Treść opublikowana przez roofii1
-
E36 1.6 m43 problem (spalanie, falowanie obrotów itp.)
Czyli musisz najpierw sprawić aby palił na benzynie i pracował bez zarzutów.A pózniej zajmij się lpg
-
E46 Kombi 330xi, Jastrzębie Zdrój WBAAW51060JU02563
roofii1 odpowiedział(a) na bigsumo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJestem z Jastrzębia-zdroju i sądząc po numerach rejestracyjnych autko było rejestrowane 1rok(co najwyżej 1,5) temu.Mam też literkę T po pierwszej cyfrze i rejestrowałem 24.10.2011roku.Dwóch sąsiadów tez ma literkę T po pierwszej cyfrze i rejestrowali w podobnum okresie.Wydział komunikacji nadaje podobne konfigurację w pewnym przedziale czasiowym :D .Ja bym nie sprzedawał samochodu po 1,5 roku(chyba,że się mylę) :oops:
-
E46 Kombi 330xi, Jastrzębie Zdrój WBAAW51060JU02563
roofii1 odpowiedział(a) na bigsumo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażdo usunięcia klinkąlem 2 razy
-
Wymiana żarówek wewnątrz e46 na LED .
Wez szeroki płaski śrubokręt i podważ(lampki są na takich zatrzaskach rozprężnych z blaszek).W lampce nad lusterkiem musisz pózniej odkręcić jeszcze 2 śrubki,w lampkach z tył lekko podwarzyć"plastikowe szkiełko".Ja wymieniłem u siebie żarówwki na"taśmę z LED". K3m0T1989 uprzediłes mnie :D
-
E36 1.6 m43 problem (spalanie, falowanie obrotów itp.)
Koniecznie doprowadz autko do stanu fabrycznego.pózniej podepnij najlepiej pod kompa,no i sprawdz odmę,silniczek krokowy,dolot czy nie zasysa lewego powietrza. Na benzynie motor działa prawidłowo?-jeśli na benie jest OK to problem leży po stronie instalki lpg Wysokie spalanie może też świadczyć o padniętej sondzie lambda.
-
E36 1.6 m43 problem (spalanie, falowanie obrotów itp.)
Ta nakrętka ze słoika to zapewne stanowi"klapkę antywybuchową" :D .Musiął ją założyc"gazownik".Wywal to dziadostwo.A co do obrotów to sprawdziłbym odmę i przepływkę.
- 318i i gaz
-
318i Szarpanie kierownica
Ja kupiłem wahacze TEKNOROT są dośc trwałe,cena przystępna http://allegro.pl/wahacz-przedni-lewy-bmw-3-46-e46-wahacze-teknorot-i2497743762.html .Wymieniałem 2,5 roku temu.A drogi u mnie tragedia :)
-
E46 M43 1,9 316i wycieki z pokrywy rozrządu-naprawa
Zapytaj kilklu kolegów z forum którzy wymienili uszczelki na nowe i efekt ten sam co u mnie.Ja wymieniłem simering walu(już sączyło) i uszczelkę gumową(była mocno zużyta).Metalowe wyczyściłem i pokryłem siliconem.
-
e46 318i Nie chcial odpalić - zrzut z INPA
Jak silnik pracuje rowno na benzynie to się tymi wskazaniami nie przejmuj
-
[e46] 318i Wymiana świec
Ja delikatnie ruszałem na boki jednocześnie ciągnąc.Te gumy są"zwulkanizowane"od ciepła i się kleją do świec.Najlepiej robić to na zimnym silniku
-
e46 318i Nie chcial odpalić - zrzut z INPA
Na 2 cylindrze też powinny być wskazania(rough) to chyba wtryskiwacze?
-
318i Szarpanie kierownica
Breloczek przy kluczach też stuka o obudowe stacyjki(kolumny kierowniczej) :)
-
E46 M43 316i apetyt na LPG?
Dzięki Wszystkim za odpowiedzi.Mam wrażenie,że kiedys palił mniej :D .FAkt ostatnio przełącza się szybko na gaz no i klima
-
E46 M43 316i apetyt na LPG?
Benzyny spali 9-10L/100km(głównie jazda po mieście).Ostatnio często jeżdżę na klimie(jazda tylko po mieście)
-
e46 318i Nie chcial odpalić - zrzut z INPA
Jak odepniesz przepływkę i odpali tzn.,że padła przepływka(ja tak miałem).Wymienisz przepływkę,skasujesz błędy i OK :D Błąd 171 jest powiązany z przepływką(mogło Ci zrobic"zwarcie do masy" dlatego nie odpala z przepływką
-
E46 M43 316i apetyt na LPG?
Moje autko 316i 105KM 1895cm3 pochłania 12,5L gazu w jezdzie miejskiej.Instalacja IV gen sekwencja.(esgi2+reg fast).Ile palą 316i?
-
e46 318i Nie chcial odpalić - zrzut z INPA
Odłącz przepływkę i spróbuj odpalić.Jeśli odpali to przepływka padła
-
korek wlewu oleju/po zdjęciu falujące obroty
Dokladnie jest tak jak Mówisz.
-
korek wlewu oleju/po zdjęciu falujące obroty
Moim zdaniem powinien falowac po odkręceniu korka wlewu oleju.Ponieważ nadmiar powietrza dostaje się przez wlew oleju,a odma nie jest w tym czasie zasysana(nie wytwarza się podciśnienie).Po zakręceniu korka wlewu oleju powietrze jest zasysane przez krócieć(w pokrywie zaworów) i przyciągana jest membrana z odmy(zatykana).W ten czas nie dostaje się lewe powietrze do skrzyni korbowej. :)
-
Nie można otworzyć maski.
Spróbuj tego http://images42.fotosik.pl/491/5fcf9726a367276fm.jpg Nie testowałem sam,ale może się przyda :D
-
Problem z klimatyzacją
Sprawdz czy załącza się sprężarka(popatrz na nią)-czy nierurwał się jakiś przewód,lub padł czujnik ciśnienia.Obroty po załączeniu A/C będą wzrastać nawet gdy sprężarka nie zaskoczy.
-
E46-falowanie kierownicy
Letnie mam 16' 205/55 i w koleinach też nosi.Po zmianie na zimówki 15'195/65 jazda to inna bajka.Im szersza opona tym większa przyczepność a na naszych drogach to masakra-noszenie w koleinach
-
E46 sedan-osłona dolna silnika M43 montaż
??????????????????????
-
E46 316i M43 regulacja przepustnicy?
?????????