Skocz do zawartości

czerwony330d

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czerwony330d

  1. To koleżanka sprzedała auto z rozebranym silnikiem czy naprawionym?
  2. Jak najbardziej wskazuje to na spalone świece, miałem podobnie co ty i wymiana załatwiła sprawę.
  3. Dymienie może być spowodowane różnymi czynnikami ale oznacza za mało powietrza względem paliwa, może EGR coś świruje albo zaworek sterujący zmienną geometrią, najlepiej zrobić diagnozę komputerem i być może coś się wyjaśni.
  4. Kopci ale jak: puszcza bąka czy puszcza czarną chmurę i kopci cały czas aż do zmiany biegów jak lokomotywa? Natomiast żółta kontrolka oleju zapalająca się przy rozruchu swiadczy o zbyt niskim poziomie oleju, jeśli pilnujesz poziomu oleju to znaczy że czujnik poziomu oleju jest uszkodzony i należy go wymienić, ten czujnik akurat lubi się psuć nowy w ASO to dość spory koszt a jeśli chodzi o zamienniki to nie wiem bo akurat jeszcze go nie wymieniałem.
  5. W zupełności zgadzam się z wypowiedzią kolegi :cool2:
  6. A ja mam ATE Power Disc i zrobiłem 20 tysięcy kilometrów i nie mam żadnych problemów, więc nie wiem dlaczego macie problem z Ate :?:
  7. Kolego czy ty czytasz ze zrozumieniem, przecież autor wątku napisał że wymienił stary aku na nowy, więc według ciebie jaki stary aku ma wymienić :duh:
  8. Bierz większy i nie będziesz żałował :)
  9. Ja jestem również tego pewien :D
  10. Kolego moja siostra miała cos takiego jak ty ale w innym aucie i po wymianie alternatora na inny po jakimś czasie znowu miała problem z alternatorem i po wymianie na inny problem zniknął. Może podjedż do elektryka który wymieniał tobie alternator i niech sprawdzi jakie masz ładowanie.
  11. Tak mam jeszcze ori kolektor i jak na razie nic z nim się nie dzieje :)
  12. Kolego zakładaj większy na pewno po strojeniu wyjdzie ci to na plus ja mam u siebie naprawdę wielkiego IC-ka i chłodzenie jest bardzo dobre a w wielkie upały jest to podstawą.
  13. Tak były w idealnym stanie ale zmieniłem na gwint ponieważ tył już nie, sprężyna w tyle uleciał kawałek końca sprężyny w jednej i drugiej strony a poza tym tłumiki drgań też z tyłu nie były najlepsze, zresztą chyba Tomku pamiętasz w Kołobrzegu podczas naszego spotkania musiałem zmieniać felgi bo tylne mi obcierały o ranty błotników i dopiero po zamontowaniu gwintu mogłem podnieść tył a przód obniżyć i teraz wygląda to kozacko tak jak chciałem a przednie amory ze sprężynami chcę sprzedać są to fabryczne M- pakietowe a jeśli ktoś potrzebuje sprężyny na tył wzmacniane bo takie zakupiłem i też mam na sprzedaż, to proszę pisać na priv lub dzwonić a jeśli chodzi o moje nowe moto to faktycznie zmieniłem parę miesięcy temu ale dopiero teraz to zmieniłem i powiem że naprawdę kolosalna różnica pomiędzy tym co miałem wcześniej :D A ty Tomku kupiłeś jakieś moto?
  14. Kolego jeśli chcesz to mogę tobie sprzedać moje amory M-Pakiet, bo ja mam wymienione na gwincik i daję gwarancję rozruchową. Jak coś to pisz na priv lu dzwoń na 601221400.
  15. Kolego ja wlałem Valvoline ale nie pamiętam jaki jak znajdę butelkę to napiszę ale po zalaniu tym olejem nic specjalnego się nie dzieje, podejrzewam że każdy renomowanej firmy olej jest odpowiedni i nie trzeba za bardzo wydziwiać.
  16. Nic nie szkodzi, już wysłałem na priv swoją cenę. Kolego jak sprawdzę to podam wymiar ale i tak żeby zamontować większy trzeba mieć zderzak z M-Paka. Pozdrawiam Mario.
  17. Tak to prawda ale są związane z tym pewne wydatki, bo firma która robi taki IC woła sobie za niego 1500 zeta i nie jest to mało ale jeśli kolego nie chcesz tyle wydawać to mogę ci sprzedać mojego w pełni sprawnego a jeśli chodzi o poxilinę to lepiej w maluchu cos tym pokleić aniżeli w BMW :nienie:
  18. Kolego Trandolf moje gratulacje, nie chcę się przechwalać ale nad tym patentem rozmyślałem od ponad roku i nawet miałem zamiar kupić wszystkie potrzebne części ale niestety nie wiedziałem jak to opanować by to działało w jakiś sensowny sposób, ale teraz gdy wiem że ogarniasz ten temat to szukam części i zgłaszam się do ciebie na montaż tego ustrojstwa, jeszcze pytanko czy będzie pasować ten elektrozawór z przepustnicą gaszącą z modelu 2,0d z E90 czy do siebie muszę szukać z 3,0d z E90? Mam nadzieję że pomożesz kolego Trandolf?
  19. Kolego, masz poniekąd rację z tym odkręceniem wału, oczywiście będziesz miał dostęp lepszy do tego uszczelniacza ale pomimo tego i tak musisz opuścić silnik, poza tym jest z tym wiele roboty ale jeśli cieknie to lepiej go wymienić, jeśli chodzi o sam uszczelniacz to możesz go zlokalizować tu: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL31&mospid=47631&btnr=23_0234&hg=23&fg=15 To na pewno numer 14 a według tego to ten uszczelniacz z aukcji pasuje na 100% do twojego auta. Myślę że pomogłem.
