Skocz do zawartości

czerwony330d

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czerwony330d

  1. Trzeba było kupić sobie 330d, wtedy miałbyś mocy pod dostatkiem, nie wibrowałby, spalił podobnie co 320d i być może wtedy byś tak nie narzekał na BMW, zresztą wcale mnie to nie grzeje ani ziębi jakim samochodem będziesz śmigał ja odkąd kupiłem pierwsze BMW E30 wiedziałem że już pozostanę przy tej marce. choć moja żona jeździ Toyotą i nic złego na japońską solidność nie powiem.
  2. Jakie kolego miałeś objawy padniętych wtrysków :?: Po wymianie na nówki jest kolosalna różnica :?: Pamiętasz może jakie miałeś korekcje na padniętych wtryskach :?: Za odpowiedź z góry wielkie dzięki.
  3. Płukanka silnika Liqui Moly, tutaj masz engine flush: http://www.liquimoly-sklep.pl/search.php?node=786&counter=1
  4. Kolego, spot miałby się odbyć w tą niedzielę na parkingu Auchan Mikołów tylko jakoś nie ma chętnych na spota, prosiłbym chętnych o potwierdzenie przybycia, bo jeśli byłoby z pięć osób to można by się spotkać. Dzięki i pozdrawiam Mario.
  5. Bardzo dobry wybór, jak zakupisz to musisz się pokazać na Spocie, no wypasik też całkiem, całkiem.
  6. Kolego ja sam u siebie wymieniałem koło pasowe na corteco o dziwo na kole zeszlifowane numery seryjne bmw i znaczek także polecam i po wymianie cztery miechy zrobiłem i wszystko wporzo a jeśli chodzi o ten uszczelniacz wału korbowego bo innego nie ma to po zdemontowaniu koła widać czy cieknie czy wszystko w porządku u mnie było wszystko ok, więc zamontowałem koło i skręciłem, wbrew wypowiedziom w 330d koło przykręcone jest na cztery uby imbusowe nie pamiętam jakie ale nie sprawiło mi to żadnego problemu wystarczy tylko zdjąć pasek i można działać. Także kolego powinieneś tą operację wykonać sam a tym mechom z główki w ryj za naciąnie cię na kasę. Pozdro Mario.
  7. Kolego obawiam się że twojego silnika jednak nie podpasuje separator oleju tylko ten filcowy, plastikowy ma tylko tą zaletę że lepiej oddzielają pary oleju od gazów i tak szybko się nie zapychają.
  8. Ta, to może być to :-). Wydawało mi się, że u mnie ic jest bardziej kwadratowy niż podłużny i że jest właśnie bliżej prawej strony, ale widzę, że muszę się przyjrzeć ponownie :oops: A może u ciebie jest kwadratowy założony z Audi i bardziej po prawej stronie :mrgreen:
  9. 0.600 obr/min to coś troszku mało mi się wydaje, chyba powinno być 0.750 obr/min.
  10. Kolego 0,5 litra na 4000 kilometrów to nie jest aż taka tragedia, odmę wymieniałeś? Mi też coś tego oleju z odmy leci i wiadomo że turbina coś z tej odmy zassie i rzuci dalej w dolot a później silnik przepali. Lepiej poszukaj innego mechanika a tamtemu z główki w ryj. A tak poza tematem gratulacje z powodu wejścia byków do finału, szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się awansu do finału co najwyżej walka o trzecie miejsce. Pozdro Mario.
  11. czerwony330d odpowiedział(a) na camaro_ temat w E46
    Prawdopodobnie wszystko się jeszcze da kupić ale koszt takich foteli w ASO będzie kosmiczny.
  12. Tak podejrzewałem że pewnie chodzi o E60 :D Jak kupisz to koniecznie musisz się pochwalić, jaki silniczek benzynka czy diesel :?:
  13. Niestety jeśli chodzi wymianę uszczelnienia wybieraka to trzeba zdemontować skrzynię, jest możliwość wymiany bez demontaż skrzyni biegów ale trzeba opuścić silnik wraz ze skrzynią biegów oczywiście demontaż belki pod silnikiem z poduszkami i opuszczenie całości, jeśli tego nie zrobisz to ciężko wymienić to uszczelnienie bo praktycznie ma zbyt wielkiego dostępu, możesz też odkręcić podest poduszek skrzyni biegów i podnieść lewarkiem silnik by w ten sposób opadła skrzynia i zdemontować wybierak skrzyni biegów i będziesz miał dostęp do wymiany uszczelnienia ale dopóki nie spróbujesz to sam się nie przekonasz jak ciężko jest wymienić to uszczelnienie bez demontażu skrzyni, pomimo to życzę powodzenia. Pozdro Mario.
