Treść opublikowana przez K8v8M
-
Zakup 328i 245KM
To nie polski system. W wielu krajach ue to auto jest znacznie droższe niż w Polsce. Akcyza wynosi nie 18 procent tylko 100 albo i wiećej. Oplaty związane z rejestracja są kolosalne. Niestety trzeba po prostu wiećej zarabiać.
-
Opony Zimowe - odczucia
Cóż. Imho wyraziles sie cokolwiek niejednoznacznie. Z góry przeprasżam jeśli źle doczytalem Twoje intencje. Podsumowując. Uważam, ze jak ktoś kupuje auto za około 200 tysi to opony są ostatnia rzeczą na jakiej powinien oszczędzać. Osobiście uważam, ze fabryczne opony są dość kiepskie i jak kupowałem auto dogadalem sie ze dostarczę własne opony. Z salonu wyjechałem na tych oponach ktore ja sobie zyczylem.
-
Zakup 328i 245KM
Nie. W USA nie ma VAT. To jest zawsze cena netto. W niektórych stanach płaci się dodatkowy podatek w niektórych nie.
-
Opony Zimowe - odczucia
Wojtek, Owszem. Jest jak mówisz. Tylko ze jak po 3 sezonach będziesz miał 4,5 czy nawet 5 mm ( mało realne, ale jak ktoś prawie nie jezdzi to możliwe ) to założysz te opony na kolejny sezon ? Ja wole sprzedać za 3-4 stowki i założyć nowe. Bedą nie tylko lepsze o wysokość bieznika, ale i o technologię. Postęp nie stoi w miejscu. Dlatego w ostateczności bedą to maks dwie wymiany opon i nie ma prawa nic sie im stać. Mity o problemach z RFT biorą się stąd, że zakłady ktore nie maja odpowiednich maszyn do ściągania RFT jakoś muszą klientom wytłumaczyć dlaczego ich opona jest uszkodzona a oni nie chcą za to uszkodzenie oddać kasy.
-
Zakup 328i 245KM
Co cię tu dziwi? W Polsce jest blisko 20 procent akcyzy za poj pow 2.0 i 23 procent VAT. Już z tego tytułu masz cenę wyższa o blisko 50 procent.
-
Opony Zimowe - odczucia
Tylko, ze po trzech sezonach, a więc maks po dwóch wymianach opon taka opona ma już co najmniej 3-4 lata i choćby z racji wieku kwalifikuje sie do wymiany. Nie wspominając o tym, ze bieznik tez jest już w niamalym stopniu zużyty. Kiedyś jak jeździłem wiecej rzeczywiście wymienialem opony co sezon. Teraz wymieniam co dwa, 4mm dla letnich i 5 mm dla zimowej to jest granica, której staram sie nigdy nie przekraczać. Ale jak już ktoś napisał każdy robi jak uważa. Jedni wola kupić nowe felgi, inni zadbać o bezpieczeństwo i osiągi. Przestaje mnie w tym momencie dziwić narzekanie na tylny napęd zima. Jak sie olewa kwestie doboru i stanu opon, to faktycznie jest kiepsko.
-
Opony Zimowe - odczucia
Kolego. Nasze auta stykają sie z asfaltem powierzchnia nie przekraczającej kartki A4. Jeśli uważasz ze można zjechać bieznik do 3 mm i mieć poczucie bezpieczeństwa to gratuluję odwagi.
-
Opony Zimowe - odczucia
Mało mnie to interesuje prawdę mówiąc. Kto normalny jezdzi na tych samych oponach dłużej niż dwa sezony? Tak więc ponowne założenie opony jest co najwyżej jedno, a nie kilka.
-
Zakup 328i 245KM
Tylko nie każdy chce jeździć porsche nawet jeśli ma kosztować polowe ceny
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
Ztcw to jest tak jak piszesz (łopatki i sport plus). Co do przyspieszenia - zauważ ze to zależy od mocy silnika. Im mocniejszy tym bardziej zyskuje na automacie. Automat ma większe straty w zakresie transmisji mocy, ale nadrabia szybkością zmiany biegów. Przy mocniejszych silnikach strata na przełączaniu biegów jest znacząca. Realnie nawet przy słabszych silnikach automat zapewnia lepszą dynamikę. Wynika to z tego, ze zawsze optymalnie zmienia biegi i dobiera obroty. Zwykły użytkownik tylko czasem lub lub bywa, że nawet nigdy nie wykorzysta pełnej mocy auta.
