Treść opublikowana przez K8v8M
-
chip tuning - wykres
Tym bardziej, że w tym wypadku optymizm jest na poziomie raptem 3-4 procent właśnie. W zasadzie chyba w granicy błędu pomiarowego:) No i możemy w celu pobudzenia rynku spodziewać sie ze strony impertera jakiegoś uklonu cenowego, bo w PL akcyza tworzy jednak ogromną różnice miedzy wersja 125 a czymkolwiek mocniejszym. Sprzedaż raczej i tak wielka nie będzie, a taka, niższa cena może przyniesc zysk marketingowy. No ale dość spekulacji. Trzeba czekać na cenniki.
-
chip tuning - wykres
Tym bardziej, że w tym wypadku optymizm jest na poziomie raptem 3-4 procent właśnie. W zasadzie chyba w granicy błędu pomiarowego:)
-
chip tuning - wykres
Z tym boxem to żart. Raczej koni byłoby wiecej, i wykres nie taki ładny. Prędzej bym podejrzewał przełamania w pomiarze.
-
Łańcuch rozrządu N47
U mnie tez nic nie słychać. Choć może nie wiem jak to rozpoznać.
-
chip tuning - wykres
Hm... Z tego co słyszałem, to przy tych silnikach wiecej niż 2-3 KM giftu sie nie zdarza. Czy jesteś pewny, ze nie wpieto wcześniej jakiegoś box'a ew, czy hamowania nie jest nazbyt optymistyczna? Ew. masz silnik 184 KM ;)
-
M135i wreszcie mocny silnik w 5D?
No i raczej będziesz miał racje. Podstawowa 114i kosztuje 22 tys euro, a u nas 90 tys. Po uwzględnieniu wyższej akcyzy daje to rzeczywiście raczej 190 tys, a nie 180. Choć może być to i 200 i 180 zależnie od polityki dystrybutora.
-
M135i wreszcie mocny silnik w 5D?
Tak z pakietem M i ksenonami i kołami 18 cali oraz hamulcami sportowymi - o ile dobrze zrozumiałem.
-
M135i wreszcie mocny silnik w 5D?
Znamy ceny w DE. Niecałe 40 tys euro. Imho bedzie to ok 180 tys w PL. Moim zdaniem całkiem by to była niezła cena 60 tys mniej od 1M.
-
chip tuning - wykres
Musicie jednak zrozumieć , ze utrzymanie forum tez kosztuje i jeśli to były niewielkie kwoty to chyba nie ma co sie obrażać.
-
[Sprzedam/Kupię/Zamienię] BMW Seria 1 - części/akcesoria
A jaka to ma być cena za te 120i? Jak rozumiem, chcesz z przebiegiem pól miliona skreconym na 120 i składany z kilku cwiartek?
-
chip tuning - wykres
Zaznaczam, ze moje zdanie to tylko luźne przemyślenia. Wydaje mi się, że przepływ powietrza przez oryginalny filtr jest bardzo dobry. Byc moze opory na cm2 są większe niż w K N, ale jest to kompensowane większą powierzchnią czynną.
-
chip tuning - wykres
Tyle ze castrol jak każda marka produkuje rożne oleje. Nie słyszałem by olej 0w40 dało sie zrobić inaczej jak w pełni syntetycznie.
-
chip tuning - wykres
A co wy macie do Castrola? Od zawsze go lałem do BMW i nigdy nie miałem problemów. Fakt ze maks co 15 Kkm wymienialem.
-
E87 118d - Robert
Zdjęcia jak dla mnie są wystarczające. Jeśli byś miał chęć i możliwość zważyć stare i nowe byłoby super.
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
Wymien. Szkoda kasy na paliwo. Zwróci sie dość szybko. ok, ale wymienić obydwa czy tylko główny? Nie wiem. Na forach twierdza ze lepiej oba, ja nie wnikalem.
-
Wymiana klocków a wymiana tarcz, dziwna uwaga ASO
Generalnie sprawa jest prosta. Tarcze należy zmierzyć suwmiarka i porównać z norma zalecana przez producenta. Przez 5 lat tarcze mogły sie teoretycznie bardziej zużyć od stania ( korozja ) niż od jeżdżenia.
-
E87 118d - Robert
Tez jestem ciekaw.
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
U mnie spadło ok 0,5-1 litr. Wcześniej miałem ciagle 7-7,5 teraz ok 6, ale trzeba pamiętać, ze sie tez ocieplilo.
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
Wymien. Szkoda kasy na paliwo. Zwróci sie dość szybko.
-
Nowy 2.0d - dlaczego takie negatywy?..
równe mocą i masie? Na takich samych oponach? ja wiem ze to nie jest nowosc bo Impreza miala TwinScroll juz jakis czas temu , chodzi mi o trwalosc w wydaniu BMW to pierwszy ich taki silnik.Wiadomo ze blok silnika to zniesie , chodzi o turbiny osprzet itp itd. ysle... Myśle ze nie ma do przesadzać. Wiele lat temu Honda miała silnik 2.0 240 KM N/A. Te sprezarki aż tak dużo jeszcze nie muszą dmuchać.
-
Nowy 2.0d - dlaczego takie negatywy?..
Masz na myśli to, ze bedą bolały zęby od jazdy w takim aucie? Innych przeciwwskazań nie wIdzę do robienia i 50 tys takim autem. To opc ma pewnie gorsze parametry dynamiczne niż 130i czy 328i, które są zwykłymi dupowozami. To nie jest żadne sportowe auto, tym bardziej, ze to fwd, co jest kompletnym nieporozumieniem przy tej mocy.
-
Nowy 2.0d - dlaczego takie negatywy?..
Nie rozumiem Waszych obaw o żywotność pięcioletni już diesel 2.0 204 KM musi znosić daleko większe obciążenia mechaniczne ( znacznie wyższy moment obr.) , a jakoś nie słychać o jego problemach z trwaloscią. Jeśli idzie o obciążenia termiczne, to tez jest tu jeszcze sporo zapasu...
-
Ecoroute hd- diagnostyka silnika
Mam u siebie Turbo gauge III pokazuje temp wody i powietrza w dolocie, obciążenie silnika, napięcie itp. Mam jednak podejrzenie, ze generuje błędy w kompie - jestem na etapie weryfikacji.
-
Nowy 2.0d - dlaczego takie negatywy?..
Twin scroll turbo jest w tej chwili standardem wszędzie. Silnik ten nie jest zbyt wysilony podejrzewam, ze będzie wersja mocniejsza niedługo. (130i?). Opel właśnie ogłosił 2.0 280 KM, Fiat od przyszłego roku 1,7 300KM, a przypomnę ze lata temu można było kupić w salonie wersje evo GT400 z mocą 395KM ztcp. Kwestia doboru materiałów i dobrego chłodzenia. Obciążenia daleko większe muszą znosić diesle, gdzie na 2 litry przypada 450Nm.
-
E90 Światła do jazdy dziennej
Czy ktoś sie orientuje, czy można wykodowac tylne silniki do otwierania szyb. Ew czy komp nie będzie krzyczał jak je po prostu odlaczę? To samo pytanie o tylne airbagi.