Treść opublikowana przez czerwony330d
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
Dajcie spokój z tymi poduszkami, przecież kolega napisał że ma delikatne drgania przy gaszeniu i pewnie wie co robi ja zrobiłem to samo co kolega i zakupiłem części i w pomiedziałek wymiana i myślę również że skończy się to wszystko pozytywnie, ja u siebie wymieniłem na ori poduszki i okazało się że stare niczy, nie różniły się zużyciem od starych, być może jedynie minimalnie były bardziej zbite jak nowe i to tyle a po wymianie zadnych zmian na plus, mój kolega ma w Passacie 1,9 tdi 110km wywalone poduchy silnika, drgania silnika przenoszone na wolnych obrotach to masakra wszystko brzęczy, buczy, drży ale jak doda gazu na 1.500 obr/min to wszystko zanika i jest w miarę spokój, więc poduszki to naprawdę gdy sa wywalone to buczy niemiłosiernie ale tylko na niskich obrotach a po dodaniu gazu powinno być w miarę dobrze. Kolego wymień wszystko i pochwal się jakie rezultaty, na forum BMW Sport już paru ludzi to wymieniło i maja spokój.
-
320i Odpowietrzanie sprzęgła
Widać Kolego że zarejestrowałeś na forum tylko dlatego by zasięgnąć info jak doprowadzić w jak najtańszy sposób to auto by jeździło i ja sprzedać dalej, jeśli dostałeś je za darmochę to choć zrób z nią porządek jeśli chodzi o mechanikę i sprzedaj z czystm sumieniem że nowy nabywca nie będzie po nocach wyklinał twojej osoby że musi teraz siedzieć i grzebać by auto doprowadzić do jako takiego stanu. To tyle co mam do powiedzenia w tym wątku i nie bądź na mnie zły ale to moje zdanie.
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
Więc zacznij od wymiany napinacza+dźwignia z rolką i pasek klimy i zobaczysz efekty.
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
A ja drodzy koledzy z własnej głupoty weszłem w Inpie w czytnik nawigacji i chciałem sprzawdzić oprogramowanie i teraz ma na monitorze po polsku napisane proszę włożyć dysk z oprogramowaniem, zastanawiam się teraz co mam zrobić z tym? Czy mogę wgrywać soft obojętnie jaki czy powinienem coś innego zrobić, chciałbym również podziękować wszystkim którzy włożyli wkład w tym temacie bo przeczytałem cały wątek i naprawdę ludzie tacy jak Sting, osd, cX3, yazo, mrLova darecki i inni bezinteresownie pomagają i udostępniają swoje ciężko wypracowane programy, to jest po prostu niewiarygodne że są tacy ludzie, ja na swoim przykładzie pamiętam jak jakieś 8 miesięcy temu zapłaciłem kolesiowi 300 złotych za zmianę języka menu i lektora navi po polsku i dostałem płytkę mapy Polski na 2010 rok a pewnie to jakaś starsza mapa bo wiele ulic u mnie w mieście się zmieniło a ta mapa tego nie ma, to jest szok dla mnie że mogłem się z waszą pomocą pomęczyć i zrobić to samemu ale teraz kiedy nie mam wyboru bo facet który robił mi to wszystko i wziął kasę już się na mnie wypiął, bo dzwoniłem do niego i o dziwo pamiętał mnie jak był u mnie robił mi to wszystko, podczas rozmowy nie wiedział co z tym fantem zrobić, tłumaczył ja mieszkam 300 kilometrów stąd i to daleko a jak przedstawiłem mu problem to nie za bardzo wie jak to zrobić i mówi muszę zadzwonic do znajomka z Krakowa on napewno wie i kazał mi oddzwonic za pół godziny i co za pół godziny dzwonię nie odbiera, dzwonię za dwie znowu cisza, napisałem SMS ale facet ma mnie teraz w dupie. Ja chciałem tylko by mi wysłał tą płytke z softem i po sprawie ale tak właśnie robią z nieznającymi tematu klientami, ale po przeczytaniu wszystkich postów doszłem do wniosku co tam gorzej już być nie może i muszę to opanować sam, dlatego prośba o podpowiedź co mam teraz robić z takim stanem rzeczy jaki u mnie jest czy mogę wgrywac soft obojętnie jaki czy coś innego mam zrobic może wyłączenie aku coś pomoże? Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedź. Pozdrawiam Mario.
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
No tak bo silniki sześciocylindrowe to najlepiej wyważone silniki na świecie jeśli chodzi o benzyniaki ale w dieslu to też pewnie tak jest a jeśli masz drgania dechy, kiery podczas jazdy to również może być objaw uszkodzonego połączenia elastycznego skrzynia wał napędowy które przenoszą się po całej karoserii a jak wymieniałeś dwumas to może ktoś przy montażu źle dokręcił to połączenie i teraz masz takie problemy. Być może któryś przegub walnięty? Podzcas jazdy drgania mogą mieć różne przyczyny, nawet koła źle wywazone, stare sparciałe opony również mogą tak wibrować, trzeba szukać po kolei i eliminować przyczynę a nie wkur...ć się, bo w ten sposób do niczego nie dojdziesz. Pozdro Mario.
-
320i Odpowietrzanie sprzęgła
Jak widzę co piszesz to mnie szlag trafia i twój zakład o sprzedaniu padliny za 12 tysi następnemu klientowi który z pomocą zawita na tym forum że kupił od nieuczciwego sprzedawcy który zataił usterki i zrobił auto tanim kosztem by się go pozbyć. Dla mnie to wstyd pisać takie rzeczy że wiesz jak było traktowane i go nie chcesz, ten który się z tobą założył to pewnie doskonale wie co to za padlina, jeśli chodzi o mechanikę bo wyglądu zewnętrznego nie można określić bo nie widzę auta, ale po tym co piszesz to pewnie niezły strucel, szkoda się rozpisywać i denerwować.
-
320i Odpowietrzanie sprzęgła
Ślizganie sprzęgła kolego to nie jest winne odpowietrzenie sprzęgła bo jeśli miałbyś zapowietrzony układ to miałbyś kłopoty przy wbijaniu biegów a nie ślizganie, ślizganie sprzęgła to pewne zużyte sprzęgło i tyle a nowe sprzegło na pewno te auto nie widziało i nie łudż się, wymiana powinna pomóc a poza tym nieźle, wygrałeś zdezelowane BMW z zajechanym sprzęgłem i Bóg wie co jeszcze z tym silnikiem jest nie tak.
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
Jeśli koło dwumsaowe zostało wykluczone z diagnozy, to zapewne jest to problem całego układu pasowego, trzeba sprawdzić stan koła pasowego na wale jeśli jest ok, choć ciężko jednoznacznie określić jego stan na dobry u mnie przykładowo wygląda na dobre ale ja i tak je wymieniam bo skoro ccały napęd pasowy będę robił to i odrazu koło pasowe wymienię i bedę miał spokój a nie po poskładaniu wszystkiego znowu to rozbierać choć roboty już aż tak dużo z tym nie będzie, ja miejscu kolegów zaczął od wymiany napinaczy i dźwigni z kołami a w szczególności od paska klimy bo ten podobno jest główną przyczyną choć w każdym samochodzie może być inaczej w ASO napinacz i dżwignia to koszt 250 złotych+koszt paska 70 złotych, jeśli nie pomoże to następny napinacz+dźwignia i rolka paska głownego i na końcu koło pasowe wału jeśli okaże się problem. Ja nie zastanawiam się i wymieniam wszystko i myślę że skończy się telepanie budą podczas gaszenia auta w moim aucie jest przebieg 225 tysięcy i napewno nikt tego nie wymieniał a przecież nic nie jest wieczne. Pozdro Mario.
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
Kolego jeśli wymieniłes poduchy to zrób ja kolega wyżej pisał wymień na początek napinacz i dzwignię napinającą z rolką do tego pasek i zobacz co będzie, to najtańsze rozwiązanie a może pomóc, jeśli nie pomoże to nastepnie napinacz z dzwignią napinającą plus rolka i pasek tylko contitech żaden inny i żeby miał włoski taki meszek na rowkach bo jak kupisz bez tego to będzie ci piszczał pasek przy starcie i gaszeniu silnika ja jeszcze bym na twoim miejscu sprawdził dokładnie koło pasowe na wałe jeśli po złapaniu w rękach będzie się ruszać na boki to lepiej wymień również i będziesz miał swięty spokój na zawsze, ja u siebie już z wszystkim cudowałem i wymieniałem koło dwumasowe, sprzęgło, poduchy wszystko ori i dalej telepie, już zakupiełm koło pasowe na wał wszystkie napinacze i dzwignie, paski wszystko ori, wydałem naprawdę wiele kasy i mam nadzieję że to będzie koniec z tym telepaniem, jeśli chcesz to możesz poczekać na weekend zabieram się za to i napewno zdam relację z roboty. Pozdro Mario.
-
320d - STP do wtryskiwaczy i skutki?
Dzięki Mauro za odpowiedź, ale faktycznie to jest czarna magia dla niedoświadczonych w tej dziedzinie. Pozdro Mario.
-
320d - STP do wtryskiwaczy i skutki?
Kolego Mauro a masz może jakieś zdjęcie tej blaszki lub jeśli możesz lepiej określić gdzie się znajduje i co należy zrobić zeby wymienic tą blaszkę? Czy można samą blaszkę wymienić? A jeśli regeneracja to macie jakiś warsztat który zasługuje na regenerację wtrysków.
-
320d Czy to ja uszkodziłem turbine?
A jak wygląda sprawa jeśli chodzi o 330d z zmianą na turbo z E90, czy w modelu E90 turbina jest inna czy taka sama jak u mnie, ja mam u siebie turbo sterowane elektrycznie zmienną geometrią, czy zmiana na turbo z E90 przyniesie jakieś korzyści?
-
330i - ponowna wymiana wahaczy po małym przebiegu
VIN long WBAEX91080PH95715 Type code EX91 Type 330D (EUR) Dev. series E46 (3FL) Line 3 Body type TOUR Steering LL Door count 5 Engine M57/TU Cubical capacity 3.00 Power 150 Transmision HECK Gearbox MECH Colour BLACK SAPPHIRE METALLIC (475) Upholstery STOFF LASER/ANTHRAZIT (G7AT) Prod. date 2004-07-28 Order options No. Description 1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES 167 EU4 EXHAUST EMISSIONS NORM 226 SPORTS SUSPENSION SETTINGS 249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL 338 M SPORTS PACKAGE II 386 ROOF RAIL 423 FLOOR MATS, VELOUR 428 WARNING TRIANGLE 431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE 481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER 494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER 502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM 508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC) 521 RAIN SENSOR 522 XENON LIGHT 534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING 609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL 644 PREP. FOR. MOB. PH. BLUET. INTERF. 650 CD PLAYER 710 M LEATHER STEERING WHEEL 716 M AERODYNAMICS PACKAGE II 724 EDITION SPORT 760 INDIVIDUAL HIGH-GLOSS SATIN CHROME 761 INDIVIDUAL SUN PROTECTION GLAZING 770 INTERIOR TRIM ALU SILVER CUBE 775 INDIVIDUAL ROOF-LINING ANTHRACITE 785 WHITE DIRECTION INDICATOR LIGHTS 788 M LT/ALY WHEELS 8SP COP CONTROL 801 GERMANY VERSION 863 EUROPE/DEALER DIRECTORY 879 GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET 915 BODY SKIN CONSERVATION, DELETION 972 COMFORT PACKAGE Series options No. Description 210 DYNAMIC STABILITY CONTROL (DSC) 411 WINDOW LIFTS, ELECTRIC 473 ARMREST, FRONT 520 FOGLIGHTS 548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING 550 ON-BOARD COMPUTER 832 BATTERY IN LUGGAGE COMPARTMENT 851 LANGUAGE VERSION GERMAN Jednak mieliście rację 338 M sport package II to zawieszenie M-Technic a 716 to zderzaki M-technic, tylko dziwne że u kolegi ziomekthx nie ma zawieszenia M-technic choć po vinie powinien mieć to jest to oznaczenie: P337A M SPORTS PACKAGE M Pakiet sportowy to że u mnie jest tylko z tą różnicą że mam auto z 2004 roku i wtedy oznaczenie było takie: 338 M SPORTS PACKAGE II chyba że to nie oznacza zawiechy M-Technic tylko to: 724 EDITION SPORT i wtedy wyjaśniało by że kolega ziomekthx nie ma zawieszenia M-Technic, albo ktoś już wymieniał wachacze i założył zwykłe, ale to nie jest ważne, przyznaję się bez bicia że myliłem się. Pozdrawiam Mario. A tak nawiasem niezły wypas masz w swojej Buni ziomekthx, naprawdę niezły.
-
330xd Touring - czy sprężyny tylne takie same jak do 330d?
Chyba dobrze ci się wydaje w tylnym zawieszeniu nie ma żadnej różnicy pomiędzy 330d a 330xd, także możesz zamawiać pod 330d.
-
330i - ponowna wymiana wahaczy po małym przebiegu
Wahacze inne niż standardowe w e46 są tylko w przypadku opcji S338A M Pakiet Sportowy II. Dla Twojego VINu wahacze wychodzą standardowe czyli: 31 12 6 777 851 i 31 12 6 777 852 . Kolego chyba jesteś w błędzie 226 sport suspension settings to jest właśnie sportowe zawieszenie M-technic a nie zwykłe a to co piszesz S338A M Pakiet Sportowy II to jest sportowe zderzaki przód i tył bo ja takie zestawienie mam a nie jak piszesz że to sportowe zawieszenie, bo ja mam i 226 i 338 i mam zawiechę i zderzaki M-technic, myślę że się ze mną zgodzisz.
-
330i - ponowna wymiana wahaczy po małym przebiegu
Kolego gdzie Ty kupujesz tak drogie wahacze M-technik. Normalnie jest on 100 droższy niz zwykły lemforder http://www.czescidobmw.pl/ Kolego jeszcze nie kupowałem ale w jednym sklepie którym się zaopatruje ceny takie 500 zwykły lemforfer 900 M-technic a w ASO bo też sprawdzałem 1120 zeta a ile płacicie u stonesa trzeba zapłacić to nie wiem. Kolego jeśli masz sprężyny M-technic kup wachacze M-technic i się nie pytaj sprzedawców co masz i tyle.
-
330i - ponowna wymiana wahaczy po małym przebiegu
Ja mam na wachaczach naklejki M-technic ale powinny chyba być numery i po nich na realoem sprawdzisz czy masz wachacze M-technic.
-
320d - stuki, buczenie podczas jazdy ????
Kolego a przeguby sprawdzałeś? Bo możesz mieć któryś uszkodzony lub sprawdź mocowanie dyfra czy tulejka nie jest któraś wybita?
-
330i - ponowna wymiana wahaczy po małym przebiegu
Moim zdaniem jeśli masz sportowe zawieszenie to właśnie zawieszenie M-technic, ja mam u siebie również zawieszenie sportowe M-technic i jeśli dobrze pamiętam to sworzeń bodajże jest ustawiony pod innym kątem jak zwykły wachacz, jeśli preferujesz ostrą jazdę to wymień ten wachacz na M-technic bo te wachacze są przystosowane pod taki styl jeśli natomiast bardziej zależ ci na komforcie jazdy to kup drugi zwykły wachacz i sprawa załatwiona, w takim stanie jak teraz nie możesz tego zostawić musisz zdecydować czego pragniesz, jakiej charakterystyki choć amortyzatory i sprężyny jeśli masz M-technic są twardsze niz zwykłe, więc wiele się nie zmieni w komforcie jazdy jeśli założysz zwykłe wachacze a M-technic. Tylko M-technic wachacze kosztują raz tyle co zwykłe wachacze Lemfordera.
-
320d - Dwumas czy kolo pasowe
W automatycznej skrzyni nie ma koła dwumasowego, natomiast koło pasowe jest w każdej BMW czy to automat czy manual. Sprawdź sobie jak zapalisz auto i chwilę pochodzi czy po zgaszeniu jest lepiej u mnie gdy silnik nie osiągnie temperatury roboczej, podczas gaszenia jest prawie bez trzęsawki, moim zdaniem koło pasowe lub któryś z napinaczy odpowiada za te trzęsienie podczas gaszenia silnika.
-
320d Czerwona plama na śniegu i brak wspomagania
Napisz po tej wymianie jak kiera chodzi, bo ja u siebie też muszę wymienić. Pozdro Mario.
-
320d Czerwona plama na śniegu i brak wspomagania
Myślę że ten olej będzie odpowiedni a nawet lepszy niż inne, kiera powinna chodzić lżej a jeśli chodzi o dpowietrzenie układu to kilkakrotne skręty kierownicą z otwarty zbiorniczkiem płynu powinny załatwić sprawę, ja w E36 jak mi rozwaliło wąż ze wspomagania tak zrobiłem i odpowietrzyło sie samo za pomocą kilku skretów kierownicą przy otwartym zbirniczku, ale jeśli się mylę to niecch ktoś mądrzejszy poprawi.
-
320d - Dwumas czy kolo pasowe
Ja wymieniłem komplet sprzęgło i dwumas, niestety do mnie tylko sprzęgło na zamówienie w ASO u ciebie prawdopodobnie można kupić w sklepie, kup sprzęgło LUK idzie na pierwszy montaż, jeśli chodzi o robociznę to różnie biorą od 350 do 500 zeta, ja wymieniaałem sam więc koszt 0 złotych. Jeśli chodzi o aukcję to jest to dobra cena, więc się nie zastanawiaj i bierz, jak dobrze pamiętam to samo koło to około 1500 zeta, więc za tąkasę bym się nie zastanawiał, ja wydałem na same części prawie 3000 tysiące ale po wymianie sprzęgiełko chodzi rewelacja, więc jak już masz wszystko na wierzchu to odrazu wymień komplet i spokój. Pozdro Mario.
-
330d Zamulenie po redukcji biegu
Właśnie miałem kilkakrotnie taki dziwny przypadek, odpalam auto a one zapala ale nie na wszystkie cylindry i zaraz wyłączyłem silnik i ponowne uruchomienie i wszystko w porządku, zdarzyło mi się to kilka razy ale w dłuższych odstępach czasu, jeśli chodzi o buczenie to muszę posłuchać jak przekręcę stacyjkę to słychać jakieś odgłosy dziwne ale to raczej od sterowania nawiewu a buczenia pompki nie słyszałem, będę musiał to sprawdzić, czyli podobne objawy zamulenia mogą być związane z pompką paliwa a ta napewno u mnie nie była zmieniana a mam 225 tysięcy już nakulane, może faktycznie się kończy, dzięki za wskazówkę. Pozdro Mario.
-
330d Zamulenie po redukcji biegu
Tak jak piszesz nie mam elektrozaworka turbo, bo turbina jest sterowana elektrycznie, natomiast jeśli chodzi o elektrozaworek EGR to już dawno wymieniłem ale nie było poprawy, napiszę tak jeśli jadę sobie na jakimkolwiek biegu i delikatnie rozpędzam samochód czyli jednostanie przyspieszam bez gwałtownego wdepnięcia gazu do dechy to przyspiesza autko znakomicie do samego końca, jedynie kiedy redukuję bieg występuje owe zamulenie auta i się zastanawiam co może być odpowiedZialne za ten stan rzeczy bo chyba normalne to nie jest? Czy może to być wina przepływki?, może zmienna geometria nie pracuje prawidłowo lub zawór EGR nie zamyka się dostatecznie szybko i spalinami się przydusza bo ten zawór coś mi się nie podoba, tylko czy to może być to, aha kolego Trandolf chętnie bym zainstalował twoją wersję INPY na Windows 7 ale nie wiem jak rozpakować ten plik który sciągnąłem z twojego chomika, a u siebie mam zainstalowaną INPĘ ale nie mam możliwości wejścia w engine w opcje Live Data bo pluje się że ma starą wersję INPY czy coś ze sobą nie współpracuje i jedynie mogę zczytać błędy i tyle, nawet się zastanawiałem nad zakupem drugiego laptopa z Windows XP Home Edition i wtedy wszystko powinno śmigać. Ale szkoda kasy wywalać jak można za to coś innego kupić. Proszę podaj numer Telefonu to się z tobą ugadam i być może pomożesz mi w tej kwestii.