Treść opublikowana przez K8v8M
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
Ni właśnie zależy mi na informacji o tym jak Ty sobie konkretnie poradziles z tym czujnikiem temp oleju. Może być na Priv. Ztcw tylko szesciocylindrowce maja fabrycznie czujniki. Mi w ASO tez robili problemy, szkoda nawet pisać. Na szczęście doradca serwisowy zadecydował o wymianie termostatu. Powiedz mu (jakby sie stawiał ), ze jak Ci nie wymienia to w ocenie dasz mu same pały i zobaczysz ze zmieni zdanie bardzo szybko ( jak nie wyrobi odp. Średniej to nie ma premii ) Nie ma się co szczypać, szkoda kasy na paliwo, a silnik też na tym nie zyskuje.
-
123d N47 charakterystyka pracy i rozwijania mocy.
Zaobserwowalem, że pod koniec zakresu obrotów gdzieś koło 4400 rpm jest jakby ekstra kopnięcie. Tak jakby dodatkowa górka momentu obrotowego. Czy tylko mi sie tak wydaje? Ogólnie to już mój trzeci silnik n47 i mam wrażenie, ze wszystkie czasem idą jak burza, a czasem są jakby lekko mulowate. Cos mi sie roi, czy tez tak macie?
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
Z wskaźnika akcesoryjnego. Nie wiem czy olej można też wyświetlić w ukrytych funkcjach jak ciecz. A tak z ciekawości przy temp. zew. na poziomie 10st. ile czasu zajmuje Twojemu 123d przy spokojnej jeździe, żeby dobić do tych +80st. wg wskazań komputera pokładowego? Chodzi mi tu bardziej o dystans w km niż czas? U mnie w okresie wakacyjnym wystarczą 4-5 km spokojnej jazdy, w zimie zajmowało to +/- 8-10km. Dodam, że podczas rozgrzewania staram się nie przekraczać 3k rpm. Możesz napisać cos wiecej o tym wskazniku akcesoryjnym??? U mnie czas jest podobny tzn w zależności od warunków i delikatności obchodzenia sie z gazem nawet do 20 km zima. Tez początkowo myślałem, ze te 82 w tym modelu to prawidłowa wartość bo po mocnym, dłuższym ciśnieciu lub przy wypalaniu DPF dochodziło do 88C, a na postoju nawet do 90. Jednak to był błąd. Powinno być 88-90 podczas normalnej jazdy. Po wymianie termostatu pali mi ok 0,5 do 1 l mniej. Prawdopodobnie tez od nowości miałem ten termostat uwalony, co wnioskuję właśnie po spalaniu.
-
M135i wreszcie mocny silnik w 5D?
Na ile rozumiem spekulacje to nie bedzie takie auto jak M3 czy M5. Raczej coś w stylu M550d. Ja to pojmuję jako jednak coś zbliżonego do 1M, które też pełnoprawnym M nie jest. Z tego co czytałem ma być to coś wiecej niż F20 z mocnym silnikiem i pakietem Stylizacyjnym M. A co z tego wyjdzie czas pokaże.
-
M135i wreszcie mocny silnik w 5D?
Obowiązkowe są jak dla mnie hamulce performance :) Zdjęcie niestety modelu 3D. Choć też bym w zasadzie nim nie pogardzil. Zawsze to 20kg mniej i 2-3 tys zaoszczędzone ;)
-
M135i wreszcie mocny silnik w 5D?
M135i pewnie będzie minimalnie tylko wolniejszy od 1M. Niby dlaczego auto zauważalnie lżejsze i sporo mocniejsze nie miałoby być tez sporo szybsze? Poza tym mówimy o tym co wychodzi z fabryki. Dla R6 ponad 400KM jest realne bez wielkiego cudowania. Z 2.0 ciężko będzie dobić do 300 KM
-
M135i wreszcie mocny silnik w 5D?
no ale będzie też znacznie szybszy. 328i to mocny, ale jednak dupowoz. M135i już bym do tej kategorii nie zaliczył.
-
M135i wreszcie mocny silnik w 5D?
Z czasem pewnie będzie, bo czemu by nie? Zawsze można pare euro wiecej wziąć za to samo. Dziurę miedzy 218 a 320 KM jak najbardziej można zatkać. Edit. Pewnie W tym przedziale będzie to dwulitrowe 130i z mocą ok 270KM, ale to chyba nawet lepiej, prawda?
-
M135i wreszcie mocny silnik w 5D?
Prawdę mówiąc zaczynam mieć na niego chrapkę. Plotki mówią o 320 KM, R6 dostosowanym do osiagów zawieszeniu. Jak dla mnie technicznie esencja BMW, a przy okazji auto zachowuje użytkowy charakter ( w moim przypadku do wozenia czasem czegoś o większych gabarytach). Gdyby ktoś miał jakieś info zachęcam do dzielenia się.
