Treść opublikowana przez bastaz
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
U siebie tez miałem problem, ze prawy przedni zacisk trochę mi hamował. Jak go rozkręciłem to można było go wcisnąć, niby wszystko ok, ale nadal mialem lekkie przyhamowanie. Wymieniłem caly zacisk na nowy trw i było ok. Ogolnie nie polecam tarcz zimmermana (tych gładkich). Obie mialem po 2 latach lekko krzywe (drgania podczas hamowania). Dwa miesiące temu zapodalem budzetowo na przod mikody (te najtansze za 102,10zł) i jest ok. Ja tam delikatnie smaruje prowadnice zacisku smarem textar ceratec.
-
Budowa całego układu wydechowego SCHMIEDMANN.
Patrząc na moja historie z autem to proponuje takie zabiegi usprawniajace: - wydech (tu mozesz tez zapodac kolektory z M52TU) - regeneracja vanosa (uszczelki) - ustawienie rozrządu - świece irydowe (polecam denso ik20) dolot olać, nic nie daje - standardowy jest bardzo dobrze zaprojektowany (warto częściej filtr wymieniac). Mozesz sobie tylko dorobić taki konfuzorek:
-
Budowa całego układu wydechowego SCHMIEDMANN.
Tak, co pewien czas zaświeca sie check engine. Ja ten problem wyeliminowalem wrzucajac soft EU2. Można też zrobić jakieś tuleje pod sondy by je odsunąć od strumienia spalin. Na twoim miejscu bym olał ten wydech i zrobil swap na m54b25, kwotowo powinno wyjść podobnie a i mocy wiecej.
-
Budowa całego układu wydechowego SCHMIEDMANN.
Kolektory pasują bez problemu. Natomiast te rury z katalizatorami nie pasują i trzeba trochę rzeźbić. Oczywiście mozna to podlaczyc do seryjnego wydechu i bedzie przyzwoita głośność. Po tym zabiegu spodziewaj się błędu sond za katalizatorami.
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Michelin Pilot Sport 4 na pokładzie. 2k zł w plecy :cry: ale NIE MA DRGAŃ :D :D Od 0-200km/h gładziutko, cichutko i mięciutko. No naprawdę jestem zawiedziony jakością opon Dunlopa i Fuldy :( Od nowości te opony były wg mnie felerne, niby zawsze się wyważały ale to nic nie dawało bo drgania były zawsze odczuwalne (wyważanie "zwykłe", test drogowy, doważanie na samochodzie). Swego czasu nawet reklamowałem jednego Dunlopa i dostałem odpowiedz od producenta że niby "w normie" (super mają normy). Tak czy siak, będę reklamował i nie dam za wygraną. Ogólnie rzecz biorąc koncernowi Goodyear mówię stanowcze NIE :( Jak dobrze wyczytałem to też masz z przodu Dunlopy... może masz podobny problem jak ja...
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Ja dzisiaj zapodaje komplet nowych pilot sportów 4 z optymalizacja na feldze i testem drogowym. Zobaczymy jak to będzie. Jak nie będzie drgało i będzie git to wykluczy to wpływ zużytego magla na drgania.
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Pojechalem dzisiaj do ogarnietego gumiarza, co mial Huntera z testem drogowym (wyważarka) no i... powiedział, ze moje 3 letnie opony są do wywalenia. Wyważyły się, ale to nie pomoże i że drgania na chwile mogą ustąpić, ale zaraz znow sie pojawia. Mowil, ze guma mogla sie odkleic od kordu a poprzez test drogowy (podczas wywazania walec dociska oponę) mogl sie na chwilę "dokleić" i pozniej przy wyższej predkosci znow odkleic... i mial chyba racje. Przez chwile po wywazeniu zero drgań a po chwili znow... wklejam fotke z raportu: https://1drv.ms/u/s!AvwMik4edPCWoANPtGncHu6imS7b Z przodu mam dunlopy sp sport max, z tylu fuldy sportcontrol (czyli koncern goodyear). Powiem tak, jestem w lekkim szoku. Tak czy siak, kupuje nowe opony a te bede reklamowal u goodyeara :evil:
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Heh, widzę, że są ludzie z takimi samymi problemami ;) U siebie mam wymienione wszystko łącznie z piastami, wahaczami, tulejami, tarczami, klockami itd. Kółka idealnie wyważone a bije nadal. Wg mnie to jest wina magla, bo mi stuka jak jadę po nierównej kostce. Jest to wkurzające ale się troche przyzwyczaiłem ;)
-
E46 M54 grzechotanie
Ty masz automat? Tak sie zastanawiam, bo u mnie jest elektryczny wiatrak.
-
BMW e46 330Ci FL - po Pogórzu Karpackim
Masz wymieniony tylko końcowy tłumik? Eisenmann sport jest bardzo cichy, troszkę głośniejszy niż seria także deczko dziwne, że sąsiadów budzisz. Odnośnie buczenia to w jakim zakresie obrotów masz je? od ok 2100-2500 obr.?