  20. Koledzy moim zdaniem nie ma co szukać w całym, tak po prostu będą gasić się nasze silniki bo nie posiadają klap gaszących silnik tzn. odcinających dopływ powietrza do silnika w momencie gaszenia i to jest przyczyną główną telepania przy gaszeniu, dopiero w modelach E90 zastosowano w silnikach diesla owe klapy gaszące, powiem tak w swoim starym Isuzu Trooper 2,8 Turbo diesel intercooler z roku 1990 mam klapę gaszącą która ma za zadanie łagodnie wygaszać silnik i ostatnio tę klape gaszącą wyłączyłem poprzez odpięcie wężyka z podciśnieniem i co? Silnik po takim zabiegu gasił się podobnie jak nasze silniki BMW a jak podpiąłem klapę gaszącą to silniczek gasł bardzo kulturalnie. Zastanawia mnie tylko dlaczego BMW nigdy nie stosowało takiego rozwiązania tylko od modelu E90 zastosowano takie rozwiązanie, poza tym gaszenie silników diesla BMW zawsze bedzie telepać tylko z tą róznicą że jak masz nowy samochód to te telepanie jest prawie niezauwazalne poniewaz wszystkie części współpracujące nie posiadają zadnych luzów i w miarę eksplatacji silnika i samochodu to te telepanie staje sie bardziej drastyczne i wyczuwalne, aby wyeliminować te telepanie nie ma takiej mozliwości mozna jedynie je zmniejszyć w zależności na ile was stać by wymieniac po kolei części które maja na to wpływ. Szczerze powiedziawszy to mozna z tym żyć i nie przejmować się. Jesli ktoś ma inne zdanie i znalazł rozwiązanie tego to proszę o poprawienie mnie.
  21. Kolego to na pewno nie termostat chłodniczki spalin jest winien za falowanie ale może mieć wpływ na temperaturę silnika, ja u siebie wymieniłem oba termostaty i teraz temperatura silnika szybko wzrasta i utrzymuje się na właściwym poziomie, jeśli chodzi o dym przy rozruchu to podejrzewam że to wina świec, ja u siebie nie wymieniałem jeszcze bo komp mi nie pokazywał aby któraś była spalona a po tej zimie wyskoczyło mi na kompie że mam cztery świece do wymiany, być może te stare już nie grzały tak jak powinny i dlatego puszczał dyma przy rozruchu. Falowanie może byc spowodowane zbyt dużym obciążeniem alternatora, ja u siebie jak wyłącze nawiew na zero to przestaje falować, spróbuj u siebie.
  22. Tak :D ale ostatnio krucho u mnie z czasem i mało przebywam na forum ale od czasu do czasu zaglądam, poza tym moja buńka ma po modach przejechane ponad 30 tys. km i nic się na razie nie sypie, więc nie ma potrzeby zaglądania ale postaram się poprawić i częściej zaglądać, pozdrawiam a tak na marginesie co tam u ciebie słychać kolego TC?
  23. Kolego wrzuć filmik z twoim problemem to się coś pomyśli.
  24. czerwony330d odpowiedział(a) na marcin78uk temat w E46
    Zaczne szukac sprezyn od 330d i zobacze jakie fele uda mi sie dostac w dobrej cenie mam nadzieje ze sie nie rozczaruje jazda ale za nim kupie sprezyny przymierze sobie fele jak wygladaja na standardowym zawieszeniu a potem dopiero sprezyny.Na 16 ktore mam auto z przodu ma wiekszy przeswit przy nowych amorach a z tylu jest nizej i pewnie jak zaloze 18 nie powinno byc zle ale z przodu moze tylko bede musial obnizyc,uparlem sie na te fele i wyglad jak u kumpla i mnie szlak trafia.Kolego jeśli szukasz zawieszenia M-Pakiet to mam na sprzedaż bo u siebie zamontowałem Fele 18-stki Breyton GTR-S i założyłem zawieszenie gwintowane i została mi cała zawiecha z M-Pakietu, zawieszenie jest w bardzo dobrym stanie przed wymianą nic z nią się nie działo, jeśli jesteś zainteresowany to pisz na priv, na pewno się dogadamy co do ceny i będziesz zadowolony. Natomiast co do felg ja kupowałem 18-stki ponieważ mam rodzinkę i trochę komfortu musi być, co ciekawe mam założone Breytony GTR-S 18 cali i nowe opony Yokohama S-drive przód 225/40 i tył 255/35 i nowy gwincik KW i ustawiony nie jest za bardzo nisko i komfort jazdy jest całkiem przyzwoity, może to potwierdzić kolega Zenek Koksownik, moim zdaniem założenie bardzo dobrych felg i opon gwarantuje że komfort na tym tak bardzo nie ucierpi. Ale tak naprawdę to wszystko zależy od kierowcy co dla niego oznacza komfortową jazdę a co twardy beton.
  25. W zupełności się z kolegą zgadzam, gdybym ja potrafił coś podobnego zrobić nie wziął bym za to ani jednej złotówki, miałbym tą satysfakcję że wielu użytkowników BMW ma na swoich autkach wozi nalepkę mojego projektu. Niestety kolega nie chce oddać swojego projektu za darmo i ma do tego prawo. :cry:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.