Treść opublikowana przez czerwony330d
-
320d - hamulce po nagrzaniu slabiutko hamuja.
A może faktycznie tarcze się pokrzywiły, być może kiedyś po ostrej jeździe wjechałeś w jakąś kałużę i chlupneło na tarcze jak były gorące i się zwichrowały tez kiedyś tak załatwiłem swoje tarcze, i cały czas kombinowałem co jest przyczyna trzepania a upierałem się że to napewno nie tarcze bo niedawne wymienione a okazało się że to jednak tarcze, jeśli masz nowe to podjedź do zakładu który na samochodzie może przeprowdzić przetoczenie i będziesz miał pewność że z nimi jest ok. Bo jeśli gumy masz dobre i z zawiechą wszystko wporządku to widocznie twoje tarcze się zwichrowały.
-
330Ci - Sprzedaż Kupno BMW - ile doinwestowaliście w auto
Ja zrobiłem podobnie zakupiłem swoją bunię od chłopaczka co sprowadza auta z Niemiec, później po przyjeździe okazało się że to Rom i z tego żyje, ale kiedy pierwszy raz ją zobaczyłem to serce zaczęło szybciej bić, cena jaką koleś chciał za autko to 32000 tysiące za 2004 rok z pełnym M-Pakietem i Dużą Navi, nie mam tylko nagłośnienia Harmann Kardon i elektrycznych siedzeń, więc cena była dla mnie Super oczywiście autko trza było jeszcze opłacić akcyza itp. Jak rok temu zaglądałem na ceny tych modeli to trzeba było wydać ponad 10000 tysięcy więcej, więc trochę sie bałem że auto ma pewnie jakieś ukryte wady ale cóż zakupiłem i nie żałuję, później się dopiero okazało jak juź kupiłem że koleś jeszcze od szkopa dostał zimówki na alusach prawie nówki sztuki i chciał mi je opchnąć za 3000 tysiące, w duchu aż we mnie sie gotowało że jak dostał z autem to tez powinien dodać to do samochodu a tak jescze pewnie ten komplet kół sprzeda i zarobi, wracając do tematu ja już troszku w buńke wpakowałem i jescze wpakuję ale przynajmniej wiem że nowe części mam i na nich trochę pośmigam, części kupuję w ASO jedynie po filtry i pierdołki nie jeżdżę do ASO ale koło dwumasowe, kompletne sprzęgło, łożysko oporowe, kolektor ssący, sterownik świec żarowych, nowa skrzynia biegów, poduchy silnika i skrzyni biegów, elektrozaworek EGR to wszystko kupiłem w ASO i nie żałowałem kasy bo wiedziałem że autkiem mam zamiar śmigać wiele lat a być może jesli to możliwe do końca zostanie ze mną, jesli chodzi o skrzynię to nie kupowałem nowej tylko wszystkie uszczelnienia i łożyska kupiłem bo zakupiłem drugą do remontu choc nie była tragiczna tak jak moja ale jak już robic to konkretnie na tip top, teraz bedę wymieniał koło pasowe, rolki napinacze i paski i myslę po tej operacji wreszcie przestanie telepać przy gaszeniu auta. Także już wydałem na moją bunię gdzies ponad 10000 tysięcy a ma zamiar wydać jeszcze z 10000 jak nie więcej, bo jescze cała zawiecha przednia a bo ostatnio wymieniłem tarcze przód i tył i nowe klocki i szczęki, więc tylko zawiecha amorki i będzie cacy troszkę kosmetyki bo w środku na szczęście mam igiełke i nic nie muszę robić aha jeszcze komplet alusów z zimówkami, alu używki ori BMW a oponki nówki zimówki no i letnie też nówki a szkoda sie rozpisywać bo za chwilę znowu mi sie cos przypomni co wymieniłem i z tego sie opowiadanie zrobi. Pozdrawiam Mario.
-
320d - kopci na błękitny/szary kolor
Kolego o jakim produkcie Liqui Moly piszesz, bo u mnie po nocy jak odpalam auto to też zakopci ale na chwilę i taki nieprzyjemny zapach spalin można wyczuć ale po kilkunasatu sekundach wszystko wraca do normy, więc co podejrzewasz jakiś wtrysk zaczyna niedomagać?
-
330d - Tylna szyba w Touring - jak otworzyc????
