Treść opublikowana przez soda
-
320d Brak mocy
Co jest powodem uszkodzenia ?
-
320d 136KM Kończąca się turbina i dwumas
Temperatura cieczy chłodzącej wskazuje na to, że jednak tak robisz :-)
-
320d 136KM Kończąca się turbina i dwumas
Uważaj żebyś nie zmarnował zdrowia i wywrotki pieniędzy na poszukiwaniu powodów takiego gaśnięcia. W 0:35 widać , że silnik temperatura płynu chłodzącego nie jest jeszcze optymalna, więc temperatura oleju tym bardziej nie jest. Sugeruję, żebyś na przyszłość odpuścił sobie takie przygazówki, a będziesz się cieszył długim zdrowiem turbiny. Turbina zaraz po odpaleniu może pracować głośniej ponieważ nie jest jeszcze prawidłowo smarowana. Na pokazanym filmiku nie widać niepokojących objawów, więc nie przesadzaj ;) BTW: Niezłego rarytasa wychaczyłeś. 114kkm ;)
-
320D 150KM po 03.2003 6-biegowa Jakie koło dwumasowe?
Dokładnie tak. Według mnie dwumasa pada szybciej od męczenia silnika na niskich obrotach.
-
320d Brak mocy
Ale żeście się czepili, a przecież napisałem wyraźnie: Założyliście z góry, że do cylindra dostała się klapka, a z tego co pisze Darne74 wnioskuję, że tak naprawdę nie wiadomo co jest przyczyną niedomagania "cylindra" . Być może lejący wtryskiwacz spowodował wypalenie denka tłoka. Poczekajmy na bardziej szczegółową diagnozę.
-
320d Brak mocy
Co to znaczy, że jest uszkodzony cylinder ? Klapka wpadła i porysowała gładź ? Przede wszystkim poproś o szczegółowe wyjaśnienia, co jest przyczyną uszkodzenia i jakie w efekcie są szkody. Dla mnie to jest jakaś abstrakcja, żeby w przypadku uszkodzenia jednego cylindra wymieniać cały silnik. Rozumiem, że będzie problem z wyjęciem świec i wtryskiwaczy, ale poza tym... ?? Chyba że klapka zawirowań powędrowała gdzieś dalej i narobiła spustoszenia. Zobacz jakie są ceny używanych silników. Do tego nikt Ci go za darmoszkę nie włoży. Do tego dochodzi serwis jak po kupnie używanego auta, czyli wszystkie filtry i olej. Dostaniesz gwarancję na taki silnik ? Obawiam się , że raczej nie.
-
320d Brak mocy
Mimo, że niektórzy twierdzą, że turbina umiera powoli, to niestety nie jest to regułą i turbiny lubią kończyć żywot bez wcześniejszego ostrzeżenia. Być może koło pasowe się rozpadło. To częsta bolączka tych silników.
-
320d Zezarlo 1/2 litra plynu chlodzacego
Wymieniałeś ostatnio płyn chłodniczy ?
-
320D Kupiony używany, trzeszczy.
Chyba był :-) Ja bym chętniej obejrzał nowy nabytek.
-
320D Kupiony używany, trzeszczy.
Yoshi.Ja wiem, że słońca w lato nie było, jesień w zasadzie mamy od połowy lipca, ale taka depresja to u Ciebie chyba coś nowego :D
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Gdybym ja miał taki dylemat to szukałbym tylko i wyłącznie 330i. Jak coś trudniej znaleźć to znaczy, że bardziej warte szukania ;-) To taka złota myśl poczęta na biegu.
-
320i Sworzeń czy coś grubszego?
Obstawiam poduszkę amortyzatora. Sprężyny mam nowe, przy wymianie nasmarowałem co się dało, ręczny też jest po przeglądzie i czyszczeniu i nic to nie dało. Dalej coś skrzypi jak tył jest bardziej dociążony.
-
320d zacina się gaz
Poszukaj o potencjometrze pedału gazu.
-
320D 150KM po 03.2003 6-biegowa Jakie koło dwumasowe?
Słyszałem tylko tyle, że do M47N Euro 4 koła dwumasowe są znacznie droższe niż do Euro 3. Szukałem niedawno jakiejś listwy według numeru w realoem i nie znalazłem, bo listwa występuje już pod innym numerem.
-
BMW E46 320d 150KM co mnie czeka po zakupie?
Bullshit :8) . Wtryskiwacze już z fabryki wyjeżdżają z inną korekcją. Suma na wszystkich powinna wynosić "0". To, że wtryskiwacz ma korekcję powiedzmy -1,20 wcale nie musi świadczyć o jego kondycji. Z przesłanych przez Ciebie propozycji pochyliłbym się jedynie nad Focusem. Tylko, że serii 3 bliżej do Forda Mondeo ( pomijając bagażnik ), a Focus jakby nie patrzeć to compact. Niedawno znajomy z innego forum przesiadł się z e39 525tds do Focusa 2 2.0 136KM TDCI, spytałem go czy czasem nie był to strzał w stopę. Odpisał mi tak: "... prowadzenie super - minimalne przechyły w zakrętach dzięki zestawowi Eibach Pro Kit dynamika nie do porównania - ostatnio sprawdzałem z 530d e39 193KM kolegi i focus lepiej się zbiera komfort - póki co nie narzekam - bagażnik jak na tę klasę auta spory. doskiwera mi tylko obniżone zawieszenie - wczoraj w czasie opadów było masakrycznie ciężko zjechać z głównej drogi żeby nie wjechać w zbyt głęboką wodę)))) jedyne co trzeszczy to jak pusty bagażnik jest to półka zasłaniająca wnętrze bagażnika ogólne odczucia jakoś później przedstawię jak zrobię ponad 5-10k km..." Na temat porównania do 530d już mu napisałem co o nim myślę ;-)
-
[e46 320d] tarcze hamulcowe - drgania
Kumpel miał tak właśnie przy wywalonych tulejach głównych wahacza. Jakby tarcze były krzywe to drgania występowałyby przy hamowaniu z każdej prędkości.