-
Zakup 328i 245KM
Teza było za te kasę kupić jedynkę. 123d/130i. Po chipie jedzie, jest całkiem komfortowe, a z frakcja na dobrych zimowych oponach nie ma problemu.
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
Testy trzeba umieć czytać. Oczywiste jest, ze BMW nigdy nie wygra. Taci punkty za bagażnik, miejsce w środku no i oczywiscie cenę.
-
320i xDrive vs. RWD
No i bardzo dobrze. Przynajmniej nie wciskasz innym ciemnoty.
-
320i xDrive vs. RWD
Nie ma sie co tak podniecać. 2.0 to fabrycznie 245 KM z chipem 290 KM,i na mokrym trakcji trochę brak. Choć z xdrive odczuwanie jeszcze pogarsza sie dynamika.
-
320i xDrive vs. RWD
No tak tylko co to wogóle ma do rzeczy, bo nie bardzo rozumiem? :shock: Na suchym też się nie da i co to zmienia?! :D Przecież pedał gazu nie działa na zasadzie zero jedynkowej(ON/OFF)!? :duh: Widzisz sek w tym ze mowimy wlasnie o tym, ze z takim xdrive powiedzmy jeszcze przy ok 300 KM jesli mowimy o mniejszych beemkach da sie zero jedynkowo. Przy rwd gdzieś do ok 200 KM. To jest ta różnica. Dodatkowo napedzana oś pozwala ci w pełni wykorzystać moc silnika jak jest ślisko. Tylko tyle i aż tyle.
-
320i xDrive vs. RWD
Chciałbym zobaczyć jak ktoś w m3 rusza z jedynki z gazem w podłodze bez uslizgu na mokrym... Przy 204 KM w jedynce jest to jeszcze możliwe na dobrym asfalcie i dobrych oponach.
-
Opony Zimowe - odczucia
A co jest złego w zmienianiu samych opon? :shock: A w temacie zdecydowanie polecam conti ts830P/ts850. Opony rewelacyjne.
-
320i xDrive vs. RWD
To nie chodzi o to ze potwór nie do opanowania. Zwyczajnie przy 250KM gdy zrobi sie mokro cieżko złapać trakcje przy ruszaniu rwd, gdy chce sie dynamicznie przyspieszyć. A mokro jest jednak dość czesto. Ja bym sie osobiście pochylił nad 4x4 gdybym zamawial auto z mocą pow 300 KM, ale to tylko dlatego, ze głownie jeżdżę w warunkach miejsko podmiejskich i tego ruszania mam sporo. W przypadku jazdy głownie w trasie szkoda osiągów. O kasie nie wspominam.
-
320i xDrive vs. RWD
Przy słabym silniku rwd na przyczepnym asfalcie wygra nawet start. Dlatego tym wiecej sensu ma 4x4 im mocniejszy silnik.
-
320i xDrive vs. RWD
Może ja nie jestem zwykły Kowalski, ale rwd daje mi znacznie wiecej radości i korzyści. Zmienił bym zdanie gdybym miał ponad 300 KM. Poniżej tej mocy uważam ze xdrive to na co dzień zwykle marnowanie mocy silnika, radochy zero. Ostatnio jeździłem 328i xdrive i jedyna radość to dobrat rakcja na mokrym i śliskim, cała reszta gorzej niż w rwd.
-
320i xDrive vs. RWD
@pietiagoras. Raczysz chyba nie zauważać, ze xdrive to te same opony, te same koła i dociazony przód auta.
-
chip tuning - wykres
Roger, a może nie chodzi o wypalanie, lecz samo dymienie, a co za tym idzie przyspieszone napelnianie sie dpf.
-
320i xDrive vs. RWD
I jest to dla mnie cslkowicie zrozumiałe.
-
320i xDrive vs. RWD
Wszystko kwestia tego jaki to jest tor.
-
zaciski e38 do e87
No to śmiało. Daj znać jakie efekty.