Treść opublikowana przez K8v8M
-
chip tuning - wykres
To chyba zależy od roku produkcji, jeśli sie nie mylę. Te z roku 2010 ztcp wymagają rozbiórki. a 2009 lipiec ? Raczej obd, ale moja wiedza nie jest ugruntowaną w tym temacie. Niech to potwierdzi fachowiec.
-
chip tuning - wykres
Tak imho twój wniosek jest słuszny. Co wiecej ani na pierwszym ani na drugim ani nawet na trzecim i pewnie czwartym biegu nie uzyskasz maksymalnego momentu obrotowego. Wynika to z braku dostatatexznego obciążenia silnika - turbina sie nie zdąży rozkręcić. BTW w trybie D i tak rusza z dwójki. :)
-
chip tuning - wykres
Nie bardzo rozumiem twoja wypowiedz. Pomiar robi sie w trybie ręcznym. W jeździe zwykle pracuje automat. Nawet jak jadę w trybie ręcznym to nie po to by dusić auto na niskich obrotach.
-
chip tuning - wykres
U mnie jest taka sama skrzynia i musi wytrzymać 460 Nm. Ale tylko teoretycznie. Mocniejsze wcisniecie gazu powoduje redukcję i obroty gdzie moment jest niższy.
-
chip tuning - wykres
To chyba zależy od roku produkcji, jeśli sie nie mylę. Te z roku 2010 ztcp wymagają rozbiórki.
-
Wskażnik temp. płynu chłodzoącego - zamontowany
Możesz napisać coś wiecej, bo nie bardzo rozumiem czy masz temp wody czy oleju, link nie działa.
-
Wyłączenie systemu awaryjnego hamowania
Może masz coś nie tak? Mi sie to nigdy nie uaktywnilo jeszcze. Chyba, ze u mnie fabrycznie nieaktywny...
-
chip tuning - wykres
Bez sensu. Wysoki moment niska moc. Powinno być dokładnie odwrotnie. Tyle dobrego, ze moc maksymalna w sporym zakresie obrotów sie utrzymuje. .
-
chip tuning - wykres
Coś am sie dziwnego dzieje na dole, ale to nie ma wpływu na osiągi, szczególnie przy automacie. Masz od 3000 do 4800 rpm 190 KM powinien jechać adekwatnie do tej mocy. Z 200 KM E90 nie ma sie co równać. Mniejsza moc i wyższa masa, automat w tym przypadku tez trochę zabiera.
-
bmw e87 2005 118d runflaty ?
Ale chyba nie po to by auto gorzej skrecalo ?
-
F20 - drugi 116i - Kamazzi
No to u siebie ustawiasz 18, a co Cie interesuje temperatura u pasażera ? Szybciej u Ciebie zrobi sie chłodno jak nie będzie trzeba części zimnego powietrza toczyć do sekcji pasażera. Dodatkowo ztcp maks różnica może wynosić 5 stopni więc u pasażera temp zjedzie do 23.
-
F20 - drugi 116i - Kamazzi
A możesz mi wyjaśnić w jakim celu regulujesz temperaturę pasażera ? To oczywiście sprawa indywidualna, ale próbuje pojąć sens takiego działałania.
-
F20 - drugi 116i - Kamazzi
Nie rozumiem po co ci przycisk mono. Kierowca i pasażer ustawiają sobie temperaturę tak jak chcą. To jest podstawowa zaleta klimy auto. Nawet jak kierowca jedzie sam to korzystniej ustawić rożne temperatury. Np niższa dla miejsca pasażera i wyższa dla kierowcy podczas upałów. Obawiam sie ze antena radiowa jest zaszyta w tylnej szybie, ale może sie mylę.
-
[E81] 123d by Clumsy
Hamulce możesz wsadzić od 130i o skrzyni nic nie wiem, ale nie słyszałem by sie sypała. Najprościej jej nie katować. Maksymalne przyspieszenie i tak jest przy obrotach pow 4 tys, gdzie moment jest już niższy.
