Treść opublikowana przez olorob X5
-
X5 E53 Centralny zamek Drzwi kierowcy
Tylko wymiana zamka bo on jest kompletny caly mechanizm,zaczol ci nawalac. Zaczni sie rozgladac za uzywka lub nowym(ale to koszta). Lub moze pomoze mu czyszczenie nasmarowanie mozna go rozebrac.
-
E53 problem z napędem 4x4, swiecąca kontrolka brak DSC
Gratulecje kolego za wspanialy Tutorial,opis i zdjecia..Bravo za twoj trud.
-
Zegary z E39 do E53
A czy w manualu pokazuje ci na jakim biegu jedziesz...kolego zastanow sie co piszesz i jak kogos wprowadzasz w blad.
-
Zegary z E39 do E53
Nie podejda z mamuala na automat i odwrotnie.
-
x5 e53 2005r. Lampy
Tylko Allegro lub Ebay---De. W ostatecznosci salon---ale cena powali cie na plecy Bixnenon i jeszcze skretny(jesli masz musi miec lampa pod spodem modul) To koszt okolo sztuki wacha sie 7k
-
Przymarzające mechanizmy klamek
Dziekuje.
-
Przymarzające mechanizmy klamek
Dokladnie kolego--jak piszesz caly zamek.
-
3.0d 184km zbioniczek podciśnienia od turbo - podłączenie
Wezyk od strony rozrzadu idzie do zbiornika po lewej stronie. A wezyk od Turbo po prawej stronie zbiornika.
-
e53 3.0d 218 Problem z temp. cieczy
Wystarczyla wymiana malego termostatu i problem z temperatura cieczy znikl. Maly termostat wystepuje tylko i wylacznie z polaczeniem ze ASB.
-
e53 3.0d 218 Problem z temp. cieczy
Problem rozwiazany....
-
E-53 Zacinająca sie klamka
Konczy ci sie wkladka zamka>
-
{E53} czy grill po lifcie pasuje do maski sprzed liftu?
Odp. Nie kolego jest calkiem inna maska i ma inne przetloczenia na powierzchni.
-
e53 3.0d 218 Problem z temp. cieczy
Chyba musi sie czesto psuc ze nazucili taka cene za tak male guwienko,grobosci kciuka i dlugosci okolo7 cm.
-
e53 3.0d 218 Problem z temp. cieczy
Koledzy wlasnie wsadzilismy ze znajomym nowy prosto z salony(zaden zamiennik)tylko Ori. I jest panowie to samo,wyczytalismy ze ze X5 ma 3 obiegi cieczy chodzacej i zalecaja i winny niby temu jest. Maly Termostat ktory znajduje sie w zbiorniku wyrownawczym i ale dziwne bo wystepuje tylko z automatyczna skrzynia biegow,w manualu go nie ma. I teraz cena duzego termostatu dalismy 46 funtow,i on jest 2 funkcyjny czyli zeden talezyk sie otwiera a drugi mniejszy sie zamyka,i jak sprawdzalismy domowym sposobem dzialaja identycznie bez zadnych zaklucen w otwarciu jak i zamknieciu. A termostat zbiornika wyrownawczego kosztuje :duh: 78 funtow. I jeszcze jak mielismy wszystko rozebrane profilaktycznie wymienilismy jeszcze czujnik temperatury ktory znajduje sie w glowicy. I juz rece opadaja co moze byc :mad2: Ale znajomy zamawia ten maly i wymienimy go i sie wtedy okaze,z operacji tej damy relacje czy pomoglo. Teraz czekamy na jakies pomysly moze ktos sie z takim czyms spotkal jak moj drogi przyjaciel.
-
e53 3.0d 218 Problem z temp. cieczy
panowie termostat dobry sprawdzony na domowym sposobie i otwiera sie dobrze. To co moze byc dalej przyczyna ze silnik na wskazaniach temp. na liczniku na testach ma max. 70 stopni
-
e53 3.0d 218 Problem z temp. cieczy
Panowie jest taki problem ze w trakcie jazdy temperatura na zegarach wskazuje okolo 60c. Na tescie zegarow w trakcie jazdy max 72c do 75c a gdy zwolni to spada do 64-66c. panowie jakie czujniki i gdzie sie znajduja i ile mamy termostatow wiem ze jeden jest od czola silnika. Powiem ze pompki dzialaja obie i pompuja dobrze. Co moze byc tego przyczyna bo takie cos zaczelo sie dziac u mego dobrego przyjaciela.
-
E53 3,0 d - lewe światło drogowe a akumulator
Poprostu nie musza ci sie palic wszystkie swiatla postojowe tylko wybierasz sobie strone,ktrora ma byc widoczna do nadjezdzajacych aut. I to nie tylko BMW tak ma ale wszystkie auta z grupy VW tez.
-
E53 Co to za kontrolka dwa samochody
Tak.
-
E53 Co to za kontrolka dwa samochody
Wciagnij licznik i odlacz zarowke lub diode.
-
E53 Co to za kontrolka dwa samochody
To jest elektroniczny system autostradowy oszczegajacy kierowce przed utrudnieniami na drodze. Np. autostrada najlepiej rozbudowana w ta elektronike jest 2 w Niemczech.
-
E53 Co to za kontrolka dwa samochody
Kolego a jaka masz stacje z nawigacja z duzym wyswietlaczem czy zwykle radio na kasety i zmieniarka w bagazniku?
-
E53 montaż dynavin
Tak to jest z Chinolami lub cos zle podlaczyles? Tylko spokojnie bez nerwow kolego zebys czasem nie zrobil jakiegos spinola. Powodzenia kolego w dalszej pracy a napewno rozwiazesz problem,chyba ze to bedzie wina sprzetu.
-
E53+3.0d 184KM+sworzeń piasty-zwrotnicy
Kolego tylko to ci puka,i to nie zawsze najlepiej jak pojedziesz na droge z kostki i sprawa ci sie wyjasni,lub na droge betonowa i na przelomach bedziesz slyszal i sam juz stwierdzisz co ci puka tylko i wylacznie to. Ale nie kupuj podrobek tylko Lemfordery lub ori z salonu BMW. Jest sprzedawca na Allegro co ma ori Lemfordery i moge go polecic ci ma ponad 5000 pozytywnych opini. Ale 2 sztuki u niego to koszt 260 zl.Dobra cena. I warta tego.
-
E53+3.0d 184KM+sworzeń piasty-zwrotnicy
Jak mialem swoja X5,i gdy wymienialem swozen auto mialo 5lat,i mialo luz ale lekki i to byl moj blad ze go wogule wymienilem mogl zostac stary i ori.a wstawilem niby TRW i wytrzymal 6 miesiecy i gorzej byl luzny i dalo sie wyczuc juz stuki. Gdybym mial stary ori to zalozyl bym go spowrotem,a wiadomo ze drogi w UK sa jak w Niemcowni rowne jak szyby. Ale wiadomo co podrobki i ich jakosc. Drugie auta bardzo ciezkie. Takze warto zainwestowac w ori od Dealera BMw i ma sie gwarancje.
-
E53+3.0d 184KM+sworzeń piasty-zwrotnicy
A to czeka cie ciezka przeprawa z wybiciem koncowek i musisz miec dobry i specjalny sciagacz. I ciezko bedzie ci wybic swozen,tylko nie zakladaj jakiegos taniego bo 2-5 miesiacach bedziesz to robil powtornie. Tylko ori lub Mayla-HD,lemfordy lub TRW.Zadne chinole czy zamienniki Wloskie.