Treść opublikowana przez szatynwroc
-
BMW E93 320D Power reduction S843A
Dziqsek nie demonizuj tego procesu. Operacja jest prosta i nie wymaga zmiany softu w sterowniku :-) I da się to zrobić w tych pieniądzach :-)
-
BMW Navigation Road Map Europe NBT NEXT 2014-1
Dodatkowo Mapy 2014 do CIC posiadają zdjęcia z Google Maps
-
Nawigacja X6 2008 rok navi DVD
Dokładnie tak jak napisał przedmówca. Bardziej ogarnięta osoba posiadająca pakiet INPA jest w stanie ci to zrobić :-)
-
PA soft - 1.4 problem ..
Kabelek musi mieć zasilanie wiec musisz go podłączyć do auta żeby w ogóle zaczął być widoczny przez kompa. Podaj dokładnie jaki kabelek kopiłeś i jaki masz soft, oraz do jakiego auta go podłączałeś. Komunikat Hardware not redy powinien ci dać do myślenia.
-
E91 LCI po otworzeniu na pilocie ringi nie zawsze świecą
Czy auto ma pozycję automatyczna na przełączniku świateł ? Tak zwane Welcome Light powinny działać tylko w pozycji Auto na przełączniku świateł. Jeśli przełącznik niema pozycji auto to niema gwarancji że będą działać WL.
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Ja nawet jestem ZA, choć nie mam swojego auta ale przyjadę Jedynaczką :-) Chyba że pogoda nie dopisze.
-
termostat EGR czy głowny? x3 2.0d
Ciekawe ile dałeś za tego Febiego czy Gates. Ja używam tylko oryginałów bo cena 166 pln jest jak najbardziej atrakcyjna w stosunku do innych firm.
-
Navi Professional spolszenie CCC
To fakt ze wersja softu w zegarach jest ważna, może jest update softu do tych zegarów. Jak nie to można jeszcze pobawić się z tool32.
-
Awaria E61 520d
Podłącz dobrego kompa i sczytaj dobrze kody błędów, bo te kody nic nie mówią. Podejrzewam albo ciśnienie doładowania albo brak paliwa(może być przy pchany filtr paliwa).
-
termostat EGR czy głowny? x3 2.0d
Kolego czy aby na pewno mechanik wymienił ci termostat ! Stary termostat dostałeś s powrotem ? Byleś przy wymianie ? Termostat główny powinien utrzymywać temperaturę nie mniejsza niż 82 stopni na dogrzanie do 90 stopni potrzeba sprawnego termostatu EGR. To co opisujesz wskazuje na walnięty termostat główny ale nie spotkałem się żeby padł po pół roku. Albo został źle wymieniony albo nie był wymieniony w ogóle.
-
E93 328i po lifcie , kto ma ? ile realnie pali .
Koledzy !!! Co wy tu porównujecie !!! 3 litrowe R6 w benzynie do 2 litrowego r4 w dieslu. To może jeszcze dorzucimy do tego 1 litrowe R3 i porównamy osiągi ! Normalnie ŻAL :P Benzyna R6 jeździ super Diezel R4 jest oszczędny pod względem spalania I TYLE W TEMACIE Kolega chciał to porównał i to jest jego zdanie. Natomiast niema co się rozwodzić i pisać za wiele, diesla kupuje się na trasy a benzynę na krótkie odcinki. Pisanie tu o turbinach, dwumasach, wtryskach, przepustnicach, sondach lambda, odmach nie wiem czy ma sens bo ktoś kto kupi tanio i kupi grata to będzie musiał wpakować w auto kasę a jak ktoś kupi zadbane i serwisowane to i z diesla i z benzyny będzie się cieszył na miarę własnych potrzeb. PS. Jak ja bym miał porównać to bym porównywał R6 w benzynie do R6 w dieslu.
-
Navi Professional spolszenie CCC
Masz źle zakodowane auto, widać ktoś mało profesjonalnie to zrobił. Musisz przekodować auto i powinno być ok.
-
chip bmw e61 535d
aduś20 Kolego skoro miałeś wątpliwości po tym co przeczytałeś, to tutaj ludzie nie podadzą ci nic nowszego niż to co piszą na innych stronach forum. Skoro dana osoba pisze gdzieś na forum ze była zadowolona bądź niezadowolona to tutaj napisze Ci to samo :-)
-
[E90] 335d - akumulatory a zachowanie auta.
To sprawdź jeszcze koło rozrusznika. Jeśli tam też są ok to na komputer i skanowanie wszystkich modułów, może któryś ma błędy i ciągnie za dużo prądu.
