Treść opublikowana przez BayerischeMotorenWerke
-
Troche roboty i dramat cenowy...
Robocizna bardzo grubo przesadzona, części też da się dużo taniej dostać. Przykładowo za komplet amortyzatorów Sachs wraz z odbojami nie powinieneś zapłacić więcej niż 1000zł a ten mechanik chce 1500, na innych częściach też są spore przebitki. Nie usuwaj klapek z kolektora tylko kup nowy, ten koleś chce 900 zł za usunięcie klapek - cena z kosmosu... lepiej dołożyć i kupić nowy, ale to też zależy czy istnieje potrzeba jego wymiany - jaki masz przebieg?
-
Spryskiwacze przód - za niski strumień
W E60 są zamontowane dysze wachlarzowe, których nie wolno regulować żadną szpilką ani niczym podobnym. Gorszy przepływ jest spowodowany najczęściej zakamienieniem dysz i pomaga tylko wymiana na nowe.
-
Bmw e90 330i -Pomocy - problem z olejem :(
E90 to nie jest auto, które naprawia się na zasadzie 'bo tak mi się wydaję'. Jeśli jest kontrolka niskiego ciśnienia oleju to należy podłączyć INPĘ/DIS'a/ISTĘ i odczytać błędy, wtedy będzie wiadomo co jest uszkodzone.
-
e90 Kradzież lub próba kradzieży auta.
Pod maską jest czujnik jej zamknięcia. Otwórz ją wciśnij ten przycisk i trzymaj, zamknij auto i po jakiejś minucie puść przycisk. Jeśli alarm działa to zacznie wyć.
-
Końcówka klucza do kół
Według mnie jest nieoryginalna. Popatrz sobie na Allegro, można kupić komplety za 79 zł z łudząco podobnym wzorem jak Twój. Raczej szansa na dobranie jest mała, poproś o zdjęcie tych śrub w serwisie i kup nowy ori komplet BMW.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Styling 189, 18", 225/40/18 przód 255/35/18 tył.
-
BLACK SAPPHIRE METALLIC (475) - Polerowanie
BayerischeMotorenWerke odpowiedział(a) na ewrybady temat w Blacharstwo i lakiernictwo, szyby, wyglądA te hologramy usunąłeś? :)
-
Niestabilne obroty silnika e90 2.0d automat
Nie to na pewno nie jest wina świec. Podepnij auto pod kompa z DIS'em albo ISTĄ i wtedy będzie coś więcej wiadomo.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Wejdą, fabryczne ET powinno być 34 i 37 tu jest 34 i 39 więc nie będzie problemu.
-
Niestabilne obroty silnika e90 2.0d automat
Jakim cudem z komputera może wynikać, że olej w skrzyni jest do wymiany? Konwerter w skrzyni to raczej nie jest bo wtedy falują obroty jak masz gaz wciśniety. Podpinałeś auto chociaż pod Inpę?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Kolego, upierałeś się parę postów wyżej, że ATE to to samo co ori BMW tylko bez znaczka. Skoro oni je produkują to powiedz mi dlaczego nie mają w katalogu tarcz do M3 i M5? Przypadek? Nie sądzę... jestem bliższy stwierdzenia, że TEXTAR produkuje tarcze do E90 i E60 bo oni mają w swoim katalogu hamulce do M. Co do mojego docierania klocków to nie musisz mi tłumaczyć jak to się robi bo sam dobrze wiem. Bicie pojawiło się nagle bez jakiegoś specjalnie mocnego hamowania, btw. instrukcja mówi o docieraniu przez 500 a nie 1000km. Przestudiuj analogiczny wątek w dziale E60, tam jest trochę o wspaniałych tarczach ATE.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Te twierdzenia to są na podstawie jakiś dokumentów, jakiś oficjalnych źródeł? To są zwykłe domysły - nie ma to żadnego przełożenia na rzeczywistość. Ja swoje tarcze do E90 kupiłem w Intercars, tam raczej podróbek nie sprzedają, bicie pojawiło się po kilkuset kilometrach. Kilkudziesięciu forumowiczów potwierdzi że ATE biją. Przestań się upierać, bo nie masz racji.