Kolego a którym przyciskiem chcesz otworzyć szybę, tym który znajduje się przy oświetleniu tablicy rejestracyjnej otwiersz całą klapę, przycisk do otwierania samej szyby znaduje się pod uchwytem tylnej wycieraczki, na tylnej wycieraczce masz uchwyt do otwierania szybki i od wewnętrznej strony masz mały przycisk po którego naciśnięciu powinna otworzyć się szybka, poza tym u mnie na kluczyku otwiera się szybka, mam pytanko da się to zmienić by otwierała sia cała klapa?
-
320d - hamulce po nagrzaniu slabiutko hamuja.
Kolego zmień płyn hamulcowy jeśli dawno tego nie robiłeś, zaleca się wymianę płynu co dwa lata, jeśli dawno nie zmieniany traci swoje właściwości i hamulce zachowują się podobnie jak w twoim przypadku, tylko trzepanie napewno nie pochodzi od zużytego płynu tylko albo tarcze znowu masz pokrzywione albo tuleje na wachaczach do wymiany.
-
330i - tarcze i klocki
Ja kupiłem Tarcze ATE Power Disc i jak na razie jestem bardzo zadowolony a klocki również kupiłem z ATE. Ale jakbym miał więcej kasy kupiłbym ORI tarcze nawiercane, ale przy twoich przebiegach wystarczą ci ATE komplet i będziesz zadowolony. czy te nawiercane tarcze ORI 325mm i 320mm to są te same które są montowane do M3? Tego to na 100% nie jestem pewien ale podejrzewam że tak i hamowanie lepsze, odprowadzanie ciepła i ogólnie wygląd cool.
-
330i - tarcze i klocki
Ja kupiłem Tarcze ATE Power Disc i jak na razie jestem bardzo zadowolony a klocki również kupiłem z ATE. Ale jakbym miał więcej kasy kupiłbym ORI tarcze nawiercane, ale przy twoich przebiegach wystarczą ci ATE komplet i będziesz zadowolony.
-
330d Problem z odpalaniem niskie napięcie
Widzisz dałeś radę ale roboty przy tym co niemiara tak jak mówiłem ale najważniejsze że usterka usunięta.
-
3XX - Nawigacja 16:9 pytanie?
Kolego tunera TV nie potrzebujesz on jest tylko do odbioru telewizji anologowej, tuner radiowy jeśli masz Becker BM54 to też nie potrzebujesz tunera radiowego a jeśli chodzi o nawigację jeśli masz czytnik DVD Mk4 to też nie potrzebujesz zmieniać czytnika a nadajnik GPS jest taki sam we wszystkich navi.
-
3XX - Nawigacja 16:9 pytanie?
Kolego tego ekranu niestety nie można ściągnąć a co do zmieniarki to starsze modele odtwarzały tylko CD, nowsze również MP3. Myślę że w twoim wypadku lepiej kupić to urządzenie z linku który podałeś będzie mniej roboty i mniejsze koszty.
-
320CD Wnętrze : Kod wyposażenia -może ktoś wyjaśnić ?
Kolego jakbyś miał hamulce od 330d to 16-stka napewno by nie weszła już to przerabiałem bo ktoś wsadził mi dojazdówkę 16-stkę i za chiny nie chciała się zmieścić na tarczę.
-
320d problem z wtryskami paliwa
To napisz bo ja jestem z Żor może kiedyś trza będzie i u mnie wykonac taki zabieg.
-
e46 drgania, bicie tarcz podczas hamowania
Kolego jesli posiadasz moc gotówki to wymieniaj wachacze+tuleje+drązki ale kompletne czasami wydaje się że końcówka wywalona a okazuje się że ta gruszka przy maglownicy równiez do wymiany a jesli chodzi o wachacze meyle to różne opinie słyszałem, najlepsze to lemforder ale słyszałem że TRW też są bardzo dobre a jeśli masz zwykłe zawieszenie to nie powinno byc drogo i wybór masz ogromny, ja mam zawiechę M i moje wachacze są dosyc drogie ale w wcześniejszym aucie zmieniłem wachacze na TRW i nie mogę nic złego powiedzieć na ich temat. Aha jak chcesz robić na tip top to wymień jeszcze drążki stabilizatorai poduszki stabilizatora i masz spokój na długie wieczory. Pozdro Mario.
