Treść opublikowana przez czerwony330d
-
330d a przebieg 0,5 mln km??
Popieram kolegę jceel, silnik jeśli serwisowany to pewnie jeszcze pochodzi drugie tyle a ze zdjęć wynika że auto bardzo dobrze utrzymane, kwestia kupna tego auta na pewno do rozważenia. ogłoszenia wyczytałem że samochodem jeździła osoba niepaląca a auto bezwypadkowe i na takie wygląda.
-
320d buczenie z tyłu
A jeśli stan jest w normie :?:
-
320d buczenie z tyłu
A ja mam wymieniony dwumas, sprzęgło, skrzynię biegów i również mi buczy poniżej 1500obr/min, myślę że to będzie wina wału lub dyfra.
-
330d 204KM ekonomizer
Tak u mnie zamyka na wszystkich oprócz szóstego biegu gdzie brakuje dosłownie milimetra bądź dwóch by dobiło do 20.
-
Koniec mojej udręki z 320d
Widocznie 320d ma swoje bolączki jak każde auto ja natomiast pomimo tego że silnik ma dosyć mocno nadwyrężony nie jeżdżę oblany zimnym potem że coś nawali, bardziej oblewa mnie zimny pot jak startuje spod świateł dosyć ostro by okiełznać moc mojego silniczka :D
-
330d Przepływomierz
Kolego mam podobnie co ty przy 3000 obr/min-4000 obr/min tzn nie żabkuje mi auto tylko ostatnio zaświeciła mi się kontrolka pomarańczowa silnika ale nie miałem czasu żeby podpiąć kompa i jeździłem z tym bo nic szczególnego się nie działo a wczoraj jak odpaliłem silnik to zgasła popiąłem dzisiaj pod kompa i był błąd przepływomierza i na postoju podczas zwiększania obrotów ECU od właśnie obrotów silnika oczekiwało więcej powietrza ale tyle nie dostawało i było podobnie co u kolegi, czy to oznacza że przepływka do wymiany :?:
-
330d Brak Mocy
Kolego wyrzuć te katy a twoje autko odżyje i nie będzie problemu, a co do braku mocy to na pewno brak ciśnienia doładowania nie jest spowodowana złączem elastycznym, najlepiej podepnij pod komputer i zrób diagnozę.
-
Koniec mojej udręki z 320d
Mario wszystko sie zgadza, ale co w takim razie powiesz o przypadkach [ostatnich], ze mimo dbalosci Naszych Kolegow z 4um o wlasne auta to jak na zlosc pekaly im waly korbowe lub tloki [przy niskich przebiegach oraz wzorowym traktowaniu aut]?? Wiec tutaj nalezy raczej powiedziec "na dwoje babka wrozyla" :roll: No tak tylko nie wiadomo jak dbali o auto poprzednicy :?:
-
Koniec mojej udręki z 320d
Kolego całkowicie się z tobą zgadzam, w swoim aucie przed zrobieniem modyfikacji silnika wymieniłem wszystko co mogło ulec uszkodzeniu przez zwiększenie mocy a nawet byłem zapobiegliwy wymieniłem więcej, powiem szczerze że na auto kasy nie żałowałem i nigdy nie żałuję jest coś do wymiany to wymieniam, żeby nie skłamać to wsadziłem z 15000 tysięcy wraz z modami ale najważniejsze jest to że zrobiłem już z 10000 tysięcy kilometrów i żadnych problemów oprócz błędu przepływomierza który ostatnio mi się pojawił którego nie wymieniłem a chyba kończy się jego żywot ale jak trzeba to wymienię ale jak na razie auto ma moc i błąd skasowałem i zobaczymy czy się pojawi ponownie. Więc na koniec morał taki "jak dbasz tak masz".
-
330d buczenie na wolnych obrotach po wymianie kola pasowego
Kolego, jak pisałem wyżej wymieniałem cały napęd pasowy w swoim aucie, wszystko oprócz koła pasowego na pompie wspomagania i koła pasowego alternatora i wniosek jest taki, że buczenie może być spowodowane przez to koło na alternatorze które może być uszkodzone, ja mam również koło na alternatorze stałe, tylko nie sprawdzałem przed wymianą czy to koło alternatora miało jakieś luzy. Kolego jeśli masz nowe to koło to po prostu wymień i napisz czy jest poprawa, racze z krótszym paskiem bym nie ryzykował bo można narobić więcej szkód niż pożytku.
-
330d buczenie na wolnych obrotach po wymianie kola pasowego
Kolego mam to samo co ty, tyle że u mnie jest to buczenie nie takie uciążliwe ale występuje, ja nawet nie wiem kiedy wystąpiło bo wymieniałem dwumasę sprzęgło kompletne, poduchy silnika i skrzyni, koło pasowe na wale, wszystkie napinacze i rolki i paski i buczy nadal ale koła na alternatorze nie wymieniałem, tylko czy ono może generować takie buczenie :?:
-
e46 2.0d 150km problem katalizator
Kolego nie ma tragedii, ja przed wywaleniem katów miałem prawie bezwonne spaliny, po wyrzuceniu katów jest smrodek i gryzące spaliny w oczy w środku nie ma najmniejszego smrodu nawet jak jadę lub stoję z otwartymi szybami, po prostu musisz stanąć na tłumikiem chwilę żeby poczuć, więc na twoim miejscu bym się nie wahał nad wywaleniem katów.
-
330i Uszkodzenie szkła reflektora ksenonowego
Kolego ja wymieniałem klosze u siebie oba i koszt w ASO 250 za sztukę a jak chcą tobie za cały reflektor zapłacić to pewnie wystarczy ci na dwa klosze i od razu odczujesz różnicę w oświetleniu drogi.
-
e46 2.0d 150km problem katalizator
Kolego z nagrzewaniem to pewnie termostat do wymiany a jeśli chodzi o smród to możliwe że kolektor pęknięty, musisz to sprawdzić a jeśli chodzi o katy to ja mam wywalone i spaliny mają teraz specyficzny smród. Jak to wyeliminujesz i nie będzie poprawy to na kompa, choć nie zaszkodzi teraz podpiąć i sprawdzić czy nie ma jakichś błędów.
-
330d odma gdzie? koszt? trudno ?
Możesz kolego wytłumaczyć jak się przez odmę turbo może sypnąć :?:
-
320d uszkodzony wał przez dwumas
Ja również miałem zamiar nabyć 2,0d ale jednak zdecydowałem się na 3,0d i nie żałuję na pełnym baku bez problemu robię 1000 kilometrów i nie mam jak na razie żadnych problemów, tak na marginesie to chyba 3,0d jest najbardziej dopracowanym silnikiem diesla w BMW. Ja miałem kiedyś Lancię Lybra 2,4 JTD i szczerze powiedziawszy silniczek mnie nigdy nie zawiódł choć termostat wymieniałem i wymiana to kosmos i cena tez kosmiczna i elektrozawór EGR to też w tym silniku jakies nieporozumienie bo szybko się zapieka a koszt dosyć spory za nowy ale poza tym silnik naprawdę bardzo dobry i ładna praca silnika pięciocylindrowego podczas przyspieszania.
-
320d interpretacje błędów
No to Kolego to by się zgadzało z tym błędem ciśnienia na szynie cr, dotoczyłeś auto na akumulatorze i dlatego wystąpił ten błąd, jak masz błąd czterech świec żarowych to na 100% sterownik padnięty, kolega Roger-Nysa naprawia te sterowniki a jeśli chodzi o umweltsatz to oznacza po prostu ochrona środowiska.
-
320d - czujnik deszczu
W Inpie jak dobrze pamiętam jest możliwość sprawdzenia czujnika deszczu i zmierzchu bo one ze sobą współgrają chyba że się mylę.
-
320d buczenie silnika, pokrywa głowicy
A na pewno wszystko dobrze poskręcane i szczelne bo być może coś nie jest dokręcone i dlatego buczy, najlepiej nagraj filmik z tym buczeniem to może ktoś coś poradzi.
-
320d interpretacje błędów
Kolego pierwszy błąd dotyczy uszkodzonej świecy żarowej na pierwszym cylindrze a drugi tyczy się kontroli ciśnienia na szynie wtryskowej podczas startu ale nie mam pojęcia co znaczy ale tak ten błąd dosłownie brzmi, wymień świecę żarową, wykasuj błędy i zobaczysz czy się pojawią, oba błędy są chyba ze sobą powiązane bo częstotliwość występowania jest taka sama.
-
320i - Stuknięcie i szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki
Kolego ja najpierw kiedy doszedłem do skrzyni wymieniłem: koło dwu masowe, sprzęgło i docisk, koło pasowe na wale, poduszki silnika i skrzyni, cały układ pasowy z napinaczami włącznie i dopiero po remoncie skrzyni udało się wyeliminować przyczynę, co prawda wcześniej do tego doszedłem że ze skrzynią jest coś nie tak ale po konsultacjach z dwoma mechaniorami stwierdzili że to nie skrzynia biegów a zauważyłem problem ze skrzynią gdy wymieniałem dwumas który po wymianie nie przyniósł poprawy czyli wymieniłem dobrą dwumasę na dobrą :duh: cały czas wymieniałem podzespoły inne oprócz skrzyni dopiero na samym końcu zrobiłem skrzynię i problem znikł, u mnie objawy padniętej skrzyni to strasznie głośne rzężenie na wysprzęglonym silniku a po wciśnięciu sprzęgła rzężenie ustawało to świadczyło ewidentnie o uszkodzonym łożysku na wałku sprzęgłowym poza tym przy ruszaniu na jedynce i wstecznym pod górkę było słychać grzechotanie i każdy na forum obstawiał dwumas który nie był powodem tego, poza tym przy wrzucaniu każdego biegu było czuć stuknięcie z wybieraniem luzu ze skrzyni biegów, co do twojego problemu to huczenie to najprawdobodobniej wina mostu czyli przekładni różnicowej u mnie nie ma żadnego wycia ani na jedynce czy dwójce nawet na wstecznym nie mam, być może twój problem tkwi w zużytej przekładni różnicowej.
-
e46 Uszkodzenia samochodu - wycena naprawy i części
taa masz pojecie na temat wycen w ASO jak świnia o gwiazdach. w przeciwenstwie do ciebie przerabiałem kilka szkód z OC i AC na swoim portfelu. przy pierwszych byłem w plecy, na następnych straty sobie odbiłem z "górką". podam ci przykład: na aucie 4 letnim za ryse na lakierze zderzaka i blotnika dlugosci 4 cm i szerokosci 2 mm policzyli mi wiecej niz te 4 tys zł. jakbyś odwiedził chociaż raz ASO a nie stodołę Pana Witka Pipka z ubezpieczenia OC; tobyś zobaczył jakie mają ceny. przy autach wartych 15 tys zl mała obcierka robiona w ASO staje się szkodą całkowitą. :cool2:
-
320i - Stuknięcie i szarpnięcie przy wrzucaniu jedynki
- 320d polift, pilne! Nagly brak mocy i grzechotanie.
Witaj Kolego I co w końcu z twoją usterką, wyjaśniło się coś :?:- 330d i nie tylko spotkanie na Śląsku?
Chyba nic z tego za mało chętnych, może za tydzień coś wypali, co o tym sądzicie :?: - 320d polift, pilne! Nagly brak mocy i grzechotanie.
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.