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Kup Bridgestone RE050 albo Michelin Pilot Sport.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Hahaha pokaż mi ori tarczę do E90 na której jest nabity producent! Nie ma podanego producenta... nie wiadomo kto robi te tarcze, nawet jeśli jest to ATE to to co sprzedają pod swoją marką jest duuuużo gorszej jakości. Co do klocków to zgadza się (przynajmniej co do tylnych) ori są produkowane przez Textara, co też nie świadczy że pod marką Textar to ten sam produkt.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
17 słabo wyglądają, kup 18stki. Sprawdź na alledrogo użytkownika moto_M5, ma 3 komplety kół takich jakie szukasz. Mogę go polecić, towar pierwszej jakości oczywiście oryginalny, kupowałem od niego w zeszłym roku komplet :)
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Ile razy można się pytać o to samo??? :search: :search: :search: Po przeczytaniu dwudziestu stron tego wątku można wysnuć tylko jeden wniosek - tarcze tylko i wyłącznie oryginalne BMW a klocki najlepiej ATE Ceramic. No chyba że stać Cię żeby kupić najpierw zamienniki a potem po paru chwilach je zdjąć, wyrzucić do kosza i kupić jedyny słuszny zestaw.
-
Konwersja na automat
:search: Temat się już przewijał, jest to nieopłacalne całkowicie, do tego możesz mieć niemały problem ze sprzedażą takiego auta.
-
BLACK SAPPHIRE METALLIC (475) - Polerowanie
BayerischeMotorenWerke odpowiedział(a) na ewrybady temat w Blacharstwo i lakiernictwo, szyby, wyglądTu nie chodzi o radzenie sobie z tą pastą tylko o syf jaki pozostawia na aucie i dookoła, strasznie hologramuje. Chętnie bym zobaczył lakier po Twoim polerowaniu po wymyciu alkoholem izopropylowym albo zmywaczem silikonowym w pełnym słońcu, wtedy byś zobaczył co ta pasta robi :)
-
BLACK SAPPHIRE METALLIC (475) - Polerowanie
BayerischeMotorenWerke odpowiedział(a) na ewrybady temat w Blacharstwo i lakiernictwo, szyby, wyglądTen poradnik wraz z pastą tempo możesz od razu do kosza wyrzucić, jeśli chcesz zrobić prawidłową korektę lakieru to poczytaj forum które polecił Ci krzeszlu, tam się wszystkiego dowiesz.
-
[F10/F11] Mycie, zabezpieczanie, sprzątanie.
Jedź do Rascall, niech zrobią korektę lakieru a przy każdej wizycie w ASO naklejaj na kierownicę karteczkę z informacją o zakazie mycia auta.
-
jaki preparat do kierownicy i skór ?
Na fotelach czy na kierownicy?
-
Jaki silnik do e90?
ShineOn/MxNowicki/Swissvax Detailing/CarSpa, no chyba że nie potrzebujesz faktury to się odezwij a podam Ci kontakt.
-
jaki preparat do kierownicy i skór ?
Jak stosowałeś Turtle to się nie dziw, że to nic nie dało. Kierownica jest bardzo narażona na wytracia i to właśnie ona powinna być regularnie zabezpieczana! Do kierownicy polecam LV Protector firmy Colourlock. Dofarbowywanie skóry jeśli jej wykończenie nie jest zniszczone jest totalnie bez sensu.
-
E60 530D dziwne błędy na zegarach
Akumulator masz dobry? Jak jest słaby to choinka może się pojawiać na desce.
-
[E92] Olej do skrzyni automatycznej - ilość
Pasuje :)