Treść opublikowana przez czerwony330d
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Dzięki Maćku, twoja 530da jest również w perfekcyjnym stanie jak na swoje latka i widać że nie żałujesz kasy na dopieszczanie swojego autka, mam nadzieję że nie sprzedasz auto bo będzie ci ciężko znaleźć tak zadbany egzemplarz jak twój. Pozdrawiam Mariusz.
-
Grupowe kodowanie/aktualizacje Slask/Malopolska/Podkarpacie
Ja również dziękuję za spotkanie w świetnym gronie, poznanie wielu ciekawych osób oraz dziękuję Jackowi za przejazd M3 było ostro :D, było trochę problemów ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Moje autko też otrzymało parę dodatkowych udogodnień za co dziękuję Arturowi i szczerze polecam wszystkim, podobno za dwa tygodnie ma znowu przyjechać na śląsk, może wtedy pogoda będzie bardziej łaskawa i przyjedzie więcej kolegów na kodowanie :D
-
[330xd/2003r.] Urwane klapki kolektora
Nie wiem dlaczego czepiacie się wszyscy kolegi jakuba, akurat nie znam go osobiście ale wyraził swoją opinię na temat klapek a wszyscy od razu atakują że trzeba wywalać bo g..no dają, w swojej byłej E46 po przeczytaniu postów o urwanych klapkach, również miałem dylemat czy wywalać czy zostawiać, nawet byłem u kolegi Roger-Nysa który przeprowadzał taki zabieg u jakiegoś kolegi i co postanowiłem że nie wywalam tylko kupuję nowy kolektor i jeżdzę bez stresu, następnie wymieniłem jeszcze wiele innych rzeczy i zrobiłem modyfikacje silnika na prawie 300 koni ,po tych modyfikacjach już zrobione jest prawie 50 tys. kilometrów i klapki maja sie nadal dobrze, auto sprzedałem i nowy nabywca jest nim forumowy kolega też klapek nie wyrzuca i jeździ dalej, ja kupiłem E91 335d i pierwsze co zrobiłem to zakupiłem nowy kolektor ssący bo wolę mieć pewność że nic się nie urwie a auto miało przejechane 144 tysiące, klapki trzymały sie bardzo dobrze tylko na oskach przepuszczały olej i silnik był ufajdany z olej, moim zdaniem te kolektory to max 100 tysiecy wytrzymują a później już się rozszczelniaja i trzeba je wymieniać a jak ktoś tego nie robi to później są problemy, wiadomo w nowszych modelach poprawiono te kolektory i klapki nie urywają sie tak a co do 318d to nie zastosowano w nich klapek bo w tym silniku zasosowano inną turbosprężarkę która osiąga znacznie niżej max moment obrotowy tak samo jak w aucie E90 325d tam też nie ma klapek, czytałem o tym w jakimś wątku na dziale E90 i tak jeden z kolegów dokładnie i rzeczowo opisał zasadę działanie tych klapek. Decyzje wyrzucania pozostawiam każdemu bo to jest ich sprawa, nie mam zamiaru nikogo przekonywać do wyrzucania czy zostawiania lub kupowania nowego kolektora to jest indywidualna sprawa każdego posiadacza auta, ja tylko chciałem wyrazic swoją opinię i tyle na ten temat. Jak znajdę wątek gdzie kolega z działu E9x opisuje zasadę działania tych klapek to wrzucę, nadmienię jednak że na dziale E90 kilku włascieli po wyrzuceniu klapek po jakimś czasie zakupili nowe kolektory by poprawiła im sie dynamika jazdy na niskich obrotach. Pozdrawiam Mariusz.
-
Grupowe kodowanie/aktualizacje Slask/Malopolska/Podkarpacie
Ja będę również na 10-tą i popatrzę co ciekawego można zdziałać w naszych autach.
-
Grupowe kodowanie/aktualizacje Slask/Malopolska/Podkarpacie
Widzę kolega z rybola, może razem polecimy? Oczywiście ty pierwszy do kodowania a ja sobie tylko popatrzę na robotę dziquska a później mogę ja się ustawić.
-
Skasowanie błędów poduszek - Gliwice i okolice
Przed chwilą doszedłem do tego dlaczego miałem ten błąd poduszek, po prostu nie dało mi to spac od wczoraj i po zdemontowaniu poduszki, z tyłu poduszki są podłączone dwie wtyczki czarna i zielona na obu zapomniałem zatrzasnać tych zabezpieczeń i dlatego cały czas nie potrafiłem skasować błędów i powracały po chwili, po zatrzaśnięciu tych zabezpieczeń i podłączeniu do Inpy bez problemu skasowałem błędy i jest Git :D :mrgreen: :cool2: Taki szczegół a tyle zamieszania :duh:
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Dzięki, kolego życzę tobie również bezawaryjnej eksplaatacji. Pozdrawiam Mario.
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Dzisiaj przyszły nowe części :D Nerki shadow line oraz miska z filtrem oleju+olej 10 litrów i przy okazji wymienię filtr paliwa, wczoraj podpiąłem łopatki i teraz mogę korzystać z tego dobrodziejstwa ale niestety nie odpiąłem aku i teraz mi świeci kontrolka poduszek, którą próbowałem wykasować Inpą ale błąd powraca w sobotę jadę na kodowanie do kolegi dziqusek i moze z pomocą disa ta się usunąć ten błąd. http://images42.fotosik.pl/801/12c53bc55edfc6degen.jpg
-
Grupowe kodowanie/aktualizacje Slask/Malopolska/Podkarpacie
właśnie :) będzie jakieś info w który dzień przyjechać albo o jakiej godzinie i w jakie miejsce ??:) Też mnie ciekawi na którą godzinę i gdzie dokładnie mamy sie spotkać. Jak dla mnie to mi to nie przeszkadza mozesz jesli ci sie śpieszy być jako pierwszy :D
-
Skasowanie błędów poduszek - Gliwice i okolice
To myślę kolego dziqusek że ogarniesz mi to na spotkaniu w Katowicach, byłbym bardzo wdzieczny, bo jakoś nie moge tego Disa zainstalowac i byłoby super gdybys mi to również jeśli mozesz zainstalował. Pozdrawiam Mario.
-
Skasowanie błędów poduszek - Gliwice i okolice
Jesli potrzebujesz pomocy w skasowaniu błędu poduchy to do mnie masz niedaleko, wskakujesz na A1 i po 20 kilometrach jesteś u mnie jak chcesz to daj znać. Pozdro Mario. No to pięknie teraz ja mam problem po wyjęciu poduszki, oczywiście nie chciało mi sie odłączyć aku :duh:, wyjmowałem bo podłączałem łopatki w samochodzie i niestety myslałem ze podłącze INPĘ to bez problemu wykasuję błedy i tu zonk, jak kasuje błędy nie daja się skasować i teraz nie wiem co z tym zrobić :( Czy Dis da rade skasować błędy poduszek czy trzeba zawitac do ASO? Może ktos z forumowiczów zna sposób na skasowanie tego błędu. Bardzo prosze o pomoc, bo szlag mnie trafia jak widze te czerwoną ikone na liczniku.
-
Problem z podłączeniem nokii N8
Tak sparowałem telefon żony Nokia E6 i to samo :( Czyżby mikrofon padł? Nie pochwaliłem się co było przyczyną w moim przypadku, więc po wymianie mikrofonu wszystko działa jak należy.
-
Problem z podłączeniem nokii N8
Sorry że odgrzewam kotleta ale dzisiaj sparowałem swoją Nokie N8 i wszystko by było w porządku ale gdy ktoś lub ja dzwonię to osobą dzwoniąca lub do której dzwonię mnie nie słyszy czy ktoś wie co może być przyczyną? Może głośnik uwalony? Proszę o pomoc. Dziękuję.
-
Skasowanie błędów poduszek - Gliwice i okolice
Jesli potrzebujesz pomocy w skasowaniu błędu poduchy to do mnie masz niedaleko, wskakujesz na A1 i po 20 kilometrach jesteś u mnie jak chcesz to daj znać. Pozdro Mario.
-
Napęd pasowy amortyzator drgań
Jak lata to lepiej nie jeżdzić ale jeśli musisz koniecznie to mozesz ale staraj się ostro nie jeździć bo jak odpadnie to narobisz sobie tylko szkód.
-
e91 325i -->Touring M3 projekt,s.77 swap s65 rozpoczęty
Witam. Auto robi niesamowite wrażenie i na dodatek ładny kolorek i widać że nie oszczedzasz na samochód :cool2: Może kiedyś bedzie mozliwość spotkania się i obejrzenia na żywo :D Pozdrawiam Mario.
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Szkoda że wcześniej nie napisałeś bo dopiero wczoraj zamówiłem, ale idzie z Niemiec, więc jakbys zapytał ile chce za tą szybe byłbym wdzięczny a jutro ewentualnie odmówię ta szybę, chyba jeszcze się da a jak nie to nie ma tragedii za tą szybkę mam zapłacić 450 zeta.
-
BMW E92 335d 366KM 699Nm - by klagosz
Witam. Trochę już na forum jestem ale dopiero wczoraj wrzuciłem swoje auto do galerii i od razu rzucił mi sie tamat twojego auta i zaczałem czytac twój wątek od samego początku aż do tej strony i powiem ci że to auto jest mega wypasione i jest po prostu, brak mi słów :duh: :cool2: Ja akurat miałem w swojej modzonej E46 robiony tylko down pipe i robota zrobiona profesjonalnie w każdym calu a cena oczywiście była przystepna bo końcowy załozyłem eisenmanna, soft robiony u aligatora w Dynosofcie i powiem szczerze prawie cały dzień spędziłem na ten zabieg ale się opłacało bo autem zrobiłem 50 tysiecy i zero problemów. Właśnie ostatnio tzn. w poniedziałek dzwoniłem do aligatora na lekki soft i mówił mi o czwartku że ma jakiegoś Pana z 335d do roboty i jak chcę to moge podjechać i po południu mógłby ogarnąć mój wozik i od razu kazał mi sprawdzić turbiny w jakim są stanie a zwłaszcza mała turbinka bo podobno wytrzymuje 150 tysiecy i dlatego w sobote wymontowałem turbinkę ale okazała sie w porządku i zmontowałem ją ponownie, chyba sie również u niego w tym tygodniu zjawię lekki sofcik, mam pytanko jesli mozesz napisać w wątku lub na priv, jaka cena wydeszki i jaka cena za Icek i gdzie robiony bo Icek to na pewno zrobię a wydeszek na razie mi pasuje, jeszcze jedno DPF został? Jak się dogadam z aligatorem to w przyszłym tygodniu podjadę i zobacze sobie to twoje cudeńko, jesli stoi na warsztacie u aligatora i oczywiście jeśli pozwolisz. Po takich modach i regeneracji turbin to w granice 380 kucy możesz smiało liczyć, ja w swoim byłym E46 po modach wymiany na FMIC i wyrzuceniu kata i zrobieniu wydechu osiągnąłem prawie 300 kucy i 618 Nm i prawie bez dymu jakbym dołożył wtryski z 535d to można byłoby sie pokusic o więcej ale auto sprzedane i teraz przyszła kolej na 335d. Pozdrawiam Mario.
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Wiedziałem że ktoś dopatrzy :D Już wczoraj zamówiłem ale trza czekać bo aż z Deutschlandu musi przyjść.
-
Grupowe kodowanie/aktualizacje Slask/Malopolska/Podkarpacie
To dopisz się do listy i sprawa załatwiona.
-
Grupowe kodowanie/aktualizacje Slask/Malopolska/Podkarpacie
Chyba koledze dziseqk teraz się opłaci przyjechać na śląsk :D
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
:mrgreen: :duh: :norty: a co można wydedukować ze zdjęć jeszcze takiej kalkulatorowej jakości... ;) Ja nie ukrywam że auto było robione a według mnie jest zrobione porządnie, wiadomo są niedociągniecia i na pewno to wszystko poprawię, wiem że na pewno lepiej byłoby kupić niebite ale które auto jest teraz niebite jedno jest bardziej a drugie mniej uszkodzone i tyle na ten temat.
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Pomyliłem sie i wysłałem dwa razy sorki.
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Kolego auto kupiłem z Auto komis Special W komisie stało wiele E91 ale mnie interesowało tylko 335d bo nie chciałem się przesiadać z swojej modzonej 330d E46 na coś słabszego jeśli chodzi o akcyzę to dostałem te dokumenty o jej zapłacie i inne dokumenty to znaczy brief itd, oczywiście są to kopie dokumentów i akcyza jaka została zapłacona jest śmieszna 2230 zeta ale ja nie wnikam w to dlaczego tyle a nie więcej, przecież w razie draki to ten który opłacił ją beknie, chyba że się mylę? Moją E46 330d trzy lata temu też zakupiłem bardzo tanio i każdy komu powiedziałem w jakiej cenie zakupiłem auto mi mówił że to podejrzane i niepokojące a jednak trzy lata służyła mi bezawaryjnie i teraz śmiga nią kolega forumowy i jest mega zadowolony i na pewno będzie śmigał dalej bo jest dopieszczona przeze mnie, szkoda że nie założyłem galerii tego auta ile pracy i pieniędzy włożyłem w ten samochód ale może wypowie się kolega który zakupił to auto :D To czy jest to wtopa to się okaże w czasie i nie mam nic do ukrycia i nawet nie bedę starał się nikogo atakować, taka opinia jak kolegi houek to tylko jego zdanie i nawet dobrze że zna ten komis bo chciałbym sie dowiedzieć cos wiecej na ich temat ale to proszę na priv jak już. Miałem ostatnio nieprzyjemności związane z wpisami na forum na temat tego wątku który założyłem i co powiecie na to: viewtopic.php?f=44&t=208220 Auto z mjej miejscowości i poszło bo cena była zajefajna a nowy właściciel pewnie mega zadowolony a miałem ją kupić tylko się wahałem po wpisach na forum ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo mam 335d i jest sehr gut. Wracając do tematu to wczoraj był cieżki dzień od szóstej rano walka z autem a wieczorem z alkoholem :D no i takie postepy: http://images37.fotosik.pl/1990/4dbe4f1c45e8b8acmc.jpg Na pierwszy ogień poszła mała turbinka bo z tego co wiem to często pada po sprawdzeniu luzów wszystko ok luzu wzdłużnego brak a osiowy niewielki więc poszła spowrotem do auta w razie złej kondycji już była opcja zakupu nówki za 2400, dużą sprawdziłem przez zdjecie przewodu dolotowego i luzy również w normie, nastepnie sprawdziłem odmę ale była czysciutka więc ją zostawiłem w spokoju w razie czego nowa poczeka na nastepna wymianę, po sprawdzeniu silnika pod kolektorem było troche sladów oleju to oznaczało jedno kolektor pewnie na oskach puszcza olej i idzie do wymiany tego sie spodziewałem bo auto po przebiego prawie 150 tysiecy to kolektor musi zostać wymieniony w poprzednim aucie tzn. E46 330d taki zabieg tez na starcie zrobiłem i miałem spokój a wyrzucać klapek nie mam zamiaru bo one maja jakis cel spełniać w swojej pracy w silniku a której pracy jaką wykonują wiem ale nie mam zamiaru sie rozpisywać, oczywiście kolektor zamówiłem wcześniej w ASO Sikora w Mikołowie koszt to 2130 zeta ale czego sie nie robi dla BMW i miałem go w pogotowiu: http://images41.fotosik.pl/1969/4977cdeb501d5a15gen.jpg A tak wygladał stary co prawda klapki trzymały sie mocno więc nie musiałem wymieniac ale lekko sobie z nich kapało na silnik a u mnie silnik musi byc suchy dlatego poszedł do wymiany jak ktoś potzrebuje pewnego kolektorka z mojej beci to moge za śmieszna kasę oddać: http://images34.fotosik.pl/586/4d6e1192847e6b3egen.jpg http://images36.fotosik.pl/407/f342a85f9059f903mc.jpg W wymianie mam wprawę bo robiłem to w swojej E46 330d więc demontaz no problem, nastepnie jak juz byłem tak daleko to należałoby wymienic świece tego się bałem bo róznie z tym bywa przy wykrecaniu ale dałem radę, choc jedna stawiała opór ale dałem jej radę. Nastepnie wszystko złożyłem i zrobiłem piekne mycie silnika karcherem z pomocą srodka do rozpuszczania nieczystości: http://images38.fotosik.pl/1974/d45d075fcfd8e634mc.jpg tak to wygladało po założeniu a tak po myciu: http://images45.fotosik.pl/1747/9e82f24b6fcefc31gen.jpg Nastepnie przyszła kolej na wymiankę oleju i filtrów: http://images43.fotosik.pl/1763/d6a081cb59570a6bmc.jpg tamto wcześniejsze zdjęcie "po myciu" zrobiłem jak już wszystko było poskładane i wymienione przed tym zrobiona płukanka i dodatek do ropki :D http://images50.fotosik.pl/1881/f2f98d30501e3a22gen.jpg Po tym zabiegu silnik pracuje teraz jedwabiście i po prostu bajecznie ale to nie był koniec miałem w zandrzu jescze parę rzeczy do zrobienia i na pierwszy ogień poszły lampy: http://images44.fotosik.pl/622/21ddddeced5ce2d6gen.jpg Ten zabiego to był strzał w dziesiątkę do tego założyłem kierunki dymione ale nie robiłem specjalnie zdjęć ale też robią niezłą robotę, po tym myciu silniczek pracował cały czas a ja robiłem dalszą robote i lampy mi zaparowały: http://images40.fotosik.pl/1974/8b5897d6fdbe2a9fgen.jpg Ale dzisiaj wszystko wróciło do normy a wracjąc do dalszej roboty to lustereczko z M3 chyba niezle się komponuje :?: Bo jak uważacie że źle to mam na nie kupca: http://images36.fotosik.pl/406/c028abe7922dc58bgen.jpg Pozostała mi podstopnica ale nie wiem jak sie do niej zabrać, może pomożecie? http://images38.fotosik.pl/1974/b95294e5b4c32b55gen.jpg Starą wyrwałem ale na oko widać że chyba trza wykładzine troszku zdjąć by to od drugiej strony czym zgrzać by się ta podstopnica trzymała na to wygląda poprawcie mnie jak sie mylę a w przyszłym tygodniu wymiana oleju i filtra w skrzyni biegów i filtra paliwa oraz nastepne cześci które już zamówiłem z Ebay :D Mam nadzieje że idzie ku lepszemu :D
-
Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)
Bardzo dziękuję, również jestem tego zdania że auto posiadał pasjonat który tak jak ja dokładał lepsze wyposażenie, M-pak dołożony z kołami wyglada lepiej niz z fabryki to auto wyszło, zastanawiam nad spliterami czy nie zmienić na carbonowe, kiera z manetkami jescze nie działa ale z pomoca forum już mam link z DIY do podłaczenia tego gadżetu, skóry są naprawdę w bardzo dobrym stanie, jak znajde trochę czasu to wrzuce foty.