Treść opublikowana przez JohnnyBravo
-
E46 WBABV91000PJ84633
JohnnyBravo odpowiedział(a) na arekzx6r temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNiestety wbrew temu co pisze sprzedawca tak nie wyjechało z fabryki. Wydech, zawieszeniem, koła = tuning. Podmieniona tapicerka (powinna być czarna skóra), kierownica obszyta - ładnie, jednak nie tak jak powinna. Ogólnie powiedziałbym że ładne auto, ale jedynie dla kogoś kto niezbyt orientuje się w temacie e46
-
E46 320D Lifestyle Edition
Dzięki bardzo. Co do autentyczności przebiegu nie mam żadnych wątpliwości :wink: Przegląd jak zwykle (a byłem już trzeci raz) bez zastrzeżeń. Egzemplarz trafiony raczej przypadkiem (kupiony dzień po ukazaniu się ogłoszenia). Zasięg to oczywiście bzdura, jak tankuję w trasie przy spokojnej jeździe to można sie nieźle zdziwić 1424+135=1559km ...... :roll: byłoby fajnie, ale niestety :wink:
-
E46 320D Lifestyle Edition
W ostatnich dniach podczas wakacyjnego wypadu nad morze licznik mojego 320d wskazał magiczne 150000km :), czyli przez blisko 3 lata przejechałem ok 25500km. Dziś rano byłem na przeglądzie rejestracyjnym i już po sprawdzeniu auta, podczas wypełniania dokumentów diagnosta mówi mi, że od ostatniego przeglądu zrobiłem 8000km. Było to dla mnie dość zaskakujące, że zapisują takie dane. Zasadniczo nie ma takiego obowiązku, jednak usłyszałem że ich program ma taką opcję, więc z niej korzystają. Dla mnie jak najbardziej na plus. Zasięg na zdjęciu oczywiście oszukany bo dolałem na trasie kilkanaście litrów :wink:
-
E46 coupe JV54104
JohnnyBravo odpowiedział(a) na mirekpa temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNajmniejszy R6 :wink: Na moje oko całkiem ok. Jeżeli przebieg jest prawdziwy to po stanie fotela i kierownicy wnioskuję że auto głównie "kręciło się" po mieście. Na moje oko na "dzień dobry" do wymiany listwy wewnętrzne - te na drzwiach są mocno porysowane. Kierownica także do podmianki. Zewnętrznie wygląda elegancko, duży plus za dodatkowe koła zimowe. Cena jak na blisko 12 latka całkiem spora
-
Wybieram się do Niemiec po autko, proszę o wskazówki...
Jeżeli chodzi o koszty to w PL są zróżnicowane w zależności od zakresu badania i cennika danego ASO. W PL z tego co się orientuję sprawdzenie bmw kosztuje w zakresie ok 700-1200zł. Obstawiam że w DE będzie to 200-300Euro
-
Wybieram się do Niemiec po autko, proszę o wskazówki...
Chodzi bardziej o to, że nie każdy posiadacz laptopa jest odpowiednią osobą do grzebania w aucie. Jak ktoś zjawia się na oględzinach auta to nie ma przecież wypisane na czole czy jest specem, czy może wczoraj doszła do niego paczka z kablem. Dopiero co czytałem post "przypadkiem skasowałem moduł komfortu - pomocy" w efekcie -250zł na koncie :roll: . Jak ktoś ma o tym pojęcie to pewnie wydaje mu się to śmieszne, ale obstawiam że takie sytuacje zdażają się bardzo często. Mnie nigdy nie kusiło grzebanie w moim aucie, nawet silnika na oczy nie widziałem :roll: Rozumiem że inni lubią, ale niech to robią na swoich maszynach. Po tym jak znajomemu odjechał "kupiec" podczas oględzin wyznaję zasadę ograniczonego zaufania :wink: Mi na szczęście trafił się jedynie dziwak z reklamówką... :wink:
-
Wybieram się do Niemiec po autko, proszę o wskazówki...
Dziwi mnie że bardziej interesuje kupującego historia serwisowa niż faktyczny stan auta, który będzie do zweryfikowania dopiero na żywo. Sam znam osoby które wszystko robią w ASO, ale co z tego skoro auta są po prostu... nieciekawe, czego na zdjęciach zobaczyć sie nie da. Co do podpinania się swoim kompem ze swoim oprogramowaniem to wydaje mi się że nie będzie takiej opcji, choć to oczywiście zależy od sprzedawcy. Osobiście bym na coś takiego nie pozwolił, zasugerowałbym wizytę w ASO czy innym warsztacie specjalizującym się w bmw.
