Treść opublikowana przez olorob X5
-
Wiskoza do BMW X5
Kolego--Nie --Wiskoza---Tylko Wisco.. Tak bedzie pasowala.
-
4.4i uklad chlodzenia
Kolego badz spokojny wystarczy uszczelke i glowice by dobrze splanowali ( nie oszczedzaj na uszczelce pod glowice). I oczywiscie dobrech Mech. ktory to dobrze oganie,a polatasz jeszcze dlugo. Tylko dobrze ze odrazu wzioles sie za to. I wymien olej do pewnosci.
-
LICZNIK - awaria czy co? POMOCY
Kolego chcac odblokowac tes zsumuj ostatnie cyfry swego winu i zas wbij taka wartosc i ci odblokuje test zegarow.
-
Wymiana filtra paliwa? 3.0d
Tak kolego pod progiem.
-
wymiana wkładu lusterka jak?
Kolego wez poprostu --Drewnianna plaska lopatke lub listewke szerokosci 4-5cm i grubosci 1cm. Wloz dod wklad lustra a przednia obudowe patrzac od strony lustra w dolna szczeline i energicznym ale ostroznie zrob przeciw wage pchajac lustro do gory. Lustro mocowane jest na 4 haczykach, ale mocno nie trzyma dasz sobie kolego rade bez problemu opanujesz to. Prosta operacja ale trzeba uwazac by nie porysowac lakieru.
-
BMW X5 nawiew
W tym temacie to ci nie pomoge :search: ale z tego co wiem to ciezko to sprawdzic a jesli masz nawiew na tyl to tylko podmien z tylu na przod i masz juz wyjscie.
-
BMW X5 nawiew
Jesli masz nawiew z wentylatorem na tyl to jeden jest pod lokietnikiem,a drugi pod schowiek w konsoli przedniej.
-
Wymiana filtra paliwa? 3.0d
Ale tak sie nie da,bo wrozenie z fus. Diagnostyka prawde ci powie,podlacz pod kompa.
-
Zakup akumulatora AGM czy standardowy e53
A ja mialem Boscha Silwer i bylem bardzo zadowolony.
-
X5 e53 termostat 3.0d 218KM
Jak termostat to tylko ASO Nie kupuj zamiennikow.
-
X5 e53 termostat 3.0d 218KM
Ale kolego jak juz pisalem w poich poprzednich linkach BMW X5 nigdy nie osiaga temp. 90c. Mozesz sobie to sprawdzic na tescie zaegarow i dawac ostro muwskazowka stanie do pionu tak jak powinna a i tak temp. nie bedzie wyzsza niz 68c-max 72c. Jest to wytlumaczalne bo auto ma bardzo duzy i skomplikowany obieg plynu nawet wspomagany elektryczna pompka. I nawet uklad nagrzewania wnetrza auta tez jest nawet wspomagany dodatkowymi pompkami. A wszystko jest to bardzo zmyslnie przemyslane bo te auta gdy ciagna Camping lub jakas przyczepe to dopiero osiagaja 90c. A jest to wszystko zrobione zabezpieczeniem dla silnika by sie nie przegrza co jest zabojcze dla silnikow Diesela. I gdy nawet wymienisz wszystkie termostaty i czujnik temp. plynu(ktory znajduje sie w glowicy)--sprawdz jego opornisc jesli bedzie spadac a temp. rosla to jest dobry bo zeby sie do niego dostac to trzeba bardzo duzo rozkrecac,przerabialem to z moim bylym autem ktory sprzedalem koledze i zaczol mu niedogrzewac uklad.sprawdzisz na tescie zegarow tem. robocza jaka masz na silniku to sam sie przekonasz ze nie osiagnie wiecej jak pisalem wyzej max-72c.
-
X5 e53 termostat 3.0d 218KM
Kolego smialo kupuj duzy. Bo ten maly w zbiorniku wyrownawczym to chodzi tylko olej ze skrzyni,a on pada bardzo rzadko i by wywalalo ci plyn.
-
termostat 3.0d
Tylko i wylacznie chlodzi olej ze skrzyni ASB.
-
Wymiana płynu chłodniczego E53
Kolego po prawej stronie pod oslona silnika ktora musisz odkrecic,masz korek spustowy w chlodnicy i nim bez zadnej instrukcji spuscisz caly plyn,(Ale radze zaopatrzyc sie w nowy korek bo lubia pekac) Po zalaniu odpalasz silnik i kontrolujesz zbiornik wyrownawczy i stopniowo dolewasz i odpowietrzasz az przestanie uchodzic powietrze z ukladu. Korki odpowietrzenia sa jeden kolo zbiornika wyrownawczego a drugi przy ujsciu od termostatu.
- E53 bicie tarcza hamulcowych
-
E53 bicie tarcza hamulcowych
W swojej poprzednim X5 tez zalozylem sobie i klocki Yurid choc drogie sa ale warto miec taki zestawik. Tylko jest problem ze standartowe zimowki juz nie wejda trzeba zrobic upgrade na 19 cali.
-
E53 bicie tarcza hamulcowych
Jakie ?? od 4.8is 2 tloczkowe.
-
BMW X5 E53 M Pakiet
Dokladnie jak ci kolega wyzej napisal. Ale w stanach np. 4.8is byla w customowym wydaniu nie dostepna na europejskim rynku(wiadomo dlaczego) z tego co pamietam wyszlo okolo 498 sztuk tylko.
-
błąd szustego wtryskiwacza
Moze byc problem z zatartym wtryskiwaczem,nie naprawia sie jednego ja juz to wszystkie ori koncowki Bosch- 2.5k komplet i zas jeszcze oplata wymiany i kodowania wtryskow. I jeszcze ktos co ci je zalozy i wkoduje do kompa auta. Bo jesli masz auto po lifcie do musisz dostac 6 kodow do kazdego wtrysku osobny.
-
X5(E53) 3.0D 2002r brak prądu
A czy sprawdziłeś napiecie na akumulatorze przed ładowaniem i po ładowaniu ?A masz pewność że ładowarka ładowała ? Hm... podczas ładowania nie zaleca sie włączać odbiorników elektrycznych aby nie przeciążać ładowarki ale nie powinno zaszkodzić zobaczyć czy działa jakieś wewnętrzne oświetlenie. Inna sprawa jak aku był kompletnie rozładowany to Ci może zabrać cały dzień aby go naładować. Nie wspominam o takich sprawach jak wizualnie sprawdzić aku czy jest cały i czy wszystkie przewody solidnie podłączone. Mogło się przydarzyć że jak ostatnio dojechałeś na miejsce to już aku nie działał i miałeś tylko prąd z alternatora. Najważniejsze to napięcie przed ładowaniem i po na ładowaniu. Tak jak kolega wyzej napisal,moze masz aku calkowicie puste a by naladowac aku od X-a to potrzeba calego dnia minimum.
-
e53 błąd 4x4 po rozładowanym AKU
Dokladnie tak zrob jak pisza ci przedmowcy,kolego dobrze ci radza.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Kolego to nie jest rocznik 2004, i sprzedaja go JACYS CWANIACY HANDLARZE bo dobrze sa poinformowani i wiedza co sprzedaja BO W BELGI W DOWODACH REJESTRACYJNYCH NIE JEST NIGDY PODANY ROK PRODUKCJI AUTA) A nasi Polscy handlarze cwaniacy wykozystuja niewiedze ludzka i sa przypadki ze nawet podbijaja rocznik auta o 3 lata i zas sie ciesza ze nie do informowany kolo dal sie tak nabic w butelke.Jest to podstawowa wersja bo nawet progi ma plastik,i do tego manual. Kolego odpusc sobie tego ulepa.
-
E53 mokro pod dywanikiem kierowcy
Kolego a masz szyberdch obojetnie jaki to sprawdz czy nie masz czasem zapchanego odplywu od niego. Musisz sciagnac oslone slupka i tam od wysokosci licznika idzie rurka metalowa az do samego dolu a odniej w gore do szyberdachu juz plastikowa i ram jesli masz zapchane woda bedzie ci wybijac na laczeniu ich. Mialem to u siebie gdy jechalem w silnym deszczu przy uchylonym dachu (panoramie i caly syf mi splukalo do odpplywu,i tak sie zapchalo. Mialem mala powodz w aucie.
-
BMW X5 E53 TV
W Uk moze jak zlapiesz dobry sygnal to masz 3 kanaly ale i tak sniaza. I dlatego juz dawno tu byly wstawiane tunery TV--tak zwane Hybrydy. Ale cena ich powala na Ebay-u.
-
właczanie spryskiwaczy reflektoró
Dopiero jak sa swiatla zapalone,musisz manetke pociagnac do siebie lub program mycia.Przez guzik.