Treść opublikowana przez czerwony330d
-
330d e46 sedan chip 184km na 215km
6 sekund to mój turas(może 5,5 ale nigdy nie sprawdzałem ale z 3,0 benzyną w coupe się sprawdzałem i nie miała szans) ma z mocą prawie 300-stu koni a ty chcesz mieć 6 sekund przy 215-stu kucach, chyba nie realne.
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
Koledzy ja chętnie założyłbym biturbo do swojej buni, tylko czy jest ktoś w stanie to opanować w moim aucie? Podejrzewam że pewnie szanowni koledzy Moby i Marcin daliby radę to ogarnąć a kolega TC sterowanie tym ustrojstwem, cały czas mi po głowie to chodziło by zrobić najmocniejsze M57N w Polsce to byłoby coś, jeśli koledzy zgodzili się na taki projekt to po skończeniu swojego projektu chętnie skorzystałbym z usług montażu tego u siebie. Pozdrawiam Mariusz.
-
316ti Luzy przy przełączaniu biegów - co to może być?
Najpierw sprawdź tą tuleję czy ma luz,jeśli nie ma luzu to albo masz luzy na dyfrze albo w skrzyni biegów, możesz to sprawdzić ruszając wałem napędowym w lewo-prawo, w ten sposób się przekonasz czy masz luzy w przeniesieniu napędu.
-
Dziwne wskazania podczas diagnostyki 320d 150KM
Kolego ROGER_NYSA co oznacza ten wpis?
-
330xd 2001 stukanie podczas zmiany biegów
Dlatego wcześniej pisałem o wymianie skrzyni bo takie luzy na tylnym kole sa spowodowane dużymi luzami między trybowymi które są spowodowane zbyt ostrym traktowaniem samochodu i występuja przeważnie w skrzyni biegów lub w dyferencjale u mnie były w skrzyni biegów takie luzy i przy każdej zmianie biegów było słychac stukanie a przy delikatnym spuszczaniu sprzęgła to nie wystepowało albo było delikatne, każdy przypadek jest inny i trzeba rozpatrywac to indywidualnie ale zaczął bym od sprawdzenia dyfra i skrzyni biegów, nawet w samochodach z napędem na przód przy drastycznym traktowaniu samochodu z czasem dochodzi do luzów w przeniesieniu napędu. To samo dzieje się w naszych autach, przecież kiedyś muszą powstac jakieś luzy w przeniesieniu napędu tylko wszystko zależy od użytkownika, jeden będzie szanował samochód a drugi będzie katował i wiadomo u tego drugiego szybciej nastąpią luzy w napędzie samochodu a u tego który szanuje samochód stanie sie to później i tutaj nie ma wyznacznika przebiegu bo ktoś bedzie miał 300000 tys. km ale szanuje auto a drugi będzie miał 150000 tys. km a auto ma już duże luzy w napędzie przez zbyt ostre traktowanie a wiadomo nic nie jest wieczne.
-
Jakie wycieraczki do e46?
rowniez polecam dippy, mam juz je drugi czy trzeci rok i pora na zmiane, oczywiscie rowniez na dippy :P Ja miałem te dippy i mogę powiedzieć że po jednej zimie się rozleciały i kupiłem bosch aero twin i też nic specjalnego, zastanawiam się nad ori ale nie wiem czy warto?
-
otwieranie auta
Faktycznie nie doczytałem, najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie fachowca do awaryjnego otwierania samochodu, taki gość ci powinien auto otworzyć bez wybijania szyby itp.
-
e46 320d 04` MOD Wykres z hamowni 200,1 km/418 Nm
w końcu znalazłem chwile żeby pomierzyć, wyszło mi że wymiary mojego IC'ka to około 590x260x65 :twisted: to chyba odpowiednio pod 3.0d montował poprzedni właściciel więc nie wiem, jedynie wiem że : "wykonany przez Kokar Dąbrowa Górnicza, z bardzo dobrego francuskiego rdzenia" o wiarygodność pomiaru bym się nie obawiał, Rogallotti to pierwszoligowy tuner pzdr Mam dokładnie taki sam Icek i też robiony w firmie Kokar z Dąbrowy Górniczej i jak na razie po roku użytkowania żadnych zastrzeżeń.
-
otwieranie auta
Dziwne ja mam kombiaka i nie muszę nic rwać, wybijać szyby tylko otwieram zamek od drzwi po stronie kierowcy i ma dostęp do wszystkiego, to wy nie macie zamków otwierania po stronie kierowcy?
-
spalanie i wibracje.320d m47
Tysiaka to ja robię swoją 3.0d :D
-
otwieranie auta
Po prostu otwórz kluczykiem przekręcając zamek.
-
Błotniki z allegro? E46
I to może być prawda, przecież auta teraz robią po to by tylko wymieniać części :D
-
Błotniki z allegro? E46
Ruda prędzej czy później wyjdzie, prawdopodobnie przyczyną jest tarcie nadkoli plastykowych w okolicach rantu do tego woda syf i sól i gotowe warunki dla rdzy, ja u siebie zdemontowałem nadkola i ranty dodatkowo zabezpieczyłem gumą przedtem po wydarciu rdzy do zera a było już tam tego sporo, jeśli chodzi o te zamienniki to lepiej kup z angola.
-
głośny dyfer e46 325i
Kolego raczej z tym nic nie zrobisz je3dynie wymiana na używkę lub nowa.
-
BMW E46 ciezkie odpalanie, glosna praca silnika
Prawdopodobnie sonda lambda padła, sprawdzałeś?
-
330D top speed tylko 200km/h
To jeśli można, również si piszę. :D
-
320D zeby byl mocniejszy,bez picu
Zależy na jaki IC, jak na taki sam co masz bo twój jest uszkodzony bo jeśli na większy to trzeba podjechać do tunera i zrobić korekty, zawsze możesz załozyć większy i sprawdzić czy pogorszyły się parametry.
-
320d drgania na niskich obrotach
Kolego sprawdź poduchy pod silnikiem bo to one moga takie jaja robić a pewnie jedna będzie zerwana i drgania są wtedy bardzo duże.
-
320D zeby byl mocniejszy,bez picu
Kolego nie słyszałem o sportowym przepływomierzu, zmiana wydechu pewnie że da ale całego układu a nie tylko końcówki a filtr sportowy to zależy ale raczej nic z dodatkowej mocy nie da.
-
[e46] 330d M57N - "terkot" przy gaszeniu silnika + FILM
Cholera, jest to firma w Sosnowcu która specjalnie dla mnie sprowadziła te łożyska, jeśli będziesz potrzebował to ci mogę załatwić i ewentualnie wysłać. Kolego Trandolf tak się składa że mam rodzinkę w Przeworsku a z tamtą to już kawałek do ciebie jak dobrze pamiętam to mieszkasz w Przemyślu, więc na wakacje mam zamiar tam się wybrać więc byłaby okazja sie spotkać i to ogarnąć, natomiast jeśli chodzi odługość jaką mam w zapasie to jutro to sprawdzę i napiszę. Pozdrawiam Mariusz.
-
[e46] 330d M57N - "terkot" przy gaszeniu silnika + FILM
czerwony330d powiedz mi, czy przewód powietrza w Twoim motorze montowany jest do EGR-a za pomocą opaski zaciskowej? Czy przewód zakończony jest szybkim złączem? Wiem, że przedliftowe M57 miały opaski. Jeśli tym drugim, to masz o tyle dobrze, że nie będziesz musiał szlifować kołnierza jaki posiadają przepustnice przystosowane pod szybkie złącze, tak jak trzeba to robić w przypadku silnika M47, czy M47N, aby przewód mógł zajść głębiej. Tak kolego Trandolf, ja mam u siebie mocowanie na szybko złącze, więc mam troszkę łatwiejszą robotę ale i tak myślę o twojej pomocy w wykonaniu sterowania tym ustrojstwem.
-
[e46] 330d M57N - "terkot" przy gaszeniu silnika + FILM
Dzięki kolego Trandolf, wypróbuję ten sposób jeśli będzie zdecydowana różnica to nie bedę czekał i zakupię potzrebne rzeczy do montażu klapy gaszącej :D
-
[e46] 330d M57N - "terkot" przy gaszeniu silnika + FILM
Mam dokładnie tak samo jak na filmiku i obawiam się że to nie jest powiązane z łańcuszkiem rozrządu bo faktycznie gdyby coś było nie tak z łańcuszkiem to przecież hałasował by cały czas przy pracy silnika. Natomiast to co pisze kolega jceel z gaszeniem rozgrzanego i zimnego silnika u mnie jest właśnie tak że jak zapalę silnik i jest jeszcze zimny i zgaszę go za chwilę to terkotania praktycznie nie ma ale jak silnik jest rozgrzany to terkotanie występuje, zauważyłem jeszcze taką rzecz że terkotanie czasami jest mniejsze przy gaszeniu ze sprzęgłem a czasami większe, mam zamiar zamontować u siebie klapę gaszącą i jestem ciekaw czy to nie jest tak jak pisał kolega jceel że to przez jej brak gaszenie jest takie terkoczące.
-
[e46] 330d M57N - "terkot" przy gaszeniu silnika + FILM
Tego nie brałem pod uwagę a to może być ciekawy trop. Nie - ale jeżeli może być przyczyną to pójdzie do sprawdzenia w poniedziałek. Kolego jeśli masz możliwość sprawdzenia tego łańcuszka rozrządu to proszę napisz jaki wynik oględzin.
-
[e46] 330d M57N - "terkot" przy gaszeniu silnika + FILM
Kolego wyjazd do ASO nic nie pomoże ja u siebie dokładnie wszystko już wymieniłem bo terkotanie mnie doprowadzało do szału ale u mnie okazało sieę że skrzynia miała dosyć duze luzy międzyzębne i wymieniłem na używkę, przedtem w profesjonalnej firmie która naprawia skrzynie, rozebraliśmy ją i założono wszystkie nowe łożyska na wałek sprzegłowy i główny i skrzynia została założona i co nadal mam jak ty kolego przy wciśniętym sprzegle terkotanie dużo łagodniejsze przy nie wciśniętym terkot dość słyszalny, tyle że u mnie oprócz terkotania było grzechotanie podczas ruszania i cofania i po wymianie grzechotanie znikneło ale pozostał terkot, jedynym winowajcą tak mi się wydaje może być bardzo duży luz na dyfrze ale nie jestem pewien jedynie tego nie wymieniłem z wszystkiego, sam chętnie bym sie dowiedział co jest przyczyną tego pier..lonego terkotania. :mad2: