-
Jak sprawdzic pojemnosci silnika?
po numerze silnika
-
Jakie bmw pod lawete???
wszystko zależy od dopuszczalnej masy ciągniętej przyczepy wpisanej do dowodu rejestracyjnego i dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy.masy zestawu nie mogą przekroczyć 3,5 T i potrzebne są uprawnienia do ciągnięcia przyczepy tj. kat."E" , ze "zwykłym" prawem jazdy można ciągnąć przyczepę o DMC 750kg. jeśli samochód ciągnący jest homologowany jako ciężarowy potrzebujesz pr. jazdy kat. "CE" i tachograf lub książkę przebiegu. oprócz tego trzeba wykupić winietę. :8) :mad2: przykład: mój touring ma masę własną 1590kg i maksymalną masę całkowitą przyczepy 1800 kg. 1590+1800=3390 i nie potrzebuję winiety ale kiedy jadę jeepem grand cherokee muszę zapłacić bo przekraczam dop. masy i dodatkowo powinienem mieć pr. jazdy kat "CE". z tego względu kupiłem kombi.....
-
Bardzo potrzebna mapa stacji LPG w Niemczech i Europie !
pod tym linkiem jest spis stacji tankowania w porządku alfabetycznym w formacie pdf z opisem dojazdu, adresem i godzinami otwarcia. http://www.autogastanken.de/autogaspdfs/autogastankstellen-ort.pdf tutaj masz posortowane wg. nr. autostrady: http://www.autogastanken.de/autogaspdfs/autogastankstellen-autobahn.pdf jeśli potrzebujesz mapki dojazdu to spróbuj na: www.viamichelin.com moim zdaniem rewelacyjny serwis z bardzo dokładnymi mapami. jeśli potrzebujesz "instrukcji obsługi" to ci pomogę.
-
peknieta swieca...
kup nowe świece.te już dawno powiedziały "dość" (tzn. elektrody są wypalone)
-
Opornik wentylatora klimatyzacji można czymś zastąpić?
uszkodzi wentyl w kole zapasowym :D bez obaw.
-
Opornik wentylatora klimatyzacji można czymś zastąpić?
możesz zmostkować, ale będzie dmuchać na maxa
-
Czy znacie to auto?
co z tego że było malowane??? każdy samochód był, jest, albo będzie malowany.to nie jest wadą.nie popadajmy w paranoję, nawet jeśli miał stłuczkę to najważniejsze jest aby był dobrze naprawiony!!! nie można rezygnoać z zakupu auta tylko dlatego że było malowane... najważniejsze jest dokładne sprawdzenie stanu technicznego, najlepiej w ASO(poproś o pisemne potwierdzenie i opis stanu pojazdu), lub na stacji diagnostycznej. czy wszyscy mają bezwypadkowe,nielakierowane, kupione od dziadka, używane do dojazdów do kościoła samochody? ps.auta typu kombi z silnikiem diesla najczęściej kupowane są do pracy i moim zdaniem gość przesadził z przebiegiem. nawet jeśli ma książkę serwisową, to można ją również podrobić ! aha. oględziny i opinia rzeczoznawcy kosztują około 150-200pln i nieraz warto je wydać jesli ktoś nie jest znawcą.