Treść opublikowana przez K8v8M
-
do jakich obrotow moge krecic diesla???
Ja na spalanie nie narzekam. Nie mówimy o normalnej jeździe ze stała prędkością tylko o przyspieszaniu. U mnie spalanie średnio 6,5 w jedynce i poniżej 5 u żony w trójce (średnio )
-
do jakich obrotow moge krecic diesla???
Boże ludzie zmilujcie sie. Kto Wam prawo jazdy dał ? Skoro silnik ma obroty mocy maksymalnej, przy 4400 (są takie odmiany N47, więc tez należy sobie powiedzieć "to zależy ") to trzeba go kręcić do ok 4600-4700 aby uzyskać maksymalne osiągi. Przyspieszanie na maksa w zakresie 2-3,5 tys obr to katastrofa. Nie dość ze nie wykorzystujecie osiagow silnika to katujecie osprzęt wysokim momentem obrotowym. Potem płacz ze dwumasa i sprzęgło do wymiany. Jeśli za trudne jest dla Was zrozumienie Jak korzystać ze skrzyni biegów to przejedzcie sie raz automatem. On po max wcisnieciu gazu ciągnie niemal do odcinki. Inżynierowie którzy tak go zaprogramowali zrobili to na podstawie precyzyjnych obliczeń by maksymalnie wykorzystać osiągi silnika. Wy je zwyczajnie marnujecie.
-
123dA E87 by K8v8M 266 KM
On sprawdza 0-60 w trakcie sprawdzania 0-400. Wyświetla przez chwile czas 0-60, a po osiągnięciu 400m zmienia na czas na ćwiartkę. Masowanie pleców jest słabe. U mnie po pierwsze jest automat, a po drugie nie ma gwałtownego narastania momentu. W zasadzie jeśli przyjąć tolerancję plus minus 10 procent to moment jest płaski od ok 1500 do 4700.
-
123dA E87 by K8v8M 266 KM
Update wyników. Dziś zrobiłem pomiary g-tchem po chipie. 0-60 MPH 5,5s 0-400 13,95s. Wynika z tego, ze wyniki są pomiędzy 130i a 135i, ale ciut bliżej do 135i. W sumie nieźle.
-
chip tuning - wykres
No to nie porównasz tych wykresów. Zwykle hamowanie inercyjne mają tendencje do zaniżania momentu przy silnikach z turbo.
-
chip tuning - wykres
Zacznij od tego by pojechać na tę samą hamownię!
-
chip tuning - wykres
25 KM myśle ze może byłoby do zrobienia na osprzecie FMIC, wydech... Popytaj.
-
chip tuning - wykres
Jest choćby inne ciśnienie na listwie. Mi poradzili zmianę auta, bo nikt tego nie ogarnie elektronicznie i tak zrobiłem, a miałem podobne pomysły.
-
[E87] 116i Uszkodzenie rozrządu/Koszty naprawy
Moim zdaniem powinieneś uderzyć do BMW w kraju gdzie było serwisowane auto.
-
chip tuning - wykres
A dlaczego takie gigantyczne straty?
-
[E8x] Tunel srodkowy / Podlokietnik -zaslepka zawiasu
2/3 tej ceny to przeciętny olej castrola z ogromna marżą. Lepiej kupić samemu coś lepszego, a zostanie jeszcze sporo kasy
-
Jaki silnik do e90?
Moim zdaniem i tak niezłe wyniki poszukiwań. Często jest tak, ze u handlarzy drobna wada maskuje dużą. Klient dostanie upust za odkrytą przez siebie wadę i jest happy. Tymczasem zło czai sie nieodkryte.;)
-
Jaki silnik do e90?
No ja bym do tego dołożył jednak dużo dłuższe nagrzewanie, kiepski stosunek mocy do masy silnika, słaby zakres obrotów użytecznych . Powiedzmy, ze 3l i 380 KM to już nie jest źle, ale to wyjątek, a nowa M3 będzie miała z tych 3l i tak znacznie wiecej mocy. Ogólnie w BMW diesle są wyjątkowo udane, ale benzyny i tak dużo lepsze. Jedyna zaleta diesla to spalanie.
-
[E87 all] Klimatyzacja przycisk ALL
A jak dla mnie to uwstecznienie. Co was obchodzi temp u pasażera ? Niech sobie ustawia jaka chce. Do tego zlikwidowali "rest". Zreszta klima auto i tak jest do kitu. Iedealna klima była w jednej z opcji e 60. Pól automat można było ustawić temp i automat ja utrzymywał, ale sterowanie nawiewami było ręczne.
-
Jaki silnik do e90?
Koledzy raczą zapominać, ze mam automat w jedynce. Opony to ts 830p conti. Filmik z takiego startu jest do obejrzenia w opisie mojej jedynki na forum.
-
Jaki silnik do e90?
Jeśli masz spora różnice prędkości i tylko potrzebujesz lekko przyspieszyć to nie ma problemu. Nie należy na niskich obrotach wciskac gazu do deski jako metody typowego wyprzedzania. A czy redukcja będzie na trójkę czy piątkę to zależy od silnika i skrzyni.
-
Jaki silnik do e90?
U mnie jest to samo. W zasadzie nie dało sie kupić benzyniaka. Zreszta diesel 318d plus chip i tak wychodzi taniej niż benzyna 320i u mnie nie ma jeszcze nawet 80 kkm i mam fabryczne klocki po 4 latach. BTW auto chce sprzedać, ale tylko jeśli dostanę dobra cenę i nie jest to niestety 45 tys. W innym wypadku pojeżdzi jeszcze co najmniej dwa lata. Jedynym powodem sprzedaży jest chęć zakupu f30 z benzyniakiem i automatem - ale nie za wszelka cenę. Wyposażenie mam całkiem bogate xenony klima auto navi, zmieniarka Bluetooth i masę innych pierdol.
-
Jaki silnik do e90?
Jeśli mieli Ci na dwójce na równym asfalcie to wymień opony. W żadnym razie nie powienien. U mnie w jedynce przy 206 KM i 430 Nm dało sie bez problemu ruszyć z jedynki na mokrym pełnym gazem bez uslizgu.
-
Jaki silnik do e90?
Zamiast pytać o elastyczność na szóstym biegu polecam pare lekcji w zakresie operowania skrzynia biegów. Ew. kupno automatu. Ciśnie jeden z drugim na niskich obrotach przy wysokim momencie a potem płacz ze padniety dwumas, zapchany DPF, a bywa, ze i skrzynia nie wytrzymuje. Nie ma bardziej głupiego i niszczacego sposobu jazdy niż wciskanie gazu do dachy przy niskich obrotach! Zawsze na niższych biegach auto przyspiesza lepiej i bez stresu dla układu napędowego !
-
E90 - Spalanie rzeczywiste vs wg komputera, spostrzeżenia
Ewentualnie najoszczedniejsze bedzie 320d w wersji ED 163KM Ja sie pochwałę ze mam i 7,5s do setki ( No poniżej 8 s w każdym razie po chipie) i do tego najniższe spalanie. :P
-
114i - nowy model serii F20
Tego sprzedawcę chyba mocno fantazja poniosła. :lol: chyba, ze chodziło o inny model auta w nieokreślonej przyszłości.
-
Łańcuch rozrządu N47
Hm, ale w takim razie cży nie powinni tego naprawiać tez po gwarancji?
-
Łańcuch rozrządu N47
A skąd te informacje?
-
330D prosze o opinie na temat spalania
Mam od miesiąca takie auto i naprawdę poniżej 5 litrów nie da się zejść. Żeby osiągnąć ten wynik trzeba jechać 70-80 km/h i stosować się do zasad eko-drivingu, a to nie jest jazda. Normalnie mi pali od 7 w trasie (120 km/h, dużo wyprzedzania) do 11 litrów po Wrocławiu (przy emeryckiej jeździe zejdzie do 8-8,5) Oddaj auto w ręce specjalistów od ecodrivingu i sie zdziwisz jak mało może spalić twoje auto, a to że mało komu taka jazda odpowiada, to już inna bajka.
-
114i - nowy model serii F20
Ja widziałem w cenniku 90300, a nie 93000, ale może sie mylę. Cena w DE to 22 tys euro, a więc 90 tys. Silnik turbo choćby po to by auto jechało też dołem. Oferta dla flot, konkursów i osób które i tak nie jeżdżą dynamicznie.