-
aktualizacja navi
Dla twojej wiadomości kolego bialaalpina BMW nigdy nie wypuściło spolszczenia do systemów MK2,MK3,MK4,MASK,CCC. Te spolszczenia do to rozwiązania autorskie i do CCC wymagają kodowania. Poza tym nie porównujmy systemów MK2,3,4 do systemów MASK czy CCC bo te systemy dzieli 10 lat.
-
[E90] 335d - akumulatory a zachowanie auta.
Kolego sprawdź połączenia klemy minusowej do karoserii czy niema tam jakiegoś zaśniedzenia, sprawdź też dokładnie pirotechniczną klemę plusowa czy niema śladów zaśniedzenia lub korozji, poza tym warto sprawdzić przewody idące od akumulatora do rozrusznika. To co opisujesz wskazuje na niski poziom napięcia na elektronice, albo aku się kończy albo masz taki spadek napięcia na przewodach lub połączeniach że do elektroniki dochodzi tylko 11,9 v co jest zbyt małym napięciem dla twojego auta. Auto jest garażowane czy stoi na trawce (w wilgotnym środowisku)? Restart navi może byś spowodowany niskim napięciem ale i też problemami z softem w nim, warto zrobić update softu w nawigacji do najnowszego fabrycznego.
-
aktualizacja navi
Powiem ci jako doświadczony gość ze sam tego nie zrobisz. Update nie ogranicza się do włożenia płyty z softem trzeba auto przygotować do update, nawi musi mieć odpowiednią wersję softu i trzeba ją odpowiednio przekodować.
-
M54B25 - minimalnie opóźniona reakcja na gaz.
Na mój rozum to masz nieszczelność w układzie za przepływomierzem i łapie lewego powietrza stąd te problemy z dwoma cylindrami ewentualnie nieszczelna jest odma.
-
CHIPTUNING BMW E39 530D 1999R - 184KM
Nie wiem czy to nie sławna firma AutoSeba która niema dobrej renomy. Gość nie podaje lokalizacji gdzie się mieści tak aby ktoś go chyba nie skojarzył lub czegoś się boi. Jak potrzebujesz zrobić program w swoim aucie to przede wszystkim najpierw sprawdź czy masz serię bo auto ma już 14 lat i trochę koni mogło uciec. Jak masz jakieś pytania to dzwoń do mnie. www.car-connect.pl - oddział wrocław Aaaa przede wszystkim zanim zrobisz program to warto zrobić bardzo dokładną diagnostykę i podnieść soft silnika do najnowszego.
-
4501 Exhaust Gas Recirculation ??
Może być jeszcze jedna sprawa a mianowicie ktoś ingerował w EGR albo fizycznie albo programowo aby dostarczyć autu więcej świeżego powietrza. Możesz tez mieć nie umiejętnie zrobiony program w którym został zablokowany zaworek EGR. Tak czy inaczej najpierw zacznij od elektrozaworka lub przewodu podciśnieniowego idącego do EGR.
-
problem z chipem e46 330d 184km
To pewnie masz wgranego gotowca niewiadomego pochodzenia :-) Powodzenia z takimi tunerami.
-
Podniesienie mocy w 2.0d
Sprawdź najpierw warunki tej gwarancji a dopiero potem się nią chwal. Ja nie mówię że masz robić program u któregoś z polskich tunerów, ale warto zasięgnąć opinii. telefon i rozmowa nie kosztują aż taka dużo. Chcesz ingerować w standardowy program bo masz taką chęć. To może warto się czegoś dowiedzieć, jaką opinie mają ludzie którzy zajmują się tuningiem w Polsce. Jak to się przekłada na eksploatację. itp itd
-
M54B25 - minimalnie opóźniona reakcja na gaz.
Po odłączeniu sond sterownik silnika widzi ich brak (błąd) co powoduje że daje standardowa dawkę. Takim sposobem wzrasta spalanie a komputer chodzi w "trybie awaryjnym" Nie wiem co miało na celu odłączenie sond.
-
Podniesienie mocy w 2.0d
Pogadaj z ludźmi z Vtech , GCS, Masters. To są ludzie którzy żyją z tego i bardziej im zależy niż światowym graczom. Poza tym pracują na naszym rynku a nasz rynek jest specyficzny :-)
-
Podniesienie mocy w 2.0d
Koledzy, zadzwońcie do czołowych tunerów i zasięgnijcie ich opinii a nie bazujecie na danych producenta.