Treść opublikowana przez MarcinPioneer
-
Wymiana oleju w tylnym moście - WRAŻENIA ;)
Jest on syntetyczny
-
Wymiana oleju w tylnym moście - WRAŻENIA ;)
Co tego oleju to GL5 jest lepszy jakościowo. Ale zarówno GL5 jak i GL4 mogą występować 75W90 jako półsyntetyczne jak i syntetyczne np: VALVOLINE DURABLEND GL4 75W90 półsyntetyczny VALVOLINE DURABLEND GL5 75W90 półsyntetyczny cena około 35zł VALVOLINE SYNPOWER TDL GL5 75W90 syntetyczny cena około 55zł
-
pomoc w wyborze tlumika / koncowek
Kup sobie zwykłe dwie sztuki końcówek ULTERA za jakieś tam grosze i będzie po sprawie. Przykręcisz do swoich końcówek i będzie git za małe pieniądze.
-
Wymiana oleju w tylnym moście - WRAŻENIA ;)
Co Ty mnie uczysz?, jak ja to mam w jednym palcu. I co Ty wypisujesz, że tylko CASTROL robi oleje do mostów BMW( totalne brednie). Robi ale tylko do szpery i nazywa się SAF-XJ 75w140 występuje w 20l opakowaniach
-
Wymiana oleju w tylnym moście - WRAŻENIA ;)
Do zwykłego mostu lejesz olej o parametrach GL5 75W90 robi go każda chyba firma-ja mam VALVOLINE DURABLEND 75W90, do mostu ze szperą 75w140 produkuje go tylko CASTROL
-
oznaczenia zarowek
Do tablicy masz C5W żarówki rurkowe 5wat I jeśli już to nie 20W tylko 21W do kierunków wstecznych stopu przeciwmgielnych tylnych
-
Zawieszenie tylne.
Jak wymienisz jedno, to prawdopodobnie samochód będzie Ci krzywo stał.
- "Buczenie" tłumika
-
"Buczenie" tłumika
Ja mam dostęp do FERROZA, ostatnia jego cena to 280zł. W tej chwili go na hurtowni nie ma, ale może u producenta jest. Wtedy dostawa trwa dzień dłużej.
-
"Buczenie" tłumika
Co do 525 24v i 525 12v tłumik różni się tylko średnicą rurek. I znowu z polskich producentów robi to tylko FERROZ i NAJWIęKSZE BADZIEWIE MARIX. Polmoostrów(płuciennik) robi tzw uniwersal do 24v i 12v. Poprostu tłumik końcowy jest połączony ze środkowym. Kup sobie FERROZ i tyle najtańsza i najlepsza opcja. Bo następny w kolejności cenowej to właśnie jest TESH, lub EBERSPAHER.
-
"Buczenie" tłumika
U mnie po 2 latach jak nówka właśnie FERROZ
-
"Buczenie" tłumika
Teraz do 525 24V robią już polscy producenci tacy jak FERROZ cena coś około 250zł za ostatni. Tylko,że w E34 525 24v są dwa rodzaje układu wydechowego. 1. Tłumik końcowy ma długie rury aż do tłumika środkowego 2. Tłumik końcowy ma krótkie rury za to tłumik środkowy ma długie U mnie jest ten pierwszy system
-
oznaczenia zarowek
w E34 w różnych katalogach jest napisane, że z tyłu w pozycyjnej powinno być 10W. U mnie takie siedzą.
-
[E30][E34][E32] Czyszczenie soczewek - krok po kroku
Halogeny i światła mijania da się dobrze wyczyścić wewnątrz bez odklejania szkła. Po prostu czyścisz przez otwór w którym siedziała soczewka, Halogeny sobie odkręcasz. Są przykręcone jednym wkrętem. Wyjmujesz i na spokojnie rozkręcasz i czyścisz.
-
Jakiej firmy radia i glośniki sa seryjnie w BMW?
A na moich głośnikach nie napisane, jaki producent, tylko,że BMW i nr OE, natomiast tylko na gwizdku w desce rozdzielczej jest NOKIA. Radio było oryginalne BMW BAVARIA C REVERSE II,ale leży teraz w szafie
-
Było fajnie, ale nie ma dobrze :( Dwa nowe problemy - wał?
Mam jest takie coś na nim nr KNECHTa to OX68D
-
Było fajnie, ale nie ma dobrze :( Dwa nowe problemy - wał?
KNECHT to jest pierwsza liga w filtrach. Jeżdże na KNECHT i u mnie jest dobrze
-
Zarowki: h1 - lucas, czy philips bluevision? i poziom oleju
U mnie w firmie była taka BMW E34 że żarówka wtopiła się w odbłyśnik, w odbłyśnikach były juz małe dziurki, soczewki wyczyściło się i wstawiło OSRAM silverstar
-
Zarowki: h1 - lucas, czy philips bluevision? i poziom oleju
co do pozycyjnej żarówki, to podczas czyszczenia rewflektora(soczewki) do niej się nie dostaniesz. Musiał byś odklejać szkło reflektora. Lub jakoś tak wydostać ją
-
Samochód do ciągania lawet:)
TRANISTEM możesz spokojnie się zmieścić nawet poniżej 7l, ate tylko tym starszym, te nowsze od 94 roku to już palą więcej
-
Samochód do ciągania lawet:)
polecam FORD TRANSIT z tych lat produkcji to akurat TRANSITY najmniej paliły. A czy się psują to nie powiedziałbym.
-
nie gasnie podswietlanie przyciskow szyb w e34
Tak jest
-
UBEZPIECZENIA
U mnie jak by nie liczyć to najtaniej wychodzi ze wszystkich ubezpieczycieli MTU płacę za rok OC+NW 500zł. Bratu jak ubezpieczałem NEXIE to w PZU za rok 1400zł, WARTA 1600zł, UNIQA 1300Zł, a MTU 700zł za rok. Na POLONEZIE też są najtańsi teraz nie pamiętam ile.
-
wypadek, bezpieczeństwo i podziękowanie
Jeśli chodzi o POLONEZA to jest to bardzo toporny samochód, i jeśli chodzi o zderzenia bardzo mocny
-
CZERWONA KONTROLKA, PANIKA, HELP
Ostatnio się spotkałem dostaliśmy jakąś informacje z hurtowni na temat klocków. To ,że np producent układu hamulcowego jest np ATE, BOSCH czy TRW, nie znaczy ,że tam muszą być stosowane takie klocki tych producentów. W jakimś tam OPLU i VW w takim wypadku na pierwszy montaż idą właśnie FERODO. Co by nie było, że jestem za FERODO. Jeżdżę na JURID bo takie były założone jeszcze w niemczech, z tyłu już wymieniłem na ATE, a z przodu pójdą pewnie też ATE lub JURID. Co do FERODO to występują w 3 czy 4 rodzajach, najtańsza wersja to jest FSL (kiedyś TARGET) dobra to PREMIER a już następne to klocki sportowe