Skocz do zawartości

K8v8M

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez K8v8M

  1. Tym bardziej, że w tym wypadku optymizm jest na poziomie raptem 3-4 procent właśnie. W zasadzie chyba w granicy błędu pomiarowego:) No i możemy w celu pobudzenia rynku spodziewać sie ze strony impertera jakiegoś uklonu cenowego, bo w PL akcyza tworzy jednak ogromną różnice miedzy wersja 125 a czymkolwiek mocniejszym. Sprzedaż raczej i tak wielka nie będzie, a taka, niższa cena może przyniesc zysk marketingowy. No ale dość spekulacji. Trzeba czekać na cenniki.
  2. Tym bardziej, że w tym wypadku optymizm jest na poziomie raptem 3-4 procent właśnie. W zasadzie chyba w granicy błędu pomiarowego:)
  3. Z tym boxem to żart. Raczej koni byłoby wiecej, i wykres nie taki ładny. Prędzej bym podejrzewał przełamania w pomiarze.
  4. U mnie tez nic nie słychać. Choć może nie wiem jak to rozpoznać.
  5. Hm... Z tego co słyszałem, to przy tych silnikach wiecej niż 2-3 KM giftu sie nie zdarza. Czy jesteś pewny, ze nie wpieto wcześniej jakiegoś box'a ew, czy hamowania nie jest nazbyt optymistyczna? Ew. masz silnik 184 KM ;)
  6. No i raczej będziesz miał racje. Podstawowa 114i kosztuje 22 tys euro, a u nas 90 tys. Po uwzględnieniu wyższej akcyzy daje to rzeczywiście raczej 190 tys, a nie 180. Choć może być to i 200 i 180 zależnie od polityki dystrybutora.
  7. Tak z pakietem M i ksenonami i kołami 18 cali oraz hamulcami sportowymi - o ile dobrze zrozumiałem.
  8. Znamy ceny w DE. Niecałe 40 tys euro. Imho bedzie to ok 180 tys w PL. Moim zdaniem całkiem by to była niezła cena 60 tys mniej od 1M.
  9. Musicie jednak zrozumieć , ze utrzymanie forum tez kosztuje i jeśli to były niewielkie kwoty to chyba nie ma co sie obrażać.
  10. A jaka to ma być cena za te 120i? Jak rozumiem, chcesz z przebiegiem pól miliona skreconym na 120 i składany z kilku cwiartek?
  11. Zaznaczam, ze moje zdanie to tylko luźne przemyślenia. Wydaje mi się, że przepływ powietrza przez oryginalny filtr jest bardzo dobry. Byc moze opory na cm2 są większe niż w K N, ale jest to kompensowane większą powierzchnią czynną.
  12. Tyle ze castrol jak każda marka produkuje rożne oleje. Nie słyszałem by olej 0w40 dało sie zrobić inaczej jak w pełni syntetycznie.
  13. A co wy macie do Castrola? Od zawsze go lałem do BMW i nigdy nie miałem problemów. Fakt ze maks co 15 Kkm wymienialem.
  14. Zdjęcia jak dla mnie są wystarczające. Jeśli byś miał chęć i możliwość zważyć stare i nowe byłoby super.
  15. Wymien. Szkoda kasy na paliwo. Zwróci sie dość szybko. ok, ale wymienić obydwa czy tylko główny? Nie wiem. Na forach twierdza ze lepiej oba, ja nie wnikalem.
  16. Generalnie sprawa jest prosta. Tarcze należy zmierzyć suwmiarka i porównać z norma zalecana przez producenta. Przez 5 lat tarcze mogły sie teoretycznie bardziej zużyć od stania ( korozja ) niż od jeżdżenia.
  17. Tez jestem ciekaw.
  18. U mnie spadło ok 0,5-1 litr. Wcześniej miałem ciagle 7-7,5 teraz ok 6, ale trzeba pamiętać, ze sie tez ocieplilo.
  19. Wymien. Szkoda kasy na paliwo. Zwróci sie dość szybko.
  20. równe mocą i masie? Na takich samych oponach? ja wiem ze to nie jest nowosc bo Impreza miala TwinScroll juz jakis czas temu , chodzi mi o trwalosc w wydaniu BMW to pierwszy ich taki silnik.Wiadomo ze blok silnika to zniesie , chodzi o turbiny osprzet itp itd. ysle... Myśle ze nie ma do przesadzać. Wiele lat temu Honda miała silnik 2.0 240 KM N/A. Te sprezarki aż tak dużo jeszcze nie muszą dmuchać.
  21. Masz na myśli to, ze bedą bolały zęby od jazdy w takim aucie? Innych przeciwwskazań nie wIdzę do robienia i 50 tys takim autem. To opc ma pewnie gorsze parametry dynamiczne niż 130i czy 328i, które są zwykłymi dupowozami. To nie jest żadne sportowe auto, tym bardziej, ze to fwd, co jest kompletnym nieporozumieniem przy tej mocy.
  22. Nie rozumiem Waszych obaw o żywotność pięcioletni już diesel 2.0 204 KM musi znosić daleko większe obciążenia mechaniczne ( znacznie wyższy moment obr.) , a jakoś nie słychać o jego problemach z trwaloscią. Jeśli idzie o obciążenia termiczne, to tez jest tu jeszcze sporo zapasu...
  23. Mam u siebie Turbo gauge III pokazuje temp wody i powietrza w dolocie, obciążenie silnika, napięcie itp. Mam jednak podejrzenie, ze generuje błędy w kompie - jestem na etapie weryfikacji.
  24. Twin scroll turbo jest w tej chwili standardem wszędzie. Silnik ten nie jest zbyt wysilony podejrzewam, ze będzie wersja mocniejsza niedługo. (130i?). Opel właśnie ogłosił 2.0 280 KM, Fiat od przyszłego roku 1,7 300KM, a przypomnę ze lata temu można było kupić w salonie wersje evo GT400 z mocą 395KM ztcp. Kwestia doboru materiałów i dobrego chłodzenia. Obciążenia daleko większe muszą znosić diesle, gdzie na 2 litry przypada 450Nm.
  25. Czy ktoś sie orientuje, czy można wykodowac tylne silniki do otwierania szyb. Ew czy komp nie będzie krzyczał jak je po prostu odlaczę? To samo pytanie o tylne airbagi.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.