Treść opublikowana przez K8v8M
-
[F20] już jest w salonach i ....
Pojeździłem dziś 116i Kilka spostrzeżeń. 1 silnik cierpi poniżej 1500 rpm w którym to zakresie komp zaleca jazdę ( sugeruje wyższy bieg przy ok 1700 rpm ) Zachowuje sie bardzo podobnie jak w mini. Wpada w wibracje nie ma mocy itp. 2 wiem jak wyciągnęli 100 w 8,5 s przy takim słabym silniku. Jest ona osiągana na dwójce. Licznikowo idzie na dwójce do ponad 110 km/h. Po chipie na 211 KM będzie rakieta. Na jedynce ciągnie do ponad 60 km/h :) 3 średnie spalanie ze 100 km poniżej 6 l/100 km. Lepiej niż w moim dieslu :shock: Jazda raczej spokojna prawie bez wyprzedzania ok 1/4 miasto w tym ok 6 postojów. 4 trzeba przyznać, że auto oferuje niezły komfort akustyczny. Na szóstce jest 2000 rpm przy stówce, 2500 przy 120 km/h. Całkiem niezłe jest tez prowadzenie i komfort jazdy gorszymi drogami mimo rof.
-
Przyspieszenia brak ..
Pisałem ze podaje orientacyjnie. Wygląda na to, że do tego co napisałem trzeba dodać ok 200-300 rpm w przypadku ręcznej skrzyni.
-
Przyspieszenia brak ..
Z tego co pamiętam to tak. Sprawdzę to jeszcze jutro tak na 100%. Ja mam 163KM. No 163 KM to jednak inna generacja...
-
Przyspieszenia brak ..
A ty masz odcięcie przy 4500? Odcięcie zależy od modelu w wersji 218 KM jest przy 5200 w 204 KM przy 5000 a w 177 i 143 KM przy 4800. Podaje wartości orientacyjne.
-
Przyspieszenia brak ..
Do 4800 nie musisz ciągnąć, ale do 4400 mińimum. Przy takiej zmianie biegów nie wykorzystujesz pełnej mocy silnika! Na wyższych biegach wystarczy ciągnąć do 4200.
-
Przyspieszenia brak ..
Ja sprawy nie przesądzam, zwracam jednak uwagę ze sprawa jest tez zależna mocno od kierowcy, a nie tylko od silnika. Nie pierwszy raz na tym forum spotykam się z opinia by cisnąć na piątce przy 80 km/h.
-
Przyspieszenia brak ..
Tylko trzeba rozumieć co to jest elastyczność silnika aby o tym rozmawiać. Na pewno nie jest to czas przyspieszenia na 5 80-120 jak to piszą niedouczeni dziennikarze. Akurat BMW robi diesle wyjątkowo elastyczne. A tak poza tym w tytule wątku widzę tekst o przyspieszeniu, a nie elastyczności. Problem kolegi najprawdopodobniej wynika wyłącznie z braku umiejętności, a nie usterki silnika. Przyspiesza na być może na niewłaściwym biegu.
-
Przyspieszenia brak ..
Obawiam się, że co niektórzy nie potrafią korzystać ze skrzyni biegów. Jeśli ktoś pisze o ciągnięciu od 1800 rpm to ja nie mam pytań. BMW robi diesle dość wysoko obrotowe. U mnie automat zmienia biegi przy 4800 w trybie sport. Na trójkę zrzuca jeszcze przy stówce. Z przyspieszeniem i wyprzedzeniem nie mam żadnych problemów także przy manualu. Jak się ma 177 KM to trzeba korzystać z obrotów gdzie ta moc występuje, a nie 2 tys niższych.
-
Ile pali twoja bemka
Ja kręce do 4800 i mam spalanie poniżej 7 litrów. Czy to dużo?
-
chip tuning - wykres
A jakie miał oznaczenie ten silnik bo nie mogę znależć?
-
chip tuning - wykres
W jakich modelach? Bo ja znam temat od 2007 roku dopiero.
-
chip tuning - wykres
Inność polega też na tym, że są dwie turbiny...