-
330d Bardzo dziwna i niebezpieczna sprawa z hamulcami
A ja założyłem na przód POWER DISK z Ate i ori klocki ate i hamulce brzytwa ale na tył Ate nie ma POWER DISK więc kupiłem Ate+ klocki Ate i jest zajebioza hamowanie a jeśli chodzi o sciąganie na lewo lub prawo to może zacisk hamulcowy ma zapieczony tłoczek i w zależności w którą stronę ściąga, jeśli w prawo to prawy dobrze działa a lewy zacisk słabiej, trzeba sprawdzić jak wygląda stan tłoczków w zaciskach i wymienić w razie potrzeby ja tak miałem w 520i E34 i pewnego dnia tłoczek był juz tak zapieczony że się nie schował i tarcza sie zagotowała, nie jestem pewien ale można sprawdzić stan tłoczków w zaciskach być może to jest problem sciągania przy hamowaniu. Pozdro Mario.
-
e46 drgania, bicie tarcz podczas hamowania
Chodzi pewnie o tuleję na waczaczu z tyłu a nie o sworznie które w wachaczach są niewymienne rysunku nr. 6 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EX91&mospid=47672&btnr=31_0602&hg=31&fg=05 Jeśli tarcze masz proste to zapewne masz wywalone te tuleje i to może być twój problem. Pozdro Mario.
-
320d problem z wtryskami paliwa
Kolego jeśli posiadasz bardzo dużo kasy to możesz wszystkie zregenerować ale jeśli wiesz że ten jeden jest odpowiedzialny, to zregeneruj tylko ten jeden a kasę zostaw na później jak jeszcze coś wyskoczy a jeśli chodzi o koszt regeneracji to nie mam pojęcia czy 500 to duzo czy mało ważne żeby było zrobione dobrze i żebyś nie zapłacił za pseudo regenerację, być może ktoś regenerował to poda ci jakiś namiar na dobry zakład zajmujący się regeneracją wtrysków, najlepiej zapłacić troche więcej a wziąć zakład wieloletnim doświadczeniem a nie pierwszy z brzegu, poszukaj na necie jest wiele firm sie ogłaszających, podzwoń popytaj oceny i będziesz miał jakieś rozeznanie na ten temat. Pozdro Mario.
-
320 d NIe grzeje po wymianie 2 termostatów
Sam możesz sobie wymienic to nie jest żaden problem jeśli masz garaż ale jeśli nie masz takich znajomości w temacie to myślę 50 złotych powinien skasować ale to zależy bo ja sobie sam wymieniłem więc dokładnie ci nie odpowiem ale z doświadczenia jeden weźnie tyle a drugi dwa razy więcej zależy na kogo trafisz, choć jak nie masz dwóch lewych rączek to powinieneś sobie dać radę a jak nie masz garażu to może jakiś kolega ma to ci być może pomoże a ty mu kilka browarków postawisz i problem z głowy.
-
318 PDC
Kolego oczywiście to bez znaczenia jaki kupisz czy z prawej czy lewej czy tylni ważne by pasował do twojego modelu, ten z tej aukcji którą podałeś napewno powinien pasować.
-
320d- 136KM brak mocy
Według mnie choć ja mam 330d to trochę słaby wynik powinna się lepiej zbierać a mechanicy to czasami żeby zbyć klienta tak mówią tak ma być, to ich standartowa odpowiedź, wiem bo mnie też tak mówili i teraz sam sobie do autka zaglądam i chodzi tak jak powinien, naprawdę mechanik z prawdziwego zdarzenia to taki który zajmuje się tylko BMW i zna każde bolączki BMW a nie pierwszy lepszy mechanik który tylko klocki, zawiecha, filtry, oleje i inne pierdoły a najlepiej to sobie sam zrobię bo mam czas dla swojego autka i robię wszystko dokładnie a nie na odp...dol bo już czeka kilka innych samochodów do roboty a czas to pieniądz czyli szybka naprawa skasować i następny do ogolenia z kasy a Kolego skąd jesteś?
-
320d problem z termostatem
A kiedy te ceny sprawdzałeś ja też myslałem na allegro najtaniej a w ASO zapłaciłem 160 a nawet mniej bo mam rabat na części po dużo juz zakupów robiłem ale 190 to chyba coś za dużo ale nie spieram się bo jam 3,0d może tńszy ten termostat ale teraz widzisz chciałeś zaoszczędzić 30 złotych a teraz masz problem, życzę ci załatwienia sprawy pozytywnie i nie poddawaj się w końcu to 160 zeta drogą nie chodzi i napisz może jakiej firmy to termostat by inni użytkownicy nie kupowali na przyszłość tego badziewia. Pozdro Mario.
-
diesel czy benzyna - merytorycznie
A jest to realne przy pełnym baku e39 pokazuje mi 970 km do przejechania :) Przynajmniej jeden co nie wątpi, jak w pracy powiedziałem że moja 3,0d tyle pali to nikt mi nie chciał wierzyć ale mnie to nie przeszkadza ja wiem swoje ale najbardziej mnie roz....dala jak mi mówią a mój 1,9 TDI pali jal sobie tak lecę 150-160 pięć literków to normalnie mi się scyzoryk w kieszeni otwiera na takie brednie. Kolega widzę z Tych a to rzut beretem ode mnie, trzeba by było jakiś Śląski Spocik zoorganizować można by wtedy wymienić się doświadczeniami a propo dlaczego kolega pisze że juz nigdy więcej diesla?
-
320d- 136KM brak mocy
Kolego jak zaślepisz EGR to tym bardziej nie będzie kopcił, jeśli masz uszkodzony zawór EGR czyli zatarty tłoczek w tym zaworze i zostanie on w pozycji otwartej to wtedy przy ruszaniu automatycznie wszystkie spaliny wędrują do kolektora ssącego i silnik dusi się spalinami a przy tym kopci na czarno jak cholera a kiedy ty zaślepisz EGR to spaliny wogóle nie docierają do kolektora i w ten sposób nawet jak masz sprawny zawór EGR lub uszkodzony żadne spaliny nie mają prawa dostać się do kolektora ssącego więc ciekawe jakie objawy towarzyszą według ciebie wtedy gdy twoje autko się dusi, może napiszesz jak wygląda to duszenie u ciebie, być może to nie duszenie się a poprostu objaw jakby coś cię trzymało podczas ruszania?
-
330d Problem z odpalaniem niskie napięcie
Całkiem możliwe że ten czujnik może szwankować i dlatego ciężko pali ale jeśli twój rozrusznik ciężko kręci to też trzeba to sprawdzić, może jest tak jak piszesz wilgotne powietrze i nieszczelna wtyczka i dlatego ci ten błąd wyskoczył, pojeździj trochę i zobaczysz czy ten błąd powróci jeśli tak to ten czujnik wtedy wymień a co do sprawdzenia to nie mam pojęcia jak go sprawdzić czy działa.
-
320d problem z termostatem
Kolego a ten termostat kupowałeś w ASO czy zmiennik, bo ori kosztuje też 160 zeta i szkoda kasy na zamienniki a nawiasem mówiąc dlaczego nie mają uznać reklamacji to poprostu wina gówniago plastiku który pęka a nie że to wina mechaniczna, gdyby materiał był dobrej jakości to by nie pękało a ty teraz miałbyś wszystko w porządku a nie jeszcze płacenie mechaniorom za montaż demontaż uszkodzonego i ponowny montaż dobrego termostatu no i oczywiście czas który straciłeś że samochód stoi i nie możesz go użytkować.
-
diesel czy benzyna - merytorycznie
Więc i ja się pochwalę na temat spalania swojego autka, więc po zatankowaniu do pełna i trasie Żory-Bydgoszcz i jeszcze troszku wookół komina zrobiłem na baku 61 litrów 1227 kilometrów kto wie jaka jest trasa na bydgoszcz to wie że za bardzo nie ma gdzie szybciej pojechać ale ja nie mam takiej potrzeby moja prędkość oscylowała w granicach 60-90 km/h więc bardzo spokojna, wiem że nikt mi nie uwierzy ale w tym roku jadę na Grand Prix na Żużlu do Gorzowa Wielkopolskiego to wszystko pięknie udokumentuje a teraz w czasie dojazdów do pracy 20 kilometrów i jazda przy kominie pali mi 6,8-7,1 litra i to też prawda nie mam zamiaru nikogo oszukiwać ci którzy mają i jeżdżą 3,0d wiedzą że to realne spalanie. Pozdrawiam Mario.