-
E81 120dA - Piotr.Piskozub
Owszem jest tak jak piszesz. Kierowca wyćwiczony i przede wszystkim nastawiony osiągnie lepszy czas. W praktyce jednak np. przy wyprzedzaniu prawie nikt nie redukuje biegu na właściwy ( i ma to nawet rozsądne wytłumaczenie ). Np. prawie nikt nie wrzuca na trójkę przy 80kmh, natomiast automat to zrobi, jeśli zrobisz kickdown. Tym sposobem mając automat zawsze wykorzystujesz maksimum osiagow silnika, przy skrzyni ręcznej prawie nigdy. Ja wpływ automatu w praktyce oceniam tak jakbym miał silnik o pól numeru mocniejszy, a im mocniejsze auto tym różnica większa. Myśle ze z ręczna skrzynia nie bym był w stanie osiągnąć takiego czasu do setki (coś koło 5,3 s). Napisz co ta paniusia Ci w aucie napsuła, bo trudno i to sobie wyobrazić przy 40kkm.
-
E81 120dA - Piotr.Piskozub
Nie rozumiem go fragmentu "mimo automatycznej skrzyni" realnie w tym aucie automat poprawia osiągi, a nie pogarsza. Życzę zadowolenia z auta.
-
bmw e87 2005 118d runflaty ?
Ciekaw jestem jak zwolennicy teorii o lepszych właściwościach RFT w zakresie trzymania sie drogi wytlumaczą fakt, ze najmocniejsza jedynka ma obecnie zwykle opony, a nie RFT.
-
chip tuning - wykres
http://images39.fotosik.pl/1673/9093bf1a7fdf48a5.jpg W koncu jakiś wynik, a nie poziom dwulitrówek :mrgreen:
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Moim zdaniem słabo. IMO to ze klekot nie przystaje do coupe to oczywistosc :cool2: W E8x wybor diesela byl w jakims sensie jedynym rozsadnym rozwiazaniem z racji braku sensownych silnikow benzynowych na podstawowym i srednim szczeblu oferty. Natomiast w F20 naprawde nie ma powodu by sie z nim meczyc :D To jedno, a drugie to ledwie 250 KM po chipie. Z 123d po 2010 r wychodziło wiecej.
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Moim zdaniem słabo.
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Skąd te dane? Ma ktoś info o faktycznym modzie?
-
chip tuning - wykres
ja bym pojechał , gdzie mogę polecam :wink: dobre usługi i właściwe podejście do Klienta/zagadnienia, trzymaj tak dalej :cool2: , jak pisałem ~2 lata temu z czasem od pracy się nie odgonisz :cool2: odp.: jak chcesz listę i nic się nie dzieje na programie +30% to tor i "pałowanie" przez 300km, będziesz miał listę... jak napisał G-CS: jak dbasz (ja bym jeszcze dodał: jak jeździsz) tak masz, możesz mieć program nawet + 100% jak nie będziesz go wykorzystywał (czyli but) to auto pod względem zużycia nie będzie różniło się od serii... Jak sie cos wywali, to mądrych nie trzeba. Z tonu Twojej wypowiedzi wywnioskowalem ze wiesz co trzeba wymienić, żeby problemów nie było. Swoją droga nie jeżdżę na torze, nie jeżdżę nigdy z prędkością maksymalna ( bo mam limiter fabryczny ) pełnej mocy używam tylko do wyprzedzania przez kilka sekund lub do przyspieszania na autostradzie. Olej wymieniam co pol roku - wychodzi co ok. 10 tys. km.
-
chip tuning - wykres
A jakie graty Twoim zdaniem trzeba zmienić ? jak to sarkazm i uważasz, że zmiany programem na + ~30% są OK to rób i polecaj takie rozwiązania, masz modzone auta więc znasz zagadnienie, konstrukcyjnie żadne seryjne auto nie jest liczone z zapasem na 30%, dla mnie to wystarcza za odpowiedź..., że jeżdżą mocniejsze się nie rozp.. to nie jest dla mnie argument Znam, na razie nic złego sie nie dzieje. Dlatego pytam konkretnie. Jakie twoim zdaniem części powinny być wymienione.
-
chip tuning - wykres
A jakie graty Twoim zdaniem trzeba zmienić ?
-
Zamierzam kupic E91 320d automat
Zobacz ze Niemczech normalne auta nie bite z adekwatnym przebiegiem są nawet droższe niż te z polskiego salonu. To jest dopiero zagadka.