Treść opublikowana przez Boggy e36
-
jak sprawdzic laczenie kolektora ssacego w M43
Widzę że kolega ze Szczecina, dlatego polecam warsztat na Huzarów. Kolega z forum sprawdzi ci to pewnie za przysłowiowe :handshake: i zaoszczędzisz na preparatach których pewnie i tak nie zużyjesz do końca. :hand:
-
M43 dziwny problem - nierówno pracuje, dławi się
Jak nie będzie chciał się wkręcać odłącz kostkę od potencjometra położenia przepustnicy i zobacz wtedy.
-
323ci silnik przerywał i zgasł
Rózne mogą być przyczyny, brak iskry, paliwa... Ale ja bym sprawdził najpierw czujnik położenia wałka wydechowego. Ja wymieniałem ssacego ( M52TU ma dwa i dwa czujniki ) bo dodawał mi na obrotach a u kolegi ten sam motor tylko w e39 gasł i nie chciał palic i właśnie padł mu wydechowy. Jak zgaśnie spróbuj popukac delikatnie w niego, nie wiem czy to pomoże na chwile, ale czytałem że moze mu się coś przestawić i będzie inaczej pracował.
-
m50b20 ciagnie nierowno
Miałem na myśli czujnik wałka albo wału.
- Geometria
-
wentylator klimyatyzacji e 39
Jeśli masz na myśli wentylator chłodnicy klimy to jest on impulsowy , elektrycznie sterowany. U mnie działa identycznie.
-
Roleta tylnej szyby
A jakby przełozyć zwykła od e36 do półki e46 ???
-
Roleta tylnej szyby
Fajna sprawa roleta. Miałem mechaniczną w e36 i chciałem nabyć do obecnej, ale jak zobaczyłem ceny uzywek ( ok 450-500 zł) to zaniemówiłem. :shock: Pytasz o półkę...? Wszystkie które były w sprzedaży ( a jest ich może 3 szt na allegro ) były jako całość z półką, więc chyba osobno nie sprzedają.
-
m50b20 ciagnie nierowno
Czy te " ...nagle lepsze przyspieszenia.." nie nastepują po przekroczeniu ok 2500-3000 obrotów ?
-
M40 brak smarowania silnika
A jak to stwierdził ??? Wszedł do silnika, czy miał wizję ??? Napisz po czym stwierdziliście iż tak jest, pomimo że auto "nie upomina się" że ma słabe smarowanie.
-
Błąd 114-pressure sensor(offset) na Inpie i Carsofcie .
Przy pompie od DSC. Nr 3 http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/530i-M54/LHD/M/2000/browse/brakes/hydro_unit_dsc_control_unit_fastening/
-
Termometr zewnętrzny prosze o porade
Drugi okrągły czujnik po przeciwnej stronie pod zderzakiem jest od temp. zewnetrznej do grzania lusterek. Lusterka grzeją cały czas. Intensywność zalezy właśnie od temp. z tego czujnika. (kiedyś myślałem że przy załączeniu szyby grzeją ,ale nie.) Jeśli chodzi o tajemniczą kostkę to najlepiej fotkę wklej. Możliwe że ktoś coś dokładał a wtedy to... tylko wróżka pozostaje :hand:
-
Geometria
Męczyło mnie też takie coś w e36. Przez jakiś czas zwiedziłem kilka warsztatów od geometrii a w końcu okazało się ze błotnik był nieoryginalny i w dodatku szpachlowany co powodowało że koło od pasazera bardziej wystawało za obrys. Jeśli nie ściąga ,nie zdziera opon atylko wyglada nie tak to spójrz również na błotniki i zmierz miarką ranty.
-
323i dziwne zachowanie przy dodawaniu gazu
Jesli masz taką przepustnicę to nie wiem ale posprawdzaj czujnik przy niej i czy nie jest zawalona nagarem. http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=CP71&mospid=47443&hg=13&fg=15 Usterka PWG powinna też wyjść po podłonczeniu do kompa.
-
323i dziwne zachowanie przy dodawaniu gazu
Sprawdz potencjometr pedału gazu PWG bo wydaje mi się na 99% że to on powoduje usterkę.
-
e39 M52 2,0 Bardzo dziwna praca silnika
Lambda do wymiany 4-6 tak jak zapamiętał. Podczas pomiaru pewnie chodziła dobrze a podczas szarpania się zawiesza. Gdyby się chciała zawiesić podczas pomiaru wtedy byś widział a tak to jest cięzko zdjagnozować. Ale uwierz miałem podobny przypadek i dopiero podczas jazdy z kompem zobaczyłem że czasem wariuje na wykresie i wtedy właśnie szarpał a po chwili było dobrze i wykres był idealny. Dlatego choć w danym momencie widziałeś prawidłową pracę to madry komp. :D zapamietał usterkę w chwili jej powstania.
-
włącznik świateł awaryjnych
Podważasz śrubokretem przycisk, troszkę głębiej i wychodzi do góry. Ot i cała filozofia w e36.
-
323i dziwne zachowanie przy dodawaniu gazu
Przepustnica do czyszczenia lub wymiany ( jeśli wadą jest potencjometr pedału gazu). Lub czujnik położenia wałka.
-
Co sądzicie o benzynie Pb 98 ?
Jeśli chodzi o instrukcję to podaje ona że: - do R4 leje się paliwo "normal", czyli 91-95 - do R6 zaleca się "super", czyli 98 Z doświadczenia nie czuje różnicy lejąc 98 więc przestałem przepłacać.
-
jaka benzyna ma być E95 czy E98
Powinieneś mieć w instrukcji. U mnie do R4 podana jest zwykła 91-95, a do R6 super czyli 98. Ja bynajmiej nie odczuwam różnicy wiec przestałem przepłacać i leje 95. Z drugiej strony w naszym kraju, pewnie lejąc 98 masz 95 oktan :mad2:
-
jakie cisnienie w oponach 245/40/18 nie run flat?
W/g tabeli, jeśli chodzi o e46, jest podane tylko do rozmiaru 17" :( Kopałem w necie bo też się nad tym zastanawiałem i wniosek że wszędzie tył powinien być bardziej napompowany od przodu o 0,2 bar. Czyli jak przód 2,2 to tył 2,4. W końcu napompowałem tyle co do 17 tek o tym samym rozmiarze opony czyli 2,2 i 2,4.
-
Strzelaja sprezyny przy skrecaniu kierownica w e39 520i
Przeważnie jest to wina zatartego łożyska na górnym mocowaniu amora.
-
323i -gaśnie silnik w kilka minut po uruchomieniu
czujnik położenia wałka też może powodować takie objawy jak i wiele, wiele innych rzeczy ( np. pompa paliwa, krokowy,przepustnica, przepływka, lewe powietrze itp.) Podpiecie pod kompa myśę że zaoszczędzi ci czasu i pieniędzy.
-
e39 523 gaśnie i szarpie na zimnym
Bardzo podobne objawy powoduje czujnik położenia wałka lub wału. Polecam podpiąć się pod kompa i precyzyjnie zdjagnozować usterkę.
-
Hamulec ręczny - regulacja
Ja też mam słaby i powiedziano mi że nie ma regulacji. Albo linka do wymiany albo ,W moim przypadku, tarcze i szczęki wewnątrz tarczy, od ręcznego. Na płaszczyźnie wewnątrz tarczy okładziny od ręcznego nie dolegają prawie wogóle z powodu rantów jakie utworzyły się po bokach i przez to u mnie jest słaby.