Treść opublikowana przez Kowal
-
Jak wygląda wtyczka czujnika temperatury.
Na wszelki wypadek zewrzyj przez żarówkę. Nic nie spalisz, bo najwyżej zaświeci.
-
tajemnicze stukanie pod pedałem sprzęgła w 318i
Jakbyś był taxówkarzem i grzał się na postoju, to by ci mogło przeszkadzać. Ale jakbyś grzał, to podejrzewam, że na maxa, a wtedy nie stuka :)
-
Zawieszenie przednie, zrywane tulej mocowania
Kornelio: Nie pamiętam już cen, bo brałem dużo rzeczy na raz, ale i tak po cenach dla warsztatu. kkamil: jak będziesz pytał o tuleje do przodu, to z końcówką numeru ....035, bo te są wzmocnione z otworem centralnie w środku.
-
xenon e36
Tego sposobu, w jaki ja zamontowałem xenon, nie polecam, bo jest kosztowny. Miałem lekką stłuczkę i potrzebowałem szybko reflektory, więc kupiłem nowe Hella-ZKW soczewkowe, a później dopiero zamontowałem xenon, t.zn. zestaw hermetycznych przetwornic Hella i "żarówki" D2S Philipsa z ustawioną ogniskową na H1. Nie szedłem po najniższej lini oporu, więc koszt całkowity to ok. 2200- 2300. Są firmy, co przerabiają za ok. 1500 na bixenon lub xenon, ale robią to na najtańszych komponentach. Możesz też kupić w inter carsie gotowe reflektory xenonowe Helli z ringami i samopoziomowaniem, ale koszt około 3000-3800, w zależności jaki masz rabat. Kupa kasy, ale jak cię stać, to masz zgodnie z przepisami, tylko jeszcze musisz mieć spryskiwacze. Tak to wygląda w wielkim skrócie.
-
Zawieszenie przednie, zrywane tulej mocowania
kkamil: pierwsza sprawa, tak jak napisal Kornelio, bardzo ważne jest ustawienie. Te silentbloki zużywają się bardzo z powodu złego montażu. Druga sprawa, jak chcesz mocniejsze, to polecam od emki, ale 3.2 litra. Sam mam takie założone. Mają otwór centralnie w środku i są prawie całe zalane gumą. Koło nie wykonuje takich wahnięć przód-tył. Tylko jedź z nimi do fachowca.
-
xenon e36
O xenonach było już bardzo dużo i o ich temperaturze. Ja mam xenon w E36 i na światłach mijania praktycznie woda nie odparowuje, a na starych reflektorach z H1 szkła wysychały, czyli z tego prosty wniosek, że xenon emituje mniej ciepła. Poza tym kolega, który ma zwykłe reflektory, musi kupić sobie "żarówki" z ustawioną ogniskową, czyli zestaw droższy. A tak w ogólę, to proponuję wpisać "xenon z ognisową H1, H7" lub "xenon" i poszukać.
-
tajemnicze stukanie pod pedałem sprzęgła w 318i
Zawór masz koło serwa. Poznasz go po tym, że dochodzą do niego węże wodne do nagrzewnicy. Ten zawór tak ma stukać. Możesz go rozbierać, czyścić i t.p. ale i tak nic nie zrobisz. Moja rada to nie przejmuj się tym.
-
tajemnicze stukanie pod pedałem sprzęgła w 318i
Otwórz maskę i dotknij ten zawór od wody, to już nie będziesz miał wątpliwości co tak stuka.
-
tuning silnika 318i
Każde auto po jakimś czasie staje się "za słabe". Trzeba się nauczyć wykorzystywać to, co się ma. Ale tuning 1.8, który i tak pewnie ledwie żyje? Może najpierw doprowadzić go do dobrego stanu i dopiero zastanawiać się, czy poprawiać fabrykę.
