Skocz do zawartości

K8v8M

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez K8v8M

  1. Przecie mój wykres jest z automatu. M. Innymi z tego powodu nie chciałem zwiększać momentu obrotowego na niskich obrotach. Generalnie moja skrzynia teoretycznie jest do 400Nm ale była montowana w alpinach z silnikiem który generował 450Nm i u mnie wiecej nie ma.
  2. No prawie. Zwykle jest większy moment maks. Ja chciałem jak najniższy. Jest raptem niewiele ponad 5% większy od serii.
  3. Co masz na myśli? Tu są dwie turbiny. Można się bawić w ładny wykres, a można się też bawić w skuteczny wykres. Ja tak sobie zażyczyłem i tak jest. 100-200 km/h ok 13s jak dla mnie wynik świetny.
  4. Trochę za daleko idące wnioski. R4 w BMW kończy sie w okolicach 260KM na samym programie. Niezbyt wiele R 6 zaczyna sie na tym pulapie. Wiele starszych silników R6 nawet na tyle sie nie chipuje. Pokaż mi chociaż jedno R4 ktore na samym programie ma 260 KM ,nawet R4 2.0 twin turbo jak np 123d na programie pociagnie do ok 240 KM. No to proszę: http://img.photobucket.com/albums/v708/K8v8M/275b66dc.jpg
  5. Okazało się, że hamownia inercyjna w przypadku silników doładowanych, szczególnie tych mocniejszych nie do końca się sprawdza. Niedostatek momentu obr. to prawdopodobnie wynik tego, że sprężarka nie zdążyła się rozkręcić. Obrazek z hamowni obciążeniowej wygląda tak: http://img.photobucket.com/albums/v708/K8v8M/275b66dc.jpg Co ciekawe moc jest niemal w 100% zgodna...
  6. W Szczecinie można w Carfix na Powstańców Wielkopolskich, ale cenę mają odstraszającą ! Ile chcą ?
  7. K8v8M odpowiedział(a) na srubens temat w E90, E91, E92, E93
    Na przykład w dowodzie rejestracyjnym masz napisane ile masz kW. Jeśli masz auto przed liftem to powinieneś mieć 163 KM (120 kW), jeśli masz auto po lifcie powinieneś mieć 177 KM (130kW). Silniki 143/177KM pojawiły sie jeszcze przed liftem.
  8. A gdzie w Szczecinie można ny to wykonać ? (aktywacje dziennych)
  9. Tym autem jeździ głownie żona. Nauczyłem ja ze jak sie jedzie BMW to przed zakretem należy raczej naciskać na gaz, a nie na hamulec ;)
  10. Tak dla niedowiarków. Fabryczne Hamulce w E90 po 73 tys km. http://img.photobucket.com/albums/v708/K8v8M/2468c014.jpg
  11. Byłem dziś na hamowaniu. Wyszło 206KM. Rzeczywiście po 4 tys może nie ma górki, ale wykres momentu się lekko prostuje. Aż dziwne, że to odczuwam. Ewidentne jest jednak, że dla maksymalnych osiągów trzeba kręcić do 4600-4700 rpm. W sumie to dość oczywiste. Jest to zakres pracy drugiej turbiny. http://img.photobucket.com/albums/v708/K8v8M/3f4fedba.jpg
  12. Kolego nie podniecaj sie tak. Spalanie zależy przede wszystkim od stylu jazdy. Nie jeden raz udowodniono, że przy ostrej jeździe Prius spali wiecej niż M3 jadące z taka samą dynamiką. Przy dobrych warunkach i odpowiednio sprawnym kierowcy zaloże sie ze diesel 3.0 zejdzie poniżej 4 litrów. Oczywiście nie twierdze, że to jest wartość do uzyskania w codziennej jeździe. Oczywiście może tez spalić znacznie wiecej i zwykle tak właśnie będzie.
  13. U mnie po wymianie termostatu w jedynce średnie spalanie wynosi teraz ok 6l. Przy oszczednej jeździe nawet nieco poniżej. Cykl mieszany z przewagą jazdy podmiejskiej, w zasadzie bez korków.
  14. Konkretne argumenty. Dzięki. Ktoś chce w takim razie kupić fabryczna rozporke? :mrgreen: Pytam serio
  15. A dałbyś radę po polsku napisać ?
  16. W jakim sensie gadżet?
  17. Tak
  18. Nie przesadzajcie. Mam rozporke fabryczna. Zawias na 17 cali jest bardziej komfortowy niz w trójce na 16 cali bez rozporki :D Ja jednak wole aby to zawieszenie pracowało, a nie karoseria!
  19. 3 d ma byc w lipcu 5d w listopadzie.
  20. Automat masz pewnie zf hp19 ? ten model jest stosowany tez w alpinach d3 450 Nm. Formalnie wg producenta do 400 Nm... Ja bym sie nie bal. Zreszta postaraj sie nie zwiększać maks momentu tylko moc maksymalna i średnią na wysokich obrotach. BTW jak nie wymusisz ręcznej zmiany to przy mocniejszym wcisnieciu gazu automat i tak zredukuje więc silnik wejdzie na obroty gdzie jest poniżej 400Nm.
  21. Firmy nie znam. Co do chipowania, to w przypadku tego silnika nie miałbym żadnych obaw. Oczywiste jest, ze zużycie będzie większe, ale to bardziej zależy od eksploatacji niż samego chipa.
  22. no ale właśnie chodzi o to żeby zobaczyć w jakim stylu zdycha. U mnie automat ciągnie do 4800 i bardzo jestem ciekaw jak tam wykres wyglada.
  23. A dlaczego wykres sie kończy na 4400?
  24. Zdaje sie glowny, ale nie wnikalem, bo w ramach gwarancji.
  25. W sumie rozważany samochód jest w sferze domyslow a i nasze opisy i postrzeganie tez nie jest chyba zbyt precyzyjne. Zostawmy - czas pokaże jakie to będzie auto. Odnośnie 130i już wcześniej wyrazalem swoje przypuszczenia. Pewnie będzie to 2.0 w okolicy 270-280 KM

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.