-
E46 320d 2004r Vin - WBAAS720X0FY68330
JohnnyBravo odpowiedział(a) na baniak69 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż:roll: jak dla mnie kolejny mit obalony: "na wyspach nie cofa się liczników..." to w takim razie po co sprzedaje się książki serwisowe z pieczątkami dilerów?? tanie nie są, więc raczej mają na celu uwiarygodnienie przebiegu, a nie przyjemność użytkownika auta :cool2:
-
E46 320d 2004r Vin - WBAAS720X0FY68330
JohnnyBravo odpowiedział(a) na baniak69 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOdoszę wrażenie Panowie, że jak auto jest w zagranicznym ogłoszeniu to pojawiają się u Was klapki na oczach :wink: Oczywiście jak na moje oko autko wygląda całkiem fajnie, jednak jestem przekonany, że gdyby było oferowane w Polsce to od razu pojawiłaby się cała lista wątpliwości i oskarżeń. Tak obiektywnie według mnie: -zderzak tył źle spasowany (zdj nr 12) -zderzak przedni źle spasowany (zdj nr 4) -przebieg ok 127000km oczywiście może być prawdziwy (w zależności od specyfiki jazdy) jednak wcale nie musi. Gałka i kierownica wyglądają średnio, brakuje przednich dywaników które według mnie w zależności od specyfiki jazdy, rodzaju obuwia itp powinny wytrzymać jakieś 150000-250000km Autko ładne, powyższe uwagi z gatunku "czepialskich" aby zaznaczyć że wbrew powszechnym opiniom za granicą auta wcale nie są idealne :cool2:
-
E90 320d m-pakiet okolice Łodzi WBAVC31080VC41885
JohnnyBravo odpowiedział(a) na taddybear18 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNumer podwozia WBAVC31080VC41885 Kod typu VC31 Typ 320D OL (EUR) Typoszereg E E90 () Seria 3 Rodzaj konstrukcji LIM Układ kierowniczy LL Drzwi 4 Silnik M47/T2 Pojemność skokowa 2.00 Moc 120 Napęd HECK Skrzynia biegów MECH Kolor SPARKLING GRAPHITE METALLIC (A22) Tapicerka STOFF/LEDER CITRUS/ANTHRAZIT (FFAT) Data prod. 2006-01-31 Wyposażenie Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów S200A DIESELPARTIKELFILTER Filtr cząstek stałych S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką S313A AUSSENSPIEGELPAKET Lusterko zewn. z funkcją składania S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera S493A ABLAGENPAKET Zespół schowków S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera S4ABA EDELHOLZAUSFUEHRUNG NUSSBAUM WURZEL Wer. dr. szlach. korzeń drzewa orzech. S4AEA ARMAUFLAGE VORNE VERSCHIEBBAR Podłokietnik przedni, przesuwany Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC) S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Tempomat S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional S612A BMW ASSIST BMW Assist S620A SPRACHEINGABESYSTEM Wejście głosowe S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Instalacja tel. kom. Business S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM System głośników HiFi S6AAA BMW TELESERVICES BMW Teleservices P735A BASICPACKAGE Basic Package L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP Wyposażenie seryjne Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki
-
BMW 316 SALON PL Łódż WBAAT51074FW46661
JohnnyBravo odpowiedział(a) na krzych81 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOpcją "bezwypadkowy" można sie nie przejmować :wink: obstawiam że jakieś 95% ok 10 letnich aut miało już jakąś przygodę mniejszą lub większą za sobą, natomiast w ogłoszeniach mamy odwrotną proporcje, więc jak ktoś nie zaznaczy tej opcji strzela sobie w kolano :cool2: Ten egzemplarz ma lepszy silnik, automat, m pakiet, jest młodszy, znacznie lepiej wyposażony i tańszy. Walnięty pewnie był, ale czy to komuś odpowiada czy skreśla dany egzemplarz to już indywidualna sprawa. Takich 100% bezwypadkowych jest malutki ułamek na drogach, więc trzeba sobie zdawać sprawę że albo kupimy taki przypadkiem albo za znacznie wyższą cenę. Wybierz sobie jeszcze jakiś, zobacz 3-4 sztuki i kup ten który najbardziej przypadnie do gustu :wink:
-
BMW 316 SALON PL Łódż WBAAT51074FW46661
JohnnyBravo odpowiedział(a) na krzych81 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażniby tak :wink: Ja mam jednak trochę prostrze podejście tzn jadę oglądać i jak mi się podoba to kupuje, a jak nie to dziękuję sprzedawcy za poświęcony czas i tyle :wink: Raz na jakiś czas jestem w DE i to wcale nie jest motoryzacyjne eldorado jak powszechnie jest postrzegane w PL. Aby znaleść porządne auto trzeba się sporo naszukać, tym bardziej nie pozostawiałbym wyboru konkretnego egzemplarza pośrednikowi, bo co jemu sie podoba wcale nie musi mi i na odwrót :wink: Według mnie wcale nie jest tak różowo. Jestem pewny, że mimo że nie widać tego na zdjęciach na żywo jest ogromna różnica pomiędzy egzemplarzem za 3500E, a tym za 5000-6000E. http://www.mobile.de/pl/kategoria/samochod/vhc:car,pgn:5,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:bmw,mdl:316,mld:316ti,frn:2003-01,frx:2003-12,ful:petrol,mln:100000,mlx:125000,pwx:88 Jeżeli znajdzie się ciekawy egzemplarz na miejscu to nie widzę sensu wyjazdu, poświęcania czasu, pieniędzy ryzykując przy tym że wrócimy z pustymi rękami :wink: Ja bym jechał oglądać :wink:
-
BMW 316 SALON PL Łódż WBAAT51074FW46661
JohnnyBravo odpowiedział(a) na krzych81 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNa moje oko bardzo fajny. Z tym bogatym wyposażeniem to lekka przesada :wink: ale jak na 316 jest całkiem nieźle. Czarny kolor, felgi schnitzera, sportowe fotele, sportowa kierownica czy aluminiowe, szczotkowane listwy to fajna kompozycja. Niestety auta z DE mają to do siebie że same i za darmo się nie sprowadzą :cool2:
-
e60 wymiana opon na węższe
Jest kilka kwestii które mogą być istotne ale wcale nie muszą: -zalecenia producenta - z tego co się orientuję dla e60 "najmniejsze" koła to 225/55/16, natomiast np dla audi a6, mercedesa e podstawowym ogumieniem jest 205/60/16 -prowadzenie, czy występują jakieś anomalia itp? elektronika wariuje? jeżeli nie to podejrzewam, że przy normalnej/spokojnej jeździe będzie prowadził się lepiej ale to tylko moje gdybanie ;) -wygląd auta -według mnie troszke dziwnie to wygląda -bezpieczeństo
-
BMW e46 316i
Bardzo elegancki nietypowy kolorek :cool2: Podmień tylko emblemat na masce na ori lub porządniejszy zamiennik i będzie super :wink: Fajne auto :wink:
-
E46 320d udany zakup :)
Ludzie wyluzujcie, auto jest stare, ma niewiadomy przebieg, więc porządny 10w40 raczej krzywdy mu nie zrobi. Rozprawiacie jakby mowa była o jakimś klasyku, a to tylko zwykłe, stare, pospolite bmw - sorki jak kogoś uraziłem, ale taka jest prawda. Wydaje mi się że nabywca zdawał sobie sprawę, że nie kupuje egzemplarza w super stanie. Kupił takie auto jakie mu odpowiada, więc nie wiem czemu wszyscy widzą w tym problem i mocno się przy tym spinają. Właścicielowi sugeruję naprawę/wymianę tego co według niego jest nie tak i dalszą spokojną jazdę. Po co wynajdywać sobie problemy. Osobiście podmieniłbym te xenony na zwykłe reflektory unikając tym samym problemów z policją i łapówki przy badaniu technicznym, a przy okazji kilka zł wróci do kieszeni chociażby na kolejną wymianę oleju
-
e46 325i WBAEV31010KL36507
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Lectaza temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBardziej aerodynamicznie brzuchem do góry :cool2: Jak na 325i raczej standardowe wyposażenie. 18,5 + opłaty, więc obstawiam że wyjdzie "na gotowo" jakieś 23tys. zł Czy to tak mało za 11 letnie auto? Pamiętam, że jak ja szukałem auta dla siebie 3 lata temu to znalazłem egzemplarz 325i z 2003 roku z przebiegiem bodajże 80000km. Miał wówczas 7 lat i kosztował 30500zł zarejestrowany od właściciela. Na zdjęciach wyglądał "prospektowo", a mam raczej wyczulone oko :wink: Niestety nie miałem okazji go zobaczyć bo "sprzedał się" w kilka dni. Dlatego według mnie taka cena nie jest jakąś okazją.