-
chip tuning - wykres
Kto w Polsce jest najlepszym specjalistą od chipowania najnowszych ( 2010 r) silników BMW? Ew. Kto się może pochwalić zrobionym samodzielnie programem i wykresem X1 23d 204 KM?
-
JAKIE MODY TAK/NIE E90
Kierownicę M polecam, ale aukcja podana w linku jej nie dotyczy!
-
runflat - fakty i mity
No bez przesady. Z kompletnie pozbawionym powietrza runflatem da się jechać niemal równie pewnie jak na napompowanej oponie. Przynajmniej na tyle by się bezpiecznie zatrzymać. To jest ogromna różnica w zakresie bezpieczeństwa.
-
runflat - fakty i mity
Te najnowsze rft są już względnie komfortowe. Jeździłem f30 po typowych polskich dziurach i komfort był zaskakująco dobry. Mimo wszystko wolę jednak zwykłe opony, przynajmniej dopóki interesujące mnie modele nie są dostępne jako runflat. Niewątpliwie zaletą rft jest zwiększone bezpieczeństwo, a jak wiadomo nie ma na nie ceny. Generalnie jestem zwolennikiem tego rozwiązania i stosował bym je gdyby było bardziej popularne wśród producentów.
-
E90 Światła do jazdy dziennej
Z jednego z wątków na forum. U mnie też termostat był padnięty i to po 20 tys km, a być może od nowości. Wymieniono na gwarancji.
-
E90 Światła do jazdy dziennej
Chodziło właśnie o to aby nie powtarzać tej uciążliwej procedury. MOzna jeszcze kupić kierownicę performance lub jakiś komp pod OBD np Turbogauge III. Tyle, że nie o to pytałem. Szkoda, bo gdyby to było możliwe to bym się zdecydował. Niestety termostaty padają w e9X e8X bardzo często. BTW w radiu professional jest jedno pole wolne - mogli by tam wyświetlać tę temperaturę.
-
E90 Światła do jazdy dziennej
Mam pytanie czy przy okazji kodowania świateł jest opcja aby BC lub idrive wyświetlał także temperaturę silnika?
-
Będę jeździł około 15 tys na rok - benzyna czy diesel?
Diesel nie ma szans sie nagrzać przez 6 km zimą! Chyba że ktoś ciśnie od początku i dewastuje nierozgrzany silnik. Mam dwa diesle w tym jeden wyposażony w wyświetlacz temperatury i wiem jak to wyglada. Silnik jest w pełni nagrzany przeciętnie dopiero po ok 20 km. W aucie robi się wcześniej ciepło bo jest elektryczna nagrzewnica! Gdyby nie konieczność dopłaty do benzyniaka na poziomie ok 30 tys w życiu bym nie kupił diesla.
-
Opony na lato
Re 050 A miałem w jedynce. Byc moze są to dobre opony na suchym po rozgrzaniu. Ja je pamietam jako przeciętne i mało komfortowe.
-
E87 trwałość klocków i tarcz
Sadze ze byłoby to kompletnie bez sensu zważywszy na prostotę implementacji faktycznego czujnika zużycia ( zwykły rezystor zamontowany w polu zużywania sie klocków ). Jednak nie sprawdziłem tego, piszę teoretycznie. Zważywszy jednak na podawane przez niektórych dystanse do wymiany klocków odnoszę wrażenie, że nie eksploatują auta tylko je niszczą.
-
Będę jeździł około 15 tys na rok - benzyna czy diesel?
Bierz co bedzie w lepszym stanie. Diesel zima nagrzeje Ci się dopiero pod koniec jazdy. Wybór aut z silnikiem benzynowym jest niewielki, ale jak się trafi w dobrej cenie i stanie to uważam za znacznie lepsze rozwiązanie. Diesel to prawie same wady.
-
E87 trwałość klocków i tarcz
A komputer pokauje czas do wymiany na podstawie faktycznego zużycia na podstawie jakiegoś czujnika czy tylko odmierza stały okres od ostatniej wymiany ? Komp aktualizuje dane na podstawie czujnika.
-
[E87] 118d - Problemy przy zmianie biegów
po jakim przebiegu miales problem ze sprzglem i dwumsa?