Treść opublikowana przez kaylo
-
na ile starczają klocki hamulcowe ?
Co niektórzy to jeżdżą, aż się już całkiem okładziny skończą, hamują już samą blachą. Inni się dziwią dlaczego nagle samochód przestały hamować. Za 100zł to nie ma co się pierniczyć, tylko kupować nowe klocki, tak i tak będzie trzeba je wymienić, na tym się nie oszczędza. Największe sknery to taksówkarze, oni to dopiero marudzą "Panie a ile to będzie kosztowało", "A ja widziałem za 40zł" wożą ludzi, a nie dbają o bezpieczeństwo, strach wsiadać do taksówek.
-
jazda na gazie i benzynie jednoczesnie. mozliwe?
Jest możliwość jazdy na obu paliwach na raz, ale tak jak pisał kolega "kavugi" silnik nie miał by mocy, natychmiast byś się zorientował.
-
lpg w 525i
Ojciec ma omegę 2.0l często strzelało w dolot, pewnego wieczora wyjechałem przykatowałem, strzeliła w dolot, zerwało rurę i wywaliło pod koło klapkę, która teoretycznie miała chronić przepływomierz przed strzałami (wcale nie chroniła bo rozwaliło przepływomierz [w sekwencji niema tego problemu]). Po rozjechaniu tego, ala zabezpieczenia kłopoty zniknęły, nie strzela nic się nie dzieje, dużo zależy od instalatora. W instalacji sekwencyjnej komputer bp nadal steruje wszystkim co potrzeba, a w 2-gen. niema nic, tak jak by to był gaźnik a nie wtrysk. Niema problemów z zabrudzonymi wtryskiwaczami BP, w 2-gen. często występuje problem z obrotami i wiele innych kłopocików.
-
lpg w 525i
Bardzo często słyszy się opinie że strzela, rozwala doloty, kolega miał to tylko narzekał, a jak jest dobra sekwencja to pozostaje tylko wymieniać filtry i to wszystko.
-
lpg w 525i
Kwity kosztują 200-300zł Gaz tylko i wyłącznie sekwencyjny, jeśli masz 24V to nawet nie myśl nad 2-gen. Za 2200zł to dobrej instalacji nie będziesz miał, będą z nią tylko kłopoty. Same wtryskiwacze to koszt około min. 700-800zł 6szt., oczywiście takie które zasługują na pracę w BMW.
-
Część z układu paliwowe
http://bmw-lublin.pl/307/podlaczenie-odmy-do-dekla-e36%2Ce34.html
-
[M40B18] - swap na coś mocniejszego
Oliwy do M50 wchodzi 5.75l, a nie 6.5l
-
M20B25 CZY M50B20
"quaszi" uzasadnij swoją wypowiedź
-
[bmw 520i E34 - wyciek oleju z podstawy filtra oleju]
W podstawie filtra jest jedna uszczelka i dwa oringi. Uszczelka pomiędzy silnikiem, a podstawą, a oringi z boku uszczelniają zaślepki. Bardzo prosta i szybka naprawa.
-
lpg-pompa paliwa
"specjalista" "Czasem komputer wraca na zasilanie benzyną(u mnie np. przy przekroczeniu 6000RPM lub zapętleniu wtryskiwaczy) " Można wywnioskować że masz za słaby reduktor.
-
lpg-pompa paliwa
"Przecież gdy wyłączymy pompę to nadal jest ciśnienie w układzie" Tak masz rację Jeśli chodzi o podbieranie BP przy pracy na LPG, jest to możliwe, ale tylko w tedy gdy ktoś ustawił taką możliwość w sekwencyjnej instalacji. Ale występuje to tylko w tedy, gdy masz źle dobraną instalację. Zapiekanie wtryskiwaczy występowało na zwykłym gazie, gdy każdy śmigał tylko na LPG, a na BP nawet nie jeździł, lub bardzo malutko. Smarowanie wtryskiwaczy no raczej też nie występuje, bo niby co ma się smarować, jak nic nie pracuje, nic się nie rusza. Chłodzenie jakieś występuje, w listwie cały czas jest obieg, a wiadomo że ciepło ucieka do góry.
-
lpg-pompa paliwa
A potem zakładają następny temat "nie pracuje na BP" Ale mi to oszczędność, ile razy zdarzyło Ci się wymienić pompę paliwa? Raz na 10lat?
-
lpg-pompa paliwa
Nie powinno się wyłączać pompy paliwa. Kiedyś czytałem że nawet przy pracy na LPG pompa musi chodzić, chłodzi wtryskiwacze PB. Miałem kiedyś przypadek w oplu że podczas jazdy na LPG padł przekaźnik od pompy PB i samochód zgasł mimo że pracował na LPG
-
[E34 M50B20] Uszczelka?
Raczej to jest normalne, jeden mm to tylko kilka stopni. Zerknij na zdjęcie w załączniku. http://img151.imageshack.us/i/gaugec.jpg/
-
lewe ramię wycieraczki - czy to oryginał?
No to dobra cena. Lepiej nie kupować na allegro.
-
lewe ramię wycieraczki - czy to oryginał?
Na pewno do e34? Może do e36 Zobacz na sposób mocowania wycieraczki.
-
lewe ramię wycieraczki - czy to oryginał?
Tak to jest oryginalne ramie. Wycieraczki na allegro około 90zł kpl.
-
[E34 525i] Wspomaganie kierownicy
Aha to już wiem o co Ci chodzi, teraz mogę się zgodzić, że tak jest.
-
[E34 525i] Wspomaganie kierownicy
Tak się składa że mam rozebraną przekładnie kierowniczą. A o jaki zawór ci chodzi, za co ma odpowiadać, twoim zdaniem?
-
[E34 525i] Wspomaganie kierownicy
"Zawór znajduje się w pompie tu nie ma maglownicy tylko przekładnia." Coś Ci się pomyliło, piotreksz4 dobrze pisze.
-
jak sie sklłada tylnie siedzenia
Przy okazji mam pytanie. Na ostatnim zdjęciu widać wielką plamę, czy ktoś zna jakiś sprawdzony preparat który ją usunie, czy pozostaje malowanie? http://img189.imageshack.us/i/cimg3733m.jpg/ http://img80.imageshack.us/i/cimg3734v.jpg/ http://img841.imageshack.us/i/cimg3735.jpg/ http://img163.imageshack.us/i/cimg3737n.jpg/ http://img844.imageshack.us/i/cimg3739j.jpg/
-
jak sie sklłada tylnie siedzenia
Dokładnie tak, "mlody525i" dobrze pisze. Ja mam składane fotele w e34 sedan. Dla zainteresowanych mogę zrobić kilka zdjęć.
-
problemy z benzyna
Przekaźnik od pompy znajduje się obok komputera silnika. Po stronie pasażera.
-
zamiana tapicerki
Gość jest z lublina, Pytałem się mniej więcej jakie ceny, to za przednie fotele i kanapę z czarnej skóry w bardzo dobrym stanie chciał 500zł. Jeśli będziesz chciał przyjechać te 300km to wyślę Ci nr. tel.
-
zamiana tapicerki
Tak fotele pasują bez większych problemów. Tylna kanapa nie pasuje idealnie, anie nie jest źle. Kolega sprzedaje części i nie jeden kupował fotele z e32 do e34 i wszyscy byli zadowoleni.