Treść opublikowana przez szatynwroc
-
Problem z 1 biegiem po wymianie dwumasy fimy LUK
Kolego a kiedy wymieniałeś płyn hamulcowy ? Pamiętaj że wysprzęglik jest hydrauliczny i korzysta z płynu hamulcowego do docisku sprzęgła ? Może masz stary płyn albo trochę wody się w nim już zebrało.
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
Różnica wynika z kół Ja w E92 przy 16 calowych kołach i 225 oponie spalanie przy ekonomicznej jeździe miałem 5,2 według kompa Przy kołach 19 cali i szerokości 265 i ekonomicznej jeździe mam spalanie 6,8 na tej samej drodze.
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Czyli co ustalamy termin ? Dolnośląskie - Wrocław - Stadion Piłkarski - Niedziela 04.08.2013 godzina 18 ???
-
bmw e60 530d okLegionowa WBANC71020B663110
szatynwroc odpowiedział(a) na hipek721 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo nikt tu wróżką nie jest. Nie licz na to że Ty rzucisz temat a ktoś Ci powie że auto lux bierz albo auto do dupy bo ... To co można powiedzieć z tego co widać po zdjęcia to już Ci powiedzieli. Jeśli jesteś dalej zainteresowany to umawiaj się na diagnostykę komputerową, spytaj o przebiegi i ilości serwisów olejowych czy mikro filtra. Do tego sprawdzenie czy soft był up datowany w silniku czy innych modułach. Takie auto co najmniej DISem trzeba sprawdzać żeby wszystkie moduły odczytać. Niech ci sprawdza korekty na wtryskach , ciśnienie jakie osiąga turbina w różnych wartościach obrotów, czy przepływomierz dobrze pokazuje. Sprawdź auto czujnikiem lakieru. I podejmij decyzję.
-
320d światła do jazdy dziennej
Wszystko zalezy od tego jaki sterownik jest w aucie a nie czy to przed lift. Spotkałem się z przypadkiem ze gość miał auto przedlifta ale sterownik był wymieniany i już miał wersję poliftową.
-
Proszę o pomoc odnośnie CHIPTUNINGU !
Niestety nigdzie niema specyfikacji co poprawia dany update i myślę że nawet w serwisach BMW niema takiej informacji. Po prostu producent wypuszcza update i wszystkim serwisom każe go stosować. Jak chcesz wiedzieć ile softów nowszych jest od tego który ty masz w sterowniku to potrzebował bym informacji o numerze sterownika który teraz masz w aucie i numerze softu na nim, wszystko do odczytania za pomocą INPY
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Grupowe Kodowanie, czemu nie :-)
-
bmw e60 530d okLegionowa WBANC71020B663110
szatynwroc odpowiedział(a) na hipek721 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażHeheheh To nie jest zwykła klima, w E6X nie było zwykłej klimy. Jest klimatyzacja automatyczna jedno lub dwu strefowa. Weź najpierw VIN i idź do serwisu ASO w PL i niech sprawdzą kiedy była ostatnio na przeglądzie i ile miała kilometrów bo ja w auta diesle z Niemiec z przebiegiem 170 tyś nie wierzę.
-
bmw e60 530d okLegionowa WBANC71020B663110
szatynwroc odpowiedział(a) na hipek721 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMała navi czyli business tez czyta DVD wiec nie muszą być dwa czytniki. Co do wyjazdu do Niemiec tam tez są niezłe kalafiory więc żeby tam kupić dobre auto trzeba się tak napocić jak i u nas.
-
bmw e60 530d okLegionowa WBANC71020B663110
szatynwroc odpowiedział(a) na hipek721 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażRzuciłem okiem na zdjęcia i mi spasowanie nie pasuje zderzaka z błotnikami i maską. Może było uderzone i średnio złożone.
-
bmw e60 530d okLegionowa WBANC71020B663110
szatynwroc odpowiedział(a) na hipek721 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW przebieg nie wierze kierownica starta pod 300 tyś, do tego zderzak przedni kiepsko leży, pewnie M pakiet nie oryginalny tylko dokładany.
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Mi tez nie pasuje ten weekend. A może by tak 4 sierpnia ?
-
Proszę o pomoc odnośnie CHIPTUNINGU !