-
nakładka wokół lewarka zmiany biegów
Skoro kiepsko to u Ciebie wygląda to podejrzewam że masz najprostrze plastikowe listwy na których powstają rysy od paznokci itp. Można pokusić się o wymianę kompletu listew (komplet ok 500zł można znaleść np na allego) i odmienić/odświeżyć wnętrze auta. Przy zakupie musisz zwrócić uwagę czy jest to element na 4x elektryczne szyby czy na 2x. Polecam listwy drewniane lub z aluminium - są znacznie trwalsze od tych plastikowych powlekanych :cool2: Wymiana nie powinna sprawić większych kłopotów. Powodzenia
-
E92 328xi 2007, Warszawa WBAWV53587PW24854
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Sh4de temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażjak zwykle cudownie odmłodzony :cool2:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Cena jaką widzisz w ogłoszeniu to kwota jaką musisz zapłacić sprzedawcy. Do tego dochodzą koszty sprowadzenia (paliwo, wszelkie opłaty takie jak akcyza, ekologiczne 500zł, tłumaczenia itp itd). OC to najmniejszy problem pewnie z 700-800zł, ale zgaduje.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Oczywiście może być tak jak pisze Tas23, ale wcale nie musi. Kwestia wyboru dobrego egzemplarza, szczęścia, sposobu jazdy itp. Opony, amortyzatory co rok?? To jakie Ty robisz przebiegi?? Żywotność opon przy normalnej jeździe to z 50000km, amortyzatory tu wiadomo zależy od jakości dróg i sposobu jazdy. W sprzedawanym C200K przy przebiegu 151000km (z czego 2/3 po Polsce) fabryczne amory miały wyniki zbliżone do nowych.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Zasadniczo auta w DE są droższe niż u nas, za uczciwy egzemplarz trzeba dużo zapłacić. W przypadku 320i masz silnik 2.2l więc wysokie opłaty według mnie wykluczają sensowność sprowadzania. Jeżeli chodzi o spalanie to zerknij na dane fabryczne i dodaj do tego 15-25%. Nie licz na cuda że 10 letnie auto będzie spalało tyle co w warunkach laboratoryjnych :8) 6 cylindrów trzeba nakarmić :wink:
-
[E46 2003 r.] Jak dobrać kolor?
nazwę koloru, a także jego kod (potrzebny u lakiernika) można znaleść także w rozkodowanym vinie :wink:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Według mnie kluczową kwestią jak zawsze jest znalezienie odpowiedniego egzemplarza. Na chwilę obecną prawdopodobnie szukałbym 316/318i. Osiągi (jak dla mnie) mają wystarczające. Często są to auta po gospodyniach domowych itp ze znacznie mniejszymi przebiegami niż diesle czy "duże" benzyny. Jeżeli jeździsz "z głową" to i w m3 sie nie zabijesz. Wszystko zależy co kto ma w głowie, a nie pod maską. Co to za problem dla głupka rozpędzić się 316nastką? Porównując e46 do w203 to mogę coś obiektywnie napisać ponieważ miałem przez pewien czas oba te auta w domu. Faktycznie w w203 przed liftingiem rdza jest dużym problemem. Pojawia się na przednich błotnikach, na rantach drzwi, tylnych błotnikach, klapie - w przypadku aut po przygodach rdza może wyjść wszędzie. U mnie było tak że do 9 roku auto było idealne i z dnia na dzień pojawiała się rdza na rantach -nic strasznego ale wkurza. Nie ma to wpływu na bezpieczeństwo bo dotyczy to jedynie poszyć zewnętrzynch - od spodu auto było "jak nowe". W bezwypadkowym e46 mogą pojawiać się drobne ogniska, ale raczej o charakterze kosmetycznym. BMW zdecydowanie ustępuje pod względem komfortu, jakość wykonania na podobnym poziomie, bezpieczeństwo na korzyść mb, tak samo audio które bije na głowę fabryczne badziewie z bmw. Prowadzenie, układ kierowniczy zupełnie inne, co kto woli. MB ma zdecydowanie bardziej skomplikowane zawieszenie, firmowe części są drogie. Autem (C200K 1.8) jeździł mój ojciec przez 5 lat, zrobił nim przebieg od 44000 do 151000km. W tym czasie zebrał faktury na jakieś 18000zł za serwis. Auto nie miało większych awarii, głownie wymiany eksploatacyjne. Podsumowując był bardzo zadowolony - teraz ma E200K. E46 320d mam od blisko 3 lat, zrobiłem przebieg od 124500 do 149800km, w tym czasie rozlał się jeden amortyzator i przepaliła żarówka H7. Auto dwa razy było w serwisie na wymianach eksploatacyjnych na które wydałem ok 3000zł. Oczywiście jak ktos ma pecha i trafi kiepski egzemplarz, albo robi duże przebiegi to może w przypadku diesla wydać bez problemu kilkanaście tys zł na przeglądy i naprawy. Jakbym trafił fajny egzemplarz z silnikiem benzynowym to byłoby mi szkoda zakładać do niego instalację gazową. NIestety ma to wpływ na pracę silnika i jego żywotność. 23000zł to już spora suma pozwalająca zakupić ciekawe auto w dobrym stanie. Osobiście wolę mieć 3-4 lata starsze bmw/mb niż nowszego fiata/citroena itp, ale to już indywidualna sprawa bo każdy ma inne podejście :cool2: Powodzenia w poszukiwaniach
-
Które bmw? Kwestia wyglądu... Ankieta
albo tak jak w moim przypadku kupuje sie to co sie trafi w odpowiednim stanie :cool2: Najciekawsze dla mnie byłoby cabrio + hardtop na zimę :cool2: