Skocz do zawartości

czerwony330d

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czerwony330d

  1. 6 sekund to mój turas(może 5,5 ale nigdy nie sprawdzałem ale z 3,0 benzyną w coupe się sprawdzałem i nie miała szans) ma z mocą prawie 300-stu koni a ty chcesz mieć 6 sekund przy 215-stu kucach, chyba nie realne.
  2. Koledzy ja chętnie założyłbym biturbo do swojej buni, tylko czy jest ktoś w stanie to opanować w moim aucie? Podejrzewam że pewnie szanowni koledzy Moby i Marcin daliby radę to ogarnąć a kolega TC sterowanie tym ustrojstwem, cały czas mi po głowie to chodziło by zrobić najmocniejsze M57N w Polsce to byłoby coś, jeśli koledzy zgodzili się na taki projekt to po skończeniu swojego projektu chętnie skorzystałbym z usług montażu tego u siebie. Pozdrawiam Mariusz.
  3. Najpierw sprawdź tą tuleję czy ma luz,jeśli nie ma luzu to albo masz luzy na dyfrze albo w skrzyni biegów, możesz to sprawdzić ruszając wałem napędowym w lewo-prawo, w ten sposób się przekonasz czy masz luzy w przeniesieniu napędu.
  4. Kolego ROGER_NYSA co oznacza ten wpis?
  5. Dlatego wcześniej pisałem o wymianie skrzyni bo takie luzy na tylnym kole sa spowodowane dużymi luzami między trybowymi które są spowodowane zbyt ostrym traktowaniem samochodu i występuja przeważnie w skrzyni biegów lub w dyferencjale u mnie były w skrzyni biegów takie luzy i przy każdej zmianie biegów było słychac stukanie a przy delikatnym spuszczaniu sprzęgła to nie wystepowało albo było delikatne, każdy przypadek jest inny i trzeba rozpatrywac to indywidualnie ale zaczął bym od sprawdzenia dyfra i skrzyni biegów, nawet w samochodach z napędem na przód przy drastycznym traktowaniu samochodu z czasem dochodzi do luzów w przeniesieniu napędu. To samo dzieje się w naszych autach, przecież kiedyś muszą powstac jakieś luzy w przeniesieniu napędu tylko wszystko zależy od użytkownika, jeden będzie szanował samochód a drugi będzie katował i wiadomo u tego drugiego szybciej nastąpią luzy w napędzie samochodu a u tego który szanuje samochód stanie sie to później i tutaj nie ma wyznacznika przebiegu bo ktoś bedzie miał 300000 tys. km ale szanuje auto a drugi będzie miał 150000 tys. km a auto ma już duże luzy w napędzie przez zbyt ostre traktowanie a wiadomo nic nie jest wieczne.
  6. czerwony330d odpowiedział(a) na andrew09 temat w E46
    rowniez polecam dippy, mam juz je drugi czy trzeci rok i pora na zmiane, oczywiscie rowniez na dippy :P Ja miałem te dippy i mogę powiedzieć że po jednej zimie się rozleciały i kupiłem bosch aero twin i też nic specjalnego, zastanawiam się nad ori ale nie wiem czy warto?
  7. czerwony330d odpowiedział(a) na spiderek88 temat w E46
    Faktycznie nie doczytałem, najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie fachowca do awaryjnego otwierania samochodu, taki gość ci powinien auto otworzyć bez wybijania szyby itp.
  8. w końcu znalazłem chwile żeby pomierzyć, wyszło mi że wymiary mojego IC'ka to około 590x260x65 :twisted: to chyba odpowiednio pod 3.0d montował poprzedni właściciel więc nie wiem, jedynie wiem że : "wykonany przez Kokar Dąbrowa Górnicza, z bardzo dobrego francuskiego rdzenia" o wiarygodność pomiaru bym się nie obawiał, Rogallotti to pierwszoligowy tuner pzdr Mam dokładnie taki sam Icek i też robiony w firmie Kokar z Dąbrowy Górniczej i jak na razie po roku użytkowania żadnych zastrzeżeń.
  9. czerwony330d odpowiedział(a) na spiderek88 temat w E46
    Dziwne ja mam kombiaka i nie muszę nic rwać, wybijać szyby tylko otwieram zamek od drzwi po stronie kierowcy i ma dostęp do wszystkiego, to wy nie macie zamków otwierania po stronie kierowcy?
  10. Tysiaka to ja robię swoją 3.0d :D
  11. czerwony330d odpowiedział(a) na spiderek88 temat w E46
    Po prostu otwórz kluczykiem przekręcając zamek.
  12. czerwony330d odpowiedział(a) na rewaczek temat w E46
    I to może być prawda, przecież auta teraz robią po to by tylko wymieniać części :D
  13. czerwony330d odpowiedział(a) na rewaczek temat w E46
    Ruda prędzej czy później wyjdzie, prawdopodobnie przyczyną jest tarcie nadkoli plastykowych w okolicach rantu do tego woda syf i sól i gotowe warunki dla rdzy, ja u siebie zdemontowałem nadkola i ranty dodatkowo zabezpieczyłem gumą przedtem po wydarciu rdzy do zera a było już tam tego sporo, jeśli chodzi o te zamienniki to lepiej kup z angola.
  14. czerwony330d odpowiedział(a) na kowal__21 temat w E46
    Kolego raczej z tym nic nie zrobisz je3dynie wymiana na używkę lub nowa.
  15. Prawdopodobnie sonda lambda padła, sprawdzałeś?
  16. czerwony330d odpowiedział(a) na krisl temat w E46
    To jeśli można, również si piszę. :D
  17. Zależy na jaki IC, jak na taki sam co masz bo twój jest uszkodzony bo jeśli na większy to trzeba podjechać do tunera i zrobić korekty, zawsze możesz załozyć większy i sprawdzić czy pogorszyły się parametry.
  18. Kolego sprawdź poduchy pod silnikiem bo to one moga takie jaja robić a pewnie jedna będzie zerwana i drgania są wtedy bardzo duże.
  19. Kolego nie słyszałem o sportowym przepływomierzu, zmiana wydechu pewnie że da ale całego układu a nie tylko końcówki a filtr sportowy to zależy ale raczej nic z dodatkowej mocy nie da.
  20. Cholera, jest to firma w Sosnowcu która specjalnie dla mnie sprowadziła te łożyska, jeśli będziesz potrzebował to ci mogę załatwić i ewentualnie wysłać. Kolego Trandolf tak się składa że mam rodzinkę w Przeworsku a z tamtą to już kawałek do ciebie jak dobrze pamiętam to mieszkasz w Przemyślu, więc na wakacje mam zamiar tam się wybrać więc byłaby okazja sie spotkać i to ogarnąć, natomiast jeśli chodzi odługość jaką mam w zapasie to jutro to sprawdzę i napiszę. Pozdrawiam Mariusz.
  21. czerwony330d powiedz mi, czy przewód powietrza w Twoim motorze montowany jest do EGR-a za pomocą opaski zaciskowej? Czy przewód zakończony jest szybkim złączem? Wiem, że przedliftowe M57 miały opaski. Jeśli tym drugim, to masz o tyle dobrze, że nie będziesz musiał szlifować kołnierza jaki posiadają przepustnice przystosowane pod szybkie złącze, tak jak trzeba to robić w przypadku silnika M47, czy M47N, aby przewód mógł zajść głębiej. Tak kolego Trandolf, ja mam u siebie mocowanie na szybko złącze, więc mam troszkę łatwiejszą robotę ale i tak myślę o twojej pomocy w wykonaniu sterowania tym ustrojstwem.
  22. Dzięki kolego Trandolf, wypróbuję ten sposób jeśli będzie zdecydowana różnica to nie bedę czekał i zakupię potzrebne rzeczy do montażu klapy gaszącej :D
  23. Mam dokładnie tak samo jak na filmiku i obawiam się że to nie jest powiązane z łańcuszkiem rozrządu bo faktycznie gdyby coś było nie tak z łańcuszkiem to przecież hałasował by cały czas przy pracy silnika. Natomiast to co pisze kolega jceel z gaszeniem rozgrzanego i zimnego silnika u mnie jest właśnie tak że jak zapalę silnik i jest jeszcze zimny i zgaszę go za chwilę to terkotania praktycznie nie ma ale jak silnik jest rozgrzany to terkotanie występuje, zauważyłem jeszcze taką rzecz że terkotanie czasami jest mniejsze przy gaszeniu ze sprzęgłem a czasami większe, mam zamiar zamontować u siebie klapę gaszącą i jestem ciekaw czy to nie jest tak jak pisał kolega jceel że to przez jej brak gaszenie jest takie terkoczące.
  24. Tego nie brałem pod uwagę a to może być ciekawy trop. Nie - ale jeżeli może być przyczyną to pójdzie do sprawdzenia w poniedziałek. Kolego jeśli masz możliwość sprawdzenia tego łańcuszka rozrządu to proszę napisz jaki wynik oględzin.
  25. Kolego wyjazd do ASO nic nie pomoże ja u siebie dokładnie wszystko już wymieniłem bo terkotanie mnie doprowadzało do szału ale u mnie okazało sieę że skrzynia miała dosyć duze luzy międzyzębne i wymieniłem na używkę, przedtem w profesjonalnej firmie która naprawia skrzynie, rozebraliśmy ją i założono wszystkie nowe łożyska na wałek sprzegłowy i główny i skrzynia została założona i co nadal mam jak ty kolego przy wciśniętym sprzegle terkotanie dużo łagodniejsze przy nie wciśniętym terkot dość słyszalny, tyle że u mnie oprócz terkotania było grzechotanie podczas ruszania i cofania i po wymianie grzechotanie znikneło ale pozostał terkot, jedynym winowajcą tak mi się wydaje może być bardzo duży luz na dyfrze ale nie jestem pewien jedynie tego nie wymieniłem z wszystkiego, sam chętnie bym sie dowiedział co jest przyczyną tego pier..lonego terkotania. :mad2:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.