Treść opublikowana przez czerwony330d
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
Ja również chciałem podziękować koledze jceel za aktywowanie świateł do jazdy dziennej bo chyba zapomniałem to zrobić podczas spotu :duh: dobrze że się spotkaliśmy bo każdy jakieś doświadczenie z tego spotkania wyniósł, jeśli chodzi o spotkanie przy browarze to również jestem za tylko trzeba jakąś lepszą lokalizację uzgodnić, mam prośbę do kolegi jceel czy nie pamięta gdzie zapisał ten zrzut błędu z Inpy z diagnozy silnika Kolegi Agora bo to odbywało się tak szybko że nie mogę znaleźć a chciałem przesłać ten zrzut koledze Agora. Poza tym spotkanie naprawdę spoko wyszło, trzeba pomyśleć o następnym :D
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
W sumie to najlepsza opcja dla ciebie Andi bo kolega Agora ma najbliżej ja już wysłałem na priv info, jak chcesz to cię mogę przybrać a z powrotem kolega Agora cię podrzuci, napisz Andi co o tym myślisz?
-
320i - Błąd poduszek. Gdzie usunąć?
Czyli kolego śmigasz pewnie wiślanką do Skoczowa Cieszyna na twojej trasie jest miejscowość Żory i ja mam interfejs i lapka i możemy podpiąć i wykasować błędy i powinno być ok. Jeśli ci to pasuje to mogę pomóc mój numer to 601221400. Pozdro Mario.
-
[E46]/[E90] 320d/320d różnice w silniku
Ja akurat wiem kogo kolega TC ma na myśli, ten kolega który ma tak zgrany silnik mieszka w Tychach, to jest 30 kilometrów ode mnie w tamtym tygodniu miałem okazję jechac jego autem i jest to naprawdę mega frajda. Samochód przyspiesza niesamowicie a najpiękniejszy jest moment i elastyczność silnika na każdym biegu, ja jutro jestem umówiony na strojenie swojego silnika, najpierw sprawdzimy jak trzyma serię a nastepnie strojenie silnika, zobaczymy co z tego wyjdzie.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
Andrzej ty jesteś z Gliwic jak dobrze pamiętam? Jeśli tak to zrobię ci tę przyjemność i wpadnę po ciebie, pasuje? Czyli spotkanie się odbędzie tak jak zaplanowane 17.30-18.00 w tych godzinach się spotkamy, kolega Palermos niech zabiera dziewczynę to sobie przynajmniej zakupy porobi kiedy my sobię będziemy rozprawiać o naszych autkach.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
Tak 17.30-18.00 godzina odpowiednia więc tak jak Kolega Brokat pisze spotkajmy się bliżej Gosporta choć nawet nie wiem gdzie to ale znajdę czyli: Czerwony330d Brokat To pewni klubowicze do spotkania. Proszę o dalsze potwierdzenia przybycia.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
Panowie ja mogę zabrać interfejs i notebooka to chyba wystarczy, spotykamy się dzisiaj na parkingu zewnętrznym Trzy Stawy Katowice alpejska jeśli ktoś by miał problemy z znalezieniem nas to proszę dzwonić na numer 601221400, najprawdopodobniej będziemy gdzieś w ustronnym miejscu parkingu stać ale zawsze można zadzwonić i sie dokładnie dowiedzieć. Ja deklaruje się na przybycie dzisiaj i prosiłbym każdego kto przybędzie o napisanie odpowiedzi, bo naprawdę nie mam zamiaru przyjechać 50 kilometrów po to by zobaczyć samochody kupujących. Proszę o zrozumienie.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
Dla mnie bez znaczenia może być Dolina Trzech Stawów tylko nie wiem czy każdy wie gdzie to dokładnie się znajduje, jeśli chodzi o godzinę to może być 17.30 a do 18 dotrze kolega jceel to będziemy wtedy w komplecie, dla formalności Kolego Brokat prosiłbym o podanie lub wrzucenie mapki dojazdu by każdy miał pojęcie gdzie mamy zamiar się spotkać bo szczerze to ja tak dokładnie to nie wiem gdzie to konkretnie jest bo nie miałem okazji tam być. Jeśli chodzi o kontakt gdyby ktoś nie wiedział co i jak to dzwońcie na mój numer 601221400. Pozdro Mario.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
No to panowie zróbmy tak Niedziela godzina 18 Katowice parking Ikea, napiszcie czy wszystkim pasuje. Jeśli tak to proszę napisać kto będzie na 100%
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
Jak dla mnie nie ma znaczenia gdzie, jeśli pogoda będzie wporzo to można spotkać się na parking przy M1, jeśli pogoda będzie nieciekawa to można się spotkać na parkingu przy Ikei ale konkretnie będzie to spotkanie w Katowicach tylko jeszcze miejsce trzeba dograć a godzina myślę że 15 byłaby chyba dobra, teraz tylko napiszcie co o tym myślicie i czy pasuje wszystkim?
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
O fakt zapomniałem całkowicie więc 17.04 jest najlepszym terminem jak tam inni pod tym względem?
-
320d geometria - ściaganie na nierównościach
Tak tylko by wysunąć maglownicę trzeba najpierw ją odkręcić a to jeśli ktoś nie ma kanału to będzie trudne, trzeba zdemontować osłonę silnika i wzmocnienie stalowe, następnie jest problem z maglownicą która jest przykręcana do podpory silnika śrubami na przekot gdzie nakrętki znajdują się góry co bardzo pięknie ogranicza nam do nich dostęp miska olejowa, najlepiej trzeba popuścić podporę silnika by mieś dostęp do tych nakrętek ale do tego trzeba odkręcić nakrętki poduszek silnika i lekko zadźwignąć silnik i wtedy powinno udać się włożyć klucz płaski i odkręcić sruby mocujące maglownicę i tutaj najlepiej mieć kanał i trochę doświadczenia w tego typu robotach, ja akurat już to przerabiałem przy okazji wymiany poduszek silnika szkoda że wcześniej o tym nie wiedziałem to bym to jednym razem machnął no cóż ale jeśli ktoś to zrobi niech zda relację a jeśli zrobię to jako pierwszy zdam relację co i jak. Pozdro Mario.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
O taką odpowiedź mi chodzi, jak dla mnie też nie ma to znaczenia ale trzeba wziąć pod uwagę wszystkich zainteresowanych spotkaniem.
-
320d geometria - ściaganie na nierównościach
Panowie ja mam coś podobnego u siebie i wydaje mi się że to będzie ten łącznik do wymiany, jeśli wiecie jak dbam o autko to mam u siebie w zawieszeniu wszystko porobione, wymienione tarcze i klocki i właśnie tak jak ktoś zapodał temat o drżeniu kierownicy z prędkości 130-140 do 60 km/h to ja własnie mam takie drżenie kierownicy, już myslałem że tarcze pokrzywione ale przecież delikatnie je traktowałem i nie chciało mi sie wierzyć że znowu tarzce do wymiany, chyba będę musiał to wymienić i myślę że będzie ok. Bardzo by było dobrze kolego trandolf gdybyś opisał wymianę tego łącznika chyba że wymienię pierwszy to opiszę co i jak i jakie wrażenia po wymianie, ale z swojej obserwacji wiem że napewno będzie z tym roboty co niemiara.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
Panowie jest nas już niezła gromadka, więc jeśli ktoś jeszcze ma ochotę to niech zgłosi chęć przybycia, co do terminu to 17 kwietnia lub 24 kwietnia do ustalenia, proszę pisać który komu bardziej odpowiada wtedy uwzględnimy jaki termin będzie bardziej dogodny, co do miejsca Katowice są OK tylko miejsce spotkania może również być tylko lepiej jak wszyscy się zgodzą na to miejsce to można wstępnie już się umówić, jeszcze może niech każdy zapoda który termin mu bardziej pasuje i będzie można wszystko dograć do końca. :D p
-
320d 2004r., dziwne odglosy przy ruszaniu i gaszeniu.
Kolego to zależy w jakim stanie jest skrzynia biegów a zapocenie przy połączeniu silnik/skrzynia wcale nie oznacza że skrzynia pada tylko być może masz zużyte uszczelnienie na wałku sprzęgłowym a jeśli zużyte uszczelnienie to i łożysko do wymiany a wymiana łożyska pociąga za sobą rozebranie skrzyni, zresztą na privie ci odpisałem co i jak ale dla innych użytkowników napiszę że koszt rozebrania i złożenia to 500 złotych do tego koszt demontażu skrzyni z samochodu i montażu to 300-400 zeta ja sobie sam to robiłem więc ten koszt mnie ominął, nastepnie koszt łożyska to na wałek sprzegłowy to koszt 50 złotych NTN Japan lub SKF ja miałem NTN i takie kupiłem na wałek główny łożysko najdroższe koszt 150 złotych i to dwa najważniejsze łożyska, koszt uszczelnień i zaślepek tylko ASO to koszt około 250 złotych, najgorsze jest to że do skrzyni sześciobiegowej nic nie dostaniecie w ASO tylko uszczelnienia nic poza tym, jeśli chcecie części takie jak łożyska lub wałki, trybki itp to nie ma co się łudzić nic nie można kupić ja szukałem długo firmy która załatwi mi łożyska na wałek sprzęgłowy i główny i znalazłem ale trwało to miesiąc lub dwa już nie pamiętam ale najważniejsze że znalazłem dystrybutora który załtwił dla mnie te łożyska i w super cenie w różnych innych firmach chcieli za takie łożysko 100% więcej niż ja zapłaciłem, myslę że pokrótce wyjaśniłem co i jak jeśli chodzi o skrzynię pięciobiegową to w ASO dostaniecie wszystko czego zapragniecie. Pozdro Mario.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
No to panowie jest coraz lepiej mamy już chętnych jceel, palermos, andie, agora, kreator i czerwony330d jest nas sześciu jeśli chodzi o termin i miejsce można je dopasować tak by każdemu z nas pasowało, myślę że nie będzie problemu dla każdego z nas dojechać w konkretne miejsce, może jeszcze ktoś chciałby dołączyć do spotkania więc może zaczekajmy jeszcze parę dni a potem ustalimy datę i miejsce spotkania, dobrze by było moim zdaniem spotkać się w weekend bo wtedy każdy ma czas ale jeśli to jest problem to piszcie jak wam najlepiej odpowiada, dla mnie każdy dzień tygodnia pasuje byle nie z samego rana, dlatego proszę o wasze opinie na ten temat.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
Oczywiście że nie przeszkadza nam, każdy kto ma ochotę się spotkać może się spotkać by wymienić doświadczenia i pogadać na temat naszych autek i nie tylko.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
Koledzy to jest nas trzech jak na razie, jesli chodzi o termin i miejsce to jest to kwestia do uzgodnienia, najwazniejsze ze jest jakies zainteresowanie, poczekajmy na wiecej chetnych.
-
330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
Witam Mam na myśli by spotkać się na Śląskiej ziemi, wszystkich forumowiczów i użytkowników i pasjonatów BMW, oczywiście w celu wymiany poglądów i spostrzeżeń dotyczących naszych samochodów, spotkanie takie mozna zoorganizować w jakimś wiekszym mieście, można oczywiście rzucić propozycję czasu i miejsca spotkania oraz daty, mam nadzieję że dla wielu wyjdzie takie spotkanie z korzyścią bo podczas takiego spotkania można na żywca wymienić się wiedzą i doświedczeniami związanymi z eksplaatacją naszych samochodów. Kto jest chętny na takie spotkanie niech zdeklaruje w tym wątku taką chęć i kiedy znajdzie się pewna ilość osób chetnych do takiego spotkania można pomyśleć o terminie i miejscu, ja w każdym bądx razie jestem w stanie wydać parę groszy i dojechać w każde miejsce na Śląsku by się spotkać. Bardzo bym prosił o wyrażenie chęci i opini o takim spotkaniu. Dzięki i pozdrawiam Mario.
-
330d - BRAK MOCY
Kolego w Inpie powinieneś mieć również takie cośjak ja mam u siebie soll/ist to jest po niemiecku bo ja władam bardzo dobrze po niemiecku, nie pamiętam jak to powinno byc po angielsku a z tych zdjęć które przedstawiłeś nie ma takiej opcji, konkretnie ta opcja soll/ist to znaczy dosłownie po przetłumaczeniu (poowinno/jest) czyli po wejściu w ta opcje masz podane czego oczekuje ECU a co otrzymuje i tam masz ciśnienie doładowanie jakie oczekuje a co otrzymuje, ciśnienie na szynie CR, masa objętosci powietrza i jescze jeden parametr ale zapomniałem i tylko w tej opcji masz mozliwość sprawdzenia przepływki i jej kondycji. Kolego na ostanim zdjęciu masz podane air mass soll 307mg a poniżej masz air mass ist 308 czyli masz wszystko w porządku z przepływką ale tak jak pisał kolega trandolf Dis jest bardziej dokładnym programem jesli chodzi o sprawdzenie przepływki. Pozdro Mario.
-
320d 2004r., dziwne odglosy przy ruszaniu i gaszeniu.
Kolego ja miałem podobnie jak ty, tylko że u mnie jak kupiłem auto było takie grzechotanie przy ruszaniu i cofaniu do tego głuche stuknięcie na pierwszych trzech biegach, według kolegów z forum na 100% koło dwumasowe do wymiany, więc przyszedł czas na wymianę przy okazji sprzegło kompletne również wymieniłem i co jedyne co się poprawiło to, to iż sprzegło pracuje teraz z wielką lekkością a grzechotanie i puknięcia pozostały, nastepnioe poszły poduszki silnika pod nóż, wymieniłem choć moje stare wyglądały na w bardzo dobrym stanie, oczywiście kupiłem ori poduszki i nic to nie dało, najbardziej niepokoiło mnie to że podczas wymiany koła dwumasowego i sprzęgła, miałem baqrdzo duże luzy na wałku sprzegłowym skrzyni biegów ale po zapytaniach u kilku mechaniorów, każdy oznajmiał że tak ma być, mnie nie dawało to spokoju, postanowiłem zakupić skrzynię z E90 udało mni się znaleźć w idealnym stanie niestety nie pasuje do e46 bo ma inne koło dwumasowe i tarcze sprzegłową, więc szukałem do mojego modelu e46, ja mam sześciobiegową, znalazłem skrzynię zakupiłem i postanowiłem oddać do remontu kapitalnego, skrzynia została rozebrana, wymnienione wszystkie łożyska i uszczelnienia i złożona ponownie, niecałe dwa tygodnie temu skrzynia została wymieniona i teraz jest rewelacja zero grzechotania zero stuków i puków przy zmianie biegów a biegi chodza rewelacja a miałem przy wymianie dwumasy to zrobić za jednym razem i posłuchałem kilku mechaniorów i to był błąd, na szczęście ja sobie sam wszystko w aucie wymieniam i nie musiałem płacić za robociznę, wcale nie twierdzę że u ciebie moze byc to samo ale przy wymianie sprzegła i dwumasy, każdy mech zauważył by że łącznik elestyczny jest do wymiany lub podpora wału choc przy wywalonej podporze miałbyś wibracje na karoserii podczas jazdy, moim zdaniem wymiana całego napedu pasowego nic nie pomoże ja wymieniłem również i to juz po wymianie skrzyni biegów bo pozostało mi przy gaszeniu takie stuknięcie typu tyk, tyk ale wymiana nic nie pomogła, więc u ciebie albo skrzynia już na wykończeniu i ma duże luzy albo łącznik elastyczny do wymiany. Pozdro Mario.
-
320d - stuki w zawieszeniu
Sprawdź koniecznie u mnie jeden drązek wywalony a strasznie mnie denerwowało i praktycznie nawet na niewielkich nirównościach było słychać pukanie, słuchaj jak pojechałem na diagnostykę to mi tylko powiedział że mam wszystko Ok a później się okazało jak sam zacząłem robić że poduchy stabilizatora, następnie drążki a na koniec tuleje wachaczy i teraz zawieszenie pracuje idealnie zero stuków. puków itp. A już miałem zamiar wymieniać wahacze a mam zawieszenie M-technic a tu miła niespodzianka wahacze są w porządku i reszta również. Sprawdź to koniecznie i napisz czy to była przyczyna. Pozdro Mario.
-
330d Sachs Performance - PILNY PROBLEM
Kolego tak jak piszesz napewno masz inne kupione łożysko wyciskowe sprzegła i dlatego masz ten problem, najgorsze w tym wszystkim jest to że znowu musisz zrzucać skrzynię biegów a wiem ile z tym jest roboty, zresztą ja robiłem to już dwa razy bo po wymianie dwumasy i sprzegła okazało się że mam skrzynię do wymiany. Ale pomimo tego czy jest mozliwość spotkania ma pewien problem w swoim aucie, mianowicie buczy mi na jałowym biegu i już sam nie wiem czy tak ma być czy poprostu jestem przewrażliwiony na tym punkcie, oczywiście jeśli podasz mi na priva numer telefonu możemy się zgadać i podjadę do tych na pogawędkę, byłbym bardzo wdzięczny. Pozdro Mario.
-
320d - stuki w zawieszeniu
Kolego o drązki stabilizatora wymieniłeś? Ja też wymieniłem poduszki stabilizatora i tylko poduszki i zaczeło się stukanie, więc padło na drążki stabilizatora i to był strzał w dziesiątke, jak wymienisz poduszki to zaraz drżki również ja dopóki nie wymieniłem poduszek stabilizatora nie miałem żadnego pukania w zawieszeniu, ale wiedziałem że poduszki mam słabe i wymieniłem i po wymianie odrazu wyszedł drążek stabilizatora prawy, choć jak nim ruszałem kiedy był zamontowany to wyglądał na dobry dopiero po zdemontowaniu okazało się że wywalony na maxa, może odkręć drążki i sprawdź być może one są winne a koszt drążków jest niewielki. Pozdro Mario.