-
320d zawieszenie przód, wahacz febi, sworznie wmiana
Wymieniłem wahacze na Meyle, tuleje, łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora, wszystkie amortyzatory powyżej 70% z przodu prawie 80% i porównywałem z kumplem,który ma seryjne wahacze i u niego ładnej wybiera nierówności. U mnie jest jakby ciut sztywniej. Dla jednego to zaleta dla innych wada :-)
-
e46 320 d ogole problemy pomocy!!!
Kolego bez paniki. Przede wszystkim standardowa ścieżka odzyskiwania mocy, czyli czyszczenie egr, elektrozaworów, odma, filtry + zmiana oleju. Jak masz gdzie wyczyścić układ zasilania ( mam na myśli rury od turbo + intercooler + kolektor ssący ) to też to zrób. Następnie sprawdzenie przepływomierza. Jak nie gwiżdże, nie kopci, zapala dobrze czy zimny ,czy ciepły to może nie będzie tak strasznie ;)
-
318ciMrugające światła przy otwieraniu i zamykaniu z pilota.
Wszystko można ;)
-
320d spalanie komp/rzeczywiste
czerowny chcesz powiedzieć, że zalewasz bak do pełna, robisz 100km, dolewasz paliwa i takie wyniki Ci wychodzą , czy mówisz o wskazaniach komputera ? Mam wrażenie, że mówimy tutaj o dwu różnych rzeczach. Ty piszesz o skrajnie minimalnych wartościach, które w Polskiej rzeczywistości raczej nie mają szansy zaistnieć, bo nie mamy 100km autostrady, którą można przejechać ze stałą prędkością. Jeśli takie pomiary wykonałeś tak jak napisałem wcześniej przy takich warunkach jak powyżej i przy tankowaniu wyszło Ci tyle ile piszesz to najwidoczniej musi tak być. Na początku sierpnia ja znowu jadę na Mazury, ale może innym razem :-)
-
320d spalanie komp/rzeczywiste
Temat stary jak świat, ale dorzucę swoje 5 groszy. U mnie komputer przekłamuje ok 1,5l. Próbowałem ze zmianą współczynnika w inpie, ale na nie wiele się to zdało. W kwestii różnicy między spalaniem 320d vs 330d, to co poniektórzy tutaj próbują podważyć prawa fizyki. Przy takim samym stylu jazdy 330d nie ma prawa spalić mniej niż 320d koniec i kropka. Panowie słyszeliście taki termin jak pojemność skokowa ? Czy uważacie, że moc w waszych samochodach bierze się z powietrza, które wypełnia komorę spalania ? Takie pierdoły tworzą tylko niepotrzebne mity i kupę sfrustrowanych użytkowników piszących "Pomocy 320d pali mi 6,5l/100km !!!" Spalanie 4,6 zmierzone a nie z komputera ? Nie uwierzę w takie kity za nic na Świecie, ani w 320d ani tym bardziej w 330d.
-
320d Poduszki Silnika Lemforder
Ja kupowałem też jakoś w podobnej cenie, ale moje wyglądały tak: http://img291.imageshack.us/img291/6633/poduszkisilnikalemforde.th.jpg Tutaj przeczytasz więcej na temat oznaczeń na poduszkach: viewtopic.php?f=69&t=146787&start=15
-
320d Szarpie przy ruszaniu
Tylko zauważ, że tam problem jest odwrotny ( przynajmniej w odniesieniu do sytuacji u mnie ). W moim e46 jest tak jakby ten zawór ( o ile występuje; [Edit]: występuje nr 15: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=21_0094&hg=21&fg=10 ) nie działał. Tzn przy szybszym puszczeniu sprzęgła nie powodował opóźnienia, ale może faktycznie jest to jakiś trop. Jak przytrzymam silnik na 1500obr/min i operuję sprzęgłem tak, żeby nie spadał z tych obrotów to nie ma żadnych objawów - malyna, ale jak pozwolę zbyt szybko opaść obrotom silnika to przy dodawaniu gazu potrafi zatelepać, ale też nie ma reguły.
-
320d Szarpie przy ruszaniu
U mnie temat wygląda podobnie jak u Krzyśka. Na początku była tragedia i delikatne ruszenie z miejsca było bardzo utrudnione. Po wymianie rozerwanego koła pasowego i poduszek pod silnikiem sytuacja się mocno poprawiła, ale dalej jest źle jak zbyt szybko puszczę sprzęgło i chcę dodać gazu, wtedy potrafi zatelepać. Problem w ogóle nie występuje przy ruszaniu bez gazu. Gdy delikatnie puszczam sprzęgło nie ma żadnych wibracji, grzechotania i tak dalej. Sprawdzałem łącznik elastyczny wału i wygląda w porządku.
-
320d Szarpie przy ruszaniu
Obstawiam zmęczony docisk sprzęgła. Najgorzej, że jak będziesz chciał to zrobić, to się okaże, że tarcza jest już cieniutka, a i dwumasę przydałoby się zmienić.