Aktualizacja softu daje ci tyle że na pewno masz poprawiony fabryczny soft. Producent wypuszcza aktualizacje ze względu na dopracowanie pracy jednostki sterującej. Dodatkowo czasem w cyklach maszynowych pojawiają się zapętlenia co po aktualizacji jest eliminowane. Ja zawsze wgrywam najnowszy soft fabryczny a dopiero po wgraniu przerabiam go i podnoszę moc. Aktualizacja softu pozbywa go błędów, modyfikacja podnosi moc ale błędy zostają. Kiedyś miałem taki przypadek w e46 330d 184KM że po aktualizacji softu silnik i wtryski zaczęły ciszej pracować, aż sam w szoku byłem.
-
Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku
Na pewno jest chyba że twoje auto było na updacie oprogramowania w ciągu ostatnich dwóch lat.
-
E61 535d czy 545i co wybrać
Skoro jeździłeś dotychczas dieslem i nie miałem z nim problemów to znaczy ze po pierwsze umiesz nim jeździć a po drugie wybrałeś zadbany model i na pewno następne tez będzie zadbane. Przy przebiegu 20 tys rocznie już warto pójść w diesla. Oczywiście benzyna ma tez swoje zalety ale lobią się tam psuć sondy lambda a jedna kosztuje 1,5 tyś pln dodatkowo niejednokrotnie poprzez jakaś nieszczelność zaczynają wypadać zapłony i auto wchodzi w CHECK i wtedy znalezienie problemu i rozwiązanie zajmuje bardzo dużo czasu i nerwów choć koszty są niewielkie.
-
Modyfikacja 2,5 TDS
A może lepszym rozwiązaniem będzie swap na silnika z E39 194KM lub E60 218KM ??? O zakuciu diesla nic nie słyszałem ale zamiast tego może wymiana IC i turbo oraz wtrysków !
-
[M52B28] problem z automatem, unieruchomione auto
Ale najpierw pod kompa i sprawdzenie DISEM co ją boli.
-
Proszę o pomoc odnośnie CHIPTUNINGU !
GCS oczywiście że tak ale są tez inne rozwiązania. Po pierwsze kolego to żadne power box bo to niszczy silnik i nie robi optymalnych parametrów. Jeśli chcesz mieć to dobrze zrobione to tylko przeprogramowanie twojego sterownika. Czyli zgranie zawartości komputera, przerobienie i wgranie przerobionej wersji do twojego sterownika. Takie załatwienie sprawy gwarantuje dobra działanie. Dodatkowo trzeba by taki program zrobić pod skrzynie automatyczną gdyż trzeba chronić automat ze względu na ograniczenia przenoszenia momentu obrotowego przez skrzynie. Realne przyrosty dla twojego silnika to +27 KM i +75Nm, natomiast ze względu na automat moment obrotowy zmniejszył bym do 60Nm. Co teoretycznie dało by 190KM i 400Nm. Piszę teoretycznie bo wszystko zależy od parametrów jakie są teraz. Przed wykonaniem programu trzeba zrobić dobrą diagnostykę a ja dodatkowo wgrywam jeszcze najnowsze fabryczne oprogramowanie. Co do cen to są różne ale jak jesteś zainteresowany to zapraszam na PRIV.
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Nie wiem, zobaczymy, teoretycznie mam odebrać w sobotę ale może mi to nie pasować więc może tak może nie :-)
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Ja tez powinienem się pokazać.
-
E60 530d, Wrocław, 2004, WBANC71010B621625
szatynwroc odpowiedział(a) na berciak temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTylko zastanawia mnie jedno skoro ktoś miał tyle kasy aby wymienić w tym aucie bardzo dużo i zrobić je pod siebie to czemu teraz sprzedaje ? Warto przebieg sprawdzić w ASO, niewielki koszt a nie raz można ładne kwiatki znaleźć.
-
E90 - aktualizacja sterownika silnika przez winkpf ??
To że wiem jak się to robi to nie znaczy że od razu będę leciał z gotowa receptą. Poza tym na tym forum w innym miejscu jest napisane jak to się robi więc niech kolega zafir poszuka. Forum jest bazą wiedzy ale trzeba jej poszukać. Chciałem kolegę wyprowadzić z błędu żeby poszukał gdzie indziej.
-
E60 - aktywacja świateł dziennych pomoc!!!
Musisz sobie bazy uaktualnić.
-
E90 - aktualizacja sterownika silnika przez winkpf ??
Tego nie robi się przez zmianę softu, zdjęcie kagańca nie wymaga wgrania innego softu, ale warto po zdjęciu kagańca uaktualnić do najnowszego.
-
BMW e60 530d 218KM chip
To wcale nie jest tanio :norty: