Skocz do zawartości

Lampy Halogenowe z Ringami DEPO | Recenzje, Pytania & Odp.


fatgrandma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

 

poniewaz w ostatnim czasie temat bardzo walkowany i nie mam ochoty odpisywac 3 razy dziennie na to samo pytanie o lampy (z tego co czytalem to kolega wafeltom ma podobie), postanowilem otworzyc ten temat.

 

Temat jest czesciowo zwiazany z tymi tematami: viewtopic.php?f=70&t=207954 i viewtopic.php?f=70&t=204807 wiec jezeli jestescie zainteresowanymi tymi lampami to mozecie zaczac od czytania tych tematow.

 

Wiec po koleji:

 

Dlaczego lampy z ringami DEPO?

 

Z dwoch powodow:

1) Oryginalne halogeny w wersji PreLCI do kpina - kazdy kto je ma, wie jak jest

2) Oryginalne halogeny PreLCI nie maja ringow, a ringi to jest to co male niedzwiadki lubia najbardziej.

 

Jakie wiec mamy opcje? Zasadniczo cztery:

1) Pogodzic sie ze slabymi halogenami ori i brakiem ringow

2) Kupic oryginalne halogeny LCI (plusy: maja ringi | minusy: cena, przymusowe kodowanie, brak soczewki)

3) Kupic xenony PreLCI lub LCI (plusy: xenon i ringi | minusy: CENA - zeby to mialo rece i nogi xenony wymagaja samopoziomowania i spryskiwaczy w zderzaku, to wielkie koszta. O ile w Polsce to moze nie problem to w Austrii nikt by mi nie podbil przegladu gybym mial xenony, a nie mial sprzyskiwaczy. I gwarantuje wam ze jak w Polsce juz nie bedzie gdzie stawiac fotoradarow to do tego tez zaczna sie przypierdzielac)

4) Kupic zamienniki DEPO (plusy: soczewka, ringi i cena | minusy: nie oryginalne)

 

Dobra, bierzemy to DEPO... ale ktore?

 

Wybor jest spory. Najlepiej widac go na stronie niemieckiego sklepu "Dectane" https://www.dectane.de/SCHEINWERFER/Scheinwerfer-BMW/3-er/BMW-E90-676/?XTCsid=713c73f41221298cce7f280243f614ed .

Zakupu z tego sklepu bym nie polecal, kupuja po prostu produkty DEPO, pakuja je w swoje pudelko i sprzedaja o 50 € drozej. ALE firma "Dectane" ma tez swoje plusy... po pierwsze primo maja ladnie zestawiony wszystkie zamienniki DEPO (to juz widzielismy) a po drugie maja na youtubie filmik pokazujacy dziwnego niemca ktory pokazuje jak wymienic lampy

(

)

 

Wiec ktore? Kwestia gustu. Ja wziolem lampy ktore na tej stronie sa oznakowane "SWB12DB" - dlaczego? Bo najbardziej przypominaja oryginalne halogeny BMW. Roznia sie tylko ringami, soczewka i tym ze niektore elementy, ktore w ori halogenach sa szare, w tych zamiennikach sa chromowane.

 

Gdzie kupic?

 

Mozecie w firmie "Dectane" ale ja bym polecal na ebayu albo allegro - dlaczego? Bo taniej. Tutaj np. http://www.ebay.de/itm/BMW-3er-E90-05-09-Limousine-Scheinwerfer-Angel-Eyes-Schwarz-H7-H7-von-DEPO-/271082298582?pt=DE_Autoteile&fits=Platform%3AE90&hash=item3f1dc39cd6

 

Kupilem... co teraz?

 

Na stronie "Dectane" ringi maja bialy kolor - nie wierzcie... to sciema. Ringi sa zolte (tak jak w tej aukcji na ebayu). Kazdy ring jest oswietlany czteremy zarowkami, jezeli chcecie miec biale/niebieskawe ringi macie dwie opcje:

 

1) wymiana na zimna katode CCFL (http://pl.wikipedia.org/wiki/Zimna_katoda) - z tego co sie orientuje kolega wafeltom wlasnie tak zrobil wiec niech on sie wypowie. Ja nie mam wiedzy na ten temat. Plusem napewno powinno byc rownomierne swiatlo w ringach bez widocznych punktow z zarowkami. Czytalem tylko ze CCFL bywa problematyczne na duzym mrozie, ale lepiej zeby kolega wafeltom sie wypowiedzial.

2) zamienic tych 16 zwyklych zaroweczek na LEDy. Ja tak zrobilem. Minusem jest to ze sa widoczne punkty, w ktorych zamontowane sa zarowki LED. Skad dostac te LEDy? Ano z ebaya. Jest tam taki jeden Wloch ktory nimi handluje i sprzedaje pakowane po 20 sztuk: http://www.ebay.de/itm/20-SMD-LED-T5-WHITE-ANGEL-EYES-with-CANBUS-for-FK-DEPO-/110625118088. Robota troche mozolna i frustrujaca, ale po dwoch godzinkach wszystki zarowki beda podmienione.

 

http://666kb.com/i/cb4ptlk650201iuw0.jpg

Porownanie zwyklych zarowek z ledami - zdjecie kradzione z netu.

 

Zakladamy

 

Nie bede sie rozpisywal na temat jak wymienic lampy. Wazne w przypadku zalozenia zamiennikow DEPO sa dwie rzeczy:

1) Silniczek z ori lamp musicie przelozyc do tych nowych (one maja atrape wlozona zamiast silniczka). Silniczek pasuje bez problemow - kraza legendy ze trzeba skrocac silniczek czy bog wie co - NIE, nic nie trzeba - Po prostu przekladacie i podpinacie.

2) Jezeli macie oryginalne lampy ZKW (nie Valeo) to chywyt migacza bedzie pasowal do nowej lampy. Jezeli macie Valeo to musicie dokupic uchwyt do lamp ZKW migacza w ASO (Nr. czesci znajdziecie tutaj http://de.bmwfans.info/parts/catalog/E90/Sedan/Europe/320d-M47N2/LHD/N/2007/february/browse/lighting/individual_parts_for_headlamp_halogen/ (cena sie nie zgadza)).

 

http://666kb.com/i/cb3rhpzupnaszlb1i.jpg

Tak wygladaja te uchywty. Zeby sprawdzic ktore lampy macie, otworzcie maske i popatrzcie na lampe, tam jest napisane.

 

Ja mialem szczescie bo mialem ori lampy Valeo, ale okazalo sie ze dostalem uchwyty ZKW razem z lampami DEPO (chociaz bylo napisane ze nie sa w zestawie).

 

Jak to wyglada?

 

Ciezko zrobic zdjecie ktore dobrze odzwierciedlalo by jak wyglada swiatlo. Zrobilem kilka + filmik i tak naprawde zadno nie jest w 100% takie jak w realu.

 

Kilka zdjec:

 

29. Stycznia - 7:00 rano - pochmurny dzien:

http://666kb.com/i/cb3rlmkwlcsezjbxi.jpg

Lampa brudna, same ringi

 

29. Stycznia - 8:00 rano - pochmurny dzien:

http://666kb.com/i/cb3rmm8z1ko5ee0x2.jpg

Lampa przemyta sniegiem - ringi + soczewka

 

http://666kb.com/i/cb3rnhk2cpi8l3wva.jpg

Lampa przemyta sniegiem, same ringi

 

http://666kb.com/i/cb3ro5sbn5hytjw2u.jpg

Jedna lampa przemyta druga brudna, same ringi

 

30. Stycznia - 9:00 rano - troche ladniejszy dzien:

http://666kb.com/i/cb4pzoirtg4lo3cgw.jpg

Lampy po deszczu, same ringi

 

Filmik nakrecony kamera GoPro w tamtym tygodniu kolo 17:00 godziny, pochmurny dzien. Soczewka + ringi i same ringi

 

Jak to wyglada w sloneczny dzien?... Nie wiem, bo przez caly miesiac nie bylo ani grama slonca. Jak sie pojawi to wrzuce zdjecia.

 

Plusy i Minusy

 

+ Wyglad

+ Soczewka swieci lepiej (dalej i szerzej) niz reflektor w oryginalnych halogenach PreLCI

+ Lampy pasuja jak oryginalne, nie ma zadnych szpar

 

Minusow narazie nie zauwazylem. Podjerzewam ze moga parowac te lampy. Moje narazie nie paruja a bylem kilka razy na myjni i generalnie pogoda jest wilgotna. wafeltom pisal ze jego cos tam paruja w ekstremalnych warunkach wiec sie nie oszukuje ze moje tak nie maja. Czytylem ze swiatla dlugie slabo swieca - moze mam jakis dziwny egzemplarz, ale moje swieca mega (ale tez ze strachu przed tym ze moga zle swiecic to zalozylem Osramy Nightbreaker).

 

Jakie zarowki?

 

Ja zalozylem nastepujace:

 

- W ringach sa te LEDy z linku powyzej

- H7 Osram Nighbreaker - swiatla dlugie

- H7 Philips Blue Vision Ultra Xenon Effect - swiatla mijania (jak widac na zdjeciach z xenonem wspolna maja tylko nazwe)

- PY21W Osram Diadem - migacze

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez fatgrandma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

musze powiedziec ze ladnie to opisales.

maja minusy np. na wprost lamp gdy swieca sa ciemniejsze smugi. a jak zalozyles ledowe zaroweczki to nie ma czesam bledu o spalonej? poprostu musza byc led canbus ale i one beda mrugaly po odpaleniu silnika chyba ze wylaczyc sprawdzanie zarowek pozycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze powiedziec ze ladnie to opisales.

maja minusy np. na wprost lamp gdy swieca sa ciemniejsze smugi. a jak zalozyles ledowe zaroweczki to nie ma czesam bledu o spalonej? poprostu musza byc led canbus ale i one beda mrugaly po odpaleniu silnika chyba ze wylaczyc sprawdzanie zarowek pozycyjnych.

 

Po zalozeniu tych ledow z linka ktory wstawilem nie wyskakuja zadne bledy. Mrugaja po odpaleniu silnika gdy pokretlo od swiatel jest ustawione na wylaczone - przypadkiem to zauwazylem (zazwyczaj mam wlaczone swiatla caly czas).

 

Nie chcialem tych lamp przedzstawiac jako najlepsze na swiecie. Pisze tylko o moich doswiadczeniach z nimi. Mozliwe ze minusy jeszcze dojda... narazie mam je niecaly miesiac wiec po prostu jeszcze wiecej minusow nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Dobrze by było zmienić żarówki ( kiedy te sie już wypalą ) na jakieś Tuningowe , fakt faktem świecić będą troche słabiej niż Philips ale za to kolor będzie fajniejszy.

Swoją drogą dziwne że są aż tak żółte , kolega ma w Focusie i świeca zdecydowanie na bielszy kolor

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było zmienić żarówki ( kiedy te sie już wypalą ) na jakieś Tuningowe , fakt faktem świecić będą troche słabiej niż Philips ale za to kolor będzie fajniejszy.

Swoją drogą dziwne że są aż tak żółte , kolega ma w Focusie i świeca zdecydowanie na bielszy kolor

 

Zastanawialem sie nad tym. Ale jedyne ktore maja homoloagcje "E" na europe to te firmy MTec (chyba, nie pamietam dokladnie) - a te patrzac na recenzje w necie maja bardzo krotka zywotnosc.

 

Podejrzewam ze jak obok Foki twojego kumpla postawisz twoje E91 z Xenonem to Philipsy tez nie beda sie wydawac takie biale. Moze tez telefon troche przefarbowal swiatlo przy robieniu zdjecia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym kolorem to sie zgadza. na ebay.co.uk H7 ice blue zgraja sie z ringami. pisze tam kolor temp. 6500k i tak mniej wiecej jest. ja przez caly rok ich uzywam w anglii -prawie wszystkie drogi oswietlone czyli nie potrzeba duzo swiatla przed soba natomiast na wypad do polski osram nightbreaker. co ciekawe w anglii jak jest pochmurno.....

te ringi wygladaja naprawde ladnie i jezdze na wlaczonych tylko pozycjach.

 

co do instalacji ccfl zeby miec pelne ringi jesli ktos bedzie zainteresowany to zrobie opis jak to wykonac gdzies powinienem miec kilka fotek z rozbebeszonym tym wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym kolorem to sie zgadza. na ebay.co.uk H7 ice blue zgraja sie z ringami. pisze tam kolor temp. 6500k i tak mniej wiecej jest. ja przez caly rok ich uzywam w anglii -prawie wszystkie drogi oswietlone czyli nie potrzeba duzo swiatla przed soba natomiast na wypad do polski osram nightbreaker. co ciekawe w anglii jak jest pochmurno.....

te ringi wygladaja naprawde ladnie i jezdze na wlaczonych tylko pozycjach.

 

co do instalacji ccfl zeby miec pelne ringi jesli ktos bedzie zainteresowany to zrobie opis jak to wykonac gdzies powinienem miec kilka fotek z rozbebeszonym tym wszystkim

 

Ale ja te lampy zmienilem przede wszystkim zeby swiecily lepiej niz ori halogeny bmw. Wiec przydaly bymi sie zarowki ktore swieca dobrze. Wiec jak ktos zna jakies zarowki H7 ktore a) swieca na bialo b) maja znaczek "E" c) swieca DOBRZE - to prosze podzielcie sie ta informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no o w tym miejscu zaczyna sie pewien problem. nie ma h7 mocnych ktore maja kolor zblizony do ledu czy ccfl. przetestowalem kilka wnioski tak jak napialem wyzej. nie testowalem tylko piaa ale tam tez kolor ponizej 6000k takze drogie i nadal zolte. jest natomiast co innego jako alternatywa hid - hir. HIR to zarowka halogenowa o zmienionym ksztalcie zamiast walca jak w h7 jest kula (banka) i moze byc z uhwytem h7. jak zwykla h7 ma 1500-1700 lumenow tak hir ma okolo2300. na ta zarowke mozna zalozyc wiekszy filtr- czyli uzyskac barwe swiatla powyzej 6000 przy swieceniu ok1800-2000lumenow.

popatrz na wloskim ebay tam juz sa takie sprzedawane. no ale hyba bez "E". na alibaba jest tego juz cale tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo h7 jest do swiecenia (swiatla mijania i drogowe) ale ma niska barwe swiatla okolo 3800k -dla standardowych zarowek, lepsze to ok 4200k, a wiecej moze byc i 7500k ale wraz ze wzrostem "k" (temperatura swiatla-w kelvinach) rosnie kolor odcien "bialosci" (skala od czerwonego przez zolty bialy niebieski fioletowy) rosnie rowniez filtr uzyty do filtrowania zoltego swiatla i spada naterzenie swiatla (wyrazana w lumenach) a co za tym idzie jego ilosc na drodze.

wiem ze sa h7 led, bardziej diody led z trzonkiem jak w h7 ale to nie przekroczylo (chyba) jeszcze 800lumenow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo h7 jest do swiecenia (swiatla mijania i drogowe) ale ma niska barwe swiatla okolo 3800k -dla standardowych zarowek, lepsze to ok 4200k, a wiecej moze byc i 7500k ale wraz ze wzrostem "k" (temperatura swiatla-w kelvinach) rosnie kolor odcien "bialosci" (skala od czerwonego przez zolty bialy niebieski fioletowy) rosnie rowniez filtr uzyty do filtrowania zoltego swiatla i spada naterzenie swiatla (wyrazana w lumenach) a co za tym idzie jego ilosc na drodze.

wiem ze sa h7 led, bardziej diody led z trzonkiem jak w h7 ale to nie przekroczylo (chyba) jeszcze 800lumenow.

 

A o jakiejkolwiek homologacji to juz wogole nie ma mowy. A ja mieszkam w kraju w ktorym naprawde potrafia sie przyczepic do wszystkiego. Tutaj nawet na dolozony M-Pakiet (ori) trzeba miec papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

W BMW pre lci ringi występują tylko w lampach xenon, a dokładnie to bixenon jak niedawno sam się dowiedziałem :D . W autach po lifcie dopiero były ringi w lampach bez xenonu.

