Treść opublikowana przez Saico
-
[E6x] - N52B30 - Jednoczesne błędy 29F4 i 29F5
Sprawdzić czy dolot i wydech są szczelne. Problemem mogą być też sondy. Katy rzadko padają jeśli silnik nie bierze oleju w wiekszych ilosciach.
-
Obszywanie kierownicy skórą e61
I te skóry strukturalne są dużo bardziej trwałe wg moich doświadczeń.
-
szpera e90 325i 2005rok
Po co Ci szpera do takiej mocy? Nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś montował do 325. Oczywiscie Quaife ma w ofercie, poczytaj na e90post.
-
E90 330i Krizu
Sprawdz Konektor most przy pedalach http://www.boostaddict.com/images/imported/2015/03/attachmentphpattachmentid345935stc1d1265-1.jpg
-
Wymiana łożysk kół przednich w xdrive
Dzięki, będę tak próbował.
-
Debil bawi się w mechanika- Demontaż koła pasowego
Wymieniałeś rozrząd czy tylko ustawiłeś? Fajnie że wszystko działa :cool2:
-
Wymiana łożysk kół przednich w xdrive
Zdejmę koło i ocenię widoczny gwint zanim się wezmę za wymianę. Nie uśmiecha mi się półosi kupować, tym bardziej, że ich koszt jest bardzo wysoki.
-
Wymiana łożysk kół przednich w xdrive
Popatrzcie proszę na tytuł, napisałem przeciez xdrive. Więc prasa potrzebna. I nie będzie to kosztowoło 100 zł u mechanika. Kotlin, tak mam prasę i samą wymianą łożyska sobie poradzę. Obawiam się tylko wprowadzenia półosi z powrotem do piasty. Z tego co wiem stare gwinty na półosiach nie wytrzymują wybijania a potem wciągania przez nakrętkę i jest duży problem. Stąd pytanie czy ktoś już tak robił i może potwierdzić lub zaprzeczyć.
-
Wymiana łożysk kół przednich w xdrive
do mechanika i tak rzadko kiedy zabieram narzędzia :D
-
Wymiana łożysk kół przednich w xdrive
Ktoś coś?
-
Debil bawi się w mechanika- Demontaż koła pasowego
Masz okazje zeby wymienic rozrząd :D :mrgreen:
-
BMW E90 N52K błedy+ stukot z silnika
No trzeba głowicę zdjąć i zbadać stan cylindrów, pare godzin roboty. Jeśli są ok to remont na pewno nie powinien kosztować 20 tys. tylko co najmniej połowę mniej. Podali Ci zaporową cene za remont wszystkiego co się da w silniku.
-
Lampy Halogenowe z Ringami DEPO | Recenzje, Pytania & Odp.
Fajna rzeźba, ja bym się jednak obawiał braku homologacji na takie przeróbki. W razie problemów ubezpieczyciel wykorzysta wszystkie możliwości żeby obniżyć odszkodowanie.
-
[E90] 330xi kod błędu 2C7F
Sprawdz czy wydech jest szczelny w okolicach tej sondy. Nieszczelnosc na łączeniu kolektor - wydech powoduje zaniżanie odczytów sondy (przekonalem się niestety po wymianie sondy)
-
BMW E90 N52K błedy+ stukot z silnika
Nie rozumiem co jest ryzykownego w remoncie dołu n52. Przecież to jest silnik jak każdy inny. W jakim stanie jest wał? Pomierzony? Nadaje się do szlifu? Możesz kupić używany silnik i za chwilę mieć kolejną podobną sytuację. Ja bym remontował. Tylko zmień mechanika na takiego co da gwarancje na remont.
-
Dziwny dzwiek w325i
Mnie interesuje do kogo silnik wzdychał.
-
N53 szarpie, przerywa.
Tutaj natknąłem się przy okazji opisu silnika N63 (ciekawy swoją drogą) na temat padających gumowych uszczelek wtryskiwaczy o których Kogutor wspomina. Nie wiem ile w tym prawdy, wrzucam dla potomnych :wink: https://spidersweb.pl/autoblog/silnik-bmw-n63-usterki-awarie-opinie/
-
Słabo świecący lewy ring
Dremel :D
-
Słabo świecący lewy ring
Te końcówki światłowodów były u mnie spalone na czarno, musiałem je spiłować i zaczęło świecić elegancko.
-
Słabo świecący lewy ring
Nie no tragedii nie ma, rozbierz i zobacz jak wyglądają końcówki światłowodów. U mnie to już prawie w ogóle nie świecił.
-
Zarnik czy xenon?
Kto pisze głupoty? Przepisałeś to co ja napisałem i tyle wniosłeś do tematu :roll:
-
Wymiana łożysk kół przednich w xdrive
Cześć, czy ktoś z Was wymieniał łożyska z przodu w E90 xdrive? Jak popatrzyłem sobie w newtis to wg BMW trzeba mieć pierdyliard specjalnych narzędzi żeby się za to wziąć. Najbardziej martwi mnie kwestia wysunięcia i ponownego wsunięcia półosi. Na e90post wiele pare osób pisało, że musiało wymieniać półoś bo stara nie chciała wejść/wyjść i zniszczyli gwint. BMW zaleca oczywiście specjalne narzędzie do tego. Rzeczywiście jest tak ciężko? Będę wdzięczny za rady jeśli ktoś robił u siebie w xdrive.
-
Zarnik czy xenon?
U mnie świecił tragicznie i do tego na żółto. Po wymianie żarnika na nowy Osram poprawiło się ale tez mi nie pasowało do końca jeszcze, właśnie te rozmyte krawędzie i rozproszone światło. Wymontowałem więc lampę. Okazało się że odbłyśnik był zniszczony okrutnie. Dałem do regeneracji. Oprócz tego wyczyściłem lampę od wewnątrz metodą na magnesik oraz wyczyściłem soczewkę, która była już mleczna od brudu. Po złożeniu efekt bardzo satysfakcjonujący :D
-
Słabo świecący lewy ring
Nie da się wymienić ringów. Może masz nadpalone światłowody. Ja tam miałem jak kupiłem auto. Musiałem spiłować końcówki światłowodów i zaczęły świecić cacy. Sprawdź też czy prąd dochodzi.
-
N53 szarpie, przerywa.
10k PLN pękło czy nie?