  14. Kolego brokat za chwilę zabraknie miejsca na wpisy twoich aut :D A po jaki model jedziesz?
  15. czerwony330d odpowiedział(a) na zela1980 temat w Felgi i opony
    No chyba kolego że pomyślisz nad felgami ze zdjęcia wyżej, chcę sprzedać z oponkami jak co to pisz na priv.
  16. czerwony330d odpowiedział(a) na zela1980 temat w Felgi i opony
    Kolego te felgi to są chińskie podróbki więc radzę byś kupił lepij 16-stki i założył oponki o wyższym profilu wtedy będzie mniejsze ryzyko że się pokrzywią co do 17-stek to założenie profilu 55-50 nie bardzo pasuje bo będą dziwnie wyglądać a zalecane są 45 i 40 tył a poza tym ja na takich jeździłem i nie czułem jakiegoś dyskomfortu, teraz mam założone Breytony 18 GTS-R i z przodu mam 40 a z tyłu profil 35 i nie widzę żadnej różnicy pomiędzy 17-stką a 18-stką, przede wszystkim w firmie która jest dystrybutorem firmy Breyton i nie tylko powiedziano mi tak:Jak założysz porządne felgi i porządne oponki to naprawdę nie odczujesz dyskomfortu podczas jazdy, tylko u nas jest tak kupić tanio, następnie przy naprawach najtańsze części a później narzekanie jak te Bemki są usterkowe. Także zastanów się kolego nad wyborem, żebyś później nie żałował wyboru. Pozdro Mario.
  17. Może ustwamy się na 25 września wtedy będzie więcej chętnych. Niech każdy kto ma ochotę wyrazi chęć przybycia, myślę że Auchan w Mikołowie jest dobrą lokalizacją.
  18. :D może jutro? Jak dla mnie pasuje.
  19. Kolego jeśli chcesz mam amorki ori m-technic na sprzedaż, jeśli cię interesuję to pisz na priv. Pozdro Mario.
  20. Koledzy czas urlopów chyba już minął, dlatego myślę że można zorganizować jakieś spotkanko, czy jest ktoś chętny :?:
  21. czerwony330d odpowiedział(a) na Darne74 temat w E46
    Bo po prostu 330d się nie psują i nie spotyka się tych modeli u mechanika :mrgreen: Mariusz i piszesz to Ty! Przecież wymieniłeś tyle rzeczy w swojej 330 ze dało by rade kupić za to kolejne bmw... Tak ja to piszę, ponieważ koło dwumasowe które wymieniłem, sprzęgło kompletne, poduszki silnika i skrzyni, były niepotrzebnie wymieniane bo problem który miałem z grzechotaniem leżał w skrzyni biegów, zresztą sam pamiętasz jak kolega Roger-Nysa z forum podczas spotkania z nim twierdził że to nie jest koło i żebym nie szukał dziury w całym ale że ze mnie jest taki pedancik że wszystko musi grać na tip-top zacząłem wymieniać po kolei ale rzeczy które nie miały wpływu na ten problem z grzechotaniem dopiero na samym końcu zrobiłem skrzynię biegów, która i tak nie była najgorsza ale cóż u mnie jak wiesz musi być, wszystko na tip-top, zresztą nie żałuję bo teraz mam wszystkie newralgiczne punkty wymienione i mogę czerpać radość z jazdy :D P.S. Może Andrzej jakieś grupowe spotkanko, chyba wszyscy są już po urlopie?
  22. Tak myślałem bo nic dobrego o tym serwisie nie słyszałem.
  23. Kolego a ten serwis Bosch Kobiór to na Śląsku?
  24. Kolego czerwony330d tak wyglądało moje 100% sprawne koło dwumasowe zmienione profilaktycznie przy wymianie sprzęgła przy przebiegu ok. 262tyś. km jak widać nowe koło obraca się z niewiele mniejszym luzem i widocznie tak ma być. Właśnie kolego o taki filmik mi chodziło, czyli można rzec że niepotrzebnie zmieniałem koło dwumasowe bo moje stare koło też ma niewielkie luzy, czyli będę miał koło na zapas. Dzięki za filmik. Pozdro Mario.
  25. czerwony330d odpowiedział(a) na Darne74 temat w E46
    Bo po prostu 330d się nie psują i nie spotyka się tych modeli u mechanika :mrgreen:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.