Skocz do zawartości

czerwony330d

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czerwony330d

  1. Natomiast jeśli chodzi o kolegę TC to miałem okazję poznać go osobiście i naprawdę ma wielką wiedzę i pojęcie o tym co robi i również o koledze TC mogę się wypowiedzieć w samych superlatywach.
  2. W E60 masz silnik 163 KM to inny silnik całkiem niż twój. Jak dla meni 10 tys km to żaden przebieg, jak zrobisz z 30 tyś km to wtedy sprawdź jakie masz korekty na wtryskach. Nie mówiąc o tym że auto powinno przejechać setki tysięcy kilometrów. Zrobię tak jak mówisz i wtedy sprawdzę korekty, choć wiem że przy moim stylu jazdy nic nie powinno się zmienić :D
  3. No to kolego ja ci powiem choć mam 3.0d, że jeśli chodzi o przeginanie na moim przykładzie to po chipie zrobiłem już 10000 tys. km i jak na razie żadne wtryski czy turbo mi się nie zesrały mam wszystko ori, każdy mi mówił wymień wtryski na 535d bo ci się wysrają i co nic z nimi się nie dzieje, moim zdaniem wszystko zależy od stylu jazdy, jak będziesz normalnie użytkował autko tak jak ja to nic nie powinno się dziać a jak będziesz katować to nawet bez podnoszenia mocy silnik ci się zesra i tyle.
  4. o czym ty piszesz kolego ja mam ori 17' na 40 i popatrz sobie co dziury robią z autem http://img703.imageshack.us/img703/5682/zdjcie020d.th.jpg Kolego gdybyś omijał dziury a nie w nie wpadał to twoje felgi wyglądały by inaczej ja mam u siebie założone Breytony GTS-R 225/35/18 przód i 255/30/18 tył i zrobiłem już z 10000 tys. km i nie ma tragedii i jak na razie ani jednej nie pokrzywiłem, tak jak kolega Vader napisał dobre felgi i oponki a nie jakieś chińskie dziadostwo i wszystko powinno być cacy, chyba że ktoś wpadnie w big dziurę wtedy nic nie pomoże. Do założyciela postu mam swoje felgi M-Pakietowe na sprzedaż jak cię interesuje to pisz na priv. Pozdro Mario.
  5. czerwony330d odpowiedział(a) na karmel temat w E46
    Sprawdź stan oleju w skrzyni biegów i ewentualnie wymień, to na pewno nie zaszkodzi a być może huczenie zniknie.
  6. Ja u siebie sam wymieniałem i nie potrzebowałem ASO a mam momentu jeszcze więcej od kolegi który ma problem i nic mi się nie dzieje a po wymianie zrobiłem już 15 tysi a poza tym kupiłem nowy dwumas Luk i ori kompletne sprzęgło i nic nie ustawiałem a zbyt wysoki moment sprzęgło ori powinno wytrzymać 600 Nm tak gdzieś czytałem, więc to nie problem z momentem.
  7. A na pewno masz sterowanie elektryczne klapkami?
  8. Czytałem juz wiele na ten temat, chodzi mi konkretnie o twoje spostrzezenia po tej operacji i tylko mnie to interesuje. Pozdro Mario.
  9. Kolego jak to zrobisz to napisz czy odczułeś róznicę w pracy silnika na plus bo wiadomo spalony silniczek i klapki nie pracujace mogły pogorszyc pracę silnika.
  10. Dobrze kolega pisze ja wymieniałem u siebie sprzęgło kompletne i nowe koło dwumasowe i przy moim momencie obrotowym jaki posiadam na żadnym biegu mi sprzęgło nie ślizga a po modach już zrobiłem 15000 tysięcy kilometrów i nic się nie dzieje, także pewnie masz problem jaki opisał kolega wyżej.
  11. Kolego jesli chodzi o króciec przyłączeniowy z układu chłodzenia jest on ubrudzony olejem z kolektora ssącego, ja miałem podobnie ubrudzone i również innych miejscach i dlatego zmieniałem kolektor ssący na nowy bo mój stary miał nieszczelnosci w miejscu pracy klapek w kolektorze, byc może masz tez taką nieszczelność i dlatego masz te ubrudzenie w tym miejscu w jakim stanie był twój kolektor ssący był bardzo zabrudzony olejem? czy pierwszy raz demontowałeś kolektor ssący?
  12. Kolego widzę że już zabrałeś się do roboty i masz wszystko jak na dłoni, jesli możesz zapytaj tego elektromechanika jak mozna sprawdzic ten silniczek czy jest sprawny bo ja mam w swoim starym kolektorze ten silniczek i nie wiem czy jest dobry a jesli byłby dobry to wtedy mógłbym ci go sprzedać. Ja mam dziwne przeczucie że u mnie również jest ten silniczek spalony, bo cały czas mam ten błąd regulatora sterującego klapami, jutro będę interweniował w ASO co oni o tym myslą, najgorsze jest to że kolektor montowałem sobie sam i nie wiem czy nie bedą robić problemu z gwarancją, jutro sie okaże. Prosiłbym tylko bys pogadał z tym elektrykiem by mozna to sprawdzic w najprostszy sposób. Dzieki i pozdrawiam.
  13. Najwidoczniej sterowane są silniczkiem elektrycznym. Spalił się na 100% potwierdzone u konkretnego elektromechanika. Jak to sprawdzić? Niestety nie wiem jak zrobił to mechanik ale robiłem u niego nie jedno auto więc mam do niego pełne zaufanie tak więc wiem że nie wciska mi kitu. Czerwony czy mógłbyś zrobić zdjęcie tego silniczka w swoim starym kolektorze i wrzucić na forum? Byłbym wdzięczny. Dobra postaram się zrobić to zdjęcie jeszcze dziś i wrzucę fotę. Napisz z którego miesiąca masz auto, bo moje jest z sierpnia a podobno przez jakiś krótki okres montowano te sterowanie klapami elektrycznie, później powrócono do sterowania podciśnieniem.
  14. Być może... jestem chyba już zbyt przewrażliwiony... Nie płynu nie ubywa. PS. Już wiem dlaczego pokazuję błąd regulatora klap wirowych... Silniczek elektryczny sterujący klapami poprostu się spalił... klapy stoją w miejscu. Czerwony podejrzewam że u Ciebie będzie to samo tak więc nie pozostaje nic innego tylko szukać tego silniczka. W ASO sprzedawany jest wyłącznie w komplecie z kolektorem ssącym. Kwestia tego czy jeśli kupię używany uszkodzony kolektor to czy będzie można przełożyć sam silniczek. Kolego tak też podejrzewałem ale nie mogłem tego sprawdzić na 100%, jesteś pewien na 1000% że to silniczek padł (spalił się) bo jeśli tak to jutro jadę do ASO by wymieniali silniczek na gwarancji, bo ja kupowałem nowiutki kolektor ssący w ASO, kolego jeśli chodzi o silniczek jest możliwość jego wymiany, mam swój stary kolektor ssący i jeśli faktycznie w tym nowym się spalił to niech wymieniają mi ten silniczek na gwarancji, napisz jak sprawdzić ten silniczek elektryczny czy jest sprawny, jak pomierzyć czy się spalił, sprawdzę w starym kolektorze czy działa.
  15. Jaka zima? Widzisz gdzieś śnieg? :P Wydaję mi się że diesel nie powinien kopcić zimą jak benzyna... Kolego zainteresował mnie twój temat, otóż mam podobny problem do twojego, więc jak temperatura spada poniżej 10-ciu stopni to przy odpalaniu jak jest zimny puszcza mi niebieskiego dyma ale na chwilę a później już jest ok, mam też cały czas błąd regulatora sterowania klapkami i po skasowaniu po jakimś czasie znowu powraca, rozumiem że sterowanie klapek masz elektrycznym silniczkiem, najśmieszniejsze jest to że kolektor jest nowiutki i ten błąd dopiero po wymianie się pokazał choć nie wiem czy przed wymianą również go nie było i pytanie do ciebie mam czy po wymianie kolektora wydechowego silnik pracuje lepiej, tzn. ciszej? I czy z tym błędem związanym z klapkami nie odczułeś jakiegoś braku mocy?
  16. czerwony330d odpowiedział(a) na zarzynka temat w E46
    Kolego jeśli chodzi o tą część to jedyną firmą która to robi to pewnie lemforder na pierwszy montaż ale możesz zapytać w ASO jaki jest koszt tej poduszki, mnie się wydaje że nie powinno być to tak bardzo drogie a montując orginał masz pewność że wytrzyma drugie tyle ile wytrzymała ta stara uszkodzona poduszka, ja jeszcze u siebie nie wymieniałem więc ci nic nie podpowiem gdzie i ile kosztuje.
  17. Ja również piszę się na naklejkę a jeśli chodzi o członkostwo to pytanie mam takie czy jeśli w grudniu wpłacę 200 zeta na członkostwo w klubie to będzie to opłata na ważna do końca tego roku czy ważność będzie do grudnia następnego roku
  18. czerwony330d odpowiedział(a) na zarzynka temat w E46
    Kolego to co zaznaczyłeś na zdjęciu to jest nr 9 ale sprawdź też powyżej tej poduszki nr 17 bo to jest tłumik drgań dyfra jeśli jest uszkodzony to wypadało by również wymienić.
  19. czerwony330d odpowiedział(a) na zarzynka temat w E46
    Kolego wydaje mi się że jest poduszka wózka do której masz zamontowany dyfer na obrazku nr 9: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=33_0839&hg=33&fg=30 Albo co bardziej prawdopodobne tłumik drgań dyfra na obrazku numer 17 tylko na rysunku jest tłumik z nowego modelu taki jest u mnie a u ciebie jest jeszcze poduszka okrągła która została zmieniona ale nie wiem w którym roku, jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=33_1184&hg=33&fg=05 Wydaje mi się że w ASO powinieneś kupić tą poduszkę.
  20. Kolego też mam to samo co ty tutaj masz mój vin rozkodowany: viewtopic.php?f=19&t=127871&start=255 I żadnego filtra cząstek stałych nie miałem, więc nie martw się na zapas tylko wywalaj to wszystko tylko zostaw sondę lambda którą ja mam zostawioną i jest specjalna tulejka wspawana w downpipe i wkręcona by nie było błędów i od tej operacji nic mi się nie dzieje z autem. Kolego nie przejmuj się tylko wywalaj te ustrojstwo.
  21. 1. moby85 2. kobe4321 3. czerwony330d
  22. Kolego nie miałem filtra cząstek stałych jeśli o to ci chodzi natomiast katalizatory wywaliłem po chipie a jeśli chodzi o wtryski to powiem ci tyle mam ori wtryski i każdy mi radził żeby zmienić na z 535d ale ja sobie odpuściłem i powiem ci szczerze nie dlatego że brak kasy ale moje miały bardzo dobre korekcje i pomyślałem sobie jak się wysrają jak mówiono po takim podniesieniu mocy to wtedy wymienię na z 535d ale zrobiłem już z 5000 tys. km. i jak na razie mają takie same korekcje jak przed podniesieniem mocy a nawet wydaje mi się że troszkę lepsze i jak na razie daję sobie z tym spokój. Kolego mikan a tymasz filtr cząstek stałych :?:
  23. ja mam 12/2003 i jest jeszcze Eu3. zmiana była chyba na wiosne 2004. Tak jak pisze kolega jceel, zmiana była w 03/2004 na euro 4, ja mam 08/2004 i mam euro 4 ale nie wiem czy jest jakaś różnica we wtryskiwaczach, różnica pomiędzy euro 3 a euro 4 była tylko w sterowaniu zmienną geometria turbiny i klapki były sterowane elektrycznie i chyba tylko takie zmiany nastąpiły.
  24. jasne, nawet flaszkę bym postawił... :lol: mógłbym, ale nie wiem czy opłacalna robota i czy by pomogło bo dźwięk i tak się roznosi po całym silniku... Jak tak cie nurtuje te cykanie to ja ci mogę pożyczyć na chwilkę :D
  25. Całkowicie zgadzam się z kolegą SIEKIER_666, należy zdemontować tyle ile napisał, żadnych wtrysków czy pokrywy zaworowej czy kolektora nie trzeba demontować, oczywiście do demontażu kanał obowiązkowo a klucz od góry to tak jak pisał wcześniej kolega to split 12, najlepiej kupić w sklepach z profesjonalnymi narzędziami warsztatowymi bo w sklepach typu Castorama, Leroy Merlin tego typu nasadki nie kupisz, zaopatrz się również klucz oczkowy 15mm do odkręcenia obejmy katalizatora od turbiny, jest trochę mało miejsca zwłaszcza od strony silnika ale powinieneś sobie dać radę jak już będziesz miał zdemontowane wszystko od dołu, oczywiście przewody olejowe od smarowania turbiny również wtedy możesz odkręcić te ostatnie trzy śruby na klucz split 12 najlepiej jak bedziesz miał przedłużkę do grzechotki bo łeb śruby znajduje się dość głęboko, odkręcasz śruby a druga osoba od dołu przytrzymuje turbinkę i wyciąga, jest przy tym trochę roboty ale powinieneś sobie poradzić.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.