Oczywiście mowa o ori lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW pre lci ringi występują tylko w lampach xenon, a dokładnie to bixenon jak niedawno sam się dowiedziałem :D . W autach po lifcie dopiero były ringi w lampach bez xenonu.

Oczywiście mowa o ori lampach.

 

Dzięki

 

Domyślam się że przerobienie teraz na bixenon to spore koszta. Jest ktoś wstanie orientacyjnie powiedzieć o jakich kwotach byłaby mowa? I jak kolega wcześniej wspomniał mówię o ori lampach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: Może ktoś wytłumaczyć co dają te ringi? Jak to działa?, kiedy się świecą? - to są światła tylko pozycyjne i gasną po włączeniu świateł mijania bądź drogowych, czy też zastępują światła do jazdy dziennej? Fakt, że na drodze wyglądają ładnie, a mnie ciekawi jak to działa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: Może ktoś wytłumaczyć co dają te ringi? Jak to działa?, kiedy się świecą? - to są światła tylko pozycyjne i gasną po włączeniu świateł mijania bądź drogowych, czy też zastępują światła do jazdy dziennej? Fakt, że na drodze wyglądają ładnie, a mnie ciekawi jak to działa?

Wszystko zależy czy mowa o LCI czy pre-LCI.

 

W pre-LCI ringi występują tylko z lampami bixenonowymi i spełniają jedynie funkcję świateł pozycyjnych. Podobnie jak w większości samochodów świecą się również wraz ze światłami mijania/drogowymi. Działają na zasadzie światłowodu - oba ringi stanowią jeden plastikowy element, który jest podświetlany żarówką znajdującą się w dolnej części lampy pomiędzy palnikiem ksenonowym a żarówką świateł drogowych. Niewielka grubość plastikowego elementu świecącego ogranicza znacznie ilość światła, którą może wyemitować przez co nie nadają się jako światła do jazdy dziennej.

 

W LCI ringi zostały powiększone i oprócz świateł pozycyjnych mogą również służyć jako światła do jazdy dziennej. Występują też we wszystkich typach lamp (bixenon i halogen). Zasada działania podobna, tylko plastikowy element światłowodowy został pogrubiony (szczególnie wokół lampy świateł drogowych), przez co jest w stanie świecić mocniej. Dodatkowo OIDP w LCI ringi mają dwa tryby świecenia - mocniejszy dla świateł dziennych i nieco słabszy jako światła pozycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
witam, mam pytanie w związku z wymianą żaróweczek w ringach depo, dużo sie naszukałem i znalazłem te oto diody http://alltronix.pl/pl/zarowka-led-canbus-t5-2smd-5050.html i moje pytanie brzmi czy to są te same co podane były w linku z ebaya mianowicie te http://www.ebay.de/itm/20-SMD-LED-T5-WHITE-ANGEL-EYES-with-CANBUS-for-FK-DEPO-/110625118088
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
typ zarowki led ktor apotrzebujesz to T5 2smd najlepiej wersja 5050 bo najjasniej podobno swieca. 2smd to o ile sie nie mysle oznacza ilos diodek na zarowce. I nie wiecej nie mniej bo swiatlo bedzie sie zle rozprowadzalo po ringu. Sama kupilam DEPO Angel Eyes juz te drozsze z ledowymi migaczami. W dzien swieca kiepsko w tym sensie ze bardzo widac 4 punkty na ringu w miejscu gdzie sa umiejscowione zarowki. w nocy wygladaja ciekawiej i ladnie oswietlaja droge. Jak juz zainstaluje te T5 to bede zadowolona mysle. Tylko trzeba sie babrac z wyjmowaniem i rozkrecaniem lamp meh.... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie o koszty jeszcze bo dzisiaj xenony pre lci dynamics dostaniesz za 2K zlotych kompletne. kodowanie jak zalazysz sam to chyba w 200 zl powinienes sie wyrobic, 600 zl z zakladaniem.

 

Jak to sie ma do Depo ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.