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
to sobie kup interfejs i sprawdzaj :mrgreen: albo w ukrytym menu :lol: Ja sobie kupiłem tgIII i wskazania temperatury mam wyświetlane na bierząco.
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
Tu raczej na pewno przegrzania nie przegapimy. Niestety niedogrzanie tak. Teoretycznie powinno to być wychwycone przy przeglądach. Info o temp. jest zapisywane w kluczyku i wyświetlane u doradcy. Niestety doradcy to olewają.
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
A skąd ty bierzesz temp oleju? Ja tez myślałem ze 82 (chyba od nowosci )jest ok. O "dziwo" po wymianie termostatu trzyma teraz 90 bez gonienia. Temp zalaczania dużego obiegu przy sprawnym termostacie to 88C.
-
Opcja START-STOP
A w tym przypadku tez nie do końca, bo tu nie o prace silnika chodzi lecz o liczbę cykli on/off. U mnie od 4 lat działa ok. Jak jeździ żona do pracy/po mieście to komp pokazuje ostatnio 4,2 /100 średnio ( trza doliczyć ok 8 procent bo zaniża). Pomijając spalanie, to dla mnie jest to rewelacyjne rozwiazanie problemu klekotu diesla. Wkurza mnie jak przychodzi zima i system nie działa. W jedynce niestety przy asb tez nie działa. Za ten komfort akustyczny jestem w stanie zapłacić za ewentualną wymianę rozrusznika, choć się raczej o takim problemie nie słyszy.
-
Koła z e87 do e90
Na 99 procent 47
- Koła z e87 do e90
-
Opony na lato
Miałem re050A i nie wspominam ich najlepiej. Dramatycznie kiepski komfort, zachowanie na drodze takie sobie. Może poza wyjątkiem suchego asfaltu po dobrym rozgrzaniu opon. Obecnie jeżdżę na conti sport contact 5. Tez nie jest to ideał, ale imho są pod każdym względem lepsze od RE050A. Z tym ROF bym nie przesadzał, choć nie wykluczam jakichś zależności w tym względzie. Ztcp jakiś test opon w gazecie na e90 i nie wygrała opona ROF.
-
Opony na lato
Asymetric 2 mogą byc po prostu niedostępne.
-
E87 trwałość klocków i tarcz
Opony zmieniam co maks 20 tys... Ale dziękuje za życzenia.
-
E87 trwałość klocków i tarcz
Odnoszę podobne wrażenie patrząc na ludzi którzy nie korzystają z możliwości posiadanych aut zabijając ekonomią cały fun z jazdy... ;) Chyba mamy odmienne definicje wykorzystywania możliwości auta. Jak dla mnie nic fajnego nie ma w bezmyślnym wciskaniu gazu przed swiecacym sie od dawna czerwonym światłem ( tylko po to by potem gwałtownie hamować). Podobnie nie widzę nic pasjonującego we wciskaniu hamulca przed każdym zakrętem. Pewnie nie masz też świadomości, że jazda ekonomiczna w mieście wiąże sie ze znacznie wyższą średnią prędkością w mieście niż przeciętna. Do tego dochodzi jeszcze używanie mózgu zamiast hamulca.
-
Opony na lato
Conti 3 są w miare ok. Rainsporty mnie zawiodły w BMW. Jeśli kupisz asymetric 2 daj znać.
-
E90- Wymiana gałki zmiany biegów. Pomocy!
Uwazam za warta pieniędzy kierownicę M. Lecz tylko te z "dziurkowaną" skórą w miejscu trzymania. Jak sie przesiadam do auta z kierownica wielofunkcyjną czuję dyskomfort. Kierownica ta wydaje mi sie bardzo cienka i śliska, szczególnie jak jest zimna. Gałka to być może fajny dodatek, ale czy coś realnie daje?
-
[F20] już jest w salonach i ....
Bez przesady, f20 jest całkiem śliczne w porównaniu do e60. Akurat e60 uważam za najładnieje współczesne BMW. Cała nowa linia 1/3/5 mi sie nie podoba. F20 jest ok dopóki nie trzeba patrzeć z przodu. F30 tez jakoś ujdzie. Nowa piątka to lipa. Jest za wielka.
-
E90- Wymiana gałki zmiany biegów. Pomocy!
A nie lepiej wymienić przed sprzedażą z powrotem na oryginał ?
-
E90- Wymiana gałki zmiany biegów. Pomocy!
Nie polecam ciągniecia rękoma jak na filmie. Można sie nabawić kontuzji. Ja sobie radziłem podkladając nogę pod rękę. Dzięki temu jak gałka puści ręka nie leci z rozpędu i jest zwyczajnie łatwiej.
-
[F20] już jest w salonach i ....
Jakie promocje? Wersja special edition była od dawna dostępna przy e87. Zreszta w tym wypadku promocja to głownie wykastrowanie wersji podstawowej, a nie realna obniżka ceny.