-
BMW 330Ci 2005r - Spadek mocy, wykres z hamowni
Prawie 2 lata temu Ci pisałem, ze musisz wymienić oringi tłoczków vanosa. Przy takim przebiegu one nie trzymają ciśnienia oleju dlatego nie ma mocy poniżej 3000obr (zazwyczaj bledów w kompie to nie powoduje). Poczytaj sobie. http://www.beisansystems.com/ Co do spalania oleju to byłem w błędzie odnośnie spasowania silnika. Po prostu w silnikach M54 BMW dawało kiepskie pierścienie olejowe niż np w M52TU: i tu widac dlaczego spala olej.
-
e46 drgania, bicie tarcz podczas hamowania
Roznie to bywa z regeneracja magla (często wymieniaja tylko uszczelki a winowajca jest luz na zebatkach), moze to byc przyczyna jak przez 2-3 dni dzialalo dobrze. Ja mam u siebie drgania, ale wiem ze magiel jest do roboty bo stuka na nierownosciach.
-
Jaki pasek Bmw e46 325 Ci
Nie wiem od czego to zalezalo ale byly uklady z mechanicznym napinaczem i hydraulicznym. Ja u siebie mialem mechaniczny i nie mialem tej rolki z gory co przydusza pasek ("C"). Po konwersji na hydrauliczny dorzucilem ta rolke i jest ok. http://www.bimmerfest.com/forums/attachment.php?attachmentid=230911&d=1274397432
-
M54B25 - minimalnie opóźniona reakcja na gaz.
No u Ciebie faluje, jak widziałem na filmiku. Jak przycisnę lekko gaz u siebie i trzymam nieruchomo to obroty stoją.
-
M54B25 - minimalnie opóźniona reakcja na gaz.
Na szybko nagrałem filmik jak to u mnie wygląda. Najpierw bez klimy, później z. Nic nie faluje: Sorry za skrzeczący głos, ale mam katar ;)
-
330ci 2004
Ja ostatnio "detajlingowałem" z 2 lata temu i nadal sie blyszczy jak go umyje ;) Dla mnie każdy jest lepszy od srebrnego. Moj znienawidzony kolor ;)
-
330ci 2004
Bardzo ładne autko. Tez mam ten kolor i przez te trochę latek ciagle nie wiem czy jest ładny czy nie ;)
-
330ci 2004
Majn Gott. Co za niedorobiony gumiarz założył Ci takie ciężarki do alusow?
-
m54 - przesadne ZUŻYCIE OLEJU
M54 mają spieprzone pierścienie olejowe, dlatego żrą olej. U niektórych są bardziej, u niektórych mniej dlatego zużycie jest różne. Tutaj macie porównanie z M52TU gdzie była inna ich konstrukcja no i praktycznie zerowe zużycie oliwy:
-
E46 M5430B - jak odpowietrzyć?
Auto ma byc wyłączone, silnik zimny, odkręcamy odpowietrznik i wlewamy powoli do zbiorniczka do czasu az będzie się wylewało bez pęcherzyków powietrza (z odpowietrznika). Nastepnie zakrecamy odpowietrznik, odsysamy ze zbiorniczka strzykawka nadmiar. Zakręcamy, odpalamy motor, ogrzewanie na max i patrzymy jak sie zachowuje. Jak sie silnik zagrzeje, strzalka nie wychodzi poza polowe to jest ok. Czekamy az wystygnie, odkrecamy korek, patrzymy na stan i ewentualnie dolewamy. Ot cala filozofia.
-
Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.
Dzisiaj odebrałem auto z nowa poduchą kierowcy (pasazera wymienialem kiedys tam). Spasowanie jest git:
-
M54B25 - minimalnie opóźniona reakcja na gaz.
Jak bedziesz wymienial pierscienie to koniecznie olejowe daj od M52TUB25. Przestanie żreć olej.
-
m54 - przesadne ZUŻYCIE OLEJU
od 100kkm zlopie tyle samo oleju. Co do lekkiego majonezu pod korkiem to jest czysta fizyka, jak silnik nie jest nagrzany to sie troche wilgoci pojawia, a ta w kontakcie z olejem powoduje takie objawy. Ja tu nie pisze o kilogramach mazi tylko lekkich sladach.
-
m54 - przesadne ZUŻYCIE OLEJU
Od razu gorący olej trzeba spuszczac, ja jeszcze podnosze auto z lewej strony aby wszystko wycieklo, a pozniej wlewam resztke oleju zeby sie przeleal i wyplukal jakies ostatnie brudy - pełen profesjonalizm ;)
-
m54 - przesadne ZUŻYCIE OLEJU
Płukałem różnymi w tym millersem i motulem po ok pół godziny. A później był valvoline i bg109. Tymi to plukalem po 4 bądź 5 godzin, nie pamietam dokładnie. Ostatnio użyłem archoila do płukania prze około godzinę z hakiem z przygazowkami od czasu do czasu.