Treść opublikowana przez palermos
-
konserwacja progów
Ostatnio przetarłem progiem o wystający krawężnik i zdarłem kawałek powłoki ochronnej z progu, takiej czarnej masy. Widać gołą blache i poza tym nie za ladnie wygląda. Jak mam to zakonserwować ? Położyć na to jaką konserwacje, może najpierw jakiś podkład i na to masa uszczelniajaca czy bitex ? Poradzi ktoś ?
-
pytanko o "pik pik" ;)
poszukaj pod hasłem "pik pik" zobaczysz ile interesujących wypowiedzi znajdziesz :)
-
pytan pare
Potestuje jak jest u mnie i dam znać może porównam z jakaś inną 320 i zobaczę czy moja ma zamuła czy jest w normie.
-
BORDCOMPUTER
W wyszukiwarce wpisz "18 przyciskowy" i daj wyszukaj wszystkich słów. A co do funkcji to poczytaj instrukcje do e36 tam są wszystkie wersje BC z wszystkimi opcjami opisanymi. Instrukcje możesz pobrać z netu.
-
pytan pare
Zgadzam się z K@mil i MG_BMW na początku fajnie jak się przesiądziesz z słabszej maszynki no i ten odgłos silnika powoduje że czujesz się jak w co najmniej 200 KM potworze :P Ale po czasie stwierdzasz że wcale takiej rewelacji nie ma a jak założysz szersze lacie to dopiero się lipa robi :D ps. Mam oponki R16 225 i nie jestem w stanie zamielic na suchym asfalcie bez wkręcania na wyższe obroty (normalne to?) :)
-
Sprawdzenie oleju
Znalazłem taki fajny opis "Wkladasz palec i oblizujesz. Mineral ma smak lekko slony, ale calkiem przyjemny. W polsyntetyku czuc nutke slodyczy. Syntetyk zas jest obrzydliwy w smaku. Sprawdz i jak bedzie obrzydliwy to lej syntetyk" a tak na serio to jedz do ASO albo punktu specjalizującego sie w wymianie oleju oni na pewno coś poradzą.
-
Opony zimowe
Ja posiadam i polecam R15 195x55, jeździło mi się super podobne miałem kiedyś w Golfie i też sobie chwaliłem, tylko nie wiem czy Ciebie interesuje przesiadka na zime z 18 na 15 :d PS widać nawet te opony na moim avatarku (logu) felgi kupiłem za grosze na allegro alumki bmw bardzo mocne.
-
Problem z wyświetlaczem komputera znikaja kreseczki POMOCY
Dokładnie, znikanie uzależnione jest od temperatury, ja zastosowałem się do opisu z tego artykułu i za pomocą taśmy dwustronnej zrobiłem kilka warstw pod oryginalną gumką i nawet pomogło, niestety nie na długo :) Zabiorę się za to jeszcze raz jak znajdę czas i postaram się robić to bardziej precyzyjnie i dać trochę więcej warstw, może się uda.
-
Przerażający wynik spalin BMW E36 M50.Smierdzi jajkiem
W autach z przebiegiem to norma :) narazie nie masz się co przejmować
-
Problem z wyświetlaczem komputera znikaja kreseczki POMOCY
Zadaniem tych gumek na zdjęciu jest jedynie dociskanie taśmy sygnałowej wiec samo czyszczenie nie pomoże, trzeba trzeba zwiększyć docisk poprzez zastosowanie większych gumek lub podłożenie czegoś pod obecne.
-
Problem z wyświetlaczem komputera znikaja kreseczki POMOCY
Nie wiem jak w innych ale w moim OBC gumek nie ma tylko jest taśma i sama naprawa wygląda trochę inaczej http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=457171
-
Jak wymontować podsufitkę?
Dzięki bardzo :cool2: Jak wrócę z weekendu to montuje nowy szyber, zobaczymy jak to jest coupe.
-
Jak wymontować podsufitkę?
Jak masz czas i chęci to pisz :modlitwa: :cool2:
-
Jak wymontować podsufitkę?
Mi się przyda bo będę za niedługo szyber zmieniał tyle że ja bee miał trudniejsze zadanie bo mam COUPE i pewnie trzeba się będzie trochę nagimnastykować przy wyciąganiu podsufitki z auta.
-
pytanie odnośnie kluczyka
Wersja z latarką jest poprawna :)
-
Co kilkadziesiąt kilometrów słyszę 3x BEEP BEEP BEEP ;-/
Tak ale temperatura to jeden dłuższy beep a godzina to trzy szybkie beep :)
-
Wewnetrzne oswietlenie...Jak zrobic?
Jak poczytać na forum to kilka osób też pisało że czegoś takiego nie mają wiec może faktycznie nie we wszystkich wersjach to było.
-
Wewnetrzne oswietlenie...Jak zrobic?
poczytaj to http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=24373&highlight=&sid=07d580c7097d68f970a0258d5fc66576
-
Wewnetrzne oswietlenie...Jak zrobic?
To chyba jeszcze zależy od położenia stacyjki, jak masz wyłączoną to gaśnie stopniowo a jak włączoną to od razu.
-
spasuja hamulce tarczowe zamiast bebnów przy e36
A faktycznie masz potrzebę zakładania tarcz do tyłu ? Nie lepiej wydać kasę na coś innego ? Założyć się pewnie da tylko kwesta co masz na myśli (komplet)
-
problem z hamulcami
U mnie było bardzo podobnie też problem pojawiał się i znikał. Tyle że czasami terkotało i wtedy dało się wyczuć wibracje na drążku od ręcznego które chyba były przenoszone za pośrednictwem linki. Też miałem takie objawy że czasami coś strzeliło jak bym coś urwał :) U mnie powodem usterki była korozja tej osłony w miejscu dziurki na ten bolec który trzyma się na tzw "płetwie" okręcony o 90 stopni. Na szczęście udało się ją doprowadzić do stanu używalności a bolec w miarę naprostować bo strasznie go pomieliło przez ten czas :) W przyszłości będę chyba musiał pomyśleć o wymianie tej osłony bo problem może wrócić. Przy okazji dodam że ponownie znalazłem błąd w książce zrób to sam bo ten imbus do odkręcenia śruby mocującej tarcze to 6mm a nie 5mm jak w niej piszą :)
-
problem z hamulcami
No to już wiem co się stało, wypadł ten bolec mocujący szczękę do osłony hamulca i to on tak lata ł po bębnie. Usterkę udało się szybki usuną i teraz jest cacy :) Dzieki za pomoc !
-
Co kilkadziesiąt kilometrów słyszę 3x BEEP BEEP BEEP ;-/
Przed chwilą słyszałem 3xbeep wiec to na pewno godzina :)
-
Co kilkadziesiąt kilometrów słyszę 3x BEEP BEEP BEEP ;-/
A może tylko nie widzisz nic na wyświetlaczu a komputerek pracuje.
-
Co kilkadziesiąt kilometrów słyszę 3x BEEP BEEP BEEP ;-/
Może masz włączoną funkcje memo :) Pika 15 sek przed pełną godziną.