-
Bmw e36 po lekkim dzwonie
1. Jedź na geometrię gdzie indziej, tam, gdzie umieją zrobić i zrób od razu też tył.
-
tajemnicze stukanie pod pedałem sprzęgła w 318i
poweredbymg: zwróć uwagę, czy to stukanie ujawnia się też bez dotykania pedału sprzęgła. Jeśli tak, to sprawdź jeszcze, czy ustaje po włączeniu temp. na max. lub min. Jeśli tak to jest to elektrozawór od ogrzewania, jak zauważył trafnie kolega Kadenmpwr. Zależnie od egzemplarza, różnie go słychać. Może to być też łożysko wyciskowe sprzęgła, ale wątpię- objawy są inne i raczej nie przy tym przebiegu.
-
Problem z kontrolką
Kontrolka zapala się, gdy obwód zostanie przerwany. Sprawdź wtyczki od czujników.
-
Problem! Czesto nie chce wchodzic na wiecej niz 2,3tys
No cóz, jeśli chcesz sprawdzić wtyczkę od sondy, to w iesie jest pod autem, obok skrzyni, 30cm od sondy. Przekręcasz w lewo i wyjmujesz, tak jak wtyczkę od przepływomierza.
-
Dodatkowe światło stopu
Nie montowałem, z podłączeniem chyba nie powinieneś mieć problemu, ale jeśli chodzi o to, żeby nie było wiochy, to tylko oryginał.
-
szarpanie IS'a
polakosbanditos: oczywiście że spadki napięcia mają wpływ na pracę silnika; wtedy np. zmniejsza się energia iskry i inne historie, o których pisze Rapid130.
-
drazek zmiany biegow ciezko chodzi
Zacznij od tak banalnej sprawy, jak sprawdzenie poziomu płynu w zbiorniczku.
-
BMW 328 i 328is ?
Były na 100% bo robilem przy E36 coupe z M42 na automacie, wesja USA, nawet na amerykańskich tablicach ale była bez znaczka na klapie. Widocznie zmienił właściciela. Było to jednak 2 lata temu i nie myślałem żeby sprawdzić jak ma napisane na tabliczce znamionowej lub w papierach.
-
drazek zmiany biegow ciezko chodzi
Sprzęgło może się nie ślizgać, ale nie znaczy to, że dobrze wysprzęgla.
-
Wybuchające silniki w BMW E46 M3
M36 3.2 E36?
-
Wybuchające silniki w BMW E46 M3
Z tego wniosek, że kupując emkę, to dla pewności lepiej już te parę złoty dołożyć i kupić model po 2003. :)
-
BMW 328 i 328is ?
Też się spotkałem z tak oznaczonymi amerykańcami, np. E30 325is, ale jak w takim razie oznaczają E30 318is i E36 318is, które już w europie są "is" ?
-
Problem! Czesto nie chce wchodzic na wiecej niz 2,3tys
Kable do 1.8is są niestety znacznie droższe niż do 1.6, gdyż są o wiele dłuższe. Do gazu nie polecam najtańszych zamienników typu Janmor, tylko firmowe. Jakość kosztuje, a na kablach nie zaoszczędzisz, bo tak jak piszą koledzy, byle wystrzał i będziesz miał obudowę filtra lub przepływomierz do wymiany. Znam przypadki, że przy mocnym wystrzale wygniotło nawet maskę. Nie to, żebym cię straszył, ale oszczędność jest pozorna.
-
Wtryskiwacze głośno chodzą
Kolego Elkar: Najwyraźniej żle mnie zrozumiałeś. Dość dokładnie znam usterki w M40, ale ja nie pisałem o tych usterkach, tylko, że Kamilloo chyba nie pomylił odgłosu tłukących się lifterów z odgłosem cykających wtryskiwaczy. Teraz chyba wiesz co chciałem napisać.
-
Problem! Czesto nie chce wchodzic na wiecej niz 2,3tys
bleumannis: jeśli kolory się zgadzają, to sonda jest ta sama (1V).
-
Problem! Czesto nie chce wchodzic na wiecej niz 2,3tys
Jeśli elektrykę zapłonową masz już w porządku, chociaż nie wiem co gazownik chce od oryginalnych świec dwuelektrodowych NGK, to wystrzały mogą być spowodowane zbyt ubogą mieszanką na wysokich obrotach pod obciążeniem i stąd też to nie wkręcanie się. Zakładam, że reduktor i mieszalnik masz dobrane prawidłowo. Poza tym gazownik powinien sprawdzić lub wymienić świece od razu.