Treść opublikowana przez Kowal
-
Piasta kola czy moze pompa abs??
Jeśli nie jest to cyklicznie powtarzający się dźwięk tylko ciągły szum lub podobny dźwięk to może to być wina łożyska koła. Natomiast co do ABSu to możesz mieć uszkodzony czujnik lub brak styku na wtyczce.
-
Wir w misce olejowej - czas z tym skończyć :)
Jeśli to nie było zbyt fachowo zrobione to jest możliwość że jest więcej połamanych pierścieni niż tylko jeden a najprostsza i najtańsza metoda sprawdzenia tego to właśnie pomiar sprężania. Oczywiście że może być uszkodzony uszczelniacz na zaworze ssącym ale wtedy objawy są nieco inne niż opisałeś.
-
Piasta kola czy moze pompa abs??
ABS nie ma z ocieraniem nic współnego. Może masz krzywą tarcze hamulcową i ociera o klocki. Czy nie zauważyłeś jakiegoś bicia na kierownicy przy hamowaniu?
-
Wir w misce olejowej - czas z tym skończyć :)
Zmierz najpierw ciśnienie sprężania.
-
Wskazówki zegara nie chodzą płynnie
Dobra, nie bądźmy precyzyjni, niech będą akukondensatorki tylko czemu to się dzieje tylko na obrotomierzu a prędkościomierz, temperatura, poziom paliwa i ekonomizer działają bez zarzutu a u kolegi powyżej dla odmiany skacze temperatura?
-
Wskazówki zegara nie chodzą płynnie
Jak pójdziesz do sklepu elektronicznego po czesci to dowiesz się że różnica jest zasadnicza. Z tego co wiem to akumulatorki są w E30 ale jak Robert twierdzi nie tu jest przyczyna.
-
Głośność od prędkości w E34 525i 1988 i Radio Grundig 5300
A czy Alpine CDA 9812RR ma tą funkcję i gdzie to można sprawdzić bo instrukcja od radia gdzieś mi zginęła (na studio 24 tego nie ma).
-
Problem z wlewem paliwa
Odpowietrzenie baku masz przez węglowy pochłaniacz oparów w komorze silnika (taka czarna puszka przy przepustnicy) i tam szukaj problemów z odpowietrzeniem.
-
jak sprawdzić czy przekaźnik jest sprawny
Możesz mieć uszkodzony któryś z czujników albo problem ze stykiem czujnika w wtyczce. Aaa, teraz przeczytałem że kontrolka nie świeci. To inna sprawa niż czujniki w takim razie.
-
Wskazówki zegara nie chodzą płynnie
U mnie skokowo pracuje obrotomierz. Najlepiej widać to jak zrobię test zegarów i wskazówka powraca do początku skali. Z tego co słyszałem (bo nigdy tego nie robiłem) to w E36 nie ma akumulatorków a są kondensatorki które podobno też się wymienia, ale czy to coś pomoże na te dolegliwości to nie wiem.
-
czujnik temperatury w chłodnicy
Widzę że twoje pytania pozostają bez odpowiedzi. Widziałem też gdzieś na forum wskaźnik temperatury z naniesionymi na niego wartościami w stopniach ale też nie pamiętam gdzie ale jeśli myślimy o tym samym to tam było chyba napisane że dotyczy tylko E32.
-
wymiana sworzni na wachaczach- drugi raz w tym roku PORAŻKA
Strefa komfortu to gumowy pierścień w którym jest zatopiony sworzeń. W wersji Meyle bez tej strefy jest tam stal zamiast gumy a sworzeń jest konstrukcyjnie taki jak w E30.
-
Co to moze byc wybite?
Stukać może wiele elementów. Koledzy kilka ci wymienili, a poza tym stukać mogą jeszcze łączniki stabilizatora i górne mocowania kolumn.
-
Maty podgrzewania foteli , wymieniał ktoś ??
Ja już nie mam 18 i w zimie to sie w kalesonkach chodzi więc zimne fotele niestraszne:)
-
Drgania motoru
Nie wydaje mi się aby wisko powodowało odczuwalne drgania. Może tak być w przypadku gdy brakuje łopatek w wentylatorze i jest przez to niewyważony. Ale jeśli nie brakuje to powodem mogą być jakieś usterki układu zasilania lub zapłonowego i stąd nierówna praca.
-
Maty podgrzewania foteli , wymieniał ktoś ??
Ja tego praktycznie nie używam ale wiadomo welur to nie skóra i tyłek tak nie marznie.
-
skrót BMW ;-)
Dobre było to wcześniej: Bardzo Mało Włosów - Absolutny Brak Szyi i Bandyci Mają Wyroki - uśmiałem się przy tym. W międzyczasie przyszło mi do głowy inne: Bangle Mnie Wymyślił - Ale Bardzo Spie... (dotyczy wybranych modeli)
-
schemat ukladu elektrycznego
Napisz jeszcze czy to E30 czy E36 bo to ważne.
-
Listwa nad drzwiami e36 coupe
Ta listwa jest metalowa i pomalowana lakierem matowym.
-
Listwa nad drzwiami e36 coupe
Przyznam się ze u mnie lakier na tej listwie popękał od słońca i poprawiłem to pędzelkiem żeby gołe aluminium nie prześwitywało. Może ktoś zna nazwę lakieru który wygląda tak jak oryginał (czarny mat).
-
Co to moze byc wybite?
Ja nie byłbym taki pewny że to na 100% sworznie zużyte. Nawet w nowym zawieszeniu w E36 koło wykonuje duże wahnięcia przód-tył i tak ma być! Gdyby było na sztywno to na koleinach wyrywałoby kierownicę z rąk. Można założyć tuleje przednich wahaczy od M3 3.2 litra co poprawia nieco kontrolę nad autem ale też zmniejsza komfort jazdy. Mam je u siebie od dłuższego czasu w aucie i auto jest bardzo nerwowe na koleinach. Jak chcesz żeby ci koło mniej chodziło to je załóż, ale tylko na idealnej drodze jest fajnie, na koleinach i dziurach już nie. Poza tym w M3 zastosowano te tuleje ze względu na znacznie mocniejsze hamulce. Jako informacją podam ze od M3 3.0 te tuleje nie nadają się do zwykłego auta bo mają otwór umieszczony mimośrodowo.
-
Wymiana/czyszczenie lamp przednich
Nowe szkła DEPO na allegro są po ok. 100zł/szt (podwójne).
-
naprawa szyberdachu
Zadzwoń na Szczecińską 012 653 26 80.
-
Leniwy czyjnik cisnienia oleju?
Leniwe to mogą być kluski a z ciśnieniem jest tak jak pisze Buba, czyli są jeszcze szczelne panewki. Na rozgrzanym silniku powinno trzymać krócej niż na zimnym.
-
2.5 - Tylny zawias
Nieprzecięte stosują na pierwszy montaż a przecięte są później sprzedawane w aso jako część zamienna. W zamiennikach spotkałem oba rodzaje tak że można wybierać.